atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīriešu atbildība
Sieviete
Iesūtīts: 2007.10.27 18:21:09
Pārsvarā vīrieši (vairāki ateisti) citās tēmās jau labu brīdi diskutē gan par abortiem, gan dzemdību sāpēm, gan par sievietes (topošās mātes) tiesībām izlemt sava nedzimušā bērna likteni. Vai nevajadzētu pārrunāt vīriešu atbildību gan par sava dzimušā, gan nedzimušā bērna likteni?
Par vīrieša kā ģimenes galvas atbildību pret savu sievu un bērniem? Par daudzajām vientuļajām mātēm, kas vienas audzina savus bērnus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:29:33
Ctulhu, nepareizi! Ja es tev aprakstiishu plastaliinu, tu nevareesi no taa izsecinaat taa lodveida formu lidiz briidim kaameer es konkreeto pikuci neiemiiciishu lodes formaa! Bet shii lodes forma nav bijektiiva ar "plastaliiniskumu". Jo ne viss kas ir lodes formaa ir plastaliins, un ne katrs plastaliins ir lodes formaa!

Taapat var arii teeraudu lodes formaa iztaisiit...

Man buus plastaliina lode un teerauda lode. Abi divi ir lodes un "lode" ir konkrēta INFA konkrēta koncepcija un IDEJA, kas nav saistiita ar mateeriju!

Es apt varu uzrakstiit "LODE" un koncepcija buus tieshi taa pati, lai gan tikai burts O kaut cik var pretendeet uz sho formu!

Informācija, Idejas NAV to mēdijs, lai arī nevar infu uztvert un novērot bez mēdija!

Pats vaards "IN-FORMĀCIJA" nosaka, ka matērija tiek formēta, bet iekšēji... sevī... Un kvantu līmenī mēs novērojam, ka mainot IN-FORMĀCIJU elementārdaļiņās, mainās to būtiba, vai pat pati daļiņa kļūst par kaut ko citu! Tātad šajā fundamentālajā līmenī tiktiešām izplūst robeža starp informāciju un matēriju un fiziķi to JAU lieto kā interčeindžablus jēdzienus kvantu līmenī!

Pat Hawkings zaudēja derības, jo uzskatīja, ka Melnie caurumi apgāž vienu no kvantu likumiem par informācijas nezūdamību!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:39:11
Ctulhu, tad vienkāršībai mēs sakām... ir matērija un ir informācija, galvā paturot, ka uz doto momentu nevaram runāt par praktisku infas lietojumu bez matērijas, vai praktisku matērijas lietojumu nerēķinoties ar infu! Tie ir cieši saistīti !

Ij zin kur man pakaļā spiežās viena ideja... ka te nesanāk kaut kas līdzīgs kā elementārdaļiņu viļņa un korpuskulārā daba. Nesavietoajams un tomēr tās ir abas vienlaicīgi un nav neviena!

Vai nav tā, ka mēs māxlīgi kasamies ap matērija/informācija, laigan īstenībā tas ir viens un tas pats zilonis, tik tu pie snuķa es pie... eee... dupas?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:39:42
masiks, baidos, ka šoreiz laikam neķeru tavu domu...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:44:17
Ctulhu
Nekādas sajūtas jeb 0 arī ir izbaudāmas. Tas ir vienkārši līdzsvars starp + un -
Tu jūties ne īsti labi, ne slikti.
Taču, būdamam mirušam, tavas sajūtas ir N/A, tava sajūtu funkcija nav definēta tajā laika definīcijas apgabalā un nepieņem nekādas vērtības.
Tu vienkārši neesi un tev nav nekāda sakara ar "sajūtas".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:45:44
Mulders
Tobiš, pagaidām zināmais drošais veids kā tavā apziņā ienest kādu informāciju ir iedarboties uz tevi ar materiāliem nesējiem.
Var apšaubīt. Pats savā apziņā vari saģenerēt milzum daudz informācijas.
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:50:08
KUR ŠEIT TIEK DISKUTĒTS PAR TĒMU - VĪRIEŠU ATBILDĪBA, LŪDZU?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.01 16:53:19
Ctulhu, tu visu laiku lēkā starp "matērija kā substances jēdziens Ctulhu lexikā" un "matērija" kā konkrēta "Ctulhu matērijas" manifestācija šajā Visumā!

