atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Reforma nekustamajos īpašumos
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.26 10:03:16
Kur var iegūt informāciju par plānoto reformu LELB nekustamo īpašumu pārvaldīšanā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.26 13:16:04
indriķis ,

Nu redz, tāpēc es jau esmu pret mācītāju centralizētas atalgojuma sistēmas ieviešanu, lai katra draudze vai draudžu komplekts risina jautājumus patstāvīgi.

Juris Saivars


Tā jau ir tā lieta, ka Rīgā dzīvo puse Latvijas iedzīvotāju, bet luterāņu draudžu tur ir maz. Ir milzīgi reģioni, kur nav luterāņu baznīcu - Pļavnieki, Purvciems, Imanta, Zolitūde, Āgenskalns, Ķengarags, droši vien arī citi. Mēs te uztraucamies par Latgali, bet Rīga...!!!

Tālab vēlreiz saku - šis atalgojuma projekts ir galīgi nepārdomāts, nav ņemti vērā daudzi apstākļi.
jānis
# Labojis jānis: 2007.08.26 13:17:52
indriķis
Mums nav arī sociālisms, kad katram maksā pēc padarītā darba.
-----------------------------------
Par skaistām acīm maksā tikai "radinieka" uzņēmumā, kur nepieciešami vietu aizpildītāji jo biznes ir ar pietiekoši lielu "peļņu" un naudiņu vajag apgrozīt, pārējās vietās tomēr laikam skatīsies, ko tad dara cienījams kungs, kundze vai avs.
Ticīga cilvēka alga ir pestīšana. Naudu var saņemt par padarītu darbu un arī dāvanā, kā arī pateicībā. Ir cilvēki, kas saņem naudu tikai par to kad viņi ir, bet šādu stāvokli viņi ir nopelnījuši ar savu darbību. Neiet runa par viltniekiem.
samariete [87.110.143.217]
# Iesūtīts: 2007.08.26 19:20:26
indriķis" Gudrāks mācītājs savā draudzē īpašumus var sakārtot, lai tie nestu peļņu draudzei un arī viņa algai, negaidot, kad to izdarīs centralizēti" - laba ideja! Vai varētu būt, ka šādu rīcību sagaida arī Dievs?
MT.25
14 Tas tāpat kā ar cilvēku, kas aizceļodams saaicināja savus kalpus un nodeva tiem savu mantu,
15 un vienam viņš deva piecus talentus, otram divus un trešam vienu, katram pēc viņa spējām, un pats tūdaļ aizceļoja.
16 Tūlīt nogāja tas, kas bija dabūjis piecus talentus, darbojās ar tiem un sapelnīja vēl piecus.
17 Tā arī tas, kas bija dabūjis divus, sapelnīja vēl divus klāt.
18 Bet tas, kas bija dabūjis vienu, aizgāja un ieraka to zemē un tā paslēpa sava kunga naudu. ...
29 Jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir.
30 Un nelietīgo kalpu izmetiet galējā tumsībā, tur būs raudāšana un zobu trīcēšana.
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.26 19:39:48
Gribētu piebilst par to lielo Rīgas iedzīvotāju skaitu - Rīgā vismaz puse no iedzīvotājiem skaitās/ir tie, kas ikdienā lieto krievu valodu, savukārt luterāņu draudzes lielā mērā tomēr ir ļoti latviskas.. līdz ar to ir ļoti iespējams, ka luterāņu procents no iedzīvotāju skaita Rīgā ir krietni zemāks nekā citur Latvijā. Vēl zemāks droši vien ir tikai Daugavpilī un Latgalē vispār.
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.26 20:09:39
samariete
Man jau patīk lasīt nikus, jo tie par cilvēku pavēsta daudz vairāk nekā vārds un uzvārds... Samarietis Rakstos ir Jēzus Kristus un Viņa sacītais ir absolūta patiesība, bet ko grib pasacīt samariete man tā īsti skaidrs nav.
Jā, Dievs ir perfekts saimnieks, kurš kalpiem dod pēc to spējām. Par to arī liecina gala rezultāts- tam kam bija divi talenti piepelnīja divus, bet ne trīs vai četrus. Tam kam bija pieci talenti piepelnīja vēl piecus,bet ne četrus vai sešus. Kungs arī zināja, ka tam, kam iedeva vienu talentu, tas to apraks, bet, lai tas nevarētu vēlāk pārmest, ka Kungs šo apdalījis, iedod tam vienu talentu.
Draudzēm, kuras neprot saimniekot, Kungam tā kā nevajadzēja, tās īpaši svētīt ar mantu. Līdz ar to, tās neko nespēj ieguldīt fondā, bet tās kuras ir ar mantu svētītas, jau prot saimniekot bez palīdzības no centra.
… šādu rīcību sagaida arī Dievs?
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.26 20:10:13
Samariete, vari nešaubīties! Dievs nekļūdās, tādēļ tā centralizētā īpašumu apsaimniekošana ir tīri cilvēciska padarīšana- nu nekā dievišķa tur nav ko meklēt + vēl nevienprātība = rezultātu, lai katrs iztēlojās pats.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2007.08.26 20:26:25
Andis Atvars [84.237.179.170] .. 5 % jau būtu ļoti labs rezultāts.
------------------------
Skaitļi ir trakot interesanta lieta .. tos var viltot, bet tie nepakļaujas demagoģijai ..

