atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Reforma nekustamajos īpašumos
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.26 10:03:16
Kur var iegūt informāciju par plānoto reformu LELB nekustamo īpašumu pārvaldīšanā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.09.01 22:35:53
Bija jautri. Spiediens ir milzīgs. Vesela kaudze demagoģisku ne uz ko nebalstītu apgalvojumu. apmēram tā: sinode nolēma, lēmums jāpilda, ja nepildīsiet, atcelsim draudzes padomi un iecelsim tādu, kas pildīs. Bet ja nu izdodas pierādīt, ka sinodes lēmums ir klajā pretrunā ar satversmi un civillikumu, ko tad? Un to pierādīt nemaz nav tik grūti, pilnīgi pietiek ar elementāru loģiku.

Un pilnīgi pietiktu, ja ziedotu pat 1,5%, kas tagad vēl nenotiek! Vai tiešām labi paēdis mācītājs ar mērenu puncīti varēs labāk draudzi pamudināt uz ziedošanu? Visa šī jezga ir tālab, ka draudzes neziedo. Nu ko tad tie mācītāji tur dara? ja jau līdz šim nav varējuši, tad arī turpmāk nevarēs, kas var, tie izdara un viss!

Un starp citu, ja man kāds parmet, ka visi mācītāji jau neprot būvēt ērģeles, tad tā ir mana izvēle, ka atsakos no algas. Patiesībā tas ir visai grūti - draudzes man grib maksāt, bet es negribu pieņemt!
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.01 23:55:24
Jānis Kalniņš
Tev labi, tu vari lepoties, ka ar saviem ārzemju ienākumiem vari iztikt bez tiem ubaga grašiem, ko tavas mazās draudzītes būtu spējīgas tev maksāt... Tava loģika ir - lai pārējie mācītāji (kam nav ienesīga biznesa) turpina nīkuļot tuvu pie iztikas minimuma, lai viņu bērni un ģimenes dzīvo permanentā trūkumā, ES un MANAS draudzes viņiem neko nedosim!!! Ar tukšu vēderu labāk strādājas!!!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.02 11:54:04
Balss

Atsūti man uz epastu kāda mācītāja uzvārdu un adresi, kurš dzīvo permanentā trūkumā.

Un patiesi, mēs paši dzīvojam visai trūcīgā budžetā. Es tokš neiebilstu, ka bagātās draudzes dalās, bet lieciet nabagus mierā. Mēs tagad ieķīlāsim savus mežus un pēc tam pa bargu naudiņu pirksim malku apkurei! Tagad atdosim 30% no īpašumiem, a pēc tam skraidīsim ar ubaga tarbu, lai tam pašam labi apmaksātajam mācītājam iekārtotu normālu dzīvokli! Mums svētdienas skolas bērni pulcējas telpā, kur lietus līst uz galvas pie veciem ēdnīcu galdiem, tiem jau, protams, neko nevajag! Un svētdienas skolas skolotāja, kora vadītāja un ērģelniece lai tik dzīvo permanentā trūkumā uz iztikas minimuma robežas, labi paēdis mācītājs ar smuku puncīti varēs viņiem mīļi sacīt: "Tik pacieties, debesīs labāki būs! Un pēc 10 gadiem, kad visi ziedos 1/10, tad arī jums varbūt kas atleks!"

