atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par atslēgu varu
Balss
Iesūtīts: 2008.05.07 10:37:19
Mani nodarbina šis jautājums.
Mat. 16:19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."
Mat. 18:18 Patiesi Es jums saku: ko vien jūs virs zemes siesit, tas būs siets arī debesīs; un, ko vien jūs virs zemes atraisīsit, tas būs atraisīts arī debesīs.
Kā grēcīgam cilvēkam, pat ja tas ir apustulis Pēteris, var tikt dota tik milzīga vara? Jeb mēs te kaut ko pārprotam?
Lūdzu, tikai kristiešiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.27 23:04:16
Saulespuķe, acīmredzot kā JKalniņš saka, tev tiešām ir ļoti grūti atšķirt kas ir baznīca un ko Kristus šai baznīcai ir devis pēc būtibas. Un kas ir kalpošanas amats, kas arī ir no Dieva iedibināta kārtība. Kā arī tev šķiet nav izpratnes no kurienes kalpošanas amatam nāk tā pilnvaras...

Tev sanāk divas Baznīcas - Garīdznieku Baznīca, kas savā starpā čupojas un laju Baznīca, kura... eee... nav skaidrs ko dara... sēž solos?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 08:30:08
Mulders
Un Tev laikam sanāk viendabīga Baznīca bez atšķirīgiem funkcionāliem locekļiem - tāda kā biomasa?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 10:46:33
Papucs nezinu... Pāvilam arī tieši tā sanāk!

Gal 3:
26 Jūs jau visi ticēdami uz Jēzu Kristu esat Dieva bērni.
27 Jo jūs visi, kas esat kristīti Kristus Vārdā, esat tērpušies Kristū.
28 Tur nav ne jūda, ne grieķa, nav ne kalpa, nedz svabadā, tur nav ne vīra, nedz sievas, jo jūs visi esat viens Kristū Jēzū.

Tā ir Baznīca!

1 Kor 3:16 Vai jūs nezināt, ka jūs esat Dieva nams un ka Dieva Gars jūsos mājo?

1 Pet 2:5 Un uzceliet no sevis pašiem kā dzīviem akmeņiem garīgu namu un topiet par svētu priesteru saimi , nesot garīgus upurus, kas Dievam ir patīkami, caur Jēzu Kristu [..] Bet jūs esat izredzēta cilts, ķēnišķīgi priesteri , svēta tauta, Dieva īpašums, lai jūs paustu Tā varenos darbus, kas jūs ir aicinājis no tumsas Savā brīnišķīgajā gaismā,

1 Kor 3:11 Jo citu pamatu neviens nevar likt kā to, kas jau ir likts, proti, Jēzus Kristus.


Tagad tu Papucs man saki. Ja es ticu visa tam ko raksta Pāvils un Pēteris, vai es nostājos pret vai par Patiesību?

Vai tu vari zem ikkatra no šiem pantiem parakstīties un teikt - es tam ticu un noraidu ikvienu, kas saka pretēji? Un tu redzēsi, ka savā sirdī tu netici nedz Pāvilam nedz Pēterim!
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.05.28 11:02:27
Mulders
1. Kor. 12(visa nodaļa) - Pāvils.
Katram loceklim sava vieta, visi nav viens un tas pats.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:15:40
Papucs, bet vai tad kāds te pretendē uz kalpošanas amata atcelšanu. Katram savas dāvanas kalpot. Bet ir dāvanas un pilnvaras, kas dotas VISAI baznīcai!

Tāpat kā visi mēs esam cilvēki un tamdēļ mums ir kaut kādas cilvēktiesības laigan pēc amatiem mums ir dažādi uzdevumi un pilnvaras. Tāpat arī Baznīcai... ticīgajiem... viņiem ir kaut kādas "Baznīctiesības" kā visai Kristus Miesai, un ir Baznīcas Locekļi, kam Baznīca piešķir kaut kādas pilnvaras, amatus, uzdevumus, pienākumus, privilēģijas!

Ķēde ir Kristus->Baznīca(Visi īstenticīgie)->Atsevišķi Indivīdi atsevišķiem uzdevumiem!

Un mēs redzam visur rakstos ka Kristus Aclēgu Varu Dod baznīcai Tātad visiem īstenticīgajiem -> Kuri tālāk to dod atsevišķiem indivīdiem, kas ir ievēlēti, ordinēti kalpot ar Vārdu un Sakramentiem!

