atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Dievs visu ir kārtīgi pārdomājis?
Vēsture
Iesūtīts: 2008.08.06 14:25:24
Tēma sākas ar to, ka pēc nāves cilvēkam ir divas iespējas:
a) nonākt paradīzē
b) nonākt ellē
Jautājums pirmais: vai pamatojoties uz tik īsu brīdi kā dzīve, ir taisnīgi kādu nolemt mūžīgām ciešanām vai mūžīgai svētlaimei?
Šeit piemetināsim to, ka visiem nemaz netiek dotas vienādas iespējas, teiksim, aborigēnu ciltis jau automātiski nonāks ellē kā neticīgas, kaut arī tām nav tikusi dota pat iespēja iepazīties ar kristietību. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī tie, kas miruši zīdaiņu vecumā, tie kas kādu psihisku traucējumu dēļ nav spējīgi uztvert šādu informāciju utt.
Jautājums otrais: vai Dievs pats personīgi lemj, kuri būs tie, kam viņš nedos iespēju sevi pierādīt, vai arī tas nekādā veidā netiek kontrolēts?
Ja viņš visu kontrolē, tad pēc kādiem kritērijiem viņš vadās? Pretējā gadījumā - vai no viņa puses ir prātīgi, redzot šādu netaisnību, to neizlabot?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:25:07
Ateismu - materialismu pameeginaaji? (C)

Pamēģināju ! Tur atkal sajūta, ka tev jāiebāžās par 3 izmēriem mazākās kurpēs un jājūtās laimīgam! Vēl jātic, ka haoss rada kārtību... vispār čau!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:26:08
Mulders
Nu un kāmēr pats nepamēģināsi, tikmēr vot sēdēsi un klausīsies ko tev visi stāsta!
Kā reizi esmu mazliet iemēģinājis gan krišnaītus, gan kristiešus. Protams, jūs abi teiksiet, ka par maz un par seklu! :-)

Ja darīsi ļaunu, ļaunais atgriežās. Ko Sēsi to Pļausi ir garīgs likums!
Karmologs tu mūsu? ;-)
Vienalga, ka sīkais nezinādams iesējis mušmires, būs vien pašam jāapēd?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:28:36
Ctulhu
Ateismu - materialismu pameeginaaji?
Tas mans defaultais no dzimšanas. Bet - kaut kāds neinteresants.
Vēl tās liecības par dzīvi pēc nāves (klīniskā nāve), par reinkarnāciju utml - ne īpaši saskan ar materiālismu.

Vispār, reāli dzīvē es galvenokārt darbojos kā materiālists.
Nez, laikam būs budisms jāpamēģina...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:29:20
Ctulhu
Vot man atkal kristietiiba un jebkurs teisms rada sauriibas sajuutu. Kautkaads dievs, kas ir visam robeza un taalaak nekaa nav...
Dievs ir nevis Roebža, bet Bezgalība. Dabīgi, ka tālāk nekā nav! :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:31:03
Mulders
Tātad ja vari paciest sāpes, tad nekāda klints tevi nenositīs... Tā teikt kā etica Ctulhu - ja nolūzt pus kalns un krīt, bet tur cilvēks, tad kalnam ir bik jāpieraujas un jānokrīt kaut kur citur! Cilvēka kļūdas un grēks ir jārespektē...
Nu, nenositīs, bet - spēcīgi traumēs, būs ļooti sāpīgi. Kur te respekts? Sāp taču, ir ļoti nepatīkami!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:34:24
Ctulhu
Nujaa, kam tad negribas briinumus...
Aha, saprotu jau - tāpēc arī nenometu materiālismu nost. Ne jau patīkamākais tas pareizākais. :-)

Pat ja tas viss ir - nu jaunas materijas iipasiibas un staavokljimums veel nezinaami. Kaadas problemas?

Apziņa eksistē ārpus smadzenēm? Tas nerunā pretī materiālismam? Šķiet, ka nē. Laikam jau problēma tur, ka tu ar matēriju saproti "visu, kas ir", tāda definīcija, kas sevī ierauj visu, līdzīgi kā Universālā Kopa.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:35:09
Ctulhu
Bet bezgalībai robežu nav, tak tu saki - Dievs ir kā robeža.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:36:31
Nu, nenositīs, bet - spēcīgi traumēs, būs ļooti sāpīgi. Kur te respekts? Sāp taču, ir ļoti nepatīkami!

Tas kā Krievijas CSN - Nav aizlieguma zīmes, ir tikai dažas brīdinājuma zīmes, ka braukšana tur var būt maxas pakalpojums!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:37:05
Bet bezgalībai robežu nav, tak tu saki - Dievs ir kā robeža.

