atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Lāsts
pich_
Iesūtīts: 2010.07.13 09:25:47
Vakar vakarā draugos man pienāca vēstule no kāda sen nesatikta drauga (mēs kopā studējām fiziku LU). Vēstuli viņš bija izsūtījis visiem saviem draugiem, un tajā bija lūgums pēc naktsmājām. Tas mani nošokēja, bet ilgi nedomājot es piedāvāju savu jumtu un matraci.
Tad lūk- vakar sanāca papļāpāt, un es nebiju iedomājies, ka kādam var būt tik traka (sliktā nozīmē) dzīve:
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:21:52
vilks

problēmas viņam ir tikai pēdējā gada laikā. bet es tev piekrītu- viņš ir pārāk vieglprātīgs.
no otras puses- es nezinu nevienu citu, kurš tik bieži būtu apzagts, turklāt līdz pēdējām mantām
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:23:33
pich_
jā, tikt apzagtam ir pretīgi, tas var cilvēku arī satraumēt. No otras puses - varbūt kādi pazīstamie, ja tik bieži?
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:25:14
vilks Ctulhu

negribu neko apgalvot, jo nezinu
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.07.13 14:27:28
Ctulhu Mjā, Ct. kā tu domā, cik gan liels praktisks labums ir no taviem padomiem u.c. prātkašiem un prāturbinājumiem?

Protams, ja to mērķis ir kādus sasmīdināt, tad uzskati, ka tev tas ir izdevies.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:31:43
pich_ Aptīrīs tevi, sentimentālā dvēsele, tas drauģelis un tad ies meklēt kārtējo stipro plecu vai blūzīti uz ko paraudāt par savu grūto likteni... un iekasēt honorāru par savu performanci.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 14:32:59
*Duksis

ļoti jauki, ka tu par nepazīstamu cilvēku tā vari teikt... var redzēt, ka nemaz neesi lasījis šo diskusiju.

p.s.
es viņu pazīstu 7 gadus, un bijām esam ļoti labi draugi. vnk pēdējā laikā nesanāca satikties
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 14:35:42
Ctulhu

nav sanācis to lasīt, bet es aptuveni nojaušu kucēna situācijas smagumu... lai jau...
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:11:37
tikko sarunāju savam draugam dzīvesvietu mūsu ģimenē- par ļoti simbolisku samaksu viņš vismaz mēnesi varēs padzīvot mammai piederošā dzīvoklītī.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.13 15:19:58
vilks
Ja par katru cenu grib pārdabisku risinājumu, tad gan ir vērts sūtīt viņu uz Baznīcu, jo Dievs jebkurā gadījumā ir stiprāks par jebkuru lāstu.

Ierosināji uz komentāru, jo arī es "sūtīju uz baznīcu".
No pieredzes - cilvēka problēmu un neveiksmju iemesli parasti mēdz būt vai nu profesionālas dabas (nepietiekama izglītība, nav prakses, iemaņu trūkums, nepareizi paradumi u.tml.), vai arī "slēpties galvā" (ar to saprotot domāšanas modeļa, psiholoģiska rakstura iemeslus). Par tādām novirzēm, ko risina psihiatrija es nerunāju.

Ja vaina ir nosacīti profesionālajā plāksnē, risinājums ir vienkāršs - attiecīgās lietas ir jāiemācās vai jāpraktizē, līdz tiek sasniegts nepieciešamais līmenis.

Savukārt ar tām problēmām, kas "ir galvā", ir grūtāk.
Aizrādījumi un moralizēšana (vienalga - saudzīgi vai "kā ar āmuru" ) pieaugušam cilvēkam, ja vispār darbojas, tad tikai īstermiņā. Ir gan visādas metodes, kas palīdz pareizi domāt, pareizi veidot attieksmi, pareizi to un šo. Bet neesmu redzējis, ka tās to lietotājiem palīdzētu. Reizēm dod īslaicīgu efektu un pēc laika tāpat izčākst. No darbavietas esmu bijos dažādos kursos, kuru mērķis ir "celt cilvēkus" (vadība, pārdošana, komandas veidošana u.tml.). Tajos kursos it kā viss ir pareizi, māca pareizas lietas, bet tie nespēj mainīt cilvēku. Esmu arī redzējis nopietnāku smadzeņskalošanas pasākumu abiturientus - sākotnējais efekts ir spēcīgs, bet vēlāk - jo dziļāka bedre.

Tamdēļ mans secinājums ir tāds, ka tad, ka diagnoze ir "vieglprātīgs", "nemotivēts" u.tml., tad cilvēkam ir jāmainās saknē. Un vienīgais man zināmais efektīvais ilgtermiņa risinājums ir - ļaut Dievam sevi mainīt. Tā sastāv ar to pārdabiskumu.

