atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Reforma nekustamajos īpašumos
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.26 10:03:16
Kur var iegūt informāciju par plānoto reformu LELB nekustamo īpašumu pārvaldīšanā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.22 22:10:49
Visiem!

Es personīgi un manas draudzes neko neparakstīsim un neko nepārdosim un neatbalstīsim šo proponēto sistēmu, jo tā ir pilnīgi neevaņģēliska un pretrunā arī ar Satversmi. Virsvaldē darbā nestāšos. Ja kāds domā līdzīgi man, sūtiet epastus. Varbūt cīnīsimies kopā!

Še es stāvu un citādi es nevaru!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.22 22:13:30
Zaurs

Biji sinodē, redzēji kādi psiholoģiskie paņēmieni tika pielietoti, visbeidzot arhibīskapa iežēlinošā uzstāšanās? Tad nebrīnies, kā sinode kaut ko tik nepārdomātu, tuvredzīgu un avantūristisku varēja pieņemt!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 19:57:51
Sinode balsoja, kā bīskaps pavēlēja. Ne jau par avīm mēs sucamies, par aitām, kuŗas var dzīt, kur patīk. Tā nobalsoja par Satversmi, tā - par šo īpašumu lietu. Zinātniski to sauc par totalitārismu, ja kas.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:12:01
Interesanti, interesanti - kopš kura laika brīvu balsojumu sauc par totalitārismu, zaur ?
Jā, Jāni Kalniņ, bagātajam dalīties ar savu trūcīgo brāli tiešām ir pilnīgi neevaņģēliski ... Tu tiešām esi "varens" mācītājs, "labs" gans un "gudrs teologs"...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:33:28
Pie pieejamās info un laika apstākļiem brīvs balsojums bija gŗūti iespējams.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:47:41
dlja osobo tupih esčjo raz povtorjaju:
1) šis projekts ir paredzēts vien 10 gadiem. Pēc tam šīs aldziņas būs jāuztur pašām draudzēm, cītīgi maksājot 1/10, ko labi apmaksātie un uz vietām dzīvojošie draudžu gani noteikti panāks.
2) Ir pilnīgi aplami visus mācītājus darbā pieņemt virsvaldē, jo tad draudzes pilnībā pazaudēs atbildības sajūtu; virsvaldei vajadzēs pamatīgu administratīvo aparātu, kas kārtos slimības lapu apmaksu, atvaļinājumu aizvietošanu utt. un tas viss ir uzņēmumā ar kopējo platību 64 000 kvadrātkilometri un ap 300 filiālēm!
3) Lielai daļai labi atalgoto mācītāju būs pilnīgi vienalga, kas notiek draudzēs - tās aug, vai ne, jo aldziņa būs nodrošināta. Tāds nu ir cilvēks, arī mācītāji. Tur, kur mācītāji no sirds un mīlestībā strādā, tur arī viņi dzīvo un saņem normālu atalgojumu.
4) Bagātajam dalīties ar nabago ir evaņģēliski, bet tikai no sirds un ne piespiesti. Bet lielākā daļa draudžu ir nabagi un no tiem arī tiek ņemts un bieži demagoģiski piespiedu kārtā! Es piederu pie tiem slikti atalgotajiem un ne pilnu laiku strādājošajiem mācītājiem. Man diemžēl nav ar ko dalīties, bet Dievs man ir devis visādu citādu svētību un tādēļ arī šajā spēlītē nepiedalos.
5) Jebkuru biznesa plānu sastāda balstoties uz iepriekšējo finansu apriti vai prognozējamo tirgu. Eglīša - Ganiņa biznesa plāns ir balstīts uz a) hipotētiskajiem ieņēmumiem no naudas, kura tiks iegūta, pārdodot īpašumus un noguldīta kādos mums vēl nezināmos fondos; b) Pieņēmumu, ka visi maksās 1/10; 3) Pieņēmumu, ka visi mācītāji ļoti apzinīgi strādās. Neviens investors tādā plānā neieguldītu ne centa!
6) Ir ļoti svarīgi uzticēties projekta vadītājiem. Man ar to ir zināmas grūtības.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:30:02
Jānis Kalniņš
1) Paldies par izcili pieklājīgo un laipno uzrunu! ( Uzskatiet viens otru par augstāku... centieties viens otru pārspēt savstarpējā cieņā... tas jau laikam rakstīts priekš lajiem, ne mācītājiem? )
2) Liekas, ka neesi kārtīgi iepazinies, vai arī - sapratis šo projektu.
Visus mācītājus nepieņems Virsvaldē, bet pēc pašu draudžu izvēles, cik zinu.
3) Centralizētais atalgojums būs tikai daļa no algas. Tātad: darba kvalitāte tomēr ietekmēs atalgojumu.
4) Nepatiesi. Tieši bagātās draudzes ir tās, kas galvenokārt dalās. Un nevienai trūcīgai draudzei netiek nekas ar varu atņemts vai nolaupīts. Bet atceries, ka atraitne ziedoja savu pēdējo artavu... Ko teica Jēzus? Liekas, ka viņš neuzslavēja tos , kas teica: es nu gan citiem neko nedošu!
5) Plāns šobrīd tiek veidots sadarbībā ar profesionāliem finansu speciālistiem. Tas bija principiāls lēmums - nelikt nomirt badā tiem, kam nav savas privātās ērģeļu darbnīcas.
6) Tā ir TAVA problēma! Ne Baznīcas!
jānis
# Labojis eju prom: 2007.08.23 22:36:11
Esmu dzirdējis dažus viedokļus. Un kas mani izbrīna vis vairāk, ir tas, kad arī viens otrs šī projekta aizstāvētājs jau sāk šaubīties par solītajiem augļiem.
Gribu jautāt projekta autoriem - Vai bez lūgšanas (lai notiek Dieva prāts) draudzes loceklis arī var ko darīt lai būtu augļi un šis projekts vainagotos ar veiksmi. Vai arī visas veiksmes atslēga ir Jūsu rokās?

Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:39:48
jānis
Cik zinu, projekta autori ir pārāk aizņemti ar darbu, lai šeit apgrozītos. Aizraksti e-pastu autoriem pašiem un pajautā! Adreses ir tepat mājas lapā.
jānis
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:43:51
Balss
Vai atbildot personīgi tas prasīs mazāk laika.
Un šeit jau var uzrunāt un pārliecināt arī kādu skeptiķi.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:47:18
jānis
Tad aizraksti autoriem un uzaicini ierakstīt forumā, ko gribi zināt. Kā jau teicu, neesmu viņus šeit bieži manījusi. Pārāk daudz tiešā darba.
jānis
# Labojis jānis: 2007.08.23 22:56:20
Takā šis tomēr ir oficiāls LELB diskusiju lauciņš esmu pārsteigts par mūsu baznīcas darboņu aizņemtību - jo forumā ir diskusija (ŠĪ) par viņu darba lauku.
Zini man savā darbā (kurā arī esmu ļoti aizņemts) interesē savu darbinieku viedoklis un cenšos atrast laiku, lai pārrunātu un uzklausītu ne tikai pozitīvo. Ja ir vēlēšanās laiku atrast var.
Doma:
Varbūt jāizveido preses sekretāra vieta.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:17:51
jānis
Ir aizņemtība un aizņemtība. Cik ko kurš par tādu sauc.
Cik zinu, viņi strādā nenormālā pārslodzē, no kā pat jau cieš viņu ģimenes. Tā ka saukt viņus par darboņiem un pārmest dezinteresi ir mazliet nekorekti. Atkārtoju - aizraksti, kam uzskati par vajadzīgu, e-pastu ar konkrētiem jautājumiem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:27:31
jānis

Nu ko Tu brīnies! Mūsu vadība jau nekad neuzklausa to, kas viņiem šķiet nepareizs vai neizdevīgs! Un šeit viņu nav tāpēc, ka viņi ir tik ļoti pārliecināti par sevi, ka ar tādiem vispārpazīstamiem kašķiem kā Kalniņš nav vērts vispār diskutēt! Attieksme ir kā pret blusu, kura iekož, tad niez, bet vispār jau nekādas trakas sekas jau nav. Ka tik reiz neuzraujas uz kādu ērci!

