atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Romas katoļu arhibīskapu iesvētīs Domā.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.09 15:48:11
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.11 00:57:08
Trilobīte
vai tiešām izņemot mani to neviens te nepamana???
Tak pamana jau pamana.
Tās bezsakarīgās muldēšanas piemērus labi var manīt, sākot no šejienes (skat. Ekologs ).
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.11 01:11:08
Papucs

Diemžēl tu maldies. Viedokļi var būt dažādi, bet es nezināju, ka luterāņi tā fano par Mariju kā līdzpestītāju. Protams, ja Tu esi luterānis.

Trilobīte
Es saprotu, ka sirds deg par daudzām lietām, tomēr elementāro pieklājību aizmirst nevajadzētu. Es savos tekstos neredzu tādu apsaukāšanos, kā Tavos. Kamēr tā nebūs dogma, tikmēr tā nevienam nav jāpieņem par patiesību. Laikam varu pateikties Dievam, ka man ar rarzi nekad nav bijusi nekāda darīšana.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.07.11 07:16:15
JafkundzeTrilobītePapucs
Laikam jau ir tikai saprotami, ka dažādās pasaules malās dzīvojoši katoļi, arī dažādās informatīvajās telpās atrodas. Kas ir interesanti, ka Marijas tēma izsauc tik lielas kaislības. Tīri vai jauna diskusija verama.
Bet, šķiet, ir notikusi novirzīšanās no sarunas par ZS iebīskapošanu Domā.
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.11 07:50:49
Jafkundze
bet es nezināju, ka luterāņi tā fano par Mariju kā līdzpestītāju. Protams, ja Tu esi luterānis.
starp aktīvajiem runātājiem forumā ir diezgan daudzi katoļi.. un procentuāli salīdzinoši maz luterāņu. bet, kāda tam starpība, ja gribas zināt cilvēku konfesionālo piederību, var jau pajautāt.
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.07.11 08:35:22
Duksi - paarsteidzi...

kad juuseejaa - pirmaas reizes vai kaadas citas, iipashas reizes etc. liiciitii zem ievaam cits jauns paariitis apskurbis/sakusis - tev kaut kas tiek atnjemts ?

gulta ir gulta ... paardziivojums ta citaa failaa saglabaats tiek, manupraat ...
uz fetishismu nevelk ?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.11 08:37:59
Jafkundze
Jāatzīst, ka es pat nezinu, par kādu īsti dogmu ir runa, un tēmas sakarā mani nemaz neuztrauc arī baznīca. Mani uztrauc jaunā arhibīskapa simpātijas harizmātiem.

Taču Doms - tas tomēr ir zīmīgi.
Neesmu pravietis, bet saskatu šādu scenāriju (sākot no zināma brīža, un, protams, tas notiek visā Pasaulē):
1. Harizmāti "ieperinās" tradicionālajās konfesijās dažādu grupiņu un kustību veidā (mazāk tradicionālās konfesijās tas notiek daudz ātrāk un vieglāk - šis punkts jau ir piepildījies).
2. Kaut kādu "pelēku" spēku roka izbīda konfesijas priekšgalā savējiem klausīgu, harizmātiem simpatizējošu personu (LRKB tas notiek šobrīd, LELB - drusciņ vēl pacietieties, pareizticīgajiem tas visticamāk būs vienlaicīgi čekists-harizmāts).
3. Tiek dota zaļā gaisma harizmātu invāzijai attiecīgajā konfesijā.
4. Pamazām vai strauji atbildīgie amati baznīcā tiek piešķirti harizmātiski orientētiem un atbilstoši paklausīgiem priesteriem/mācītājiem, nepaklausīgie/neorientētie tiek pārcelti uz Sūnu ciemu.
5. Paralēli strauji pieaug dažādu konfesiju kopīgi organizēto ekumēniski/harizmātisko dievkalpojumu skaits, strikti izvairoties skart dažādās teoloģiski/dogmatiski/doktrinālās atšķirības.
Visus vieno "Kristus Gars" (???) .
6. Kaut kādā brīdī tik tiešām tiek realizēta visu kristīgo konfesiju (un pat varbūt sektu) formāla apvienošana uz harizmātiskiem pamatiem (jo gars taču visiem viens, vai ne?).
7. Sūnu ciemā konservatīvie mācītāji/priesteri ar savām draudzēm vai nu mirst lepnā vientulībā, vai izdzīvošanas vārdā neformāli apvienojas ar visu citu konfesiju "izstumtajiem" neharizmātiem.
8. Visa vairāk vai mazāk kristīgā baznīca faktiski sadalās divās daļās - harizmātiskajā un neharizmātiskajā. No harizmātiskās vidus, ļoti iespējams, celsies antikrists
9. ... un kaut kad pēc tam nāks Gals ...
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.07.11 09:32:05
spoguliit spoguliit ...
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.11 10:08:08
Trilobīte
Neuztraucies, mācies no manis - es iespēju robežās vispār neko nelasu, bet paturu tiesības brīvi izteikties par jebkuru tēmu.
Tādējādi man nav jāmeklē atsauces uz domu autoriem
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.11 11:17:59
Trilobīte