Kārtējais aprēķins uz pirkstiem – par pamatu ņemot, ka 5% luterāņu Latvijā būtu ļoti labs rezultāts.
Pieņemsim, ka 1/5 no šiem luterāņiem būtu regulāri baznīcā gājēji – tas nozīmētu, ka 1% no visas Latvijas iedzīvotājiem svētdienās būtu sastopami LELB baznīcās. Pieregulējot to ciparu uz 1.09% - jo tā vieglāk rēķināt – iegūsim 25 000 ik svētdienas baznīcēnus. Ja katrs no tiem ik svētdienas ziedotu vienu latu LELB mācītāju algai – tie būtu 100 tūkstoši latu mēnesī. Izdalot šo summu uz 140 LELB mācītāju sarakstā esošajiem garīdzniekiem = 715 Ls.
Latvijas apstākļos no 715 Ls bruto algas saņēmēja kabatā nonāk apm. 400 Ls.

ASV lielākā luterāņu baznīcā – ELCA ir pieņemts rēķināt, ka 45 % no draudžu ienākumiem jāvelta garīdznieku atalgojumam, ar pārējo tad pietiek visam citam – īpašumu uzturēšanai un uzlabošanai, dažādu programmu finansēšanai, pārskaitījumiem centrālo iestāžu labā ... diezin’ vai Latvijā tam vajadzētu būt daudz savādāk.

Rēķini kā gribi – vai nu Latvijā ir 1% apzinīgu luterāņu, jeb puse luterāņu dzīvo Rīgā - tie 12 tūkstoši, kas atnāk uz baznīcu katru svētdienu ...
Ja katrs no šiem „apzinīgajiem luterāņiem” ik svētdienas iemestu baznīcas kolektē caurmēra 2 latus – ar to vien jau vajadzētu pietikt, lai LELB finansu stāvoklis nebūtu tik kritisks, ka jāsāk jau palēnām izpārdot baznīcas mantu ...

Kaut kur tie gali neiet kopā – vai nu baznīcā gājēju ir stipri mazāk, vai nu tie ir sīksti ziedotāji ... vai arī ...

