atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Dievs visu ir kārtīgi pārdomājis?
Vēsture
Iesūtīts: 2008.08.06 14:25:24
Tēma sākas ar to, ka pēc nāves cilvēkam ir divas iespējas:
a) nonākt paradīzē
b) nonākt ellē
Jautājums pirmais: vai pamatojoties uz tik īsu brīdi kā dzīve, ir taisnīgi kādu nolemt mūžīgām ciešanām vai mūžīgai svētlaimei?
Šeit piemetināsim to, ka visiem nemaz netiek dotas vienādas iespējas, teiksim, aborigēnu ciltis jau automātiski nonāks ellē kā neticīgas, kaut arī tām nav tikusi dota pat iespēja iepazīties ar kristietību. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī tie, kas miruši zīdaiņu vecumā, tie kas kādu psihisku traucējumu dēļ nav spējīgi uztvert šādu informāciju utt.
Jautājums otrais: vai Dievs pats personīgi lemj, kuri būs tie, kam viņš nedos iespēju sevi pierādīt, vai arī tas nekādā veidā netiek kontrolēts?
Ja viņš visu kontrolē, tad pēc kādiem kritērijiem viņš vadās? Pretējā gadījumā - vai no viņa puses ir prātīgi, redzot šādu netaisnību, to neizlabot?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:59:32
Mulders
Prosto tu man uzraksti pāris pilnīgi atšķirīgas Dieva koncepcijas un tad vēl paziņo ka tu neredzi atšķirību!
Atšķirības redzu, bet neredzu, kā pateikt, kurš ir īstais. Katram kaut kādi unikāli atribūti, un tad?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:01:38
Ctulhu
Buutne, kurai atliek vieniigi pateikt - laviina cancel, kiegeli cancel.
Vai uztaisīt pasauli, kurā nav dzīvībai bīstamu, neatgriezenisku seku - lavīnu un ķieģeļu. Ķieģelis uzkrīt, bet nenosit. Rodas pieredze - uzmanies no ķieģeļiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:01:57
Mulder, nu nesmiidini forumu. Buutne, kurai atliek vieniigi pateikt - laviina cancel, kiegeli cancel. (C)

Tāda būtne ir netaisnīga, jo viņa ar to pasaka "3ais Ņūtona Likums - Cancel" "Otrais ņūtona Likums - Cancel" "Enerģijas NEzūdamības Likums - Cancel"

To IMHO sauc par haosu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:03:26
Mulders
Kur palika atbilde uz:
"Paturi savu ticību" tev šķiet sarežģītāk nekā "šaubies par savu ticību un maini to"?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:03:57
Atšķirības redzu, bet neredzu, kā pateikt, kurš ir īstais. Katram kaut kādi unikāli atribūti, un tad? (C)

Prieks, ka beidzot dabrauca, ka Kristus ir unikāls!

A to kurš ir īstais tu pateikt nevari, jo kritēriju jau tev nav - pac teici! Tamdēļ to visu sauc par ticību!

Vot uzvelc vienu ticību un ej... ja pasaule neķerās kājās un realitāte tev galvassāpes neizraisa, tā ka tev ir jābēg Mekā, lai tikai nebūtu jāredz un jāklausās nekonsekvences, tad ir OK. A ja tev tava reliģija "darbojas" tikai Fudzijamas Virsotnē, kad neviens netraucē un pilnmēness naktīs... nu tad nekā tur no realitātes nav!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:05:11
"Paturi savu ticību" tev šķiet sarežģītāk nekā "šaubies par savu ticību un maini to"?

Visi cilvēki dzīvē iziet cauri šaubu periodam, kad apšauba savas autoritātes... Nevienam neizbēgt no tā! Jautājums ir kurš šajās šaubās spēj pamatot to kam tic un kurš vienkārši peld pa straumi?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:05:47
Vai uztaisīt pasauli, kurā nav dzīvībai bīstamu, neatgriezenisku seku - lavīnu un ķieģeļu. Ķieģelis uzkrīt, bet nenosit. Rodas pieredze - uzmanies no ķieģeļiem!

Kas tā tāda par pieredzi!