Tā arī pateicu Eglīša kungam - viss šis projekts ir viens liels eksperiments, par kura iznākumu neviens nevar dot ne mazāko garantiju. Tā vietā, lai veidotu kaut ko tik grandiozu un riskantu, vispirms vajadzētu tad apzināt tos mācītājus, kuriem tiešām vajag palīdzību, tās draudzes, kuras tiešām nespēj maksāt algu un sakt ar šo konkrēto problēmu risinājumu. Tagad sāk jau ievākt 30%, bet vēl nemaz nav izstrādāts mācītāju vietu projekts! Te visu sāk no otra gala.
Tu, mīļā balss, gan esi visai patriotiska, bet padomā arī ar veselo saprātu, ne vien ar lozungiem un skaistiem ideāliem!
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.02 12:46:02
Ar tukšu vēderu labāk strādājas!!!
Balss
Bet šī atziņa nav ne kāda jaunā un vēsturiski izturējusi pārbaudi. Grūtos laikos cilvēkiem vairāk vajag Dievu...
draugs [87.99.83.35]
# Iesūtīts: 2007.09.02 16:06:20
Jā... Laikam mācītājam Kalniņam grūti gājis pārrunās ceturtdien.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.09.02 16:22:00
Ar tukšu vēderu labāk strādājas!!!
eu... bet ir kristietībā tāds novirziens askētisms...
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.02 16:59:06
Jānis Kalniņš
Tad kāpēc tu, labi paēdušais, iztikušais un ar biznesa talantu apveltītais mācītāj, jau tik ilgus gadus savās draudzēs kalpojot, neko rezultatīvu neesi darījis, lai taviem Sv.Skolas bērniem lietus nelītu uz galvas?! Un kāpēc līdz šim neesi izstrādājis biznesa plānu draudzes īpašumiem, lai varētu normāli atalgot savu ērģelnieci?
Jā, projekts ir risks - vienmēr ir risks iet jaunus ceļus. Bet gulēt un vaidēt un neko nedarīt ir vēl sliktāk.
Ja gribi dot neregulāras žēlastības dāvanas saviem trūcīgajiem amata brāļiem, uzjautā Draudžu dalā, gan tev tur iedos adreses. Tu jau nevienu negribi pazemot, vai ne? (Lūk, es mācēju uztaisīt sev ienākumus, bet tu - nē...)
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.09.02 17:18:01
Balss
es jau saprotu tavu dāsno sirdi, noraizējušos sirdi, bet Bībelē ir vārdi: 7 Jūs paši zināt, kā jums jāseko mūsu paraugam, jo mēs jūsu starpā neesam dzīvojuši nekārtīgi,
8 neesam arī ne pie viena maizi ēduši par brīvu, bet esam dienām naktīm grūti strādājuši un pūlējušies, lai nevienam no jums nebūtu par apgrūtinājumu;


protams kristieša pienākums ir palīdzēt... bet es neuzskatu, ka tas nozīmē uzturēt vai ļaut sevi izmantot ilglaicīgi, domāju finansiāli!!!
jānis
# Iesūtīts: 2007.09.02 17:52:03
Minimālist
Ko darīt, ja latvietis neziedo?
--------------------------------------------------------------------------------------
Jau vienā diskusijā uz šo jautājumu ievietoju norādi par latviešu ziedošanu. http://news.frut.lv/lv/society/2603
Latvieši ziedo - uz jautājumu vai tas ir mērķis un kā to panākt, lai atbild shēmu zīmētāji.
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.02 18:40:11
kaut..
Celibātā dzīvojošs Pāvils vai katoļu priesteris tā arī var darīt. Un brīvajā laikā, cik nu atliek no telšu taisīšanas, sludināt. Mūsdienu apstākļos, kad mācītāji ir jauni vīrieši ar ģimenēm, cik ilgi mēs varam sagaidīt, lai viņi liek dzīvot tik smagu dzīvi arī saviem bērniem un ļaut, lai sievas pelna maizīti ģimenei?...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.02 21:38:01
Balss

Nu Tu gan pāršāvi pār strīpu - ja godīgi, tad es labāk gribētu redzēt dažus no telšu taisīšanas brīvajā laikā sludinošus Pāvilus nekā duci aptaukojušos ģimenes tēvu!

