atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai jaunu zināšanu iegūšana var mazināt ticību Dievam?
vilks
Iesūtīts: 2010.03.15 09:41:41
Jautājums tieši par kristīgo ticību, ne citām reliģijām.

Proti - nereti ir dzirdēti teicieni, ka "Teoloģijas fakultātē ticību var tikai pazaudēt", "studēja teoloģiju, kamēr zaudēja ticību Dievam" u.tml.

Bet kas tā ir par ticību, kuru var mazināt studijas/jaunu zināšanu iegūšana? Un vai tas nozīmētu, ka kristiešus vajadzētu no noteikta veida zināšanām/informācijas pasargāt? (Kā to nereti mēģina darīt Romas katoļu baznīca)

Lūdzu diskutētājus izvairīties no ieslīgšanas detaļās un tādējādi novirzīšanās no tēmas, kā arī aicinu izteikties pieklājīgi un ar cieņu pret dažādiem viedokļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:27:39
vilks
ja pievēršas pirmajai, vispārīgai vārda nozīmei -
ticība -as, s.
1. Pārliecība (piemēram, par kā patiesumu, esamību, īpašībām), kura parasti balstās uz daļēju pamatojumu, pierādījumu vai kurai nav pamatojuma, pierādījuma.

tad ticības zaudēšana ir tāda kā likumsakarīga, iegūstot zināšanas. Jo iegūstot tās, mēs vai nu apstiprinām savu ticēšanu, vai to apgāžam. Kā jau iepriekš rakstīju - sanāk daļēji apgāzt pašam to, kam ticēji... un ja cilvēks ir pieņēmis ka ticība ir nesagraujama un absolūti pareiza-patiesa, tad konstatējot ka daļa no savas ticības tāda nemaz nav - psiholoģiski sagrauj arī pāripalikušo ticību... nu, tā man šķiet...
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:28:01
vai es par citiem nezinu. es varu runāt par sevi. to gadu, ko studēju teoloģiju, man bija smagi
daudz infas... daudz lietu... daudz dažādu cilvēku apkārt.... nevar teikt, ka tas mazināja manu ticību... tas radīja daudz pārdomas, kas man traucēja ... rezultāts bija tāds, ka es nemācījos un aizgāju prom un arī 2 gadus uz baznīcu negāju, bet tad atkal viss nokārtojās....

PS - viena izbijusi VBiste kas arī studēja teica, ka viņai traucē tas, ka teoloģiju aiziet studēt daudz neticīgie,kas vismaz viņas kursā izsmēja tos, kas tic Dievam.... tas bijis smagi un viņai tas radīja iekšējās problēmas. nezinu kā tas viss beidzās, jo jau gadiem neesmu ar viņu runājusi
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:31:13
sica. [78.84.154.224]
Nu pārdomu studiju laikā ir daudz, tas tiesa, bet vai tas nozīmē, ka studēt ir slikti?

masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:34:14
vilks
Nu pārdomu studiju laikā ir daudz, tas tiesa, bet vai tas nozīmē, ka studēt ir slikti?

Labs jautājums. Ja jautājumu apgriežam otrādi - ja studējot sanāk zaudēt ticību Dievam - vai tas nozīmē, ka studēt ir labi?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:34:37
vilks
Patiesība darīs jūs brīvus. Vai ne tā?
Par to `apstāšanos pusceļā` runājot, esmu piesardzīgs ar vispārinājumiem. Garīgā cīņa ir ne tikai intelektuāls process. Taču informētība (nejaukt ar dezinformācijas plūdiem) drīzāk liek nedaudz citām acīm paskatīties uz autoritātēm, kam iespējams sākumā ir ticēts uz vārda.
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:34:50
vilks
nea studēt nav slikti. tikai katram savs ceļš.
teoloģijas studijas acīmredzami nebija mans ceļš, jo ja sūc justies fiziski un garīgi slikti, tad tas nav jādara.
Stuidējot kultūru man tā nebija. man bija forši un viegli, lai gan man vienu semestri bija reliģijas vēsture

