atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīriešu atbildība
Sieviete
Iesūtīts: 2007.10.27 18:21:09
Pārsvarā vīrieši (vairāki ateisti) citās tēmās jau labu brīdi diskutē gan par abortiem, gan dzemdību sāpēm, gan par sievietes (topošās mātes) tiesībām izlemt sava nedzimušā bērna likteni. Vai nevajadzētu pārrunāt vīriešu atbildību gan par sava dzimušā, gan nedzimušā bērna likteni?
Par vīrieša kā ģimenes galvas atbildību pret savu sievu un bērniem? Par daudzajām vientuļajām mātēm, kas vienas audzina savus bērnus?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
AutorsZiņas teksts
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 16:17:41
garām ejot :"ģimenes, kas izvēlas RADĪT bērnu, iepriekš zinot ka būs veselības problēmu risks, bet tomēr laiž pasaulē - būtu ar īpaši augstu morāli un atbildības sajūtu apveltītas."
Tās morāles un atbildības sajūtas drīzāk nav tad, ja ģimene dara visu , lai šī sliktā veselība bērnam būtu , nav jau runa tikai par visādu vielu bezatbildīgu lietošanu... Bet ja pieiet tam pietiekami apzinīgi, un tomēr rezultāts nav tāds, kā gaidīts un gribēts, tad atkal - vai tad bērns ir kāda prece, ko var norakstīt un izmest kā brāķi...
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 16:52:12
Ctulhu, un ja 5ajā mēnesī atklājas? Kad sieviete jau jūt bērna kustības, + gan smadzenes un visi pārējie orgāni jau ir, sirds darbojas, turklāt arī apkārtējie jau redz, ka viņa gaida mazo... Ej nu viņai iestāsti, ka tā nebūs slepkavība...
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 16:57:47
...tieši tāpat kā ja pataloģija atklājas jebkurā no grūtniecības posmiem...

Hmm, un tēvam tā kā nebūtu jāiesaistās izvēlē, ja?
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 17:09:19
Ctulhu, a topiks ta par vīrieša atbildību...
Kāpec kompetentāka, abiem tapat būs jāaudzina...