Un par to biznesa plānu 1) es savu ērģelnieci esmu nodrošinājis, tur mans biznesa plāns strādā tīri labi; 2) Joprojām apgalvoju, ka no nekustamiem īpašumiem nākušai naudai ir jāatgriežas nekustamajos īpašumos, apēst drīkst tikai peļņas daļu; 3) Kolhozā bija teiciens: "Kopus cūka nebarojas!"

lai cik nekristīgi tas arī neskanētu, tomēr uzskatu, ka pašai draudzei jātiek galā ar savām finansiālajām problēmām un attiecīgi jāalgo mācītājs saskaņā ar savām iespējām. Ja Baznīca kādu vietu uzskata par misijas objektu, tad tai arī jārod iespēja to finansēt. Ja kādam paliek pāri, tad tas arī var brīvprātīgi dalīties. Un par ziedošanu ir teikts, ka jāziedo no brīva prāta, ne piespiesti, jo priecīgu devēju Dievs mīl. Nu tad, ja jums tīk, varat mani apkraut visādiem epitetiem un apzīmējumiem, bet šajā situācijā draudzēm, kurās kalpoju, pagaidām nekas nepaliek pāri un ja mū spiež pildīt nelikumīgo un nepārdomāto sinodes lēmumu, tad es nemaz nebūšu priecīgs devējs. Ja nu Virsvalde turēs sinodes lēmumu augtāk par Rakstiem, tā jau tad kļūs par Virsvaldes, ne manu problēmu!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.09.02 21:48:14
PS. Un kāpēc gan sievas arī nevarētu pelnīt maizi ģimenei? Vai tad vīrs un sieva nav vienlīdzīgi? Vai tad tas nav tas, par ko lielais sieviešu vairums tik ļoti iestājās? Redz, mans prāvests ņēma bērna kopšanas atvaļinājumu un ne sieva. Jeb vai tu domā, ka mums tomēr jāturās pie patriarhāta un sievai atstāsim 3K?

Nu un tad par to smago dzīvi. Gribi zināt kaut mazliet par smago mācītāja dzīvi? Varu pastāstīt. 89. gadā sāku kalpot Ugālē un Zlēkās. Tas bija tā. Sestdien vakarā braucu uz Zlēkām, bija tāds autobuss. Tad noturēju bībelstundu. Pārnakšņoju pie bibliotekāres. Svētdien dievkalpojums. Tad devos atpakaļ uz Ugāli, lai paspētu uz vilcienu. Ja laimējās, kāda mašīna apstājās, bet lielākoties 23 km nočāpoju kājām. Ja vilcienu nokavēju, tad paliku pa nakti Ugālē un pirmdien devos atpakaļ. Un zini, kāds prieks no tā bija! Es saku līdz ar Pāvilu, ka teicu sevi laimīgu savās ciešanās! Ja kāds ķeras pie mācītāja darba, cerēdams uz vieglām dienām, tad labāk lai tas iet grāvjus rakt!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.02 21:51:37
Ctulhu ,

tāpēc, ka ir tādi kā Tu, un vēl ļaunāki, kuri mācītāja darbu padara īpaši grūtu, kad kļūst agresīvi!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.02 22:05:30
Ctulhu

Padlaikos nāca, stučīja tos, kas apmeklēja baznīcu, meta ārā no skolām (to skaitā arī manu sievu). Tagad, piemēram, milzīgi protestē pret to, ka valsts reizēm pamet ubaga grašus, lai restaurētu baznīcās esošos mākslas pieminekļus, nezin kāpēc daži dīvaiņi apvainojas, ja mācītājs atsaka izvadīšanu no baznīcas, utt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.02 22:18:52
Jānis Kalniņš
apēst drīkst tikai peļņas daļu;
Vai tu joprojām neesi sapratis, ka tas arī ir plānots ?
Esmu labu laiku, kamēr bērni bija mazi, dzīvojusi 3K un bijusi ļoti apmierināta.
Jaunībā jau ir skaisti tevis aprakstītie piedzīvojumi. Bet šaubos, ka kāda sieva būtu priecīga, ja vīrs mācītājs vakaraā nevis atgrieztos mājās pie bērniem, nevis teiktu: Pārnakšņoju pie bibliotekāres....
la-la-la [87.110.143.217]
# Iesūtīts: 2007.09.02 22:34:06
Kā norotu, tad šeit iet runa par 10 gadu projektu. Bet vai jums nešķiet, ka apetīte rodas ēdot? Un kas ir paredzēts Sinodes lēmumā, ja šie, ar varu atņemti draudžu iekrātie, iesaimniekotie līdzekļi LELBā jau izsīkst piem. pēc gadiem 5? Vai arī vēl pēc kāda laika LELB vadībā parādās vēl kāds "regulējošs" darbinieks?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.09.02 23:08:11
Saprotu, ka plānots apēst tikai peļņu, bet tas kolhozs ir pārāk liels un tam es neticu!!!!! Un parādi man kaut vienu mācītāju, kurš tagad staigā kājām!