Atslēgu Vara ir Baznīcas vara, nevis Amata vara

Kur Divi Vai Trīs Kristus Vārdā tur ir Baznīca Un tad šie Divi Vai Trīs vajadzības gadījumā var vienu izvirzīt par mācītāju un nodot viņam Baznīcai piederošās pilnvaras!

Tātad vērleiz - vai tu vari teikt JĀ zem ikkatra Rakstu Vārda ko es citēju!

Es arī saku zem tevis citētā Rakstu Vārda - ka Baznīcā ir dažādi Amati! Šie Amati nāk no Baznīcas Varas... un Baznīcai tās ir Kristus Dotas caur Svēto Garu!

Neko tu nespēj izdarīt pret Kristu!

Vai nu tu ESI Baznīca, un tātad tev ir šī vara, vai arī, ja tu paliec pie RKB mācības, ak Baznīca, tas ir Pāvests, tad tu esi ārpus Baznīcas, un tas nozīmē - ārpus baznīcas nav pestīšanas - tu esi izmests laukā!

Es gan Ticu tam, ko gan Pāvils gan Pēteris saka... ka Svētajā Garā mēs visi esam VIENS Kristū! Un ar šo "Viens Kristū" un "Svēto Garu" nāk šī Aclēgu Vara. Jāņa 20 tieši Svētais Gars tiek dots... un Svētais Gars ir tas, kas veido Baznīcu, kā to Pāvils Galatiešu Vēstulē raksta... Svētais Gars mūs visus padara par Baznīcas locekļiem, un Kristus pats pasaka "Ņemiet Svēto Garu" un tālāk skaidro KO tas nozīmē - UN tas nozīmē, ak ar šo Svēto Garu, kuru saņēma Baznīca (bet kam Gara nav, tas nepieder Kristum - tātad nav Baznīcā - tas Romieshu 8 nodaļā rakstīts) - Baznīca saņem atslēgu varu!

TĀLĀK, protams, Baznīcā ir dažādi amati kārtības un Kalpošanas labā - kā Pāvikls saka - mēs esam tikai kalpi - kuriem Baznīca deliģē šo varu realizēt. Līdzīgi kā Demokrātiskā Valstī - Vara pieder Tautai, bet tā deliģē atsevišķām personām to lietot - policijai, tiesai, saemai, valdībai , armijai!

Grūti tev ies, ja turēsies pie Pāvesta, un neticēsi Dieva Vārdam... un neticēsi tiem diviem Apustuļiem, kurus pat tu uzskati par Savas Baznīcas pīlāriem!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:26:24
Mulders
Kur Divi Vai Trīs Kristus Vārdā tur ir Baznīca Un tad šie Divi Vai Trīs vajadzības gadījumā var vienu izvirzīt par mācītāju un nodot viņam Baznīcai piederošās pilnvaras!
Normālos apstākļos tik tālu, cik tālu mēs varam teikt, ka divi vai trīs pirksti ir cilvēks. Protams, ka varētu būt apstākļi, kuros Svētais Gars šos trīs locekļus (pirkstus) pārveido par veselu pilnīgu locekļu komplektu (trīs pirksti transformējas par rokām, kājām , iekšējiem orgāniem un visu citu).
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.28 11:33:22
Papucs, ar pretenzijām lūdz pie Autora Bet mēs zinām, ka cilvēks ar savu prātuļošanu ir gudrāks un var pašu Dievu pielabot, kad šis muļķības runā! Ij ja vajag, var patulkot pareizāk... kad šis nejēdz lietot vārdu brālēni, bet runā "brāļi" Tā ir Dievs ir tāds vecs marasmātisks večuks ar disleksiju, lab ka mēs - visgudrie un varenie cilvēki varam viņu pielabot, izskaidrot un pamācīt kā pareizi rakstās vārds "brālēns"

Tā nu esam noskaidrojuši, ka tu faktiski nekam no tā ko Dievs Rakstos ir teicis, netici! Un tad vēl citus māci kā ticēt un kam ticēt... Pāvestu par Pētera pēcteci sauci, bet pašam Pētera teiktajam netici Kā tad tā?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:36:40
Mulders
topiet par svētu priesteru saimi , nesot garīgus upurus, kas Dievam ir patīkami, caur Jēzu Kristu
Šim ir pavisam vienkāršs izskaidrojums. Ja agrāk tikai priesteris varēja būt starpnieks graudu, jēru u.c. pienešanā Dievam, tad tagad ikviens ticīgais var savu rīta kafijas krūzi vai dienišķās muguras sāpes pienest Dievam kā upuri grēcinieku atgriešanai vai, teiksim, lai klasesbiedrs saņemtu papildus palīdzību eksāmena kārtošanā.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:40:47
P.S.
Kā redzi, ticu visam, ko raksta Pāvils, Pēteris un pārējie, tik brīnos par Tavām savdabīgajām interpretācijām
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:48:07
Papucs, bēda jau tāda, ka visi Raksti ir vienā saslēgtā Vēstī!