Vispār ir vēl vismaz viens variants - racionāli pārdabisko, kad visu atstājam Dieva rokās (kādi citticīgie teiktu - likteņa varā, vēl citi varētu izsaukties "pats savas laimes kalējs". Visbiežāk jau laikam tieši tā notiek.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:20:12
es nesaprotu- kāpēc tu domā, ka labiem cilvēkiem ir jābūt Dieva zīmogam?


Un es tev neskaitaamas reizes skaidroju!

"Buut Labam" arii ir buut ar Dieva Ziimogu Labs bez Dieva Ziimoga nemaz nevari buut... Un tas ka tu breec "Es neesmu ar Dieva Ziimogu" un tai pat laikaa dari labu - noziimee - ka tu vienkaarshi neapjeedz nedz Kristietiibas nedz Dieva buutiibu un taapat kaa Ctulhu iedomaajies, ka runa iet par Spokiem, Magjiju, Levitaaciju un Zakjiishu izvilkshanu no Cepureem... un ka Kristietiibas Galvenais Simbols ir pa uudens virsu staigaajoshs cilveeks, kas ignoree visus fizikas likumus Sorry - taa nav Kristietiiba... Bet Kristietiiba (vismaz taas vienkaarshaakajaa izpildiijumaa, kas ir redzams visiem) ir _pich, kas beedaas nonaakusham draugam paliidz! Taa IR Kristeitiiba... un vari kaut no bixeem leekt aaraa... vismaz Mulders tevi apsaukaas par Kristieti shajaa sakaraa... taapataas, kaa, peimeeram, a_masiks pavisam Kristiigi uzvedaas, kad saaicinaaja pilnu maaju ar kristieshiem un (un Ctulhu) un visus izklaideeja un baroja ar galju

Kristietiiba nesaakaas ar spiideeshanu tumsaa (tas veelaak)... bet taa saakaas (un nekad arii nebeidzas) tajaa Samariesha riiciibaa... Miili savu tuvaako kaa sevi pashu!

Ilji citiem vaardiem - Miilestiiba ir Kristietiibas centraa... Taas centrs ir Dievs, kas ir Miilestiiba - un taapeec... ja tu miili, tad tu esi Dieva apziimogots pat ja tu to neapjeedz un uzskati, ka "tas tachu ir normaali" - jaa tas IR normaali... un miileet ir Dieva radiitaas pasaules visdabiigaakais staavoklis - nekaa paradabiska... Paardabisks ir ljaunums un greeks, jeb pareizaak sakot, tas ir pret-dabisks!

Tachu ikviena kristiesha dziivee ir periods kaa mazam beernam... kaameer vinjsh maates puncii aug, vinjsh nemaz nezin ka vinjsh pats IR un KAS vinjsh ir... Kazi arii tu reiz pamodiisies un sapratiisi, ka tu sen jau esi debesiis ierakstiits... tikai spirinies stilistiska aareejas pozas deelj.. .taa teikt, lai kaads nepadomaa, ka tu arii tici runaajoshiem eezeljiem
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 15:24:31
Jošs Mulders

var jau būt, ka tā arī ir, kā tu saki.

nu labi- es tad esmu neticīgais kristietis
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:26:21
Mārtiņš
Vispār ir vēl vismaz viens variants - racionāli pārdabisko, kad visu atstājam Dieva rokās
ar šo ne vienmēr pietiek, mans paziņa, kam regulāri viskautkas gadās, ir kristietis jau izsenis un tas viņu ne no kā nav pasargājis.. nu vai vismaz ne no visa, varbūt būtu vēl sliktāk, ja nebūtu bijis kristietis.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:27:40
pich_ un atkal bleenjas runaa... Ja tu cilveekam paliidzeeji, taatad ticeeji, ka dari labu... galvu kjiilaa likt jau tu nevari, ka viss buus shtokos... be ttu taa riikojies, jo ticeeji, ka taa ir labi un pareizi...

Protams... ja tu to dariiji tikai lai "pagarinaatu kraaninju" savaas un citu aciis, nu tad taa riiciiba jau bij tikai pseido-laba, tachu pienjemu to labaako variantu - ka dariiji taa, jo taa dariit ir labi un pareizi shai situaacijaa... taatad visai ticiigs esi Tici miilestiibai, bet Miilestiibas otrs vaards ir Dievs Tik tu veel neesi apjeedzis... ka taa nav abstrakcija, bet iista dziiva visas realitaates Buutiiba - persona Bet... nezinaat Miilestiibas definiiciju netraucee Miileet
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:29:12
vilx, maartinjsh... neattiecinot ne uz vienu konkreetu, bet taa teikt ir taads teiciens "Pret stulbumu pat Olimpa dievi ir bezspeeciigi..." taakaa tur var nepaliidzeet nedz ticiiba nedz neticiiba...