la-la-la ,

Nu tur jau tā lieta! Nez kāpēc kautrīgi tiek noklusēts par tādu lietu kā inflācija, kura tagad jau sasniegusi turpat 10% ! Un tāda tā būs, kamēr mēs sasniegsim vidējo ES cenu līmeni! Diemžēl visā mūsu mīļajā Latvijā valdošā "tuvredzīgā" politika, kura īstenībā ir visai tālredzīga, jo redzams, kā miljonāri aug kā sēnes pēc lietus, bet tauta mūk uz Īriju, ir kaut kādā veidā vairāk vai mazāk apslēpti ielavījusies arī LELb.
la-la-la [87.110.143.217]
# Iesūtīts: 2007.09.02 23:40:16
Varbūt tas ir neprāts vai šķelšanās gars,kurš sācis runāt manī, bet ko darītu LELB vadība, ja draudzes nepidītu Sinodē `" brivprātīgi" pieņemto lēmumu atdot 30% īpašumus?..... LELB ieceltu citas padomes? Vai viņu darbiniekiem būtu tik daudz brīva laika, lai ar to nodarbotos?... Tas tikai pārdomām...
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.03 00:17:44
Diemžēl visā mūsu mīļajā Latvijā valdošā "tuvredzīgā" politika, kura īstenībā ir visai tālredzīga, jo redzams, kā miljonāri aug kā sēnes pēc lietus, bet tauta mūk uz Īriju, ir kaut kādā veidā vairāk vai mazāk apslēpti ielavījusies arī LELb.
Jānis Kalniņš
Te nu jūs mācītāj kļūdaties- neviss LELB ko kopē no laicīgās varas, bet gan laicīgā vara no LELB.
Nu kaut vai tā teritoriālā reforma. Nu nekustēja no vietas, jo LELB tā diacēžu veidošana arī, kur jau tie gadi, kā stāvēja uz vietas.
Tas pats sakāms par veiklu darboņu afērām LELB... vai kāds ir sūdzēts tiesā, vai līdzekļi ir atgūti... Neesmu kaut kā ko dzirdējis! Tad kādēļ laicīgā pasaulē nenotiktu tāpat?
LELB piederīgi konvertējās citās baznīcās, tad kādēļ no Latvijas lai nebrauktu prom tās pilsoņi? Pat attieksme gan vieniem, gan otriem par to ir identiska- vienaldzība.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.03 00:18:48
Vai LELB Sinodē ir kādreiz kāds projekts noraidīts? Taisni vai jābrīnās, kā to var dabūt gatavu... Latvijas politiskai varai arī tīri labi iznāk- ar muļķo tautu jau nav pat jārēķinās, jo kā vēlēšanas, tā atkal tie paši “vēzīši”, pat kulītes nav jāpamaina. Un tā to varētu vēl turpināt un turpināt…
LELB Dievs ir devis pilnvaras, kādas nav nevienai baznīcai Latvijā, tad beidzot Baznīcas vadībai taču vajadzētu to saprast un atbildīgi sākt beidzot rīkoties…, bet patreiz ir tā, kā ar vienu otru forumā- tu skaidro, skaidro, skaidro, bet šis tik griež savu bojāto plati- ļa ļa ļā- tra ta tā…
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 164 , pavisam kopa bijuši: 17363