Mani visu laiku bombardē gaisa molekulas, tak vai es no tā secinu - uzmanies no gaisa?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:06:31
Mulders
Tāda būtne ir netaisnīga, jo viņa ar to pasaka "3ais Ņūtona Likums - Cancel"
Nav tiesa. Šis ir garīgs, nevis fizisks 3aisŅL. Fiziskais ir akls automāts, kas darbojas, vienalga, vai etiķi iedzer mazs bērns vai pieaugušais.
Garīgajos likumos skatās Apziņas attīstības pakāpi. Pat mūsu likumi neparedz visiem vienādu sodu - maziem bērniem, vai garīgi nepieskaitāmiem.
Tev Dievs = 3ŅĻ Automāts?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:06:44
Nu un daudzas Tu esi uzvilcis un paproveejis? KN apgalvo,ka ir paproveejis daudzas. (C)

Jā esmu vilcis... tos pašus Krišnaītus - nu sajūta kā mēģināt astoņkāji iedaūt tīkliņmaisiņā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:08:55
Garīgajos likumos skatās Apziņas attīstības pakāpi. Pat mūsu likumi neparedz visiem vienādu sodu - maziem bērniem, vai garīgi nepieskaitāmiem.
Tev Dievs = 3ŅĻ Automāts?


Pareizi un tamdēļ mēs mazus bērnus vai nepieskaitāmos neliekam pie atomreaktoru vadīabs sistēmām! Sargājam! Un Dievs sargā!

Taču arī Bērns var izskriet uz ceļa zem autobusa! A ko... tamdēļ Dievam ar vienu zibens spērienu Autobus ar citiem bērniem jādezintegrē?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:09:41
Taatad teiksim, lietot izpletni, kasku un citus drosiibas liidzekljus ir netaisniigi vai haoss? (C)

Tas ir gudri un pareizi!

A ko darīt, ja kāds nelieto... ļaut lai nositās?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:10:34
Jūs tika daudz rakstāt, ka nevar izlasīt visu.
Izklāstīšu savu izpratni jautājumā par džungļu iemītnieku pestīšanu, t.i., tādiem, kuru zemēs kristietība nav tradicionālā reliģija.

Jēzus ir teicis un apliecinājis, ka Viņš (Dievs) ir Mīlestība. To tieši un netieši apliecina daudzas vietas JD. Praksē es to saprotu tā, ka cilvēks, kurš rīkojas Mīlestības vārdā (pretstatā - pašlabuma), bet nav informēts par Jēzu (nepazīst kristietību kā reliģiju/teoloģiju), faktiski ir pieņēmis Dievu (lai ko tas arī nenozīmētu). Tātad tas ir cilvēks, kuru Dievs uzrunā (kā visus), kurš nepretojas Dievam, un caur kuru Dievs rīkojas (parādās augļi).
Un tagad galvenais - neticīgie prasīs, vai ar to nepietiek arī jebkuram citam, piem., latvietim. Manā saprašanā nē, jo cilvēks, kurš ir atvēries Mīlestībai, pēc savas dabas nevar noliegt jebkuru Mīlestības izpausmi, t.sk. Jēzu. T.i., konfrontējot ar Jēzu, tāds cilvēks nepretojas un saka "jā, es ticu". (skat. Muldera še iepriekš rakstīto).
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:12:59
Nee, es ieteiktu beernu un autobusu uz briidi pataisiit savstarpeeji caurlaidiigus,vai arii patiit laiku atpakalj, nu plasa metozu izveele. (C)

Ij ko tad darīs Ctulhu, kas vēros procesu... tev visa fizika pa pieskari aizies Nerunājot jau par tiem nabagiem kas nodabroajs ar garīgo likumsakarību pētniecību!

Tjipa... izrādās, ka nav nekā neatļauta, viss ir atļauts, jo DIevs pie vajadzības tā teikt, bendos pasaules likumus un ētiku un morāli?

Tas vot toč toč - ja Dieva nav, viss ir atļauts!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:13:52
Mulders
Visi cilvēki dzīvē iziet cauri šaubu periodam, kad apšauba savas autoritātes... Nevienam neizbēgt no tā! Jautājums ir kurš šajās šaubās spēj pamatot to kam tic un kurš vienkārši peld pa straumi?
Pastāv ticības stabilitāte - tas ir, atkal jau Japānā budistu īpatsvars saglabājas, un Polijā saglabājas katoļu īpatsvars. Ja katrs polis vai japānis kaut kad šaubās par autoritāti, tad redzam, ka lielumlielākā daļa izlemj "palikšu, kur biju".
Kāpēc lai polis būtu stiprinājis savu pareizo ticību un šaubās to pamatojis, bet japānis - aizpeldējis pa straumi? Bilde tak identiska, simetriska!
Abos gadījumos daudz mazāk izvēlas "maini savu ticību uz citu". Kāpēc tu metīsi Ftopkā afrikāņu ciematiņu? Viņi tikai uzvedās tāpat kā citi cilvēki, t.i. paturēja savu ticību.

