atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Dievs visu ir kārtīgi pārdomājis?
Vēsture
Iesūtīts: 2008.08.06 14:25:24
Tēma sākas ar to, ka pēc nāves cilvēkam ir divas iespējas:
a) nonākt paradīzē
b) nonākt ellē
Jautājums pirmais: vai pamatojoties uz tik īsu brīdi kā dzīve, ir taisnīgi kādu nolemt mūžīgām ciešanām vai mūžīgai svētlaimei?
Šeit piemetināsim to, ka visiem nemaz netiek dotas vienādas iespējas, teiksim, aborigēnu ciltis jau automātiski nonāks ellē kā neticīgas, kaut arī tām nav tikusi dota pat iespēja iepazīties ar kristietību. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī tie, kas miruši zīdaiņu vecumā, tie kas kādu psihisku traucējumu dēļ nav spējīgi uztvert šādu informāciju utt.
Jautājums otrais: vai Dievs pats personīgi lemj, kuri būs tie, kam viņš nedos iespēju sevi pierādīt, vai arī tas nekādā veidā netiek kontrolēts?
Ja viņš visu kontrolē, tad pēc kādiem kritērijiem viņš vadās? Pretējā gadījumā - vai no viņa puses ir prātīgi, redzot šādu netaisnību, to neizlabot?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 13:46:47
Ugu, es taa arii daru. (C)

Pagaidām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 13:47:29
2. Ljaunuma pasaulee paliek arvien mazaak. (C)

Jau sen ir radies iespaids, ka H.K.Andersens tev ir autoritāte!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 13:50:29
Sajaa gad. empiirika plus veestures dati. (C)

Kurus izvērtē nekļūdīgs Ctulhu pēc vispārzināmas delta-komplexitātes formulas, par kuru nekādu strīdu nav un kuru zin katrs 1klasnieks kā E=mc^2

Ej labāk tomēr sci-fi uzraksti!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.08 13:56:23
Kaa nu kuraa situacijaa.

Nu ja, tieši tā.

Gribeetu es redzeet, kaa Maartinsj autopilota vietaa vadiitu F-117 vai B-2. ( Nezinaataajiem paskaidroju, ka `stealth` principu deelj tie lidaparaati ir ar nestabilu aerodinamiku un gaisaa turas tikai taapeec, ka notiek reaalaa laika aktiiva korekcija ar spaarna mehanizaciju.).

Gribētos redzēt, kā autopilots kara apstākļos izpilda ģenerāļa mutiski teiktu uzdevumu.
Nu tu to varēji vēl vairāk vulgarizēt līdz tam, ka pilots nevienu eleronu tieši nevada, t.i., nenosaka, kuram tieši ar kādu leņķi pagriezties (vai bīdīties). Tāpat kā automašīnās neviens vadītājs degmaisījuma sastāvu pats nekoriģē, bet to dara automāts (karburators, iesmidzināšans sistēmas).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:01:21
Ctulhu
Tb hobijs vinjam taads. Nu un tagad pasaki,kaapeec man buuut jaapieluudz kaads indiviids vinja hobija deelj?

Jo Tu esi Dieva hobija auglis. Jo Dievs ir noteicis, ko vēlas no sava hobija rezultātiem sagaidīt. Un, ja hobija rezultāts nesanāca tāds kā gribējās, Dievs to var izmest mēslainē. Elementāri. Mums pie tam ir reāli forši, jo Viņš nevis mūs vienkārši sadauza, ja kaut kas nav labi, bet cītīgi labo.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:01:33
Bet tad no otras puses Tev nav datu, ka ljaunums nesamazinaatos (C)

Es savām acīm un ausīm ticu!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:04:39
Ctulhu
2. Ljaunuma pasaulee paliek arvien mazaak.

Kļūda.
Par mani gudrāki prāti ļaunumu vienādo ar entropiju. Un tas saskan ar novērojamo pasauli. Dzīvošana pēc tīras materiālās pasaules likumībām ģenerē ļaunumu (i pēc Dieva noteikumiem, i tā saucamajām vispārcilvēciskajām morāles normām).
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.08 14:06:39
Ctulhu, kas REĀLI varētu notikties, samazinās "ļaunuma latiņa"... Tobiš tas kas senāk bij ļaunums, šodien vairs par ļaunumu netiek uzskatīts. Tā teikt, samazinās ļaunuma "saraksts" Tas kā var uzlabot noziedzības statistiku, ja piemēram, sīkās zādzības vairs neuzskata par zādzībām! Pamaini krimināllikumu kā vajag un statistika pati izlabojas!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:07:38
Ctulhu
3. Vai tad Tev nav briivs darba laiks - tipa vajag rezultaatu, bet kaa un kad tu pie vinja tiec - Tava briiva izveele?

Es pats nosaku darba kārtības noteikumus un pieprasu tos izpildīt citiem.
Pagaidām uz redzi, otmazkai uzskatu, ka pusdienas pārtraukumu esmu izsmēlis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:20:01
Klasiskais piemērs - verdzība. Ļaunuma ir palicis mazāk.
Vispār, cilvēki, kas pieturās pie "ļaunuma nekādi nevar būt mazāk, tāpēc ka nevar", ir bīstami, jo - ja ļaunums samazināsies, viņi to saražos vietā, lai viņiem būtu taisnība.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:22:35
Vispār, cilvēki, kas pieturās pie "ļaunuma nekādi nevar būt mazāk, tāpēc ka nevar", ir bīstami, jo - ja ļaunums samazināsies, viņi to saražos vietā, lai viņiem būtu taisnība.