Par kuru matēriju tu runā?

Jo teisti un Kristieši velkot šo demarkācijas līniju starp "matēriju" un "garu" domā nevis "Ctulhu matēriju" bet gan konkrēto tās implementāciju - ar masu, apjomu u.c. īpašībām!

Tā kā... purga sanāk, kad tu lieto savus jēdzienus a mēs savējos!

Pietam Fizikā tomēr IR būtiski darbojoties definēt, vai šoreiz tu operēsi ar viļņiem vai ar korpuskulārām daļiņām. Tobiš tas kā tu uz ēxperimentu paskaties arī dos tev bildi.
Tamdēļ... ja tā var teikt... kristieši uzstāj, ka mēs varam runāt par viļņiem, neievērojot korpuskulāro dabu. Tu savukārt uzstāj uz šo korpuskulāro kā primāro! Kāpēc?

Atšķirību savukārt starp matēriju un "garīgo" pasauli var redzēt kā atšķirību starp ideju par galdu un pašu galdu! Kants par šito vairāk runā...

Tad kad tu sapņo, tu iedarbini šo "apziņas mašinēriju" un idejas kļūst visai reālas... Kāmēr esi apziņas stāvoklī, tikmēr ideja un reāls galds būtiski atšķiras. Jo jautājums ir, kuras vides kontextā tu pats esi!

Protams, saproti, ka pie smagas hipnozes cilvēku var novest tādā kontextā, ka viņš kādas citas idejas, ko mēs neuztveram kā īsas, sāk tās uztvert un attiecīgi ir novērojams kā šīs mums nereālās idejas tomēr reāli darbojas uz šo hipnotizēto!

Vēl vairāk, tikai abstrakts skaitlis "4" manā galvā var izraisīt reālu efektu šajā visumā, kad es 4x pie galda piesitu! Tas nekādīgi neizriet no matērijas īpašībām... bet no idejas!

Tādējādi... ja matērijai ir apjoms, enerģija, masa, impulss... etc... tad idejai ir kas... da nekas viņai nav... abstrakcija... forma... varētu teikt - dislokācija apziņā, apjoms apziņā (lielas idejas neļauj konkurējošām blakus pastāvēt) un tā...
Vesela filosofija tā ir, pētīt ideju pasauli, ko ar tām var darīt!

Ja tu ideju par galdu pareizi formulēsi galvā, tad tu vari sēdēt tumšā istabā un daudz ko atklāt par galdu, nemaz īstu galdu neredzot

Taču ideja nav piesieta īsta galda ieroibežojumie, tu to vari galvā staipīt un locīt... un viss ir kedās...

Garīgās lietas pakļaujas apziņai, tās ir apziņas funkcija... apziņas objekti.

Tādējādi... a ja nu viss visums ir kādas apziņas funkcija?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.01 16:54:13
TEV tā liekas?! Jūs tā veikli gribat atkratīties no SAVAS atbildības!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.11.01 22:09:44
Ctulhu "viirietis nedriikst izraisiit apaugljosanos, ja nezina, kaa viss taalaakais tiks materiaali nodrosinaats.
Tik vien vīrietis spēj dot?! Lūk, tā jau ir tā trūkstošā vīriešu atbildība. Bērnam vajag daudz vairāk nekā tikai materiālo nodrošinājumu! Viņam vajag TĒVU! Cik bieži tēvi to vai nu sava egoisma dēļ aizmirst vai vienkārši negrib piepūlēties - lai taču tā sieviete, kuru es pamēģināju, un kas man tomēr nepatika, lai audzina pati SAVU bērnu! Naudu taču es dodu! KO tad vēl no manis grib?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.02 00:33:53
"viirietis nedriikst izraisiit apaugljosanos, ja nezina, kaa viss taalaakais tiks materiaali nodrosinaats.
Tik vien vīrietis spēj dot?!

CtH doma ir absolūti pareiza. Ja vīrietis nejūtas drošs un par sevi gana pārliecināts, ka spēs materiāli, emocionāli, psiholoģiski un visādi citādi uzturēt ģimeni, tad viņš dara ļoti pareizi un atbildīgi, ja apaugļošanos neizraisa...

