atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai jaunu zināšanu iegūšana var mazināt ticību Dievam?
vilks
Iesūtīts: 2010.03.15 09:41:41
Jautājums tieši par kristīgo ticību, ne citām reliģijām.

Proti - nereti ir dzirdēti teicieni, ka "Teoloģijas fakultātē ticību var tikai pazaudēt", "studēja teoloģiju, kamēr zaudēja ticību Dievam" u.tml.

Bet kas tā ir par ticību, kuru var mazināt studijas/jaunu zināšanu iegūšana? Un vai tas nozīmētu, ka kristiešus vajadzētu no noteikta veida zināšanām/informācijas pasargāt? (Kā to nereti mēģina darīt Romas katoļu baznīca)

Lūdzu diskutētājus izvairīties no ieslīgšanas detaļās un tādējādi novirzīšanās no tēmas, kā arī aicinu izteikties pieklājīgi un ar cieņu pret dažādiem viedokļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
zigzag [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:07:59
Ingars "kvalitatīvi pasniegt kristīgu mācību" principā ar konfesionālo teoloģisko izglītošanu ir jānodarbojas attiecīgo konfesiju semināriem/ skolām. Valsts atbalstītas teoloģijas studijas nozīmē, ka tās neaprobežojas tikai ar kristietību, un tajās primāri nav jāproponē kristīgie uzskati kā vienīgie pareizie, un studēt var jebkurš, kam ir vidēja izglītība, neatkarīgi no savas reliģiskās piederības
danar
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:15:36
vilks
Domaju ari nestudejot teologiju ticibu Dievam var pazaudet..tik jautajums kadam dievam

Man patik rakaties un meklet..Uzskatu,lai kadu miletu..ir jaiepazist.tapat,lai miletu Dievu..ir japazist Dievs..jaiepazist Vina raksturs.Ja zinasanas palidz..kapec ne.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:17:33
ja cilveks tic Jezum, tad ir kristietis. Ar to principa pietiek, vismaz pec bibeles teikta.

Ticēt Jēzum nebūt nenozīmē piekritīgu attiexmi vēsturiska Jūdu namdara atzīšanai. Vēl vairāk, pat ticība Jēzus Existencei vēl nav Kristīetības pazīme... Arī Velni un Dēmoni tic Jēzus Existencei!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:25:19
liepa

Savada tev ta patiesiba, ja domajot un iegustot zinasanas vinu var izspiest no apzinas. Tad ta nemaz nav patiesiba, patiesiba ir taa, kura pec jebkuram parbaudem paliek patiesiba. Patiesiba nebistas parbauzu.

Patiesība gan nebīstas pārbaužu, bet cilvēka prāts gan.

zigzag [84.237.143.5]

"kvalitatīvi pasniegt kristīgu mācību" principā ar konfesionālo teoloģisko izglītošanu ir jānodarbojas attiecīgo konfesiju semināriem/ skolām. Valsts atbalstītas teoloģijas studijas nozīmē, ka tās neaprobežojas tikai ar kristietību, un tajās primāri nav jāproponē kristīgie uzskati kā vienīgie pareizie, un studēt var jebkurš, kam ir vidēja izglītība, neatkarīgi no savas reliģiskās piederības

Ja skatamies no biblsikā viedokļa - kāda jēga no tādas teoloģiskās fakultātes? Ja bībele tieši proponē kristīgās patiesības, kā mūžam nemainīgas, kā tad tas iet kopā? Un kur tādu izglītību pēc tam likt? Ko ar to var darīt? Gudri pamuldēt un viss
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:28:15
liepa Jošs Mulders
Jūs pašlaik esat ieslīguši bezjēdzīgā viedokļu apmaiņā par to, kas ir kristietis. Tam ir vieta citā diskusijā.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:33:11
Ingars
Kāda jēga ... bet tik labi kāda jēga, ja teoloģijas seminārists iemācās dažus pareizi tā brīža ideoloģiskus saukļus, kur saskaroties ar reālo dzīvi, arī viņs var izskatīties pēc tā, kurš gudri pamuld!

Var tikai teikt, vairāk izglītības, vairāk teoloģiskas izglītības! Man šķiet, ka mūsu Teoloģijas fakultāte nav slikta. Kaut vai zinot, kas tur ir pasniedzēji.
zigzag [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:34:10
Ingars zināšanai - Bībele nav vienīgā, kas proponē mūžam nemainīgas patiesības (arī kristīgo konfesiju starpā pastāv atšķirības, tāpēc būtu muļķīgi kaut ko saukt par mūžam nemainīgu) par Dievu Ja Tavs mērķis ir nākt pamuldēt, tad tiešām neredzu tādām studijām jēgu
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:58:38
liepa

kristiesa prats acimredzot. Mans prats nebistas parbauzu.
Patiesibu var atrast tikai parbaudot. Caur aklu ticibu patiesibu neatradisi.