Tāpat kā Pitdaunas cilvēka ražotāji un Globālās Sasilšanas aizstāvji... Šie kaut kā pieklusuši, jo maitas Antakrtīdas Leduskārta palielinājusies par 15% vairāk nekā pagāšgad (pieaguma procenti, nevis absolūtais)

Nevari tu te sēdēdams ērtā kondicionētā kabinetā novērtēt absolūto ļaunuma daudzumu pasaulē!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:23:17
Mulders
Tieši tas ko tu dari ar reliģijām, tev kaut kāda zooloģiska tiexme tās novienādot, tamdēļ visas sabāz vienā gaterī un ražo vienādus klucīšus!
Nē, nevis vienādas, bet gan dažādas, taču tādas - savā starpā nesalīdzināmas, kā aplis un kvadrāts. Aplis ir apaļāks - tie ir aplistu argumenti, bet kvadrāts ir kantaināks - kvadrātistu!
Nav taču tāda "skata no malas" uz reliģijām, ir tikai skati no reliģiju iekšpuses. Un tad, protams, ka mūsējā ir krutākā un unikālākā, pārējās nav tik apaļas, sevišķi tā trijstūrainā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:24:47
Mulders
Nevari tu te sēdēdams ērtā kondicionētā kabinetā novērtēt absolūto ļaunuma daudzumu pasaulē!
Bet tu vari novērtēt?
Es vsimaz skatos, ka verdzība ir atcelta, ir humānisma ideoloģija, cilvēka tiesības, u.c. Tas ir vismaz pareizais virziens.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:28:46
KarotesNav
Es vsimaz skatos, ka verdzība ir atcelta, ir humānisma ideoloģija, cilvēka tiesības, u.c. Tas ir vismaz pareizais virziens

es te paspriedelēšu tā - ar ko apkaro ļaunumu? ar mīlestību un tās darbiem. Tad prasīšu no otras puses - vai mūsdienu pasaulē mīlestība un tās darbi iet vairumā, vai tomēr tauta paliek vienaldzīgāka?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:34:06
Rausītis
Ļaunumu apkaro arī ar zināšanām.
Kura tauta paliek vienaldzīgāka? Visas? Un pēc kā mērīji?
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.08.08 14:35:29
KarotesNav
Kura tauta paliek vienaldzīgāka? Visas? Un pēc kā mērīji?
pīpls in dženeral

es tev prasīju, kā tev liekas? bāc, mums, tagad ir jāvienojas par vienaldzības definīciju, ja? es teiktu - tāds, kuram ir vienalga, ja viņa rīcība izraisa netaisnību vai tāds kuram ir izvēle un spējas būt žēlsirdīgam, atsaucīgam, palīdzīgam, pašaizliedzīgam, bet viņš izvēlas tāds nebūt .... piemēram

kā verdzību apkaroja ar zināšanām? vai pierādīja vergturiem, ka kapitālisms būs efektīvāks peļņas paaugstināšanai?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:39:43
Ļaunumu apkaro arī ar zināšanām. (C)

Piemēram, ka ļaunums nav ļaunums, bet tikai ģenētiska novirze

Ja vēl pielokām to, kas IR zināšanas, tad ļaunumu viegli apkarot. Teicu jau, ar vārdu definīciju nomaiņu, ar pantu revidēšanu, ar cilvēkmorāles standatu izmaiņām... Senāk laulības pārkāpšana bij ļaunums, tagad... nav ļaunums! Senāk homosexuālisma propoganda bij ļaunums, tagad tas ir tiesības un brīvība - pilnīgi pretējs...

Nu šādā veidā ļaunumu apkarot ir viegli!

Nav okupācija, ir Teritoriālās integritātes saglabāšana. Nav slepkavība, ir pašaizsardzība...

Dzīvnieku ferma atpūšas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:41:31
Rausītis
Es neesmu visur bijis un visu redzējis.
Taču, skatoties pagātnē, progress ir redzams - daudz mazāk tirgojas ar cilvēkiem, nomētā ar akmeņiem, dedzina uz sārta, utml.
Pat karot cenšas humānāk.

Tātad, es atradu dažus punktus, kur ir uzlabojumi, salīdzinot ar pagātni.
Tev vajadzētu atrast pretējo - ka pagātnē tur un tur bija labāk - tieši cilvēka morāles ziņā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:43:21
Es neesmu visur bijis un visu redzējis.
Taču, skatoties pagātnē, progress ir redzams - daudz mazāk tirgojas ar cilvēkiem, nomētā ar akmeņiem, dedzina uz sārta, utml.
Pat karot cenšas humānāk.


Ak šie Rietumu ērtajos klubkrēslos izaudzinātā subkultūra!
Laikam jau, kāmēr pats nepiedzīvosi, tikmēr nesapratīsi. Bet tomēr... novēlu labāk tad jau maldīties un dzīvot šajās ilūzijās, nekā šoreiz empīriski pārliecināties par to aplamību!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:45:22
Mulders
Piemēram, ka ļaunums nav ļaunums, bet tikai ģenētiska novirze
Varbūt tev tas būs nesaprotami un nepieņemami, bet daļa ļaunu cilvēku (maza daļiņa) ir ļauni tieši visādu smadzeņu defektu un vielu trūkuma dēļ.
Kaut vai tie paši garīgi slimie - dažas saslimšanas veiksmīgi tiek ārstētas ar zālēm. Viduslaikos viņus visus būtu izsituši. Tagad viņi var dzīvot starp mums, jo pateicoties zālēm, nav bīstami.
Vispār, ģenētiski defekti vai nē, tas nav attaisnojums. Cilvēku vienalga jāizolē, ja viņš ir bīstams apkārtējiem.

Tev tas pats uzdevums - atrodi punktus, kur redzams, ka cilvēki palikuši ļaunāki.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 50 , pavisam kopa bijuši: 21298