atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Lāsts
pich_
Iesūtīts: 2010.07.13 09:25:47
Vakar vakarā draugos man pienāca vēstule no kāda sen nesatikta drauga (mēs kopā studējām fiziku LU). Vēstuli viņš bija izsūtījis visiem saviem draugiem, un tajā bija lūgums pēc naktsmājām. Tas mani nošokēja, bet ilgi nedomājot es piedāvāju savu jumtu un matraci.
Tad lūk- vakar sanāca papļāpāt, un es nebiju iedomājies, ka kādam var būt tik traka (sliktā nozīmē) dzīve:
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.07.13 11:38:04
pich_
zinu, ka viņš ir tāds cilvēks, kurš prasa tikai tad, kad tiešām tas ir vajadzīgs. un no pieredzes zinu, ka tad, kad viņš saņems pirmo algu, viņš drīzāk atdos parādus nekā ies paēst.

JA viņš gadījumā starplaikā nav kļuvis atkarīgs no narkotikām, jo to efekts neprofesionālim nav tik viegli pamanāms kā alkohols.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 11:40:06
Ctulhu

nē nu par "maģiju" sauc arī atminēt tieši to kārti, kuru tu biji "iedomājies"
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 11:42:31
Pavasara balss

viņš nedzer, nepīpē, un narkotikām nav pat pieskāries (par to es esmu 100% pārliecināts). mēs pat esam mēģinājuši pierunāt viņu tusiņos iedzert kādu glāzīti, bet nē- nekādā gadījumā.
otru tik pareizu cilvēku es nepazīstu
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.13 11:43:51
pich_
tad varbūt vajadzētu pamēģināt. pārlieka pareizība cilvēku var dikti samocīt.
Pavasara balss
# Labojis Pavasara balss: 2010.07.13 11:45:51
pich_ glāzīte NAV heroīns, extasy u.tml...

Patiesībā es ļoti ceru, ka tev taisnība. Es tikai gribu, lai tu izslēdz visus iespējamos izskaidrojamos negatīvos faktorus.

Un pat ja tā tomēr būtu, Dievs ir lielāks pat par to...
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 11:46:09
S.R.(katole)
tad varbūt vajadzētu pamēģināt. pārlieka pareizība cilvēku var dikti samocīt.

arī šim es piekrītu. tāpēc viņam dažreiz ir grūti iejusties starp cilvēkiem, jo savas pareizības un principu dēļ viņu parasti nesaprot.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.13 11:46:50
bet vispirmām kārtām - prieks par tevi pašu, pich_! tāpēc veltīsim tev dažas Mātes Terēzes atziņas


Izplati mīlestību visur, kur vien esi! Neļauj nevienam no tevis aiziet mazāk laimīgam nekā viņš bija atnācis!

Šajā dzīvē mēs nespējam paveikt lielus darbus. Taču mēs spējam paveikt mazus darbus ar lielu mīlestību.

Mēs domājam, ka mūsu darbi ir tikai pilīte okeānā. Taču bez šīs pilītes okeāns būtu mazāks.

Ja tu tiesā cilvēkus, tev neatliek laika viņus mīlēt.

Ja nevari pabarot simt cilvēkus, pabaro kaut vienu!

Palīdzība kritušajiem ir patiesi karaliska rīcība.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.13 12:00:46
pich_
Pārskrienot pāri tavam bēdu stāstam par tava drauga nedienām, no tevis paša liecības ir redzams, ka viņam ir problēmas ar atbildības sajūtu un saprātīgu savas rīcības izvērtēšanu un nolaidību (kārtīgi neaizslēgtas durvis, pazaudēti firmas 400Ls). Par iekšēju bardaku liecina arī baznīcas apsūdzēšana saistība ar finansēm situācijā, kad pats ir tāds kāds ir (ļoti pazīstama situācija pie pusticīgiem un neticīgiem cilvēkiem).

Par viņa brāli un citiem, par kuriem ir nelāgas liecības, - ar secinājumiem nevajag pārsteigties, pirms neesi uzklausījis otru pusi. Kas zin, ka tevis paša attieksme pret savu draugu var mainīties...

Risinājums - man izskatās, ka draugam vajag sakārtot savas domas un nopietnāk attiekties pret dzīvi un līdzcilvēkiem kopumā. Vienīgais pa īstam efektīvais un ilgtermiņā derīgais ceļš - tas ir pie Dieva. Praktiski var sākt, aizejot pie mācītāja kaut vai par kristībām parunāt.

