atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Meždugorje Fatima u.c.
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.02 14:25:55
Tēma kristiešiem un visiem tiem, kas sevi uzskata par kristiešiem

Fatimas, Meždugorjes... kas tie par fenomeniem? Vai tiešām tur Jēzus Kristus Nācarieša māte komunicē ar ticīgajiem? Kāda ir Luterāņu oficālā attiexme?

Neizsakāmi pateicīgs būtu ja LELB runātspējīgā daļa izteiktos - t.i. Bīskapi, Mācītāji?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:28:39
Trilo, nuja... bet kad tās tantiņas to ir darījušas!

BTW, RKB priesteris bij tas kas man vectētiņu glabāja... nu zinies... kad šitāds lohs vada mises un ne tikai, tad pilnīgi saprotu par ko Luters cepās! Bet uz vecumu laikam jebkuram jumts aizbrauc! Par laimi es gana gudrs, lai izfiltrētu, ka ne katrs ir tik jucis...

Incanti būtu pavāvuļot ar jaunizceptajiem priesteriem, tiem vismaz 21 gadsimta domāšana!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:31:39
Trilo, vot es esmu šad tad (ārzemju gan) saitos RKB un PB adeptiem jautājis

Ja es negribu pielūgt svētos un ikonas, ja nekad nelūdzu Mariju, ja lūdzu Kristu pa tiešo, ja neskaitu rožkroni un uzskatu ka Pāvests ir nekas vairāk kā Romas diacēzes ArchBīskaps tāds pats kā Konstantinopoles, Maskavas, Ņujorkas etc. Vai tad es varu būt viņu adepts...
Un izrādās ka nē...

Kas noved pie viena secinājuma - šīs manuprāt (un jebkura Luterāņa uzskatos) perifērās lietas tomēr de-facto ir centrālas RKB un PB teoloģijā, kas ir iemesls kāpēc nevaru būt viņu adepts PAT ja tur ir daudz kas tāds, ko es gribētu arī Luterāņiem!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:32:33
Rausītis
Diivaini, man izlikaas, tu taisni tu esi taa eerciigaa

lai mēs, parasti laji, to būtu spējīgi pateikt, kas ir un kas nav no Dieva, citādi ir tūte, jo mūs var ta piečakarēt kā mazos ežus
Kam mums, kaa parastiem lajiem, buutu jaasaka? Ja sev pashiem, tad ok, bet citus gan nevajadzetu maaciit, var dabuut pa galvu
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.02 15:32:37
Trilo, es jau pat ar savu pers. mācītāju reti kad dabonu pavāvuļot laix maita noēd visu, bet vispār alkstu parunāties tā po dušam ar visādu konfesiju vadošajiem... a to zini... dzīvojos savā čuhņā un domāju, ka gudrs esmu A bet ar gudros vēl lāgā saticis nemaz neesmu!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.02 15:36:11
Kam mums, kaa parastiem lajiem, buutu jaasaka? Ja sev pashiem,
protams, kas sev. citiem es vienīgi varu uzdot vai norādīt jautājumus/Rakstu vietas, par kuriem viņiem varbūt ir vērts padomāt, jo ne jau manis viņiem vajga
bet ar tiem citiem diemžēl var gadīties tā, ka viņi kļūst nikni no domas vien, ka viņiem kāds nepiekrīt, bet tas cits stāsts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:37:42
Mulders
Ja es negribu pielūgt svētos un ikonas, ja nekad nelūdzu Mariju, ja lūdzu Kristu pa tiešo, ja neskaitu rožkroni un uzskatu ka Pāvests ir nekas vairāk kā Romas diacēzes ArchBīskaps tāds pats kā Konstantinopoles, Maskavas, Ņujorkas etc. Vai tad es varu būt viņu adepts...
Un izrādās ka nē...

Vai tādu atbildi Tu saņēmi no kāda RKB priestera?
manuprāt visi šie nosacījumi mierīgi pieļauj to, ka vari būt RKB loceklis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:38:30
Dona, tu tagad stūrē uz otru grāvi!

