atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Lāsts
pich_
Iesūtīts: 2010.07.13 09:25:47
Vakar vakarā draugos man pienāca vēstule no kāda sen nesatikta drauga (mēs kopā studējām fiziku LU). Vēstuli viņš bija izsūtījis visiem saviem draugiem, un tajā bija lūgums pēc naktsmājām. Tas mani nošokēja, bet ilgi nedomājot es piedāvāju savu jumtu un matraci.
Tad lūk- vakar sanāca papļāpāt, un es nebiju iedomājies, ka kādam var būt tik traka (sliktā nozīmē) dzīve:
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.14 10:36:43
pich_

es jau nedomāju to kā darīt labu ar sakostiem zobiem. tml. "labos darbus" es saucu par liekulīb, kas tie arī ir.
bet - ja cilvis no laba prāta - tērē savu laiku, nežēlo spēkus, atsakās no kaut kā kāda cita labā utt., tikai jau tādā nozīmē.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:45:03
-Jona-

starp citu, arī darot "labos darbus", ko tu sauc par liekulību- kādam tiek palīdzēts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:48:38
-Jona-
Dīvaini gan, ka Kristus krusta nešanu saista ar sekošanu Viņam, kamēr Jona par krustu nosauks arī mezglus kurpjušņorēs ,jeb kaut kādus sarežgījumus, kas veinlīdz skar kā kristus sekotājus tā nesekotājus.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.14 10:55:36
pich_

jā, darot reāli labus darbus, tiek arī reāli palīdzēts, protams. tomēr, ja tie tiek darīt dēļ izrādīšanās utml., tad labo darbu kontā nekādi neieskaitās. ne kristietim, ne nekristietim, nevienam.

ieskaitās tikai tas, ko darām patiesi un no sirds.


Aivars

nu, katram cilvēkam ir savs krusts kas jānes, bet kristieši ir aicināti nest vēl arī Jēzus Krustu, t.i., sekot tikai Viņam. nebūt ne visi kristieši, pat ne visi mācītāji nes šo Kristus Krustu, nebūt.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:59:21
-Jona-

tad jau visas tās ziedojumu akcijas arī tikai tāda izrādīšanās vien ir, jo to rāda pa TV visā Latvijā...
kā tu zini, kurš dara labu no sirds, un kurš tikai izrādās?

man šķiet, ka vajag pēc iespējas vairāk atrādīt labos darbus, lai arī citi cilvēki aizdomātos, ka viņi var palīdzēt. bieži taču ir tā, ka ikdienā cilvēks nemaz nedomā par labdarību, bet sāk kaut ko darīt tad, kad ierauga citus to daram
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.14 11:07:05
pich_ kā tu zini, kurš dara labu no sirds, un kurš tikai izrādās?


es jau arī nezinu. nojaušu - vairāk vai mazāk precīzi. tas pilnībā Dieva ziņā.
ziedojumu akcijas nav tikai izrādīšanās, ziedotāji jau arī īpaši neizrādās, ja nu vienīgi lielie sponsori. nu es piem. justos neērti ja manu artaviņu izkladzinātu pa tv, tomēr, ja esmu darījusi no visas sirds, tad ar to pašu jau labais darbs nepazudīs.

te vēl par labajiem darbiem, reiz nu esam pārsviedušies uz tiem:
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=180865&t=180863
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:45:17
he, ir dzirdēti arī liekulīgi pārmetumi no otras puses - ka baznīca, lūk, pati pretēji Rakstiem mēdzot plātīties ar saviem labajiem darbiem.

bet ziedojumu lietām tieši ir jābūt caurspīdīgām, lai nebrēktu, ka tie talāri atkal nelietīgi piesuņojuši/nāsīs ierāvuši!
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:53:10
Atļausiet arī man ienest savu artaviņu enerģiskā matu skaldīšanas procesā. Gribas uzdot jautājumu: vai upuris, kas nests mīlestībā, t.i. upuris, kas ir nests no brīva prāta un nests ar prieku, ir klasificējams kā "smaga nasta" vai "krusts", kas katram ir jāstaipa pa pasauli, pat vairāk,- vai vispār ir upuris? Vēl: vai vispār ir kāda jēga no upura, kas nav nests mīlestībā, nav nests no brīva prāta un nav nests ar prieku?
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:09:52
*Duksis

Jēzus gadījumā mēs runājam par Upuri, nešaubīgi labprātīgu un mīlestībā nestu. tāpat kā nešaubāmies, ka krusta nāve ir ļoti mokoša un smaga... tas var būt un arī ir kopā.

kāda jēga no upura, kas nav nests mīlestībā, nav nests no brīva prāta un nav nests ar prieku?

tas tad nebūs upuris. kādu dzīvu piemēru varbūt? tā uzskatāmāk.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.07.14 12:32:12
Vai šādam upurim ir jēga? Pieņemsim, ka zemāk citētā atziņa ir patiesība pēdējā instancē: "Kristus mira nevis tamdēļ, lai pestītu cilvēkus, bet gan tamdēļ, lai iemācītu tos vienam otru glābt." /O. Vailds/
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:48:26
*Duksis

ja vien tā nebūtu Evaņgēlija pašas būtības sagrozīšana, sava jēga jau būtu gan, mācīt mīlēt (jeb pat glābt!) vienam otru ir ļoti labi.
tikai tā tad jau būtu tēma iz goļivudas plašajām ārēm - te mūs Gibsons glābj, te Villiss, švarcīts vai cits kāds saviors.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.14 13:26:30
No Vailda
E TENEBRIS
Come down, O Christ, and help me! reach Thy hand,
For I am drowning in a stormier sea
Than Simon on Thy lake of Galilee:
The wine of life is spilt upon the sand,
My heart is as some famine-murdered land
Whence all good things have perished utterly,
And well I know my soul in Hell must lie
If I this night before God`s throne should stand.
`He sleeps perchance, or rideth to the chase,
Like Baal, when his prophets howled that name
From morn to noon on Carmel`s smitten height.`
Nay, peace, I shall behold, before the night,
The feet of brass, the robe more white than flame,
The wounded hands, the weary human face.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 100 , pavisam kopa bijuši: 15120