atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīriešu atbildība
Sieviete
Iesūtīts: 2007.10.27 18:21:09
Pārsvarā vīrieši (vairāki ateisti) citās tēmās jau labu brīdi diskutē gan par abortiem, gan dzemdību sāpēm, gan par sievietes (topošās mātes) tiesībām izlemt sava nedzimušā bērna likteni. Vai nevajadzētu pārrunāt vīriešu atbildību gan par sava dzimušā, gan nedzimušā bērna likteni?
Par vīrieša kā ģimenes galvas atbildību pret savu sievu un bērniem? Par daudzajām vientuļajām mātēm, kas vienas audzina savus bērnus?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
AutorsZiņas teksts
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:09:37
sabio
To, vai pods mums uzkrīt uz galvas mēs nevaram ne ietekmēt, ne izvēlēties, savukārt aborta veikšanai parasti pamatā ir sievietes vai visas ģimenes izvēle un lēmums.

To vai pods uzkritīs uz galvas - to nevari ietekmēt, bet vai spirāle būs efektiga - to gan vari? Nepārmet sliedes, dārgais, tas nav labs stils...

Jā, starpcitu daudzi no dzimšanas fiziski invalīdi dzīvo visai pilnvērtigu dzīvi un pat jūtas laimīgāki kā viens otr fiziski veselais un diez vai daudzi no viņiem saviem vecākiem pārmestu, kāpēc abortu neveica...

tu to uz sevīm attiecini, ja? Nu, ja esi arī psihisks invalīds, tas varētu daudz ko izskaidrot....
Taču ja neattiecini... tad tu esi vienkārši nelietis, kurš sava psiholoģiskā komforta dēļ (jo esi itkā pilnvērtīgs), gatavs laist pasaulē nepilnvērtīgus cilvēkus...
tā, lūk sanāk, ja aizrunājas pārāk tālu, zinies...
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:12:24
sabio
Mīlēties vai nemīlēties, tā, Tavuprāt , nav laikam izvēles iespēja..

tā ir izvēles iespēja. Tieši tāpat kā izvēles iespēja ir iznēsāt vai neiznēsāt bērnu. Un? Tev ir nāvīgs naids pret tām, kas izvēlas neiznēsāt?
dafne
# Labojis dafne: 2011.10.28 12:16:01
KPax.
Man atsauc atminja kadu stastu iz realas dzives,kad kada sieviete,kura bija augusi ne visai rožainos apstākļos atrada Dievu,t.i.kljuva par kristieti un saprata,ka jaatrod ir tas virietis,kurs pirms vairakiem gadiem bija izvarojis vinjas mati,ka rezultata piedzima vinja.Vinja so virieti atrada un pateica paldies par to,ka devis bija so iespeju dzivot.
Es nezinu ka es rikotos sada situacija,es nenosodu sis sievietes,kuras izvelas abortu pec izvarosanas,jo nezinu kas vinjaas iekssa daraas.Es vairak runaju par sievietem,kuras dzivi uztver ka vienu nebeidzamu tusinju...nedomajot par sekaam.
Butiba,kur notikusi vardarbiba..tur sakas jau sabiedribas atbildiba.Kur un kā sadam sievietem palidzet,ka atbalstit..utt.
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:20:14
savukārt aborta veikšanai parasti pamatā ir sievietes vai visas ģimenes izvēle un lēmums.

starp citu. ļoti zīmīgi vārdi, kas pieskaras pašai problēmas būtībai. vai vismaz lielai daļai no problēmas.
Mums ir situācija, kad jauna, neprecējusies sieviete paliek stāvoklī. Banāls gadījums.
ģimene (apkārtējie) to kā likums uztver ar nosodījumu, pārmetumu, psiholoģisku spiedienu. Un tas nāk komplektā ar kolektīvo lēmumu neveikt abortu, daudz nerēķinoties ar sievietes gribu. ir vienalga ar kādu motivāciju to pasniedz, bet situācija neizskatās labi, tieši no "ģimenes" vai apkārtējo puses.
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:21:03
garām ejot- dīvaina Tev tendence cilvēku turēt aizdomās par psihisku invalididāti tikai tāpec, ka uzskati savādāki kā Tev...

Jā, nemīlēties ir izvēles iespēja , ja negrib dzīvē nonākt pie daudz daudz sāpīgākam izvēlem, piemēram - neveikt abortu un audzināt nopietni slimu bērnu vai veikt un rēķināties ar to, ka sievietei būs jau daudz lielāks risks uz nākamo viņas grūtniecību.