Tobiš... liec mani mierā, un es likšu tevi mierā!

A realitātē tas ir - ļauj man darīt ko vien es gribu un es ļaušu tev darīt to pašu
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:39:34
Vai tādu atbildi Tu saņēmi no kāda RKB priestera?
manuprāt visi šie nosacījumi mierīgi pieļauj to, ka vari būt RKB loceklis.


Diez vai, jo Pāvesta primāts, Pāvesta nemaldība, Marijas nevainīgā ieņemšana, Marijas uzņemšana debesīs miesā - tās visas ir Baznīcas Dogmas, kuras es uzskatu par muļķībām un tām neticu!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:41:28
Mulders
Es uzskatu, ka pieaugusham cilveekam ir jaatbild tikai un vieniigi par sevi. Man riebjas, ka mani maca un taapeec es nedaru otram to, ko negribu, lai dara man.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.02 15:42:53
manuprāt visi šie nosacījumi mierīgi pieļauj to, ka vari būt RKB loceklis
mani dzīves grūtības saveda kopā ar ļoti jauku cilvēku - katolieti, kad mēs skaitījām Tēvreizi, viņa nekad neapstājās pie " ... jo Tev pieder valstība, spēks un gods, mūžīgi mūžos.Āmen.", bet turpināja lūgt Mariju. To pašu es dzirdēju bērēs no katoļu priestera. Tēvreize ir sasieta kopā ar lūgšanu Marijai. Tad, vai ir iespējams būt katolim un apstāties pie "mūžīgi mūžos. Āmen. "
S.R...
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:49:28
Mulders
man arī ir grūtības ar Pāvesta nemaldības pieņemšanu, bet domāju - vēl neesmu izpratusi šīs dogmas būtību un pamatojumu.
par Mariju viss ir skaidrs - tas ir pierādījies caur daudziem vienam no otra neatkarīgiem lieciniekiem. zini, Baznīca patiešām ļoti atbildīgi izturās pret šīm lietām, un man nav pamata tam neticēt. bet vēlreiz gribu teikt - ari luterāņi ir baznīcas daļa, ja viņiem kāda no katoļu dogmām nav pieņemama - tā nav mirstamā nelaime. lai katrs paliek savā vietā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:52:49
Es uzskatu, ka pieaugusham cilveekam ir jaatbild tikai un vieniigi par sevi. Man riebjas, ka mani maca un taapeec es nedaru otram to, ko negribu, lai dara man.

Uzdošu jautājumu!

Vai tu gribētu, lai tevi pabrīdina, ja tu dari muļķības?
Vai tu esi darījusi dzīvē muļķības, par kurām gribētu tomēr, lai kāds pirms tam būtu tev to izskaidrojis, pabrīdinājis?

Ko darīt ja muļķība ir neatgriezeniska? Arī tad klusēt?

Jo tas, ka tev derdzās didaktika, liecina savā ziņā, ka tu uzskati, ka pati esi gana gudra, plus pietiekoši advancēta, lai no visām lixtām pati izkultos bez citu padoma!

Un pat ja tu tāda esi, vai tavuprāt ir godīgi uzskatīt, ka tādi ir visi? Kaut vai to pašu RKB viduvējo adeptu, viņam ir paniskas bailes pašam mēģināt ticēt tam, kas Rakstos rakstīts, ja viņš pirms tam nav nokonsultējies ar visiem saviem priesteriem, vai viņš drīxt ticēt tam, kas stāv Rakstīts - tātad būtībā RKB adepts GRIB lai viņu pamāca, pabrīdina!
Taču... un te nu ir tā pieaugušo/bērnu atšķirība - pieaugušais filtrē KO viņam saka, bet bērns KAS viņam saka!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:54:08
S.R. nu tad palūdz lai tavs priesteris tv izskaidro Pāvesta nemaldību Tā tač ir tavas Baznīcas dogma! Pietam Pāvests, atšķirībā no tevīm, neuzskata Luterāņus par Baznīcas daļu - PB jā , bet protestantus (tātad Luterāņus) - nē
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.06.02 15:54:52
Rausītis
katoļi skaitot Tēvareizi apstājās pat mazliet ātrāk. un ja viņiem ir pieņemt skaitīt arī "esi sveicināta"pēc tam, vai tas ir kas nosodāms? tāpat mēs vienmēr atdodam visu godu Svētajai Trīsvienībai sakot - Gods lai ir Tēvam, Dēlam un Svētajam Garam, kā tas no iesakuma ir bijis, tā tagad un vienmēr un mūžīgi mūžam. tas arī ir klāt kā gandrīz neatņemama sastāvdaļa. bet! tā nav Tēvareizes sastāvdaļa, tāpat kā "Esi Sveicināta" tāda nekad nav bijusi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:56:20
S.R. bet vai tad kontexts kurā tu to skaiti nepadara to par savā ziņā vienotu?