Mani visu laiku bombardē gaisa molekulas, tak vai es no tā secinu - uzmanies no gaisa?
Es teicu - ķieģelis uzkrīt, bet nenosit! Tu nez kāpēc pieliki klāt, ka nekas arī nesāp un nav traumēts.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:14:49

Es tu saredzu kljuudas,kas nav savietojamas a rmiilestiibu. (C)

Nepieļaujot iespēju, ka gan tava acs (redze) gan mīlestības izpratne varētu būt egoistiska, kaut kādu iekšējo kļūdu diktēta u.c. figņas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:16:51
A kas tev svariigaak - lai buutu kas neatljauts vai lei beerni paliktu dziivi?
Taisniigais tu muusu...


Man svarīgāk lai pasaule būtu skaidra un kārtīga, nevis haotiska, kur šo haosu diktē katra cilvēka iegribas un stulbums un kļudas un to visu dajebkura kombinācija un dekarta reizinājums!

Kur katrs uzskata savu taisnību par īsto, katrs savu morāli zīmē par īsto, Dievs tik nodarbojas ar regulāru lavierēšanu starp cilvēku konfliktiem, lai visi paliktu dzīvi!

A neesi dzirdējis par uzdevumiem, kuri nav atrisināmi pie konkrētiem nosacījumiem! Tu kaut kā tā prikolīgi... mēģini apgalvot, ka lietojot negatīvus skaitļus un saskaitīšanas operāciju var iegūt pozitīvu rezultātu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:18:23
Mulders
Jā esmu vilcis... tos pašus Krišnaītus - nu sajūta kā mēģināt astoņkāji iedaūt tīkliņmaisiņā!
Savukārt, esmu no dažiem krišnaītiem dzirdējis līdzīgi par kristietību.
Protams, vienmēr var pateikt, ka "tu tā pa īstam neiebrauci".
Kaut gan, krišnaītiem žetons - viņi nesaka, ka tagad esi pazudis un Ftopkā, bet tikai - ka kristietība tev vairāk piemērota. Protams, ar domu, ka tagad tev ir mazākas iespējas. ;-)

Taču arī Bērns var izskriet uz ceļa zem autobusa!
Tavi piemēri slimo ar to, ka autobusi, akmeņi u.c. ir fiziskas parādības, bet vajag garīgas! Kā jau teicu, 3ŅL fiziski ir akls automāts. Nepārnes to uz garīgo līmeni!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:19:55
Es teicu - ķieģelis uzkrīt, bet nenosit! Tu nez kāpēc pieliki klāt, ka nekas arī nesāp un nav traumēts. (C)

Tātad ja vari paciest sāpes, tad nekāda klints tevi nenositīs... Tā teikt kā etica Ctulhu - ja nolūzt pus kalns un krīt, bet tur cilvēks, tad kalnam ir bik jāpieraujas un jānokrīt kaut kur citur! Cilvēka kļūdas un grēks ir jārespektē... Dievam tā teikt un visai cilvēcei ir jāpakļaujās ikviena cilvēka grēka preikšā?

Dīvaina tev izpratne par taisnīgumu! Ja tā būtu, tad Velns dancinātu visu pasauli kā lellītes!

Ja Terrorists zin, ka nevarēs izspiest no valdības sev izdevīgus nosacījumus, jo zin, ka šī valdība ar terroristiem neveic pārrunas, tad viss ko terrorists var darīt - plosīties - bet nevar šantažēt Valdību!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:22:18
Savukārt, esmu no dažiem krišnaītiem dzirdējis līdzīgi par kristietību. (C)

Nu un kāmēr pats nepamēģināsi, tikmēr vot sēdēsi un klausīsies ko tev visi stāsta!

Tavi piemēri slimo ar to, ka autobusi, akmeņi u.c. ir fiziskas parādības, bet vajag garīgas! Kā jau teicu, 3ŅL fiziski ir akls automāts. Nepārnes to uz garīgo līmeni!

Ja darīsi ļaunu, ļaunais atgriežās. Ko Sēsi to Pļausi ir garīgs likums! Ja citam bedri roc, pats tajā iekrīti - te jau neiet runa par bedru rakšanu, bet tieši par garīgām lietām runā ar fiziskās pasaules attēliem!

Ja tu to nespēj saprast, nu tad nespēj! Tad es tev nevaru to pastāstīt un tu nevarēsi to saprast! Nākies iztikt ar to ko vari saprast!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 14:23:56

Primaara ir plus delta kompleksitaate ( iisaak-laime), nevis kaartiiba. (C)

Tobiš vienu nedefinētu jēdzienu tu liec priekšā kā labāku cita kaut cik saprotama jēdziena vietā!

Hehe!
Tā arī neesi pateicis formulu kā rēķina delta komplexitāti! Un uz doto momentu tu neesi pierādījis, ka tā ir labāka par kārtību, jo arī to tu neesi definējis!

Pagaidām tu pateici gramatiski pareizu teikumu bez jebkādas semantiskās jēgas... Džibrišs riktīgs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 22043