Vai Tu atbalstītu arī tādu vairantu: bērns pie nopietnām veselības problēmām tiek jau pēc piedzimšanas, vecākiem iespēja- atdod bērnu namam, pansionātam, lai viņi kopj...

un vēl- KUR ir tā robeža, kur sākas pilnvertīgs/nepilnvērtīgs cilvēks?
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:28:25
Protams, labāk ka bērnam ir abi vecāki, bet nu man šķiet ka vismaz šeit un tagad jau nu nav tā sabiedrība, kas baigi to tā nosodītu, ka nav... Latvijā ir tik daudz nepilno ģimeņu, ka tā jau skaitās gandrīz norma...
Turklāt ir sievietes, kas, arī ar bērnu vienas esot, tomēr vēlāk apprecas .
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:31:12
sabio
garām ejot- dīvaina Tev tendence cilvēku turēt aizdomās par psihisku invalididāti tikai tāpec, ka uzskati savādāki kā Tev...
nē, ja uzmanīgi lasīsi - redzēsi ka to iesāka Mulders. es vienkārši apspēlēju invaliditāti, jo fiziskā invaliditāte nav vienīgā un biežāk sastopamā....

Jā, nemīlēties ir izvēles iespēja , ja negrib dzīvē nonākt pie daudz daudz sāpīgākam izvēlem....
vienīgā izvēle dzīvē, kas neved pie citām, daudz sāpīgākām izvēlēm ir suicīds. Izvēle nemīlēties parasti beidzas ar veselības problēmām un galugalā ar neauglību. Ir dāds viedoklis... un tad?

Vai Tu atbalstītu arī tādu vairantu: bērns pie nopietnām veselības problēmām tiek jau pēc piedzimšanas, vecākiem iespēja- atdod bērnu namam, pansionātam, lai viņi kopj...
tā reāli notiek un to neatbalstīt nav saprātīgi.
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:34:38
sabio
un vēl- KUR ir tā robeža, kur sākas pilnvertīgs/nepilnvērtīgs cilvēks?
robeža ir spēja patstāvīgi dzīvot un spēt parūpēties par sevi.

Protams, labāk ka bērnam ir abi vecāki, bet nu man šķiet ka vismaz šeit un tagad jau nu nav tā sabiedrība, kas baigi to tā nosodītu, ka nav...
nav taisnība. sabiedrība nosoda netradicionālos seksa veidus, tapēc murgot ka tā nenosoda to, ko pati uzskata par dzimumizlaidību - ir nonsens.
dafne
# Labojis dafne: 2011.10.28 12:42:11
garām ejot [98.142.220.35]
Tjipa, tāds bija Dieva plāns attiecībā uz dafne? Jo, kā mēs zinām - ne matiņš no galvas bez Viņa ziņas...
tā kaut kā, ja?

sitais komentars bij pretigs...ne jau attieciba uz mani,bet uz tam kristiesu sievietem..ar kuram ta ir noticis
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:44:15
Starp citu, ja runā par aborta saistību ar sievietes veselību, tad nepietiek minēt tikai to, ka šai sievietei varētu vairs nebūt bērni. Vēl var papētīt tādu lietu, procentuāli cik liels skaits sieviešu, kurām ir krūts vēzis, ir veikušas plānoto abortu, skaitļi ir diezgan nopietni.
Un vēl viena lieta. Ja sievietei ir blakus stabils, mīlošs vīrietis, kurš vēlas bērnu paturēt, manuprāt, varbūtība, ka viņa vēlēsies taisīt abortu ir krietni mazāka.
gtgtgt [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:48:06
Kad garaamejot nespees par sevi paruupeeties, vins buus prieciigs, ja tuvaakie radinieki izveeleesies vinu saraut gabalos?
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:48:49
Zive.
žetons Tev! labs koments un galvenais - ļoti precīzi par tēmu.
Rispekt i uvaga!


dafne
un kas tur tāds pretīgs ira? uz brīdi biji aizmirsusi par tiem matiņiem, ij es nepiemērotā brīdī atgādināju?
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:51:19
parūpēties par sevi- un kur liekam vecos un nespējīgos cilvēkus... Katrs no mums var tads kļūt...

jā, tā gan ir- arī izvēle mīlēties, starpcitu, bieži beidzas ar veselības problēmām un neauglību