Acīmredzot vēl neesi izbaudījusi tādu kārtīgu pārbaudi.

Raimonds

Kāda jēga ... bet tik labi kāda jēga, ja teoloģijas seminārists iemācās dažus pareizi tā brīža ideoloģiskus saukļus, kur saskaroties ar reālo dzīvi, arī viņs var izskatīties pēc tā, kurš gudri pamuld!

Nu līdz šim visas bibliskās patiesības ir reāli pierādījušās dzīvē.

Var tikai teikt, vairāk izglītības, vairāk teoloģiskas izglītības! Man šķiet, ka mūsu Teoloģijas fakultāte nav slikta. Kaut vai zinot, kas tur ir pasniedzēji.

Jā - tieši zinot tos pasniedzējus, kādi viņiem ir viedokļi, tad nu arī redzam cik laba vai slikta ir TF.

zigzag [84.237.143.5]

zināšanai - Bībele nav vienīgā, kas proponē mūžam nemainīgas patiesības (arī kristīgo konfesiju starpā pastāv atšķirības, tāpēc būtu muļķīgi kaut ko saukt par mūžam nemainīgu) par Dievu Ja Tavs mērķis ir nākt pamuldēt, tad tiešām neredzu tādām studijām jēgu

Tāpēc jau teicu - no bibliskā viedokļa no TF nav absolūti nekādas jēgas, no pasaulīgā viedokļa...arī šaubos. Nu kur to var pielietot, kur? Tūrismā, vēsturē, bet šīm zinātnēm jau ir atsevišķas fakultātes un programmas, bet kur tad var pliko teoloģiju likt?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:15:24
liepa

Ko tu konkreti ar to saproti, ar so "kartigo parbaudi"?

es parbaudu savus uzskatus, tu ne, tavs prats no ta baidas.


Kārtīga pārbaude nozīmē pārbaude ārpus siltumnīcas apstākļiem, reizēm pat uz cilvēcīgās izturības robežas. Ko cilvēki darīja kara laikā? Kliedza "za komuņizma?" Tici man - kad nāve min uz papēžiem, tad visas laicīgās peripētijas vienā mirklī zaudē savu nozīmi un tikai tad cilvēks tā īsti sāk aizdomāties - a kas būs pēc nāves.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:18:46
Ingars
TF nav absolūti nekādas jēgas,
Tāds viedoklis diemžēl ļoti bieži izskan. Bet nez kāpēc visi mūsu Latvijas teoloģijas pasniedzēji ir gājuši caur TF (vai vismaz LU), jo cita akadēmiskās izglītības ceļa mums vienkārši nav. Un kā neizdodas, tā neizdodas radīt alternatīvu.
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:23:58
Ingars
TF nav absolūti nekādas jēgas,

no kā gan mūsdienās ir jēga?
Vakar tieši to apspriedām, ka 99 % augstākās mācību iestādes LV jālikvidē un tad jātaisa no jauna....
Jā jā visas...... to man teica, cilvēks, kas bakalauru ieguvis LU ķīmiķos un tālāk studējis ārpus LV, kur ieguvis doktora grādu ķīmiķos un pats tagad stradā universitātē, ne LV
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:52:42
Raimonds

Tāds viedoklis diemžēl ļoti bieži izskan. Bet nez kāpēc visi mūsu Latvijas teoloģijas pasniedzēji ir gājuši caur TF (vai vismaz LU), jo cita akadēmiskās izglītības ceļa mums vienkārši nav. Un kā neizdodas, tā neizdodas radīt alternatīvu.

Nu nez, ir Lutera akadēmija, Augsburgas institūts utt.

Ctulhu

Nē nav bail, ka tās izrādītos nepatiesas, bet, ka prātu var samulsināt ar nepareizām domām. Bet attiecīgos apstākļos un situācijās top redzams, kas ir patiesība un kas nav

liepa

Kads sakars prata parbaudei ar karu? Mes tacu runajam par patiesibas parbaudi, patiesibas noteiksanu. Ko tu te pin ieksa karu? Kadu patiesibu gribi ieraudzit karaa? Nezelibu?

Sakars vistiešākais - kad tavi uzskati un tavs viedoklis tiek konfrontēti ar krīzes situācijām, tad arī parādās to patiesums un lietderīgums, a siltumnīcas apstākļos nav grūti būt varonim

Un veidot sev maksligas iluzijas? Noteikti, dala cilveku ir uz to tendeta.