Vai vispār ir kādi dati: cik caurmēra svētdienā ir LELB baznīcēnu – visā Latvijā kopumā?
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.26 22:09:02
Juris Saivars
Skaitļi ir interesanti, bet vēl interesantāki tie paliek, ja tos var atrast lelb.lv. Bet bez Rīgas vēl tikai četros prāvestu iecirkņos ir norādīts draudžu locekļu skaits. Jāpieņem, ka iecirkņu prāvesti nezin, kas viņu pārvaldītajos iecirkņos darās. Vēl mani pārsteidza fakts, ka evaņģēlists arī ir garīdznieks un uzrādītie dati ir pat no 2005. gada. Jāpieņem, ka kādam tas ir izdevīgi...
Samarite [87.110.143.217]
# Iesūtīts: 2007.08.27 00:21:37
Andis Atvars [84.237.179.170]centralizētā īpašumu apsaimniekošana ir tīri cilvēciska padarīšana- nu nekā dievišķa tur nav ko meklēt + vēl nevienprātība = rezultātu, lai katrs iztēlojās pats. -------------------------------------------------------------------------------------
Nu tieši tas jau satrauc visvairāk - draudzes locekļi cīnījās par īpašumu atgūšanu, bet kāds (piedodiet) to izsaimnieko ar vieglu roku, sak, tas kopējam mērķim!Vai tiešām LELB bez Dieva?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2007.08.27 08:47:30
Andis Atvars [84.237.179.170]
Paldies par padomu - ieskatījos prāvestu iecirkņu sadaļā. Aktīvie locekļi .. reģistrētie locekļi .. acīmredzams tikai viens - trūkst vienotas uzskaites.
Pieņemu, ka zināmā mērā tas arī atspoguļo problēmas pamatu - trūkst datu bāzes uz kuru balstīt analīzi un aprēķinus ...
jānis
# Iesūtīts: 2007.08.27 10:00:23
Dati un fakti katrā draudzē ir pietiekoši, lai varētu veikt šādas analīzes. Vienīgi šis apkopojums vai nu nav vai ir apskatāms šaurākam lokam, kas ļauj ar faktiem darboties. Tiklīdz informācija ir publiska tā darbības var sāk tikt vērtētas.
Tores
# Iesūtīts: 2007.08.27 17:16:42
Ko runāt par aktivitāti, jā no 500 draudze locekļiem nevaram ievēlēt 15 draudzes locekļus padomē.
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.27 21:03:31
Tores
Tā jau laikam ir kļuvusi par pandēmu LELB. Bet draudzes padomes vēlēšanu (pārvēlēšanas nolikumam) vienīgā īstā vieta ir tikai sirsniņmājā uz nagliņas. Mani neapmierina:
1) kandidātu izvirzīšana- neizvirza draudze, pat ne padome, bet īpaša komisija. Draudzes loceklim praktiski nav nekādas lemt tiesības, tad kādēļ man jāiet vēl ko pārvēlēt?
2) vēlēšanās piedalās caurmērā ceturtā daļa no draudzes. Ja vēlēšanās nepiedalās 1/2 no visiem draudzes locekļiem, tad tādas vēlēšanas nav notikušas un tiek rīkotas atkārtotas vēlēšanas.
3) un tie uz mūžu ievēlētie draudzes padomes locekļi. Nu nevajag draudzes darbu pārvērst par sastāvējušu dīķi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.28 00:18:30
Man te ceturtdien jāiet uz konsultācijām, tad pastāstīšu, vai mazās draudzes tiek aptīrītas vei nē!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.28 12:48:32
Jāni , ar rakstīto es domāju, ka dzīvojam kapitālismā, kas tomēr nozīmē, ka ne vienmēr (gandrīz nekad )padarītais darbs sakrīt ar rūpīgi aprēķināmu tā vērtību naudā. Kapitālismā cilvēki ne vien strādā kāda (valsts, darba devēja) labā , bet arī "taisa naudu" vai paši ir kapitāla īpašnieki. Izriet, ka mācītāja darbs nav vērtējams pēc tā, ka viņš svētdienās ir 1,2 stundas baznīcā un nedēļas laikā 1,2,3...stundas kazuālijās. Citādi sanāks kā kādam mācītājam, kura svētdienas kalpošanu knapi novērtēja nobrauktā benzīna līmenī, bet piedāvāja nopelnīt ar viņa laicīgo specialitāti, jo lajam bija radies priekštats, ka mācītāja kalpošana ir kas nenopietns naudas izteiksmē, bet baznīcas elektroinstalācija - tas tik ir vērtīgs darbs.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.28 13:00:01
elektroinstalācijām Baznīcā ir ieviests diakona amats
Tores
# Iesūtīts: 2007.08.29 18:16:57
Tad kad padomes locekļus izvirzija draudzes locekļi tad jau arī nebija labāk, tā tas ir tikai aizbildinājums slinkumam un kūtrumam , es kan parasti ja man kaut kas nepatīk tad cenšos darīt bet ne nokritizēt tos kas dara
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.29 18:36:15
Tores
Man šķiet, ka Jums traucē objektīvi paskatīties uz lietām tas, ka visā tajā esat līdz ausīm iekšā. Nu nav tā sistēma perfekta un patreizējā kārtība novedīs pie tā, ka varbūt sanāks tie 15. padomes locekļi, bet nebūs kas tos vēl. Es nākošās vēlēšanās arī nepiedalīšos- atbalstīt to balagānu... nē!
draudzes locekle [87.110.143.217]
# Iesūtīts: 2007.08.30 10:11:38
Nu nav šīm vēlēšām nekāda jēga! Piedalījos vēlēšanās, kur lielākā daļa sanākušie draudzes locekļi izteica pmatotas pretenzijas pret konkrētiem 3 cilvēkiem, bet, pēc balsošanas rezultātiem šie cilvēki tika ievēlēti kandidātos! Kāda jēga balsot, ja viss tāpat izlemts!?
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.09.01 21:55:55
Jāni Kalniņ, ceturtdiena garām. Kāpēc vēl aizvien nav komentāra?

Juri Saivars, tev labi padodas ar aprēķiniem. Tieši tā arī ir - ja katrs draudzes loceklis ziedotu kaut 5% no saviem ienākumiem, nekādi īpašumi mācītāju, ērģelnieku un citu algošanai nebūtu nepieicešami. Ko darīt, ja latvietis neziedo? (BTW vēsturiski nekad jau pats nav uzturējis savu mācītāju...)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 9414