atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi par aklu paklausību valsts likumiem un noteikumiem
viesturs
Iesūtīts: 2007.07.24 19:01:36
Lūdzu jūs izteikt savus viedokļus, par to cik daudz un kādā apmērā būtu jāievēro valsts izdotie likumi un noteikumi! Ir gadijumi kad piemēram akli paklausot kādam noteikumam nekas labs netiek izdarīts!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.05 19:03:36
a_masiks
uz kā būvēti kristīgās ētikas pamati. Gan jau uz tiem pašiem antīko Grieķu filozofu humānisma principiem... tā, ka 1 bausli kristieši paši iebīdīja priekšā..
TU to saki! 1.bauslis nevienam nebija jaaizdomaa un jaaaiebida. Palasi Jauno Deriibu!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.09.05 22:16:46
Ctulhu 2007.09.05 13:38:27
Nu, lūk, arī pierādīji, ka nevari noformulēt indivīdu (personu), jo neko būtisku jau tu nepateici, tikai aprakstošu.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.05 22:50:43
Nu, lūk, arī pierādīji, ka nevari noformulēt indivīdu (personu), jo neko būtisku jau tu nepateici, tikai aprakstošu.
A kas tad būtu BŪTISKS šajā gadījumā?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.09.06 00:05:54
Sheksna
Tas, kas saistīts ar vārdu "būt"
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 00:14:49
Eetika gluzji vienkaarsi ir taadu metožu kopums, kas ljauj optimizeet starp-indiviidu attieciibas un panaakt indiviidu sadarbiibu, ja optimizacijas kriterijs ir ciesanu samazinaasana.
Ctulhu
Baigi pretīga ētikas definīcija sanākusi... Nu paņemi jebkuru enciklopēdiju un izlasi, kas ir ētika, kā tā attīstījusies un mainījusies, a tā tas bazars pa tukšo... Pat padomju laika enc. ētika tiek saistīta ar morāli. Te es to neredzu.
Optimizēt - vienkāršot, sašaurināt... Par cik ētika ir arī zinātne, kura pēta procesus, morāles- paražu izcelšanos un attīstību, tad ko optimizēt ( ierobežot ), vienkārši nevarēsi.
Metožu kopums - `vas ist das?` Man nez kādēļ tas viss velk uz represijām.
ciešanu samazināšana Morāle un tikumība kalpo sabiedrības labumam, tad kādēļ tās ciešanas piemini. Kas te interesējās par elles labiekārtošanu. Vai šie būtu tie priekšdarbi?
ĒTIKA- FILAZOFISKA MĀCĪBA PAR
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 00:15:16
MORĀLI UN TIKUMĪBU.
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.09.06 09:14:19
ĒTIKA- FILAZOFISKA MĀCĪBA PAR MORĀLI UN TIKUMĪBU.
Kas tie par maldiem. Ētika, vienkāršā tekstā, ir mācība par labo un ļauno un par cilvēka atbildību par savu rīcību un tās sekām. Kam ir MAZ sakara ar morāli vai tikumību.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.06 10:01:10
Sheksna
ētikai IR gan sakars ar morāli un tikumību. Ētika ir teorētiskā mācība, morāle un tikumība-ētikas pielietojums. Tad jau varētu teikt,ka teorētiskajai un praktiskajai fizikai nav sakara vienai ar otru.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.06 10:09:55
Ētika ir drusku plašāks jēdziens, kamēr morāle un tikumība pamatā balstās uz tradīcijām, t.i. uz to, vai tā ir vai nav pieņemts. Kamēr ētika uzdod sarežģītākus jautājumus, kas vairs NAV morāles jautājums - tai pašā zinātnē, politikā, tieslietās, mēdijos - visur tur, kur NAV tradīciju vai arī tās NEKO nepasaka, kā šādā situācijā rīkoties.
Morāle un tikumība NAV ētikas praktiskais pielietojums, ētikas praktiskais pielietojums tā arī saucas - `praktiskā ētika`. Pie kam atšķirība starp ētiku un morāli demonstrē kaut vai tas pats achtungs - vesela rinda ļautiņu apgalvos, ka JEBKURŠ homoseksuāls dzimumakts ir AMORĀLS, kaut gan savā būtībā minētais process nav defaultā NEĒTISKS (neētisks tas kļūs tikai tad, ja būs izdarīts pret kādas no iesaistītajām personām gribu, vai neīstā vietā/laikā).
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 10:58:50
Sheksna
Kas tad Jūsos ierunājās, ka tik ļoti nepatīk jēdzieni morāle un tikumība..., jeb vai tiešām jums galvā ir pamatīgs juceklis
Morāle un tikumība NAV ētikas praktiskais pielietojums, ētikas praktiskais pielietojums tā arī saucas - `praktiskā ētika`.
Un kas tad ir šīs praktiskās ētikas pamatā- teorētiskā bāze a?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.06 11:05:13
Kas tad Jūsos ierunājās, ka tik ļoti nepatīk jēdzieni morāle un tikumība...
Tie vienkārši NAV gluži tas pats, kas ētika.
Un kas tad ir šīs praktiskās ētikas pamatā- teorētiskā bāze a?
Teorētiskā bāze pamatojas uz cilvēces empīrisko pieredzi, sabiedrībā (profesijā/nozarē/jomā) spēkā esošajām likumsakarībām, loģiku, jā, zināmā mērā arī uz tradicionālo morāli.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 11:21:59
Sheksna
Nu redz, esi atzinis arī morāli, kā ētikas pamatu...