Bezgalība ir tāda lieta, kurai nav gala nevienā galā ne otrā galā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:38:52
Ctulhu, vispār ar šādu materiālismu tu jau sen esi mūsējais! Tik tu paŗi dupai gribi uzlēkt... gribi zināt no kā Dievs taisīts... nu ja godīgi - visi to grib zināt. Tak mana nezināšana vai nevarēšana zināt, neizslēdz vispār pašu faktu, ka šams ir un nodarbojas ar Visuma darbināšanu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:39:29
Mulders
Ja tu neredzi atšķirību starp "ļoti sāp, sabojāts" un "beigts, nelabojams", neko nevaru līdzēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:39:52
Ctulhu tu smailiku redzēji Teicu... pac vairāk smaidi un taisi vairāk kļūdas, lai var redzēt, ka cilvēks esi
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.07 14:40:38
Mulders
Ctulhu, vispār ar šādu materiālismu tu jau sen esi mūsējais!
Njā, tad es arī praktiski esmu materiālists. Visādās versijās tas der, jau nu tikai "viss ir viens" neder...

Es tak teicu, ka Ctulhu sēdēs paradīzē tējas namiņā, un daudziem tas būs izbrīna moments!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:40:45
Ja tu neredzi atšķirību starp "ļoti sāp, sabojāts" un "beigts, nelabojams", neko nevaru līdzēt (C)

Redzu!

Tamdēļ arī saku, ka vienu ar otru nevar aizstāt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:42:46
Mulders
Tad kādas problēmas?
Tev ir pasaules modelis, kur Akmens nosit cilvēku (ja tik Jēzus nenostājas ceļā).
Tagad, izrādās, tu piekrīti modelim, kur Akmens nekad cilvēku nenosit, bet tikai pamatīgi saplucina.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:43:10
Navajag aizstaat, variantu ``beigts, nelabojams`` vajag vnk canceleet.

Tb Grēks jārespektē!

Nu Dievs arī tā darīs - tikai tos vienus noliks vienā vietā a otrus citā, lai viens otram netraucē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:43:55
Tagad, izrādās, tu piekrīti modelim, kur Akmens nekad cilvēku nenosit, bet tikai pamatīgi saplucina. (C)

Es nepiekrītu! Tas tu centies ieborēt, ka pasaule kur akmeņi nosit ir sliktāka par pasauli, kur akmeņi respektē cilvēka stulbumu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:44:07
Mulders
Ctulhu
Nevajag vispār ražot Būtnes, kas var nonākt "beigts, nelabojams" stāvoklī.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:46:34
Mulders
Es nepiekrītu! Tas tu centies ieborēt, ka pasaule kur akmeņi nosit ir sliktāka par pasauli, kur akmeņi respektē cilvēka stulbumu!
Protams, ka labāka! Tikai nevis "respektē stulbumu", bet gan "nav neatgriezeniski kaitīgi".
P.S. Ja nu nosit - tad atjaunojam cilvēku, dodam vēl iespējas mācīties, nevis iemetam Ftopkā. (nosist taču - ticīgo nozīmē, vai ne? Apziņa nepazūd?)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:52:19
Vispaar jau Muldera sisteemaa taapat ir `kriitosaa akmens naaviiguma` miikstinaataajs - Kristus un vinja misija. Bet pret sistemas parametru pamainisanu taa, lai akmens nebuutu naaviigs, Mulders nezkaapeec iebilst.


Nū tas implicē to, ka Sistēma sākotnēji uztaisīta slikti un nepareizi. Tobiš nepareizas konstantes piemeklētas, kas noved pie tādas pasaules, kurā darbojas likumsakarības, kas ir nāvējošas!

Tā kā Mulders tādu lietu kā "Dievs nekļūdās" un "Dievs ir labs" uzskata par axiomu! Tad es ticu, ka Sistēma ir uztaisīta perfekta un vislabākā no iespējamajām, taču tamdēļ ka mēs paši to esam sabojājuši, nespējam redzēt sistēmas labumu!

Tas tā... ka ja vispār tiek radīta pasaule, kurā ir "neiespējamas lietas" - tātad ierobežojumi, tad no tā automātiski izriet fail-safe sistēmas, kas neļauj pārkāpt šīs robežas radot adekvātu pretdarbību, un mēģinājums pārkāpt fundamentālus likumus beidzas ar fundamentālu šāda disordera avota likvidāciju, izolēšanu "mīxtā istabā"


Tādējādi... ļiba mums ir darīšana ar konsekventu loģisku pasauli, kurai ir konkrētas robežas, nosacījumi, ierobežojumi un no tā izrietošās likumsakarīabs... Ļiba mums ir peldosš haoss, kurā nekas nav tāds, kāds tas izskatās, kur patiesības nav, ir tikai brīva apziņas plūsma... psaule kurā RND darbojas tā, ka no ūdeņraža var rasties cilvēks... u.c. prikoli...

Es par pirmo
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 21827