Es vnk konstatēju faktu par personu ar niku "Jafkundze", ka ar viņu konstruktīvu dialogu izveidot nav iespējams.
_____________________________

Es saprotu tā, ka ikviens, kas uzreiz nemetas ceļos Tavu izcilo studiju pētījumu un rarzi diploma (kas ir diploms reliģijas zinātnēs nevis teoloģijā!!!) priekšā, ir ignorants un nespējīgs uz konstruktīvu dialogu. Ja Tu patiešām gribētu diskutēt, tad šāda neiecietība nebāstos laukā, kā īlens no maisa. Atsauces uz Akvīnas Tomu un Ireneju neiztur nekādu kritiku, jo gan pie Toma, gan Baznīcas Tēviem var atrast ne mazums teoloģisku aplamību un kļūdu, ko gadsimtu gaitā Baznīca bijusi spiesta labot. Māte Terēzas minēšana var likt domāt, ka šī tēma ir viņu interesējusi, bet tas nekādā gadījumā nav zinātnisks arguments, lai pamatotu savu viedokli.

Trilobite raksta, ka dogma netiek pasludināta, jo apdraud ekumenismu un nav pietikami izpētīta teoloģiski.

Es lasu:

"il titolo di mediatrice, corredentrice e avvocata non avevano il necessario fondamento teologico, ecclesiologico e antropologico, e avrebbe suscitato reazioni a livello ecumenico".

tulkoju: "Nav nepieciešamā teoloģiskā, eklezioloģiskā un antropoloģiskā pamata un var izraisīt reakciju ekumeniskajā līmenī."

http://www.papanews.it/dettaglio_approfondimenti.asp?IdNews=1821

Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.11 11:20:03
Papucs 08:37:59

Paralēli strauji pieaug dažādu konfesiju kopīgi organizēto ekumēniski/harizmātisko dievkalpojumu skaits, strikti izvairoties skart dažādās teoloģiski/dogmatiski/doktrinālās atšķirības.