Pāvils jau arī runā par upuriem, kas Jaunajā Derībā IR Dieva patīkams upuris:

Rom 12:1 Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu garīgā kalpošana.

Ebrejiem 13:15 Nesīsim tad caur Viņu slavas upuri Dievam vienumēr, tas ir, lūpu augli, kas Viņa Vārdu slavē.

Vienkārši... Jaunajā Derībā visi Kristieši ir Baznīca un kā Baznīcai tai ir kaut kādas pilnvaras, un Baznīcu veido Svētais Gars... jeb tu nepiekrīti Galatiešu Vēstulē rasktītajam? Un Jēzus Jāņa 20 nodaļā dodams Svēto Garu ar to dod šīs aclēgu varas. Kur Svētais Gars, tur ir aclēgu vara. Kur Svētā Gara nav, tur aclēgu varas nav!
Bet Kristus saka - Kur Divi vai Trīs manā Vārdā sapulcējas, tur es esmu viņu vidū! Redzi Kristus saka, ka viņs tur IR, kur Viņa Vārdā sapulcējas divi vai trīs. Nevis kā tu saki "Var Izveidot"... Kristus saka cieši un skaidri - tur ESMU! Bet ja esam Kristū un viņš Mūsos, tad mēs esam Baznīca... Kristus tā veido savu Baznīcu ar savu Vārdu un Sakramentiem! Un kur ir Baznīca, tur ir Aclēgu Vara... kā arī citas varas - Vara aicināt un ordinēt mācītājus, Vara atcelt ķecerus no amatiem, Vara paturēt grēkus un Vara atlaist grēkus!

Patīk tev tas vai nepatīk... bet Kristus savu Baznīcu nav veidojis pēc cilvēku iedomātā parauga, bet veido to kā vienotu Organismu... kur Visam Organismam kopā ir kaut kāda vara, bet arī atsevišķiem locekļiem ir kaut ka`da vara, bet tikai tik daudz, cik tā ir visa organisma labā! Nevar Roka exkomunicēt Kāju... tikai Galva var lemt kurš loceklis jācērt nost! Un lai cik nepatīkami Romas Katolim tas būtu - bet Galva nav Pāvests... bet gan Kristus
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:49:48
Kā redzi, ticu visam, ko raksta Pāvils, Pēteris un pārējie, tik brīnos par Tavām savdabīgajām interpretācijām

Es Ticu burtiski... kas rakstīts tam ticu! Ja tu uzskati, ka vārds "brālis" nozīmē ko citu nekā "brālis" tad tas ir tavs uzdevums pierādīt, ka Svētais Gars ar disleksiju slimo!

Ja Pāvils raksta - "Jūs esat tas nams" - tad tā arī saprotu... Ja Pāvils saka ka nekas cits nevar likts par pamatu kā vien tas kas ir likts - Kristus - Tad es tam ticu, un kā tu tur iedabon Pēteri par Pamatu... es nezinu

Pamēģini ticēt, tam kas rakstīts tā kā rakstīts!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.28 11:56:26
Mulders
Arvien vairāk cenšos ticēt visam, kas rakstīts, tā kā tas rakstīts!
Tāpēc varbūt pakomentē tuvāk to 1 Pet 2:5. Vai es pietiekoši tieši esmu sapratis rakstīto?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.28 12:04:28
Papucs, neko pārāk nepareizu tu neuzrakstīji! Tikai... ne jau kafijas krūzīte ir Dievam Tīkams upuris - bet kā saka Raksti - pateicība un paši mēs - kā svētu Dievam patīkamu upuri - tā lai ir mūsu kalpošana!

Tas ir vienkārši cits vārds vārdam "Mīlestība". Mīlēt nozīmē upurēt Mīlestība vienmēr ir dodoša... tātad upurējoša... no sevis kaut ko ņemoša un citiem dodoša!
Laimdota
# Labojis Laimdota: 2008.05.28 13:20:05
Mulderam! Pirms jūs nespējat pierādīt Bibliski savu aplamo mācību, man tai nav jāpakļaujas...

Pirmkārt, Bībliski var pierādīt gandrīz visu! Jehovas liecinieki un plašais sektu klāsts ir tik bibliski, ka ne ar kādu baznīcas tradīciju un apustuļu mantojumu pat pusplēstā vārdā savas doktrīnas neaizstāv. Tik un vienīgi ar Bībeli, Bībeles pantiem un citātiem.