Man kaut kā tomēr liels respekts pret tām ģimenēm, kas zinot to, ka viņu bērns būs nopietni slims (vai tāds kļūst vēlāk), izvēlas viņu audzināt un to dara ... Protams, var jau dēvēt viņus par mazohistiem vai vēl nezin ko, bet manuparāt garīgā un morālā ziņā viņi stāv daudz augstāk nekā tie ar citādu izvēli. Un es nesaku, ka man tādā situācijā būtu tik daudz tā garīgā spēka...
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:51:53
Zive.
man ar skiet,ka daudz ir atkarigs no ta..kadi cilveki ri lidzas sai sievietei,jo izmisuma un apjukuma brizos sieviete ar var to pastradat ipasi nedomajot par sekam...
man zinmas sievietes,kuras to ir veikussas...pec tam ..teiksim pec gada vairakiem,tiesam to sak pardzivot...rodas smagas psih.rakstura problemas...
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 12:54:41
gtgtgt [213.226.131.133]
pilnīgi iespējams, ka būšu priecīgs. man pašam ir doma dziļā vecumā atrast ātru mašīnu un cietu betona stabu, lai nevajadzētu mocīties pa slimnīcām bez jebkādām izredzēm. Tas ka radinieki mocīsies skrāpējot mani no staba, nekādi nevar salīdzināt ar mocībām onkoloģijā, piemēram....

bet jautājums tai brīdī bija par pilnvērtīgu/nepilnvērtīgu cilvēku. Loģiski, ka TAD es būšu nepilnvērtīgs, un domāju ka to nav jēgas apstrīdēt...
dafne
# Labojis dafne: 2011.10.28 12:59:14
garām ejot [98.142.220.35]
kas tad cilvekam pieskir vertibu pec tavam domam..jeb kads tavuprat skaitas pilnvertiigs cilveeks?
kurš nav par apgrutinajumu citiem?
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 13:01:14
sabio
jā, tā gan ir- arī izvēle mīlēties, starpcitu, bieži beidzas ar veselības problēmām un neauglību

tas nozīmē tikai to, ka veselības problēmas vairs NAV arguments izvēlei mīlēties vai nemīlēties. Jo abos gadījumos ir iespējamas veselības problēmas. Līdz ar to silti iesaku to vairs nelietot.

Man kaut kā tomēr liels respekts pret tām ģimenēm, kas zinot to, ka viņu bērns būs nopietni slims....

jā, tādas ģimenes morālā ziņā ir labākas, pārākas. taču tēma bija nevis par audzināšanu, bet par šādu slimu bērnu radīšanu. Un te gan es nepiekrītu, ka ģimenes, kas izvēlas RADĪT bērnu, iepriekš zinot ka būs veselības problēmu risks, bet tomēr laiž pasaulē - būtu ar īpaši augstu morāli un atbildības sajūtu apveltītas.
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 13:04:00
dafne
kas tad cilvekam pieskir vertibu pec tavam domam..jeb kads tavuprat skaitas pilnvertiigs cilveeks?

vai man jāatbild 2 reizes uz vienu un to pašu jautājumu, lai Tu 1x to varētu saprast?

un vēl- KUR ir tā robeža, kur sākas pilnvertīgs/nepilnvērtīgs cilvēks?
robeža ir spēja patstāvīgi dzīvot un spēt parūpēties par sevi.


man atbildi, trešajā reizē, izcelt boldā un sarkanā krāsā?
garām ejot [98.142.220.35]
# Iesūtīts: 2011.10.28 13:09:34
dafne
kas tad cilvekam pieskir vertibu pec tavam domam..
nu, ja iet runa par vērtību - tad to piešķir pats cilvēks. Neviens un nekas cits neoperē ar šādu jēdzienu - "vērtība", izņemot pašu cilvēku.
Un šo "vērtību" cilvēks piešķir pats no saviem ieskatiem, no apstākļiem. Tev, tavā ģimenē tās locekļiem ir liela vērtība, jo to ir tikai daži, ķīnā, kā redzams no ziņu dienestiem - atsevišķam cilvēkam nav lielas vērtības. Jo viņu ir 2 miljardi...
sabio
# Iesūtīts: 2011.10.28 13:12:42
nu gan - to veselības argumentu jau garām ejot 1ais izvirzīja, es runājo par to , ka izvēlei mīlēties vai nemīlēties jabūt saistītai ar seku apzināšanos tieši attiecība uz iespējamo pēcnācēju...

Ja negribas jau tā vairot ļaužu skaitu šajā pārapdzīvotaja pasaule, tad tā patiešām būtu cēla izvēle - nemīlēties. Par spīti, ka gribās un pat ir iespēja...

Savukārt tās ģimenes, kas izvēlas abortu, drīzāk kaut kā iedomājušās, ka viņas var kontrolēt arī to, ko nemaz nevar cilvēks kontrolēt. Viņas grib sev nodrošināt veselu pēcnācēju(s). Jā, kura gan ģimene nevēlas? Bet , manuprāt, ja jau ir šī izvēle radīt bērnu vienkārši ir ar to jārēķinās, ka var būt visādi. Un ja no tā ir pilnīgi un totāli bail, tad varbūt labāk neradīt, nevis taisīt n-tos testus, analīzes, abortus, sūtīt bērnus uz pansionātiem, kamēr tiks pie rezultāta , kas apmierina un skaitās pilnvērtīgs...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 11289