PS - viena cita izbijusi VBiste raksta bakalauru par jauniešiem un depresiju, ko izraisa ticība Dievam (precīzi neatceros tēmU). Vo viņai varētu būt daudz intresantu datu
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:35:39
tfu precīzi neatceros tēmas formulējumu (tas bija skaistāk noformēts, nekā es izteicos)
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:37:27
Man draugs, viens mācītājs, reiz teica :"Ja gribi pārstāt ticēt nāc tu ar studēt teoloģiju" . Es neaizgāju, bet viņš tagad ir labs mācītājs, labs tādā ziņā , ka es zinu, ka viņš nepārstāja ticēt un sameklēja To, ko meklēja savos dziļumos.
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:37:58
vilks
Ps - piem. es jutos šausmīg slikti pēc morālteoloģijas lekcijām, lai gan man bija fantastiskākais pasniedzējs pasaulē, kas palīdzējis ne vienam vien cilvēkam. Arī garīgā teoloģija bija smaga....
varbūt..... lai studētu teoloģiju vajag zināmu dvēseles briedumu un stipru garu....
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:38:01
sica. [78.84.154.224]
offtops, - interesants bakalura darbs.... būtu interesanti palasīt darba avotus....
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:38:12
Es atkal pazistu gana cilvekus, kuri uz jautajumu vai ir kristiesi (vai tic Dievam) atbild: "Nu vispar jau jaa". Lieki teikt, ka uz baznicu vini iet labi ja 1-2 gadaa un ari citadi sevi ar Dieva esamibas jautajumiem nekonfrontee.
Kristietis vai nu ir, vai nav. Tas nav patiess kristietis, kas atbild: "Nu vispār jau jā".
*
Jo vairāk par savu ticību zinu, jo pilnīgāk tā atklājas un dod aizvien dziļāku garīgu prieku un piepildījumu. Ir bijušas reizes, kad, lasot labus Bībeles komentārus, elpa aizraujas arī tīri intelektuālā ziņā, jo ar cita acīm un caur viņu svētdzīves pieredzes augļiem ieraugu to, kam pati esmu staigājusi garām (nedomāju te ļoti lielās aksiomas, bet kādas nianses, epizodes), bet kas, nenoliedzami, ir patiesība - loģiska un, kā izrādās, tik acīmredzama. Piederu pie tiem, kam svarīgi domāt līdzi un to, ko ir iespējams saprast, arī censties saprast. Ir jautājumi, uz kuriem, protams, nav atbilžu - piem., kā precīzi izskatās Debesu Valstībā vai kāpēc Dievs velnam patreiz devis tik salīdzinoši lielu varu utt.
*
Par TF grūti spriest, jo neesmu tur mācījusies. Ir svarīgi, kas māca, jo caur viņa prizmu arī visnodaļ objektīvajām zināšanām var tikt piedota zināma nokrāsa (teoloģija nav jau gluži sausā matemātika, kur 2x2=4). Ja mācošie lektori ir visnodaļ liberāli kristieši, tad labāk jau ar līkumu. Kas sācis atšķaidīties, tas nereti tai virzienā turpina arī tālāk un savu sēklu izsēj svaigajā augsnē (piem., maz zinošajos studentos).
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:39:14
Aivars
Taču informētība (nejaukt ar dezinformācijas plūdiem) drīzāk liek nedaudz citām acīm paskatīties uz autoritātēm, kam iespējams sākumā ir ticēts uz vārda.