Otrkārt, runa ir par vispārēju baznīcas praksi, grēkatlaišanas kontekstā, kurā Muldercitētā, it kā luteriskā nostāja, parādās tikai 16.gs. Pieminēto Augustīna grēksūdzi paša kristītam lajam, un tamlidzīgūs nostāstus, kāds cienījams Mežparka mācītājs reiz sauca par svētuma pasaciņām.

Man nav jāpierāda protestantisma (ne luterisma) pīķa stundā tapušajām pārprastās vispārējās priesterības idejām kaut kas pretējs. Drīzāk pierādījuma vērts būtu apgalvojums, ka pareizā lietu izpratne parādās 16.gs. iepretī "nemitīgi nepareizai Baznīcas mācībai un praksei."

Treškārt, neviens jau jums, Mulder, neliedz rotaļāties ar vēl sev līdzīgiem ļaudīm "mācītājos". Bez bikts, nav tālu jāmeklē, ka arī Svēto Vakarēdienu katrs kristītais ir potenciāli ordinēts iestādīt un dalīt. Tik vajag padomāt, ka te lasa arī meklējoši un godīgi cilvēki un tādas Mulderdomas un Jkalniņdomas tikai samaitā godprātīgu ticību.

Jūs klausiet savas iedomas, es klausu to, ko Dievs raksta... ja Dievs izdomās, ka viņš ir nepareizi rakstījis, tad lai pats arī labo

Es tās iedomas atrodu savā un savu vecāku un vecvecāku draudzē. Es tās iedomas atrodu, lasot (un pēdējā laikā to daru pastiprināti) 3, 4. gs baznīcas autorus, svētītus vīrus. Man, esot luterāņu baznīcā, ir pilnīgi skaidrs, ka Baznīca nav Bībeles pulciņš. Baznīcā stāv uz to apustuļu pamata, kas paši bija dzīvs Jaunās Derības kanons. Bībeles pulciņš ir divu un trīs ļautiņu sanāksme, kas apmainās ar savām atziņām un Bībeles pantu virkņu apcerēm.
Laimdotas vecāmate Alma
# Labojis Laimdotas vecāmate Alma: 2008.05.28 13:26:50
Mulder, bērns, atjēdzies. Tava frāze - man tai nav jāpakļaujas..., ir vairāk kā baisa. Vells, kad krita no debesīm bij pārliecināts par savu taisnību, nevarēja pakļauties un līdz šai dienai ir arvien lielākais prātuļotājs un runas meistars. Kā saka, retoriķis nr.1! Tu neatbildi man, tik padomā par tām līdzībām.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:28:50
Laimdota
wow, kas par odziņu! un kādas acis... izteiksmīgas.
sveika!
vispār šī ir Lelb lapa.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:31:35
Laimdota
forši, tas nozīmē, ja tavās rokāss būs zīdainis, kura stundas ir skaitītas, bet priesteris tālu, tālu, tad tas bērniņš nomirs nekristīts ... kāpēc tu tik ļoti pieķeries cilvēka radītajam?
Pirmkārt, Bībliski var pierādīt gandrīz visu! - tam, kas pats nezin Rakstus tā arī liekas.
Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:34:52
Rausītis
Redzat, kā nezināt Baznīcas mācību un nostāju. Kristību kopš seniem un Baznīcas iesākuma laikiem, ārkārtējā brīdī, var veikt arī neordinēts mācītājs.
Laimdota
# Iesūtīts: 2008.05.28 13:37:34
S.R...
Tieši tamdēļ, ka šī ir LELB lapa, esmu te. Jo ko te neģļīgi viens otrs par luterismu uzdod, to riebīgi redzēt. Labi, ka kopumā un ikdienā šī it kā konfesināli apostātiskā muļķība nedzīvo draudzes locekļu prātos. Nojauš un jūt garīgs cilvēks, ka amats nav blēņas.
Laimdotas vecāmate Alma
# Labojis Laimdotas vecāmate Alma: 2008.05.28 13:41:19
Mazmeitai tiesa un taisnība. Es no jaunības neesmu redzējusi, ka mūsu luterieši uz grēku nosūdzēšanu būtu naski iet pie sava gana, kur nu vēl šitās jaunās mācības, ka vienam ar otru savas grēku nebūšanas jāapcilā. Ne nu padomu dos, ne noslēpumā paglabās, ne nu tā vara atlaist tās vainas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 158 , pavisam kopa bijuši: 24760