atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai jaunu zināšanu iegūšana var mazināt ticību Dievam?
vilks
Iesūtīts: 2010.03.15 09:41:41
Jautājums tieši par kristīgo ticību, ne citām reliģijām.

Proti - nereti ir dzirdēti teicieni, ka "Teoloģijas fakultātē ticību var tikai pazaudēt", "studēja teoloģiju, kamēr zaudēja ticību Dievam" u.tml.

Bet kas tā ir par ticību, kuru var mazināt studijas/jaunu zināšanu iegūšana? Un vai tas nozīmētu, ka kristiešus vajadzētu no noteikta veida zināšanām/informācijas pasargāt? (Kā to nereti mēģina darīt Romas katoļu baznīca)

Lūdzu diskutētājus izvairīties no ieslīgšanas detaļās un tādējādi novirzīšanās no tēmas, kā arī aicinu izteikties pieklājīgi un ar cieņu pret dažādiem viedokļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.15 18:53:40
Ctulhu
To sauc par autismu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.15 19:10:26
Gnidrologs

Sālamans ir devis atbildi kā atšķirt gudrības ceļu no muļķības. Mācies, un tev tas atvērsies.
Pirmais solis ceļā uz gudrību tieši tev, spriežot pēc tava izteiksmes veida, būtu atmest augstprātīgi nicīgo ņirgāšanos par tev netīkamiem uzskatiem vispārīgi un kristietību konkrēti. Lai gan principā tevi vajadzētu izbanot uz kādu laiku.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.15 21:40:46
Gnidrologs
Sauļuk, ja runājot ar Tevi būtu naiva cerība, ka uzrādīsi domāšanas pazīmes, varētu atklāt noslēpumu - no klātesošajiem kristiešiem diez vai atradīsi kādu, kas par tādu piedzimis. Esmu izbijis bezdievis, ko Dievs savāca savējo pulkā. (Baidos, te daudzi tādi) Tā lūk!
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.15 21:44:25
Jošs Mulders Gnidrologs un citi
izdariet no sava dialoga kādu kopsavilkumu un to beidziet, vai arī turpiniet uzreiz citur...nepiesārņojiet tēmu.
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.15 22:39:39
Šajā diskusijā drusku trūkst konkrētu piemēru, par ko runāt. Cik saprotu, vairāki klātesošie ir mācījušies pat ļaundabīgajā TF, bet ticību nav pazaudējuši.
Interesanti, vai te apgrozās arī kāds izbijis kristietis? (tāds, kas būtu vēl arī mācījies TF jau būtu par daudz prasīts)

Man bija viens paziņa, kas bija mācījies TF, bet, uzdodot kādu jautājumu par ticības lietām, kļuva izvairīgs. Bet tas jau arī neko neizsaka: tas varēja gan nozīmēt, ka viņš ir ticīgs, bet nevēlas "bērt pērles cūkām priekšā", gan ka viņš ir neticīgs un kautrējas par savu teoloģisko izglītību kā par veltīgi izšķiestu laiku.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.16 09:42:04
Es tikai iebildu Zālmana citātam, kas no tevis paša teiktā ir bezjēdzīgs, jo nevienam nav tā mehānisma.

Nepareizi... kā jau teicu mehānisms ir, tikai tev (tieši tev - Gnidrologam) nav iespēja par to pārliecināties, jo arī tavs "pārbaudes mehānisms" ir subjektīvs... Es savukārt materiālismu un ateismu atmetu, kad uzzināju tā "avotus"!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.16 09:43:24
Vilks, kopsavilkums : Zināšanu iegūšana nemazina ticību! Tieši otrādi ļauj par tās patiesumu arvien pārliecināties.
Mods-1
# Iesūtīts: 2010.03.16 11:28:27
Betānija
kapēc jūs cilvēku vārdus stādiet augstak par Dieva vārdu
Es jums privāti jau atbildēju, kāpēc šāda uzvedība forumā nav pienemama. Ja neievērosiet foruma noteikumus, jums tiks slēgta pieeja forumam.
Kā arī šī diskusija ir par pavisam citu tēmu.
Ja jūs kaut kas forumā neapmierina, variet par to runāt, piemēram, šeit.
Moderators.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.16 13:16:20
Jošs Mulders, Ctulhu
tātad, nevis zināšanas TF ir tās, kuras izmaina ticību. Kas tad?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:02:57
masiks, Es domaaju ka zinaashanas var mainiit ticiibu gan vienaa gan otraa virzienaa... viss ir atkariigs no taa, kam shiis zinaashanas uzklaajas virsuu!