Balss

Redzi, nezini - darbā ir doma pieņemt visus, visādā ziņā algas saņems tik vien virsvaldē strādājošie. Nekāda naudas kustība no virsvaldes uz draudzēm nav paredzēta. Vismaz sinodes dokumentos nē.
Virsvalde garantēs algas minimumu - tas tad nu nebūs atkarīgs no darba kvalitātes. Ja minimums ir 500, tad daudziem ar to pietiks, lai dusētu saulītē. Un tieši tāpēc, ka man IR sava privātā ērģeļu darbnīca, es varu ar prieku kalpot mazās draudzēs un sava prieka lielumu nepadarīt atkarīgu no banknotes krāsas! Neviens mācītājs nemirst badā. Parādi man kaut vienu, es uzņemos viņu pabarot! Tā nu ir vistīrākā demagoģija. Tu jau vari padarīt mani par tik nekristīgu, cik nu vien spēj, man no tā ne silts ne auksts. Un runājot par to problēmu - diemžēl tā nav tik vien mana personīga problēma un es ļoti ceru, ka tā nebūs visas Baznīcas problēma! Mums jau konsistorijā ik pa brītiņam bijuši dažādi darboņi, kuri kādu laiku uzskatīti par kristālskaidriem, pēc kādiem pāris gadiņiem izrādījās par visai duļķainiem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:32:29
Balss

Un tā eksegēze Tev ir tāda visai dīvaina - tātad mazās draudzītes ir tā nabaga atraitne, bet virsvalde - Jēzus?

Zini, man negribas lielīties, bet tā kā 70 % tirgus man ir Skandināvija, tad Latvijā strādāju reizēm arī zem pašizmaksas. Un es nebraukāju apkārt ar glauniem džipiem un vēl smalkākām mašīnām!
Andis Atvars [84.237.167.160]
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:40:25
Balss
Ja teoloģiskos jautājumos mums galvenos vilcienos viss štimm, tad saimnieciskos jautājumos, laikam tā nevarēs teikt.
Visai sakarīgs bija Jāņa jautājums par Dieva svētību šim projektam- nu kāda tur svētība, ja šajā jautājumā nav vienprātības, pie tam daudzi ir neapmierināti. Šāda veida projekts var darboties pēc brīvprātības principa, bet ne piespiedu kārtā. Un tā lielā projektu izstrādātāju "aizņemtība" situāciju laikam tomēr neuzlabo.
jānis
# Labojis jānis: 2007.08.23 23:41:28
Balss
Varbūt nevietā, bet situācija apmēram tāda.
Gudri vīri rok bedri, un riņķī stāv cilvēki, kas varētu kā līdzēt, ja tik zinātu cik lielu bedri gudraie grib izrakt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:42:34
Jānis Kalniņš
Tev ir forša attieksme pret saviem vadītājiem, taisni tā, kā Bībelā rakstīts. Vai ne? Man tevi ne par ko nav jāpadara - atliek tikai komentēt tavus paša izteikumus.
Ja nelielies un gribi palīdzēt kādam no saviem amata brāļiem nevis normāli kā citas draudzes, bet pasniegt personīgas žēlastības dāvanas (kas, protams, viņiem nemaz nebūs pazemojoši), tad uzjautā Draudžu daļā - gan jau tev kādu adresi iedos. Reiz īznāca parunāt ar kādu jauno mācītāju, kurš aizgāja no kalpošanas tieši šī iemesla dēļ - nespēja uzturēt ģimeni.
Par džipu tev jau reiz atbildēju: kad folksvāģa tipa vecais kraķis pa ceļam regulāri sprāga nost, tad tas džips viņam tika gandrīz vai uzspiests. Viņš nekad neko nav prasījis.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.24 00:01:25
Balss