Par cik esi vai traks uz lietu definēšanu, tad nodefinē, kas ir morāle un tās pamatu.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.06 11:27:50
Nu redz, esi atzinis arī morāli, kā ētikas pamatu...
Morāle nav ne vienīgais, ne arī negrozāmais ētikas pamats. Sk. piemēru par homoseksuālismu, kur šīs lietas var arī konfrontēt.
Par cik esi vai traks uz lietu definēšanu, tad nodefinē, kas ir morāle un tās pamatu.
Morāle ir cilvēku tradicionālais pieņēmums par pareizo un nepareizo, par pieņemto un nepieņemto, atļauto un neatļauto. Vēl piemērs - morāle mums tradicionāli māca, ka publiska atkailināšanās (es domāju atkailināšanās PAVISAM) ir SLIKTA jebkurā tās izpausmē, kaut gan atkailināties, piemēram, pludmalē vai pirtī NAV NEĒTISKI. Kaut gan izskriešana plikam futbola laukumā spēles laikā (sk. Zemenes precedentu) IR NEĒTISKA, jo traucē futbola spēli. Skraidīšana plikam pa futbola laukumu tikmēr, kamēr tur NENOTIEK NEKAS, var būt AMORĀLI, bet NAV NEĒTISKI.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 12:13:41
var būt AMORĀLI, bet NAV NEĒTISKI .
Sheksna
Patīk rotaļāties ar jēdzieniem! Nu tad palūkojies uz šiem jēdzieniem pozetīvā- MORĀLS un ĒTISKS. Nu nevari teikt- ir amorāli, bet ir ētiski, jo morāle ir ētikas pamats.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.06 14:26:39
Nu nevari teikt- ir amorāli, bet ir ētiski, jo morāle ir ētikas pamats.
Varu teikt. Piedzerties vai lietot narkotikas ir amorāli, bet to var darīt gan ētiski, gan neētiski. Piemēram, ētiski piedzerties nozīmē, ka Tu pielej ģīmi viens pats savā istabā (vai pie drauga, kurš PRET TO NEIEBILST) un turpat atlūsti, Tu ar to NEVIENAM netraucē. Savukārt, ja Tu pielējis ģīmi klunkurē pa ielām, piesienies garāmgājējiem un pievem trolejbusu, tad šāda piedzeršanās ir gan amorāla, gan neētiska. Vai tiešām to ir tik grūti saprast?
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 15:32:59
Gribi teikt ka ja Tu pielējis ģīmi klunkurē pa ielām, piesienies garāmgājējiem un pievem trolejbusu, tad šāda piedzeršanās ir gan amorāla, gan neētiska. Vai tiešām to ir tik grūti saprast?
Sheksna
O man ir gadījies piedzerties, bet tad kļūstu drūms un eju gulēt, protams nekad neesmu nolūzis- atslēdzies, ka no rīta neko neatceros, bet šis salīdzinājums nebūs īsti pa tēmu...
Ko teiksi, ja ruma pudeles vietā man būtu atslēgu saišķis un es dotos Tevi aplaupīt. Vai es varētu tā smalki Tevi aptīrīt, ka pārnācis mājās teiktu- kāds ētisks cilvēks pabijis manā dzīvoklī!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.06 15:40:01
Ko teiksi, ja ruma pudeles vietā man būtu atslēgu saišķis un es dotos Tevi aplaupīt. Vai es varētu tā smalki Tevi aptīrīt, ka pārnācis mājās teiktu- kāds ētisks cilvēks pabijis manā dzīvoklī!
Tu NEGRIBI vai NESPĒJ saprast? Tu operatoru `NEVIENAM NETRAUCĒT` (var tulkot arī kā `nedarīt nevienam pāri`) nepamanīji?
Bet par Tavu jautājumu - noziegums (KRIMINĀLS) nekādos apstākļos nevar būt ētisks, jo KAITĒ (dara pāri) līdzpilsoņiem.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.06 15:55:20
Sheksna
skaidra lieta,ka morāle un ētika nav viens un tas pats,tomēr sakars starp tām ir visai ciešs. Ko es arī Tev šīs lapas sākumā vēlējos iebilst. Tev ir taisnība,ka morāle un praktiskā ētika,kaut arī cieši saistītas,bet nav identiskas.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 15:56:53
Sheksna
Nu tad atgriežamies pie tā futbola laukuma amorāla, bet tajā pašā laikā ētiskās rīcības. Nu pats putrojies ar ētiku, jo kā redzams, tai Tavā šaurajā pasaules uzskatā, tā īsti ētika nemaz neiederas, jo tad jau arī Dievs būs jāatzīst un vēl kādas nedefinējamas lietas.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.06 16:57:23
skaidra lieta,ka morāle un ētika nav viens un tas pats,tomēr sakars starp tām ir visai ciešs.
Jā. Politiķi un moralizētāji NEDRĪKST atļauties būt amorāli, jo tas viņiem ir neētiski.
Nu tad atgriežamies pie tā futbola laukuma amorāla, bet tajā pašā laikā ētiskās rīcības.
Atgriežamies. Kur ir problēma?
Nu pats putrojies ar ētiku, jo kā redzams, tai Tavā šaurajā pasaules uzskatā, tā īsti ētika nemaz neiederas, jo tad jau arī Dievs būs jāatzīst un vēl kādas nedefinējamas lietas.
Kāds ētikai sakars ar dieva atzīšanu? Nav jau baušļa - `tev nebūs plikam pa futbola laukumu skraidīt`... cita lieta, ka nav ne morāli, ne ētiski traucēt futbolistiem viņu nodarbē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 29612