P.S. Vispār jau tu pats esi atvēries ceļam, ko piedāvā Jēzus - dodot pajumti nedienās nonākušam draugam
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 12:08:05
Mārtiņš
es gan gribētu piebilst, ka durvis bija aizslēgtas un nauda tikai gandrīz pazaudēta.
bet kopumā varu tev piekrist
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.13 12:20:21
"Lāsta" pretēja nozīme (antonīms) laikam jau būs "svētība" izprotot viena viena jēgu, gūstam ieskatu arī otrā jēdzienā ietvertajai jēgai. ... . Empīriski novērojumi rāda, ka vai! tam cilvēkam, kuru kaut kāda iemesla dēļ nicina viņam vistuvākie cilvēki. Piemērām, brāļi un māsas (vienkārši roka neceļas rakstīt, ka kādu, iespējams, ienīst arī viņa paša māte). Šādam cilvēkam pasaulē iet ļoti grūti un dieviņš viņam ir sarūpējis daudz vairāk rūgtu atziņu nekā citiem cilvēkiem.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 12:21:52
Mārtiņš
Vispār jau tu pats esi atvēries ceļam, ko piedāvā Jēzus

es gan tā nedomāju, bet zinu, ka no tava skatu punkta tā arī izskatās.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 13:27:51
pich_ Paradoxaali, bet dazhkaart Dievs neskataas uz to ko tu pas domaa... jo ja tavs instinkts tev liek paliidzeet... tad tas noziimee, ka tava "serde" ir labaaka, nekaa tevis pasha domas un taa veel nav tavu domu nomaitaata... un atsaucas uz aicinaajumu dariit labu savam tuvaakajam.

pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 13:50:40
Jošs Mulders

jau uzrakstīju garu palagu ar to, ka tev nepiekrītu utt, bet izdzēsu... lai jau...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:00:42
Ctulhu, tas taa, ja to uzskata par normu

A ja latinju celj augstaak... un klaat pieliek veel atzinju par shiis "normas" avotu un augstaaku meta-normaaliibu?

Tajaa briidii tu teixi, ka tas ir lieki un nevajadziigi... tikai redzi... entropija jau piezogas leenaam un nemanot.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:02:24
pich_ a kuru uztrauc tas ka tu piekritii vai nepiekriiti, shobriid shkjiet svariigaakais ir, ka esi cilveekam paliidzeejis (un cik saprotu... paliidzi...) Un tas absoluuti saskan ar Kristus maaciibu, pat ja taa tev shkjiet Riebiiga... ja negribi riikoties Kristiigi, pasuuti savu draugu nahren

Taa teikt... izveelies, vai nu dari labu un tad tevi par Kristieti apsaukaas... jeb riikojies savtiigi un egoistiski, tad par Kristieti tev saukties nedraud Taa teikt saglabaasi savu seju
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:05:19
Jošs Mulders
Kristus maaciibu, pat ja taa tev shkjiet Riebiiga
???????????????
vispār jau apmelot kādu nav kristīgi. kristus mācība man šķiet pat ļoti laba un humāna. tas gan vēl nenozīmē, ka man ir jātic pašam Kristum.
arī citās reliģijās morāle mēdz būt līdzīga, tā ka kristiešiem nevajag obligāti uzlikt copyright uz savu mācību
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:11:02
Jociigs cilveeks...

Riikojas saskanjaa ar Dievu, bet nekaadiigi negrib buut asocieets ar sho Dievu! Kur logjika?
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 14:16:07
Jošs Mulders

un atkal, un atkal, un atkal... tu tik kāp uz viena un tā paša grābekļa katru reizi...

vēlreiz un lasi lēnām:
kristietis- labs cilvēks
nekristietis- slikts cilvēks

tas, ko es augstāk uzrakstīju- TĀ NAV taisnība, lai ko arī tu būtu ieņēmis galvā
es nesaprotu- kāpēc tu domā, ka labiem cilvēkiem ir jābūt Dieva zīmogam?
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:19:08
Nez, es zinu vienu cilvēku, kam lielākā daļa darba dzīves ir pagājusi šādos atgadījumos. (jaunāks par mani)
Tomēr manuprāt, tam nav sakara nedz ar lāstiem nedz ko citu, bet drīzāk ar paša vieglprātību un neuzmanību.

Šai gadījumā grūti pateikt. Tiesa, ja viņam bieži gadās visādi negadījumi, ir vērts viņam ieteikt vairāk uzmanīties. Tipa, skatīties, kādā vietā pieņem darbā (ja aizdomīga - nepieņemt darbu), neticēt cilvēkiem uz vārda u.tml. Nu nevar cilvēks parakstīt papīrus neskatoties vai strādāt kaut kur bez līguma un pēc tam žēloties, ka viņu piečakarējuši.. a kur pašam prāts? Jāmācās pliki neuzticēties. Tiesa, ja viņu tagad kāds mestos mācīt, kā dzīvot, viņš drīzāk neklausītos. Varbūt ir vērts ar uzvedinošiem jautājumiem noskaidrot, kādus cēloņus (ārpus pārdabiskiem) viņš pats saskata. Ja par katru cenu grib pārdabisku risinājumu, tad gan ir vērts sūtīt viņu uz Baznīcu, jo Dievs jebkurā gadījumā ir stiprāks par jebkuru lāstu.

Visu cieņu, ka esi viņu pie sevis izmitinājis. Var vēl mēģināt viņu atbalstīt/ieteikt meklēt pabalstus, ja viņam nav arī ienākumu.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 14:19:49
Ctulhu

tā man sāk izskatīties, jo viņš nemaz necenšās ņemt vērā, ka es šo sakāmo esmu atkārtojis jau n-tiem reižu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 12939