Šitā lieta jau ir vecā labā ambīciju/spēju izvērtēšana? Ambīciju atbilstība spējām un otrādi, protams, ir ideālais gadījums, bet ja tā tomēr nav, tad KAS ir labāk - ambīciju doch, spēju njech vai tomēr otrādi?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.02 12:41:25
A ko nozīmē "emocionāli un psiholoģiski uzturēt ģimeni"?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.02 14:54:03
A ko nozīmē "emocionāli un psiholoģiski uzturēt ģimeni"?
Veltīt laiku un pareizo attieksmi sievai un bērniem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.02 15:51:55
>Veltīt laiku un pareizo attieksmi sievai un bērniem.

Un šo "pareizību" un "laika apjomu" nosaka exkluzīvi sieviete?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.11.02 16:04:59
ja drīkst piebilst, tas es savu/-us bērnus uz bērnudarzu nelaidīšu - pieskatīšu pats !!!

"emocionāli un psiholoģiski uzturēt ģimeni"?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.02 16:41:12
Un šo "pareizību" un "laika apjomu" nosaka exkluzīvi sieviete?
Smags jautājums. Daļēji jā, bet ne pilnībā, jo tad mēs nonāksim pie diktatūras
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.11.02 16:48:39
jā, man dažreiz uztic pieskatīt bērnus!
mani tikko informēja īsto māju piemiņas brīdi !
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.03 10:23:37
Sheksna
A ko nozīmē "emocionāli un psiholoģiski uzturēt ģimeni"?
Veltīt laiku un pareizo attieksmi sievai un bērniem.

Pilnīgi piekrītu! TAS daudziem vīriešiem aiz saviem hobijiem un aiz sava egoisma bieži aizmirstas... Un pareizo laiku un attieksmi nosaka, Mulder kā jau labā laulībā, abi kopā, pārrunājot abu emocionālās un laika vajadzības.
a_masiks Nu Briinumsonam pagaidām savus bērnus pieskatīt lielas problēmas nesagādā...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.11.08 14:22:26
Reizem gan man liekas ka sadi parmetumi un jautajumi nav vieta, jo feminismam izplesoties tradicionali viriesu loma un nozime gimene ir aizvien samazinajusies un ko tur brinities, ka virieties reizem jutas lieks gimene. Sievietes prasa lai viri labi pelnitu un uzturetu gimeni, bet kapec sievietes velas lai vinas vienlidz labi sanem ka viriesi.... lai vinas pec tam parmestuk are cik vinas pelna un vel ruka gimene....Cik daudz musdienu modernas mates nevelas vairs sakartot attiecibas ar viriem un tik muk no gimenes un saka nafig mant tads virs labak es tad viena dzivoju...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.08 14:29:09
Sievietes prasa lai viri labi pelnitu un uzturetu gimeni, bet kapec sievietes velas lai vinas vienlidz labi sanem ka viriesi.... lai vinas pec tam parmestuk are cik vinas pelna un vel ruka gimene...
Jā, problēma ira. Sievietes tradicionāli ģimenē rukā vairāk, kaut vai arhetipa no alu cilvēku laikiem dēļ. Tai pat laikā viņas vēlas pašrealizēties un pierādīt sevi profesionālajā jomā, par to saņemot adekvātu samaksu. Un tad nu sanāk tāds mēģinājums iekāpt 2 laivās vienlaicīgi.

Jautājums ira - ko darīt. Izskatās, ka neko. Vīriešiem tradicionāli ģimene (un kārtība mājā) ir daudz mazāk svarīga, kā sievietei...
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.08 14:36:49
Sheksna
Mūsdienās sievietei tik daudz jārukā nav. Visas tradicionālās darbības, kā ēst gatavošana, veļas mazgāšana ir atvieglotas. Piem, veļu mazgā veļas mašīna. Daudzi pārtikas produkti nopērkami jau iepriekš pussagatavoti, saldēti utml.

Par pelnīšanu - nav svarīgi, cik tu pelni, svarīgi ir, cik tu tērē.
Izdari eksperimentu - paskaties pa veikaliem, cik ir "kopējo" preču, kā maize, desas. Tad - cik ir "vīriešu" preču un cik "sieviešu" preču. ;-)
:-)

Vienīgais - rūpes par maziem bērniem, tas gan sievietei noteikti ir lielākā mērā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 21294