atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai jaunu zināšanu iegūšana var mazināt ticību Dievam?
vilks
Iesūtīts: 2010.03.15 09:41:41
Jautājums tieši par kristīgo ticību, ne citām reliģijām.

Proti - nereti ir dzirdēti teicieni, ka "Teoloģijas fakultātē ticību var tikai pazaudēt", "studēja teoloģiju, kamēr zaudēja ticību Dievam" u.tml.

Bet kas tā ir par ticību, kuru var mazināt studijas/jaunu zināšanu iegūšana? Un vai tas nozīmētu, ka kristiešus vajadzētu no noteikta veida zināšanām/informācijas pasargāt? (Kā to nereti mēģina darīt Romas katoļu baznīca)

Lūdzu diskutētājus izvairīties no ieslīgšanas detaļās un tādējādi novirzīšanās no tēmas, kā arī aicinu izteikties pieklājīgi un ar cieņu pret dažādiem viedokļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.16 16:20:02
liepa es nedaudz paironizēju, kā katrs aizstāv savus priekšstatus par to, kas ir kristietība...
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.16 18:00:18
jautājums konkrēti un vienīgi viukam.

Kā Tev šķiet - Betānija, aka Dzintara viesošanās mūsu forumā, nāks par labu viņam, vai nenāks? Stiprinās viņa ticību, uzliks smagu pārbaudījumu viņa ticībai, vai novērsīs no tās?
/tb - es te tā figurāli mēģinu forumu ar TF salīdzināt.../
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.17 11:08:49
Forums un TF nav īsti salīdzināmi..ja nu vienīgi tādā nozīmē, ka abos iespējams sastapties ar visdažādākajiem viedokļiem.
Nedomāju, ka uzturēšanās forumā varētu kaut kā mainīt minētā personāža ticību, bet es jau neesmu pareģis..
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.17 11:11:41
vilks

Nu Dieva vārds taču darbojas, arī šeit forumā
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.17 11:17:08
jõgis [84.237.143.5]

Es saprotu, ka prātā var sajukt visā tajā juceklī, tik daudz dažādu interpretāciju, bet tas tāpēc, ka neklausam tam, ko DIeva vārds saka, bet cenšamies to pielocīt tā, kā nu kuram šķiet saprotamāk. Problēma sākas tad, kad nevis dzirdam un paklausam, bet, kad sākam filozofēt un apspriest. Nu, piemēram, par to pašu kristību - ir skaidra pavēle mācīt un kristīt, ir skaidrs norādījums, ka gan sludināšana kopā ar kristību dod konkrētas lietas un punkts. Jēzus mums neskaidroja tehnoloģiju, kā notiek jaunpiedzimšana, bet Viņš deva mums līdzekļus un apsolījumu, kā Viņš caur šiem līdzekļiem darbosies un viss, ejam un kalpojam, nevis taisam šķelšanos par to, kā kurš kristī, bet daram, kā Jēzus lika darīt - kristīt un mācīt visas tautas
vilks
# Labojis vilks: 2010.03.17 11:18:59
Ingars
Dieva vārds taču darbojas, arī šeit forumā
Dieva Vārds darbojas arī TF, tas vispār darbojas visur, ko tu ar to gribēji pateikt?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.17 11:54:36
Laikam pārpratu šo tavu teikumu
Nedomāju, ka uzturēšanās forumā varētu kaut kā mainīt minētā personāža ticību, bet es jau neesmu pareģis..

Tas, ka Dieva vārds darbojas arī TF, tas skaidrs, protams, ja runājam par Dieva Vārdu, nevis par TF mācību programmu
meitene
# Iesūtīts: 2010.03.26 20:41:45
Nesen youtube uzgāju video sēriju ar nosaukumu " Why I am no longer a Christian ", ja neesat jau redzējuši varat noskatīties. Tur cilvēks stāsta, ka, jo vairāk zināšanu viņš ir ieguvis, jo vairāk ir attālinājies no Dieva. Es gribētu zināt vai jūs viņam piekrītat, vai oponējat. Un, ja nepiekrītat, tad kādi būtu argumenti.

Šeit links:
http://www.youtube.com/user/Evid3nc3#g/c/A0C3C1D163BE880A
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 20:59:28
meitene
Zināšanas neceļ ticībā. Ticībā ceļ atklāsme par Dieva Vārdu, tā regulāra studēšana un lūgšanas. Arī ikdienas dzīve Dievā. Bet zināšanas dara uzpūtīgu ( to saka Bībele).
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.26 21:02:06
Svētais
ak tas uzpūtīgais nelietis, kas izgudroja penicilīnu...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 21:06:55
piiich
Uzpūtīgs ne tādā izpratnē kā zināšanu iegūšana kā tāda, bet tādā, ja tu kļūsti augstprātīgāks un lepnīgāks savās iedomās, jo tu lūk zini kaut ko vairāk par citiem. Tādā aspektā. Bet ja tu iegūsti zināšanas piem. no Bībeles, pateicoties kur;ām tu pieaudz ticībā, tad tas ir apsveicami.
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.26 21:58:50
Svētais
kam ir jānotiek, lai uzskatītu, ka zināšanas vairāk par citiem cilvēku padara augstprātīgāku un lepnīgāku savās iedomās?

un es zinu, kāpēc reliģijai ir tik ļoti bail no sabiedrības izglītošanās.


atbildot uz tēmas jautājumu- nezinu, kā ir ar teoloģijas studijām, bet kopumā zināšanas palielina attālumu no reliģijas. par šo tēmu ir veikti pietiekoši daudzi pētījumi, kas norāda uz likumsakarību starp sabiedrības izglītības līmeni (arī nabadzības) un reliģiozitāti vai ticību Dievam/dieviem.
ne velti labs kristietis ir lēnprātīgs kristietis
Papucs
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:11:31
piiich
kopumā zināšanas palielina attālumu no reliģijas
Reliģija un Dievs nav gluži viens un tas pats. Bet zināšanas, kas palielina attālumu līdz Dievam ir tikai maldi nevis zināšanas
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:14:42
Papucs
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.03.26 22:16:50
piiich
Jā, man arī žēl, jo miljoni maldās.
Kāpēc tā...... ?
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:31:30
Papucs
vai ne? nevaru sagaidīt, kad tie uzpūtīgie liekēži, kas citus maldina saucot sevi par zinātniekiem, reiz sapratīs, ka pietiek ar lūgšanām, lai izārstētu vēzi un iesnas
Papucs
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:34:38
piiich
Kā jau agrāk minēju, ir MILZĪGA atšķirība starp zinātniekiem, tipa, Freids un tipa Fromms (ja vispār spējam pieņemt Frommu kā zinātnieku).
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:38:06
Papucs
galvenais, lai zinātnieks tic. pārējam nav nozīmes
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.03.26 22:41:26
piiich
Nē.
Galvenais, lai zinātniekam interesē PATIESĪBA, lai arī kāda tā būtu.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.26 22:42:31
Papucs
ja viņam neinteresēs tā PATIESĪBA, kas tev interesē, tad viņš nebūs īsts zinātnieks.

vai ne?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 4117