un dažādus mediķus kā zināms vada visādi apsvērumi, ar abortiem pat var labi nopelnīt , nav tas nekāds noslēpums... Nevis ar grūtniecēm, kam medic. pakalpojumi bez maksas...
biča
# Iesūtīts: 2011.10.28 17:51:18
sabio
Abortu normālas grūtniecības gadījumā neatbalstu. Savukārt, ja ir kādas nopietnas kroplības, es ne mazākajā mērā nespēju pārmest ģimenei/sievietei, kas labāk izvēlas savu nedzimušo bērnu nogalināt, nevis vēlāk stulbi vērties sava bērna sejā, kad tas jautā, "kāda joda pēc jūs mani ievilkāt šajā pasaulē?" Ko gan Tu tādam atbildētu? Ieteiktu aizvērties un priecāties, ka viņam ir dota iespēja dzīvot?
biča
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:00:43
Ctulhu
Nu reizēm tās izslēdz arī iespēju sevi apzināties, kas tomēr ir mazliet labāk. Nē nu, sadirsts ķermenis nav tik ļauni kā sadirstas smadzenes, jo medicīna un kibernētika iet uz priekšu lieliem soļiem. Varbūt daudzi, kas dzimuši ar kroplībām, drīz varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, un atklājot agrās fāzēs šādus gļukus grūtniecībā, būs alternatīva gan abortam, gan bezcerīgi kroplam bērnam - iespēja jau laikus veidot eksoskeletu/protēzes, ko pievienot uzreiz pēc piedzimšanas.
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:04:59
ir cilvēki (vairākus zinu) ar fiz. kroplībam, kas jau TAGAD dzīvo visai pilnvērtīgi, laimīgi un patiešām prot priecāties par to, kas ir un kas sasniegts. Katrs mēs kaut ko nevaram, vai tāpēc tieši uz to jākokoncentrējas un jāsēro un jāvaino vecāki... Starpcitu, atradīsies arī veseli bērni, kam kaut kas nepatiks un kas pārmetīs vecākiem, kāpēc abortu neveica... Ko tad šādiem vecākiem domāt?
Tas ja runā par fiziskām kroplībām; ja ir garīgas, protams, tur jau tāda saruna nesanāks...
Jebkurā gadījumā, man ir lielāka cieņa pret ģimenēm, kas, neskatoties uz labu nesološām gimenēm bērnu pieņem, kāds ir un audzina (t.i. uzskata to jau vēderā par gimenes locekli, par ko jārūpējas tikai tāpec, ka tas ir viņu ģimenes daļa, tāpat kā jebkura vairs paiet nevaroša vecmāmiņa utt). Nevis, kas pragmatiski izsver, ka labāk atteikties no "brāķa", vēl ar šo teiksim tā "savu garīgo mazspēju" lepojoties un to pirmo variantu nosaucot par stulbumu (paši sava garīgā konforta dēļ,neies jau sirdsapziņu mocīt...)
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:10:13
protams, pirmā izvēle nav viegla. Tādas ģimenes ir varbūt par lielāki varoņi kā kādi izcilie karavadoņi, čempioni, zinātnieki, ceļotāji, misionāri... Ne katrs ir spējīgs uz tāda veida varonību, tapēc arī cieņa tiem, kas var... Un, ja es esmu starp tiem, kas nevar, tad tas nozīme, ka tas ir kas tāds uz ko tiekties...
Ne visi var būt Mātes Terēzes, bet to , vai viņu apbrīnot vai nosodīt , tā ir katra izvēle
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:12:37
To, vai risks tiešām ir liels var jau noskaidrot arī pirms sieviete paliek stāvoklī un tad ja liels, tad var adoptēt.. Bai tad tas nav tā kā racionālāk- nekā radīt bērnu un tad kad dažus mēnešus panēsāts " restartēt" to pasākumu... Turklāt vēl rēķinoties, ka aborts palielina risku attiecībā uz nākamo bērnu ..
biča
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:14:04
sabio
Starpcitu, atradīsies arī veseli bērni, kam kaut kas nepatiks un kas pārmetīs vecākiem, kāpēc abortu neveica... Ko tad šādiem vecākiem domāt?
Nu, ne gluži, kāpēc neveica, bet kāpēc novērsa spontāno. Jā, esmu jautājusi, vairākkārt, kopš stipri maza vecuma (kopš pusaudžu gadu beigām vairs neesmu), kāpēc es esmu ievilkta šajā pasaulē. Man trūkst īstas vēlmes dzīvot, tikai pašsaglabāšanās instinkts notur.
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:16:04
Ctulhu, tur jau tā lieta, ka tā simtprocentīgi jau neviens negarantēs pirms dzimšanas vai tas bērns būs vai nebūs invalīds... Kā teicu, ir ģimenes, kas neklausīja sliltajiem analīžu rezultātiem , izvēlējās paturēt bērnu un piedzima tomēr vesels vai arī ar ļoti minimālu vainu ... Vai zinot, ka tā notiek, tās, kuras izvēlējās restartēt , var tā mierīgi dzīvot bez kādiem sirdsapziņas pārmetumiem? Nu, jo mazāk domā, jo vairāk tā var...
biča
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:19:20
sabio
Sirdsapziņas pārmetumi būs vienmēr, izņemot, ja analīzes būs kļūdainas un piedzims normāls bērns.
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:22:29
labi, Ctulhu pieņem, ka cilvēks sākas no dzimšanas brīža (kaut kā nez kāpēc rodas iespaids ka runāšana notiek ārpus reālas dzīves pieredzes un pats Ctulhu nekad ne ar vienu sievieti kopā savu bernu nav gaidījis, bet labi, tas tā, varbūt kļūdos... Te personīgās dzīves nebūtu jāapsriež...)
Ir kultūras, laiki, kuros pieņemts uzskatīt, ka arī zīdainis nav cilvēks. Kamēr nerunā, nestaigā. Tāpēc, ja izdomā, ka ta būs labak, nogalina. Kaut vai tas piemērs par meitenītem Indijā, `ķīnā nemaz ar slimām nevajag piedzimt...
T.i. tad jau arī tā varētu- pie dzimšanas vai drīz pēctam konstatē patalogiju un galina nost... Ar ko tas atšķirsies no nogalināšanas teiksim 5ajā mēnesī...
gtgtgt [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:23:25
Ieverteejiet situaciju gimenee kaadaa naaca pasaulee Beethovens
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:34:33
vispār jau interesanti izklausās: cilvēks vēl nav nācis pasaulē un sācis īsti dzīvot, bet vecāki, un kāda sabiedrības daļa, jau tā kā izlēmusi, ka viņš jau nu nebūs ne laimīgs, ne pilnvērtīgs, ne ārstējams...

nezinu, cik tas precīzi , bet vikipēdijā rakstīts"Latvijā legāli mākslīgo abortu, pēc sievietes lūguma, drīkst izdarīt līdz 12.nedēļai, ja vien tas neapdraud grūtnieces dzīvību, bet izvarošanas vai smagu medicīnisku komplikāciju gadījumā, ja apdraudēta mātes vai bērna dzīvība un veselība, līdz 22. nedēļai."
gtgtgt [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:46:28
Ctulhu
Tu tacu afigennais zinaatnes apologeets. Jaamaacaas aarsteet ne nogalinaat
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:49:17
Ctulhu
Ja ir Dauna sindroms tad tur pat teoretiski neko nevar izdariit, jo defekts ir katraa sjuunaa.
Toties tie visi ir tik jauki un mīļi cilvēciņi
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:54:03
Tā ir, vai tad mēs varam ta viennozīmīgi pateikt vai viņi ir laimīgi vai ne?
un tad jau vispār jāveic statistiks pētījums par to, cik labi šaja dzīve jūtas cilveki ar īpašām vajadzībam, proporcionāli pret kopējo cilveku skaitu... Man jau kautkā liekas, ka ne jau tomēr no tās kroplības un invaliditates tas vērtējums par dzīvi būs tik ļoti atkarīgs...
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:54:28
Ctulhu
vai tad jaukums ir gudrībā? Viņi ir vienmēr pozitīvi un smaidīgi, čakli strādā, nu protams, kāda pavadībā, bet nu un kas?
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 18:55:10
sk http://www.youtube.com/watch?v=Xow2gnVTUjs
Var arī tā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 10413