atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Lāsts
pich_
Iesūtīts: 2010.07.13 09:25:47
Vakar vakarā draugos man pienāca vēstule no kāda sen nesatikta drauga (mēs kopā studējām fiziku LU). Vēstuli viņš bija izsūtījis visiem saviem draugiem, un tajā bija lūgums pēc naktsmājām. Tas mani nošokēja, bet ilgi nedomājot es piedāvāju savu jumtu un matraci.
Tad lūk- vakar sanāca papļāpāt, un es nebiju iedomājies, ka kādam var būt tik traka (sliktā nozīmē) dzīve:
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 09:33:29
pirms pus gada viņam daļēji piederējusi neliela kafejnīca, kuras telpās viņš bija izvietojis visu savu iedzīvi. Drīz pēc tam kafejnīca tika uzlauzta, un visas viņa mantas (TV, drēbes utt) tika nozagtas.
Pēc tam viņš sāka strādāt kādā uzņēmumā, un beigās izrādījās, ka tas uzņēmums nodarbojās ar nelegālām lietām, un tagad manam draugam ir jāstaigā pa tiesām, jo viņš bija uzlicis savus parakstus uz dokumentiem.
Pirms mēneša apzaga dzīvokli, kurā viņš dzīvoja ar vienu paziņu- iznesa visu. Tā kā mans draugs nebija kārtīgi aizslēdzis durvis, tad viņš vēl ir parādā tam dzīvokļa īpašniekam naudu.
Ilgu laiku viņš bija rūpējies par savu tanti Dobelē. Viņš viņai bija kā dēls. Pirms gada viņa pēkšņi nomira, un nepaspēja norakstīt manam draugam māju.
Vecāku un citu radu viņam nav. Ir tikai brālis, kurš nesen atgriezies no Islandes. Kas mani šokēja visvairāk- viņa paša brālis, vienīgais radinieks, pie kura vēl varēja dzīvot, vienkārši ņēma un izlika manu draugu uz ielas. Princips tāds- esot teicis līdz svētdienai (aizvakar) atrast jumtu virs galvas. Ja nē- neko darīt. Jāguļ zem skaidrām debesīm kā bomzim. Citi "draugi" esot atteikušies palīdzēt, aizbildinoties ar visādiem iemesliem...

Nebiju domājis, ka kādam var būt tik traki. Labi, ka mums ir divistabu dzīvoklis. Piedāvāju naktsmājas arī šovakar.

Es lāstiem neticu, bet šāds stāsts lika par daudz ko padomāt.

Kā ir ar jums- ticiet lāstiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:37:21
pich_
Pirms ticēt lāstiem un akli ticēt draugam, piesardzīgi pavēro, vai nav kādas pazīmes par narkotiku lietošanu vai cita veida atkarībām, vai cilvēka personība nav kaut kā mainījusies un kļuvusi savāda
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:37:29
ticu.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 09:41:22
Aivars

pazīstu viņu 7 gadus. viņš nedzer (pirmo reizi pamēģināja alkoholu šogad 1.janvārī- vienu šampanieša glāzi) un nepīpē, un narkotikas nav pat pamēģinājis. visu dzīvi ir bijis pareizais puika, kurš visiem vienmēr uzticas. pieļauju, ka šoreiz tas viņu ir smagi iegāzis.
personība ir nedaudz mainījusies- ir pazudis dzīvesprieks (loģiski)
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:45:36
pich_
lai aiziet uz baznīcu.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:49:24
pich_
Ja Tavs draugs būtu nolādēts, tad Tu viņu nebūtu uzņēmis savās mājās. Cik nopratu no problēmas apraksta, tad "lāts" uzkrītoši izpaužas pa finansiālo līniju. Jādomā, vai nauda nav bijis viņa elks. Visdrīzākais, ka caur šo "nelaimi" viņam tiek dota iespēja atgriezties pie Dieva.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:49:36
S.R.(katole)

sieva teica, ka vajagot nokristīties, ja nav to vēl izdarījis.

neesmu drošs, vai viņš tam piekritīs- Dievam viņš tic, bet baznīcu par pašu baznīcu izteicās slikti saistībā ar naudas lietām (nekomentēšu, ko tieši viņš teica un tas tagad nav svarīgi).

pats viņš vakar kaut ko izmeta par zīlniekiem, bet tas vairāk bija kā joks. ja viņš izdomās iet pie zīlniekiem, tad es viņu atrunāšu, jo tie ir īstie naudas rijēji. tad jau tiešām labāk uz baznīcu
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:52:23
godwit

es nesaku, ka tas ir lāsts, jo pats tādām lietām neticu...

finanses it kā tuvākajā laikā nokārtošoties. es viņam pirms pāris dienām biju aizdevis naudu, bet tad man nebija ne jausmas par situācijas nopietnību.

es domāju par lietām, kas ar viņu līdz šim ir notikušas- kāpēc? vienkārši neveiksmīgs periods?
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 09:53:24
Ctulhu

mēs abi tā arī nepabeidzām fiziķus. tad laikam viņam vidējā
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 09:56:38
Ctulhu

jā- es arī viņam vakar pārmetu pārlieku lielu uzticēšanos cilvēkiem. ceru, ka būs viņam mācība.

bet kāpēc vienam cilvēkam tik daudz tiek nozagts? aizmirsu piebilst, ka pirms daudziem gadiem viņš bija nopircis velosipēdu, ko nākošajā dienā nozaga.

