atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Romas katoļu arhibīskapu iesvētīs Domā.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.09 15:48:11
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:42:54
Mirga

Par to jau Papucs ļoti labi uzrakstīja. Es neatkārtošu.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:45:50
Jafkundze!
Atšķirības jūsu abu pārstāvētajos uzskatos ir diezgan ievērojamas, Tu liecies ļoti vatikanizēta (maģistērija mācības atbalstītāja), viņa - stipri lokālromiete (diezgan brīvs skats uz lietām).
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.11 15:51:08
Voldemārs

No sirds Tev pateicos, jo man ir liels gods, ka par mani kāds tā saka: vatikanizēta, maģistērija mācības atbalstītāja. Tad nebūšu veltīgi šodien elpojusi. Tagad no jums atvados līdz citai reizei. Jāpošas uz viesiem. Jauku pēcpusdienu visiem!
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.11 18:45:56
Trilobīte!
Pag, labo mani, ja kļūdos:
1. jūs abas esat pāvestietes.
2. jums ir dažādas pamatautoritātes. Viņa atsaucas uz maģistēriju, kamēr Tu asaucies uz citiem. Jeb, precizējot, viņa atsaucas uz maģistēriju pa tiešo, kamēr Tu atsaucies uz tām pastarpināti.
3. interesanti, cik ilgi jūs abas varat pārstāvēt vienu institūciju?
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.07.11 19:42:29
Par skandināviem gluži tā nav, ka "viņi tā vienmēr darījuši (arī ģērbušies). Arī viņiem ir bijis melno talāru periods utt. Pašreizējais stāvoklis liturģijā un izveidojās pēdējo astoņdesmit gadu laikā, lielā mērā pateicoties SSB. Arī Latvijas luterāņiem albas sāka lietot kaut kur astoņdesmito gadu sākumā. Diez vai var runāt par straujām pārmaiņām.

Ar Tradīciju ar lielo burtu es, protams, nedomāju "pāvesta tradīciju". Bet paldies pr precizējumu.
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.11 19:48:43
Merlins ko teiksi par to ka Luters zemnieka svārkos ir kāpis kancelē, ka Jēzus nācis ne caur rokām taisīto templi un rituālo kalpošanu ?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.07.11 20:23:41
Es arī esmu kāpis kancelē svārkos, kādos staigā arī zemnieki, un luters (arī pēc reformācijas) ir kalpojis kāzulās tāpat kā es. Nu un kas no tā?

Protams, ka Jēzus nav nācis caur rituālo kalpošanu, bet Tēva sūtīts. Rituālā kalpošana ir domāta, lai darītu viņu sakramentāli klātesošu šeit un šodien.
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.11 20:31:43
Skaisti Merlins.
Rituālā kalpošana ir domāta, lai darītu viņu sakramentāli klātesošu šeit un šodien.
Tā ir tradīcija vai kā ?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.11 20:37:24
svārkos, kādos staigā zemnieki
Pašiem neliekas patētiski?
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.11 20:41:26
patētiski? piedodiet es no laukiem! vienkāršāki lūdzam varam izteikties?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.11 20:50:18
rainars
citiem vārdiem - nožēlojami
Es arī pāķis. Visādus zemniekus redzējis. Ij tādus, kas piesvīdušā maikā un apenēs sienu grābj, ir tādus, kuru štātes ierindas mācītājs nevar atļauties. I vot nesaprotu, ko manai ticībai palīdz, ja predikants kaut kādā maskarādē par `zemnieku` iztaisītos. Laikam neesmu Saules karalis, kam pastorālas ainiņas ar pikantērijām sirdi kustināja.
sicA garāmskrienot [78.84.131.129]
# Iesūtīts: 2010.07.11 21:45:09
Vispār tēma bija par jaunā bīskapa ievešanu amatā, nevis to, kas kuram patīk un kā patīk.

indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.11 21:45:30
godwit, nepiešķir tam gluži tādu pašu nozīmi, . Nu ja , luterāņi arī viņiem nepiešķir un tad mēs visi kopā spēlējam pinpongu.
Papucs , nu Tev tiešām hariku sazvērestība rādās. Ambīcijas viņiem lielas, tas tiesa, ja paklausās Ļedjajevu, bet rociņas ta par īsām.
urra! [94.246.126.187]
# Labojis vilks: 2010.07.11 21:57:55
jaunais arhibīskaps tiks konsekrēts VISPAREIZĀKAJĀ vietā Rīgā -- Domā, kuru būvēja viņa priekšteči. Luterāņi ir vienkārši pārpratums. Gribēja kā labāk, bet sanāca velnam par prieku. Tāpēc tagad pašķīduši visādās nozīmēs. Viņus var glābt vienīgi atgriešanās Katoļu Baznīcā. Pēc tam VISI IESIM uz Aglonu. "Priecīgi iesim Kunga namā... Mūsu kājas jau soļo... Aglona tavos septiņos vārtos" Kaut kā līdzīgi skan viens no psalmiem. Rīgā politika, amati, bet Aglonā
LŪGŠANAS MĀMIŅAS PASPĀRNĒ. Visiem, katoļiem, luterāņiem, pareizticīgajiem, pagaidu neticīgajiem. MĀTE visus apmīļos. Tur pateiksim PALDIES KARDINĀLAM , mūsu cienījamākajam GARA MILZIM,
lielo paldies par kalpojumu DIEVAM UN LATVIJAI. 15.augusts pēdējā svētdiena pirms viņa došanās pelnītā atpūtā. Tuvākajā sestdienā 21.augustā savu kalpošanu uzsāks jaunais arhibīskaps.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.11 22:23:53
Gnidrologs
Kas tas tāds par zvēru, ja drīkst uzzināt?
Visādā ziņā jauks un ļoti simpātisks cilvēks, kurš vairāk vai mazāk atrisinās visas pasaules sociāli/politiski/ekonomiskās problēmas, ko atrisināt uz šīs Zemes pēc Dieva prāta nav paredzēts

Trilobīte
.. netikai neielaidīšos sarunās, bet izdzēsīšu visus komentārus.
Redzi, Jafkundze, Trilobīte ir salīdzinoši sakarīgi domājoša un argumentējoša persona, kurai, diemžēl, piemīt tipiska latviešu nosliece laizīt kungam roku . Vairākus gadus meklējot, viņa ir atradusi visnotaļ spēcīgu kungu, tāpēc, dies` pas` , lai viņa publiski uzdrošinātos piedalīties sarunā, kur tiek pieļauta doma, ka jaunajam LRKB arhibīskapam varētu būt kādi privāti apmaxāti mērķi LRKB sagraušanā

P.S. Ļoti iespējams, ka viņai piedalīties šādā sarunā liedz jaunās (vai potenciālās) darbavietas darba līgumā iekļautais punkts par izpausmēm sociālajos tīklos.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.11 22:25:25
urrā! Jauka tev sanākusi parodija.
Lai nu Tev Māmiņa un visi citi labie gariņi palīdz 15.to sagaidīt.
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.12 00:26:46
urra! [94.246.126.187]
__________________

Pirmās rindas diemžēl kompromitē tālāko rindu ticamību. Bet pats rakstītāja stils atgādina drūmākos padomjlaiku varasvīru cildinājumus.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.07.12 00:32:45
Aivars

Patētisks man drīzāk šķiet šis Tavs patētiskais izvirdums. Viss ir vienkārši un praktiski. Kad ir aizmirsies mājās talārs, nākas kāpt kancelē uzvalkā. Šodien arī zemnieki staigā uzvalkos. Šķiet arī Luteram zemnieku svārkos kāpt kancelē bija apmēram tādi paši iemesli. Tagad, pēc piecsimt gadiem kāds mēģina tajā kādu 20. gadsimta ideoloģiju saskatīt.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.07.12 00:36:25
rainars

Kristus ir sakramentāli klātesošs svētajā vakarēdienā. Vakarēdiena svinēšana notiek ar zināmu rituālu. Tātad rituālā kalpošana ir, lai cilvēkiem būtu Kristus sakramentālā klātbūtne. Apmēram tā.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.07.12 00:40:27
Par Arhibīskapu Zbigņevu jāteic - viņa nominācija ir fakts un tuvākos gadus desmit līdz trīsdesmit viņš ar dievpalīgu būs katoļu arhibīskaps. Lai Dievs palīdz viņam kalpot Svētā Gara vadībā savai baznīcai un Kristus vārdam par godu. Lai viņa kalpošana palīdz pēc iespējas vairāk cilvēkiem izglābties.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 122 , pavisam kopa bijuši: 22798