Tai kuukai taa garsha laikam mainaas atkariibaa no taa kuraa slaanii desu iesprauzh vai starp gurkjiishiem vai starp tomaatu un sieru!
Betānija
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:04:48
farizeji ieskatieties savas sirds durvis kur majo sirdsapziņa, kur ir Dievs ... vai sirdsapziņa ir vēl dzīva, vai Dievam nav sirdī ierādīta pēdēja vieta un mamons tur nesēz uz sava ego lepnības troņa, nozēlojiet grēkus kuru nenožēlošana ved pie sirdsprata stulbuma! Nostadiet Dievu pirma vietā sava dzīvē, lai Tas Kungs varētu jūs dievišķot, darot sev līdzīgus jo savadāk jūs nieiesit debesu valstībā, neesiet ģeķīgās jaunavas, noželojiet grēkus, atgriezieties jo Kristus ir piedurvīm, nenocietiniet savas sirdis, nemeklejiet to kas glaimo jūsu pašapziņai bet turiet savu sirdsapzinu dzīvu, kur ir jūsu mīlestība, ja jūsos nav mīlestibas jūsos nav patiesības, dzīvības un tas ir maldu ceļš... kapēc jūs gribat maldīties...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:05:14
Zinasanas loti veicina domasanu. Un domasana biezi neiet kopaa ar ticibu.

Nav novērots, bet es jau neesmu nedz telepāts, nedz pietiekoši daudz "nedomājošus" ticīgos saticis... Tomēr domāt nespējīgus ateistus regulāri nākās satikt
Betānija
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:11:17
kam ir vērtība ja taja nav mīlestības, vai ticība ir ka vērta ja tajā nav mīlestības?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:11:40
No sejienes siikaak. Kas tie par avotiem?

Pilnīgi absurda ticība matērijas spējai uzjaukt sev kosmisko full-house šajā visuma pokera spēlē. Tā teikt... tas, ko materiālisti apgalvo par matērijas spēju pašorganizēties nekādīgi nelīmējas kopā ar manām zināšanām par informāciju, matemātiku, fiziku, plus Evolūcijas teorijas akūni gigantiskie apgalvojumi pie mizerabla šo apgalvojumu experimentālā un matemātiskā seguma!

Sausais atlikums - materiālisti, tāpat kā visādi dīvainīši palagos, pavada savas dienas cerībā, ka kāds ūberzinātnieks no tās materiālisma cepures tomēr spēs izvilkt dzīvu zaķīti - jeb tā teikt, ticība, ka tā tam jābūt, jo citādi būt nedrīxt un šī ticība tiek pacelta līdz zinātniskās dogmas un svētās govs statusam, un tiek aizstāvēts un sargāts ar reliģiozu karstumu, kompensējot experimentālo datu trūkumu... Mūžīgās gaidas uz abioģenēzes demonstrējumu, nepieļaujot iespēju, ka varbūt tas nekad nav noticis un notikt nevar! Pietam jebkura iebilde tiek "atspēkota" izmantojot tieši šo assumciju, it kā tā jau būtu fakts...

Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.16 14:14:15
Teiksim sakam apdomat jautajumu "kapec".... un ticibu tas grauj, manuprat.

Kas interesanti, šitais grauj materiālismu ne mazāk Un tieši tāpēc es Ctulhu par galvas tiesu augstāk vērtēju, jo reiz par to tika runāts un viņš pats gan mani aizveda gan pats parādīja viņa šo fundamentālo uzskatu bāzi... Respekts!

Kas interesanti, tieši šādi "kāpēčojoties" esmu nonācis tur kur esmu! Tieši to esmu novērojis pie neticīgajiem, viņi vai nu baidās, vai tīri elementāri nespēj šos jautājumus korekti virknēt un dekonstruēt paši savus uzskatus... BTW arī tu!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:25:06
Jošs Mulders

Tā teikt... tas, ko materiālisti apgalvo par matērijas spēju pašorganizēties nekādīgi nelīmējas kopā ar manām zināšanām par informāciju, matemātiku, fiziku, plus Evolūcijas teorijas akūni gigantiskie apgalvojumi pie mizerabla šo apgalvojumu experimentālā un matemātiskā seguma!

Atrodi kļūdu šai bildē...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:27:18
Sejienes atteisti visi ir naski uz domasanu
no liepas tas skan īpaši labi!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.16 14:29:07
Tu nekad necenties atbildet uz jautajumu "kapec", bet gan vienkarsi trenejies plapasanaa.
Šis arī labs augstākminēto iemeslu dēļ
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.16 15:42:42
Atbildot uz vilks jautājumu - kas attiecas uz ticības lietām - ir jaunas zināšanas un ir dažādas teorijas, kas tiek piedāvātas kā zināšanas. Vnk - nevajag būt lētticīgam , pieņemot tās.
Man pirmie zināšanu avoti pēc ieticēšanas bija ateistu grāmatas, no kurām smēlos daudz normālas informācijas.
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.16 15:54:55
masiks [212.93.96.2] Vilka jautājumu varētu pārformulēt "Vai uzturoties LELB forumā, ticību var tikai pazaudēt?"
Klausoties Svēto, Ingaru un vēl dažu labu, rodas šādas tādas pārdomas par šo jautājumu....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 17311