Tā visi saka, bet nāves priekšā rodas pavisam citas domas. Nu šaubos, vai Jēzus augšāmcelšanās bija mākslīga ilūzija, kur vēl bija vairāki simti aculiecinieku

sica. [78.84.154.224]
Vot tupa tā mūsu izglītības sistēma, tomēr nevar visu bāzt vienā maisā. ĶF vēl vismaz kaut kur der lietderīgim, bet kur var likt TF izglītību? Kalpošanā - šaubos vai ar šādu izglītību var ļaut mācīt citus. Nu kur vēl?
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:59:28
Ingars
var gan bāzt vienā maisā, jo... kvalitāte LV tomēr ir drausmīga.....to saku ne tikai es....
piem. mans vīrs kliedz un lamājas par RTU kvalitāti, kas esot katastrofu katastrofa. viņš labprāt studētu doktorantūru, bet tad jāpamet LV...
es labprāt studētu maģistros savu specialitāti, bet LV tas nav iespējams. Mana druška studēja (tieši to, ko es gribu) un teica, ka tikai 2 gadus vēl paļurināj;ās pa studentu dzīvi, jo tos 2 gadus viņiem maģistratūrā mācīja figņu
no LU komunikācijām nāk ārā tādas Dieva zīmes, ka turies. Mans kantoris jau gadus 7 no turienes neņem praktikantus, jo jānošaujas

Par ĶF - mans vīrabrālis nepiekritīs. jo viņš nožēlo, ka bakalauru ieguvis LU ĶF, nevis pēc videnes braucis prom....



kur likt>? a vot nekur..... mums vispār nav nekādas izglīt`ibas sistēmas, ja kādam tas nav pielecis (ak Dievs es jau kā mans vīratēvs runāju, jo viņš stardā izglītības sistēmā )
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:06:36
sica. [78.84.154.224]

Nu RTU patiesībā ir laba kvalitāte, protams, kā kurā fakultātē
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:12:22
Ingars
ko lūdzu RTU tu esi beidzis vai ko mācies? mmmmmm un kurā kursā?????
mans vīrs beidzis ENERĢĒTIKAS UN ELEKTROTEHNIKAS FAKULTĀTi un labprāt studētu doktorus. bet.... viņam gribas ko vairāk. tagad braukā bik uz ārzemēm papildināties, bet... nu jā
Viņa kursabiedrene aizgāja uz doktoriem pirms 2 gadiem. izvēlējās tēmu... a tur fakultātes vadītājs pateica - es sev gribu doktoru, tu pētīsi to un to... meiča saduga nobimbāja lielu asaru un teica OK (izvēles nebija, ja atteiktos, doktoru vairs nestudētu)
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:13:44
lai paskaidrotu domu - viņš arī teica, ka maģistros neko neguva, izņemot diplomu. Viņš redz zinātnieku tipa cilvēks, kurš ja studē, tad studē un pēta. līdz ar to RTU līmenis viņam ir par vāju.... gribas normālu līmeni, ko piedāvā citur augstskolas.
bet viņam liela slimība, naivi mīl LV.... citādi jau sen būtu USĀ
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:20:03
sica. [78.84.154.224]

Vot to pašu arī es beidzu bakalauru, tagad stāšos maģistros. Nez, moš viņam taisnība, tomēr nu nav tik traki, ka neko neiemācās, patiesībā tur atkarīgs no tā, kādu programmu viņš paņēma. Piemēram ir tāda elektroapgādes optimizācija, kur mans bijušais kursabiedrs mācījās (es paliku parādniekos, viņš aizgāja pa priekšu man :D), teica, ka galīgs beztolks, savukārt elektrisko mašīnu un aparātu programmā viens cits cilvēks teica, ka esot vērtīgi
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:30:44
vilks
bet arī nekristieši man var palīdzēt ar manu jautājumu precizēšanu...ja vien viņi nesāk runā tpārāk daudz un nekļūst par vienīgajiem, kas tēmā raksta.

Drausmīgi dīvaini, ka tas tika man adresēts......
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:33:51
nezinu par zināsanām vispār bet studēsana RGS(TAGAD RTI)toč var-no personīgas pieredzes
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:38:51
Ingars
Nu nez, ir Lutera akadēmija, Augsburgas institūts utt.

~Vai Augsburgas institūts vēl ir?
Lutera akadēmija kā nevar dabūt akreditāciju, tā nevar. Šī brīža krīze vispār liek zem jautājuma zīmes par tās turpmāko pastāvēsanu. Tāpati arī, vai kāds beidzējs (uz LA pamata) ir kaut kur varējis turpināt studijas? Tik vien paliek, kā iet caur pelto TF.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 3654