Vai tad jebkuru textu var secīgi kabināt jebkuram textam aizbildinoties, ak tas jau ir tāpat atseviššks texts un ar iepriekšējo tam nav sakara un ar nākamo arī nebūs nekāda sakara!
Donachka
# Labojis Donachka: 2008.06.02 15:57:10
Mulders
Nekad neesmu sevi uzskatiijusi par gana gudru un man nav probu paluugt padomu, ja pati netieku gala. Un taapat es domaaju par jebkuru pieaugushu cilveeku. Ja vinsh netiek galaa, tad paluudz padomu. Ja neluudz padomu - tatad uzskata, ka ir gana gudrs, lai tiktu galaa un tad arii lai aplauzhas, jo vinja dzirdamiibas slieksnis taapat ir nepaarkaapjams, jo vinsh NEMAZ NEGRIB dzirdeet padomus.

Vai tu esi darījusi dzīvē muļķības, par kurām gribētu tomēr, lai kāds pirms tam būtu tev to izskaidrojis, pabrīdinājis?


Ir bijis, tomeer neviens padoms mani tajaa briidi nebuutu attureejis no taa izdariishanas, ko izdariiju. Un beigaas tas izveersaas tikai par labu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 15:59:39
Donačka, kas ar neatgriezeniskajām kļūdām? Vai neuzskati, ka tādas ir?

Tobiš, vai es drīxtu nepaskaidrojot cilvēkam salauzt ribas, grūžot šo no ceļa nost, kad brauc autobuss... šīs pazaudē samaņu, ačohnās un bilde sviestā - Mulders blakus purina putekļus, pacientam laustas ribas bez redzama iemesla (jo autobuss sen jau gabalā) - un filma beidzās ar neapgaismotu kulaku Muldera acī!
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.06.02 16:00:55
Mulders
man skolā mācīja, ka luterāņi arī ir Baznīcas daļa - tas ir, neredzamās baznīcas. tas, ka jūs neesat vienoti ar RKB ir katram bērnam skaidri redzams. bet vai tad jums tas ir "obidna"? paši tak aizgājāt.
nevar uz diviem krēsliem sēdēt, kaut kādi dīvainīši jūs esat. nu nebūsiet jūs nekad tādi, kā RKB, tas ir jāsaprot, jāpieņem un jā(no)samierinās.
bet tas nekas, mēs jūs mīlam tādus, kādi esat. jūs mūs gan nee
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.02 16:02:25
S.R. nē nu par Neredzamo Baznīcu jau arī runa... nu labi, ja jūs tā mācīja... tad jau viss kedās - draudzēsimies!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.02 16:03:03
Mulders
Mulder, es nerunaaju par tadaam situaacijaam. Shajaa gadiijumaa tev cilveks pateiks paldies. Tas nav padoms, taa ir situaacijas noverteeshana un dziiviibas glaabshana. Bet vaavuljoshana un kaadam skaidroshana, ka vinsh dara ne taa, luudz ne taa, pieluudz ne to....nu sorriii...kaada tev gar to dalja? kadas tev ir tiesiibas sevi uzskatiit par gudraaku?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 13274