Vinja intereses?
sports. katru gadu skrien maratonu (42km). spēlē frisbiju. nelieto nekādas atkarīgās vai veselībai kaitīgās lietas. kāpēc prasi?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:03:42
pich_
"es nesaku, ka tas ir lāsts, jo pats tādām lietām neticu..."

Ir viens konkrēts bauslis, kura neievērošana draud ar lāsta iespējām. Lāstam nav jātic - jātic ir Dievam.

"es domāju par lietām, kas ar viņu līdz šim ir notikušas- kāpēc? vienkārši neveiksmīgs periods?"
Jau iepriekš izteicu savu versiju notiekošajam. Iespējams ka tā ir laime nelaimē. Ņem savu draugu pie rokas un izejiet iesvētes mācības kursu.
sica. [78.84.131.129]
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:05:24
nea es lāstiem neticu,.... man liekas, ka mēs paši ieciklējamies uz savām nelaimēm tā vairojot tās

domāju, ka tavam paziņam vajadzīgs kāds speciālists... nekaitētu nokristīties. iespējams vaina tajā, ka pārāk uzticas un naivs.... hmmm viņš no laukiem vai no rīgas? (izcelšanās)
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:05:58
Ctulhu

domāju, ka tā ir sakritība + nepareizie cilvēki apkārt. it kā agrāk esot viss bijis labi- pelnījis diezgan labu naudu utt, bet viss sagrozījies tieši pēdējā gada laikā.

nez- ja viņš gribēs un tic tām lietām, tad es ieteikšu viņam aiziet uz baznīcu. sliktāk toč nepaliks
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:07:57
godwit

ja pareizi sapratu, tad viņš pats tic Dievam, atšķirībā no manis.

Ņem savu draugu pie rokas un izejiet iesvētes mācības kursu
pats esmu jau izgājis, bet nezinu, vai viņš tam piekristu...
sica. [78.84.131.129]
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:07:58
visp`[ar visa pamatā varētu būt viņa izklaidība vai neuzmanība vai... nedzīvošana šai pasualē... par to leuicina teksts

Tā kā mans draugs nebija kārtīgi aizslēdzis durvis, tad viņš vēl ir parādā tam dzīvokļa īpašniekam naudu.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.13 10:10:16
sica. [78.84.131.129]

ar "nebija kārtīgi aizslēdzis durvis"- aizslēdza tikai vienu no divām atslēgām. aizslēgtas bija.

vēl šodien viņam ir jāiet uz jauno darba vietu un jāraksta paskaidrojums, kāpēc pirms pāris dienām gandrīz pazaudēja 400 ls no uzņēmuma kases...

p.s. viņš ir no Dobeles, bet nu jau kādus 9 gadus dzīvo Rīgā
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:10:40
sica. [78.84.131.129]

hm, kā var neticēt lāstiem, kad Bībelē pilns ar piemēriem?

10 un ko jūs esat darījuši viņpus Jordānas tiem diviem amoriešu ķēniņiem, Sihonam un Ogam, kurus jūs, likdami lāstam nākt pār viņiem, esat iznīcinājuši.
/Joz.2/

1 Kā sniegs neder vasarai un lietus ražas novākšanas laikam, tā nepiederas gods ģeķim.
2 Kā aizlaižas bez kādām pēdām putns, kā pāri aizspurdz bezdelīga, tā izskan nepelnīti lāsti, tie nepiepildās.
3 Zirgam pātaga, ēzelim iemaukti un nejēgas mugurai rīkste.
/Sal.pam./

13 Viņu rīkle ir atvērts kaps, ar savām mēlēm viņi kļuvuši viltnieki, čūsku inde ir aiz viņu lūpām.
14 Viņu mute ir pilna lāstu un rūgtuma.
/Rom.3/

8 bet mēli neviens cilvēks nevar savaldīt: nemitīgs ļaunums, pilns nāvējošas indes.
9 Ar viņu mēs slavējam To Kungu un Tēvu, ar viņu mēs lādam cilvēkus, pēc Dieva līdzības radītus.
10 No tās pašas mutes iziet svētība un lāsts. Tam, mani brāļi, nebūs tā notikt!
/Jēk.3/


S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:12:50
Ctulhu
ir iespējas, bet tad ir jānonāk pamatīgā krīzē.
pich_
izdomā pats, kā lai savam draugam palīdz. varbūt vari viņam iedod makšķeri. vai kā savādāk lietderīgi nodarbināt. vispār, darbs viņam ir?
sica. [78.84.131.129]
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:13:35
-Jona-
nea nu iespējams ka kādreiz tas ir lāsts, bet lielākoties šīs atrunas ar lāstiem ir īstā iemesla nemeklēšana... vieglāk pateikt - ak man lāsts uzlikst, nevis atzīt savu vainu un meklēt iemeslu.
es neesmu satikusi cilvēku, kam uzlikts lāsts, bet tādus kas ar to otmazivajetsa gan.... un tā ir laba otmazka
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:14:53
-Jona-


hm, kā var neticēt lāstiem, kad Bībelē pilns ar piemēriem?

Nesanaak pilna... Tikai VD un jaunajaa deriibaa citaati no VD

Visi Laasti ir uzlikti Krustaa Sistajam.

Bet tie, kas sharahtaajas no laastiem arii shodien... nu sorry... ja neesi Kristuu, tad laasti tev lips klaat kaa dadzhi... taakaa... ja tava ticiiba Laastiem ir lielaaka nekaa Kristus pestiishanai, tad uvi... tu esi riska zonaa.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 12956