Mulkjiiba ir universaals laasts, pietam to izaarsteet ir gruuti, jo neviens cilveeks nekad nesuudzaas par praata truukumu...
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:32:30
Jošs Mulders
Miilestiibas otrs vaards ir Dievs

a man nav jātic mīlestībai, jo es tā pat zinu, ka man viņa ir
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.13 15:35:28
a man nav jātic mīlestībai, jo es tā pat zinu, ka man viņa ir

Prieks par to... Tad kaapeec briinies, ka Kristieshi dziivo tieshi ar taadu pashu paarlieciibu, ka Dievs ir un ir persona un ir dariijis visu lai mees speetu miileet nevis tikai epizodiski, bet "miileet" buutu muusu dziljaakaa buutiiba un serde neatkariigi ne nokaa... jeb citiem vaardiem - miileet absoluuti briivi!

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:36:49
vilks
ar šo ne vienmēr pietiek, mans paziņa, kam regulāri viskautkas gadās, ir kristietis jau izsenis un tas viņu ne no kā nav pasargājis.. nu vai vismaz ne no visa, varbūt būtu vēl sliktāk, ja nebūtu bijis kristietis.

Dievs vien zina Savu plānu tam cilvēkam vai tiem, kuriem Viņš vēlējis būt ap šo izklaidīgo, vai - visiem kopā Bet vispār šī tēma (kāpēc kristieši ir tādi kā ir) velk uz citu diskusijas tēmu, par kuru šaubos, vai ir vērts attīstīt.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.07.13 15:38:36
> Miilestiibas otrs vaards ir Dievs

Diemžēl mīlestībai ir daudz vārdu. Ļoti daudz. Varam pat pamēģināt tos grupēt. Viena grupa noteikti būs: "tas, kas pilda cietumus un trako mājas." Piemērām, kāds tikko iznācis no cietuma un uzzinājis, ka viņa sirdspuķīte ir sadraudzējusies ar citu puisi. Nu, un ko mīlošai, bet pieviltai dvēselei darīt? Mīlošā dvēsele ņem revolveri un nošauj neuzticīgo sirdspuķīti un viņas draudziņu. Nebūtu sacerējies, neiznāktu vilties. Ja nebūtu bijis samīlējies, tad vispār būtu bijis labi - ij kaza, gan arī āzis būtu dzīvs palicis. ... . Pē, un tāds ir tavs dievs?! Jā, dīvaini gan ir tie ļautiņi... .
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:40:54
Ctulhu...

Kristieshi, protams, ir konstruktiivi cilveeki

Savukaart tavs pirmais apgalvojums ar otro iet pretrunaa...

Nevar "dajebkaadu uzskatus paudoshs cilveeks" buut konstruktiivs. "Konstruktiivs" pagjeer visai ierobezhotu uzskatu kopumu un ierobezhotu metafiziku...

Un "nedaudz konstruktiivs" savaa metafizikaa var atshkjrities no "ljoti konstruktiiva", jo otrais var redzeet dziljaak taalaak un vairaak un plashaak, kaameer pirmais lai arii konstruktiivs, bet nespeej paarskatiit tik plashu lidojumu!

Tas ir cilveeks, kas glaabj dziivniekus, jo tos miil riikojas tik pat konstruktiivi, kaa cilveeks, kas shos dziivniekus glaabj, jo miil Zemi un taas sugu daudzvediiibu un redz konkreeto dziivnieku noziimi visaa ekosisteemaa... Tachu shis otrs operee citaa liimenii, citaa metafizikaa, kas pirmajam vars hkjist pat svesha un lieka...

Jeb citiem vaardiem... emergentaa sisteemaa... zinaat uudens pluustamiibas formulas nekaadiigi netraucee labi peldeet... Tachu cilveeks, kuram uzskati par uudens dabu buus aplami, var arii nosliikt kaados spec gadiijumos (teixim iedomaajoties, ka tas ir miixts lecot no augsta tilta)
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.13 15:44:06
Ctulhu Nu, mātītes nav ne par kapieku labākas. Pat krietni mīlošākas (t.i. potenciāli pat ļaunākas pret agresoru, ja tiks aizskarts viņas mīlestības objekts), nekā vīrieši. Par ko tad runāsim: par mātītes-īpašnieka kompleksiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 19240