Te mēs esam uz vienas stīgas. Tevis minētie piemēri var būt ļoti bīstami.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.07.11 14:12:37
Lūdz mani apgaismot! Līdz šim domāju, ka lielākās autoritātes katoļiem ir koncili un pāvests, tagad man jāatzīst, ka esmu kļūdījies un slikti domājis par brāļiem katoļiem. Spriežot pēc Trilobītes teiktā rullē māte Terēze un viduslaiku filozofi-teologi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.11 14:16:13
bitukas
dulce bellum inexpertis
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.11 14:34:34
asinus asinum fricat
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.11 14:59:48
Merlin!
Ar liturģiskajām sarunām esam novirzījušies no pamattemata. Es to minēju kā ilustrāciju, manuprāt, adiaforu kļūdainam izmantojumam. Salīdzinajums ar skandināviem, piedod, bet nebūtu adekvāts, jo viņi tā vienmēr ir darījuši (arī ģērbušies). Pie tam, viņiem pāvestieši ir tik cik "melns aiz naga". Viņu kontekstā neviens nevar liturģisku luterāni ar pāvestieti sajaukt. Bet pie mums situācija ir kardināli atšķirīga.
Redz, tā kā esmu ticīgās tautas pārstāvis bez jebkādiem administratīviem amataiem, paužu tikai savu privāto viedokli. Esmu dzirdējis gan draudžu locekļu norūpi, gan arī romiešu ķiķināšanu. Proamts, "galva" spriež, bet vai nekļūdīgi?
Par tradīcijām. Tu formulē "kaut vai ekumeniskie ticības simboli. Vai arī daudzi baznīctēvu raksti, uz kuriem reformatori bieži atsaucas. Specifiski luterāņiem - apliecību raksti." Bet šāds formulejums ir ļoti vispārējs. Tā ar lielo burtu parasti rezervēta pāvesta tradīcijai, tas ir, par cik esmu saskāries ar tādu pierakstu. Varbūt, vēl nedaudz pareizticīgo lietojumam. Ja runājam par luterisko tradīciju, tad ārpus Rakstu vienīgajai autoritātei un ticības apliecibām kā Rakstu pareizam skaidrojumam (quia), tāda tradīcija ar lielu burtu nepastāv. Tev tā ir viena, citam atšķirīga. Tas, ko vēlējos pie tā bikli bilst, še Tu lietoji pārāk nekonkrētu terminu.
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.11 15:35:09
bitukas

Jā, es arī vienmēr esmu domājusi, ka mums ticības pamatā ir Sv. Raksti, Koncili, Maģistērija mācība. Pēc Trilobītes rakstītā redzam, ka rarzi par ticības pamatiem ņem ko citu. Tādēļ es varēju rakstīt, ka Stankevičs sagraus katoļu baznīcu Latvijā, jo tieši viņa vadībā darbojas rarzi un saviem studentiem māca šādu izpratni par baznīcas pamatiem. Tā jau ir sava veida herēzija.

Bet daudziem šeit taisnība, esam novirzījušies no diskusijas pamattēmas.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:37:03
Jafkundze!
Pie iepriekš sacītā, jā, esmu luterānis, var arī saīsināti - luturs, utml.
Tātad, ja pareizi sapratu un Tu esi pāvestiete, tad formua lasītājs var redzēt vismaz divu romiešu idejisko virzienu pārstāves, Tevi un Trilobīti. Jums ir diezgan atšķirīgi viedokļi par autoritātēm. Labo mani, ja kļūdos.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:39:48
Jafkundze!
"Stankevičs sagraus katoļu baznīcu Latvijā, jo tieši viņa vadībā darbojas rarzi un saviem studentiem māca šādu izpratni par baznīcas pamatiem"
Vai tik Tu te nepārspīlē? Roma jau tagad apvieno visdažādāko novirzienu uzskatus. Ja nu Stankēvičs tik tiešām ir "melnā avs" no kādu LV konservatīvo viedokļa raugoties, tad kopējā ainā tas neko nemaina, proti, virspusēji viss vienots un smuks, bet īstenībā katrs velk uz savu pusi
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:41:18
Voldemārs

Nu vispirms jau paldies, ka Tu pievērs uzmanību un lasi manus komentārus. Jā, izskatās, ka mums ir atšķirīga izpratne par katoļu Baznīcas pamatelementiem.
Mirga
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:41:54
Varētu būt, ka jaunais bīskaps Z.Stankevičs, nenoliedzot līdzšinējo, vienkārši ir atvērtāks Dieva Svētā Gara vadībai šodien.
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:42:16
Voldemārs

Tas ir tikai mans viedoklis. Nevienam nelieku man piekrist, vienkārši pasaku, ko domāju.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 33 , pavisam kopa bijuši: 23566