kādām acīm?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:40:33
vilks
Pagājušo nedēlu Bībeles stundā viena no kundzēm atgādināja vienu sakarīgu domu. "Kristietība nav reliģija, kas par reliģiju, tā ir dzīvesveids!" Vēl piebilstot, ka kristīgo ticību viņa saprot kā ceļu . Un tādā nozīmē zināsanas nevar nāk par sliktu, bet vienīgi kā ar tām tiekam galā. Tās var gan skumdināt, gan iepriecināt - visa emociju gamma. Man kaut kā neticas, ka jebkuras zināšanas, kuras ir saitītasar labo un ļaunu t.sk. arī par Dievu utt. ir iespējams nodalīt no sevis apziņas.
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:40:55
masiks [212.93.96.2]
aha es arī gribu izlasīt šo bakalauru. es domāju, ka viņa tam pieiet nopietni, jo laba vadītāja viņai + viņai ļoti nopietna attieksme pret lietu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:45:45
Varu runaat tikai par sevi un man personiigi zinaamajiem kristieshiem... Zinaashanas manu ticiibu nostiprina, veel vairaak... tieshi zinaashanas mani atveda pie Kristus... kaa vinjsh teica - Mekleejiet un juus atradiisiet!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:47:21
masiks [212.93.96.2]
kādām acīm?
atvērtām
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:49:42
liepa Tad nesadali, ja tas Tavu sirdsapziņu apgrūtina!
Varu tikai ieteikt iedziļināties Bībelē pa īstam un neiet farizeja ceļu, pārprasti pieķeroties burtam. Un domāt līdzi loģiski!

Kas pats par sevi ar pārliecību nezina teikt, ka ir kristietis, un atvelkas uz baznīcu formas pēc tad, kad tajā ir eglīte, tad tas ari nav nekāds patiess kristietis un nav ko ākstīties ar viņa neaizskaramību, "iedalot šķirās". Kas nav, tas nav!
Valentīnis
# Labojis Valentīnis: 2010.03.15 10:49:51
vilks
Un vai tas nozīmētu, ka kristiešus vajadzētu no noteikta veida zināšanām/informācijas pasargāt? (Kā to nereti mēģina darīt Romas katoļu baznīca)
tagad vairs katoļu baznīca tā nedara, lai vēsturnieki pasaka to gadu, kad pārstāja. varbūt Vatikāna II koncils pie vainas vai arī internets, bibliotēkas un grāmatu veikali?

man kaut negribas meklēt, bet kāds gudrinieks pirms kāda mēneša tepat VB teica aptuveni tā: zināšanas padara cilvēku mazāk kategorisku. atvainojos tam gudriniekiem , ja pārāk brīvi pārstāstu teikto

kādiem tad īsti mums jābūt ....?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:50:47
Aivars
A pirms tam kā? Skatījās aizvērtām acīm?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:01:38
vilks

Kāpēc? Ja kāds tās apšauba, tev ir jāmeklē iemesli, kāpēc tu tām uzticies, nu un tādējādi meklējumu process tavu ticību dara stiprāku. Vai arī?

Jā, bet vājāku ticību, tas var iznīcināt. Tā jau ir sātana taktika - piepildīt cilvēku ar tukšu filozofēšanu un izspiest no apziņas patiesību

Kādā veidā zināšanas par Bībeles grāmatām, Baznīcas vēsturi, teoloģijas dažādām nozarēm un reliģijas filozofiskajiem un psiholoģiskajiem aspektiem varētu traucēt kristīgajai kalpošanai?

Varbūt problēma drīzāk ir nevis zināšanās, bet gan tajā, ka cilvēki negrib vis studēt, bet grib, lai viņiem mutē ielej pareizo viedokli un pareizās zināšanas?


Nē, ir tomēr atšķirība kādā garā tas tiek mācīts un es tomēr uzskatu, ka nekristietis nevar kvalitatīvi pasniegt kristīgu mācību. Viena lieta ir ļaut sudentiem studēt un domāt patstāvīgi, bet pavisam kas cits ir likt apšaubīt kristīgās pamatpatiesības, tomēr nevar arī galīgi tā tjipa neiedot nekādu pamatu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 8671