Rādās, Tev ir info, kura nav citiem. Varbūt ir kādas radniecības saites vai stipra pazīšanās?
Un par to uzturēšanu - nu pasaki, cik daudz ir jāstrādā mācītājam 30 dvēseļu lielā draudzē? Es negribu atkal lasīt par misiju utt. Nu kāpēc gan mazo draudzū mācītāji nevarētu strādāt papildus darbu? Lielajās draudzēs - virs 300 mācītāji jau saņem normālu atalgojumu. Piemēram T.Grīnbergs Ventspils laikā paralēli mācītāja darbam izdeva "Bitīti" un bija ticības mācības skolotājs Ventspils ģimnāzijā; Landzes mācītājs Brillings bija arī lauksaimnieks un pats apstrādāja mācītājmuižas īpašumus; Puzes mācītājs Kavalis bija dabaszinātnieks un izdeva grāmatu par kukaiņu dzīvi. Tā vēl varētu turpināt. Es nekad neesmu apgalvojis, ka mācītājam nav jāsaņem pienācīga alga. Bet Vācijā, Zviedrijā un daudzās citās valstīs mācītāja vieta sākas ar 1000 draudzes locekļiem. Nu kāpēc mums te jābūt pionieriem un jāsaka - 300? Mans prāvest bija vēl labāk saksaitījis - Ugāles, Usmas un Spāres draudzes kopā sastāda 250 dvēseles, tātad 1,5 mācītāja slodze!

Es esmu principā pret šo projektu, jo tas ir finansiāli garām! Tajā apakšā pamats ir tas, ka šī projekta darbības laikā draudzes kļūs finansiāli patstāvīgas un no ziedojumiem spēs uzturēt mācītājus un visu pārējo. Nu kā Tu neredzi šo absurdo pieņēmumu?! Tu vari man pārmest neticību, bet vai kādu biznesa projektu var pamatot uz ticību? Bez tam Bībele taču saka, ka neticība augs vairumā! Uz kāda pamata var apgalvot, ka draudzes augs un kļūs finansiāli pastāvīgas un 50 tantuki gribēs un spēs uzturēt mācītāju!

Labi. Mēs te viens otru nepārliecināsim. Ja vadība man atļaus, tad es turpināšu kalpot kā līdz šim. Tad pēc 10 gadiem varēsim apspriest rezultātus, ja Dievs to ļaus.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.24 12:33:23
Jānis Kalniņš
1) Tava eksegēze ir vēl dīvaināka - tu jauc pastnieku (Virsvaldi) ar adresātu (mazo draudžu mācītājiem).
2) Nav man ne radniecisku, ne ciešu personisku attiecību ar apspriestajām personām. Tikai pieredzē dibināta pārliecība par patiesu un nesavtīgu kalpošanu Baznīcai. Lūdzu Dievu, kaut viņi neizdegtu un nesalūztu un neaizietu. Vēl jo vairāk - dažviet sastopoties ar publiski tiražētu naidīgumu un apmelojumiem.
3) Kādu darba vietu mācītājam tu vari piedāvāt dziļos, izmirstošos laukos?
4) Kāpēc draudzē jāpaliek tikai 50 tantukiem? ... Ja nu tā notiek, ka lauku mazajās draudzēs paliek tikai daži tantuki, tad viņiem mācītājs un baznica un aprūpe nav vajadzīgi? Baznīca jāslēdz un jāpārdod hoteļu ķēdei? Jeb vai tad lielajām un turīgajām draudzēm nav jādalās savā rocībā, lai mazajām uzturētu garīgo aprūpi?
jānis
Ja tev ir kvalifikācija un darba pieredze finansu sistēmu analīzē vai/un starptautiskās finanšu investīcijās, aizraksti un piesakies palīgā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 33320