atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc Dievs saudzē velnu?
piiich
Iesūtīts: 2010.03.30 11:51:44
Vienā no manām diskusijām aizgāja runas līdz tam, ka velns vēl joprojām pastaigājas starp mums, dara savas nelietības, bet Dievs viņu līdz galam nesoda.
Divas reizes tas esot darīts, bet ellē velns tik un tā nav ieslēgts.
Mana versija ir tāda- Dievam ir izdevīgi neieslēgt velnu ellē, jo pretējā gadījumā uz zemes parādītos līdzīgi apstākļi kā paradīzē, un tad kristiešiem pazustu motivācija tiekties uz šiem nākotnes labākajiem apstākļiem.
esot nolikta tiesas diena, kad velns tiks pavisam sodīts, bet to var neņemt vērā, jo tik pat labi tas var notikt pēc bezgalīgi ilga laika.

jautājums- kāpēc Dievs nesoda velnu, ja viņš to var izdarīt un kam tas ir izdevīgi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:30:15
zobenbracka(Deus Vult!)
Nuja, bet tad jāsecina, ka NAV tāda Velna, tāda Luča kā atsevišķas personas. Tā ir tāda cilvēku apziņu superpozīcija/summa/arhetips/kasturvēl.. , kas radās tikai laika gaitā, kad cilvēki sāka domāt ļaunas domas.
Tikai kas tad tur par čūsku vazājās pa paradīzi, un kas Ījabu čakarēja?
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:31:43
EzītisMiglāa no kā tas izriet ka nav?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:31:54
Praktiski - Apziņa, ar ko var kontaktēties.
Cilvēkus komā un miegā šaujam nost... ? Bezapziņas protplazma?

Apziņa, kas izmanto kontaktiem gaisa tricināšanu, vai telepātiju, vai davienalga ko.
Ij čem domas, smadzenes ir slikts komunikāciju mēdijs? Pats tak esi lasījis "Apziņas Parazīti"... ļoti pat atbilstoša sci-fi!

Nav būtiski, kādu ķermeni viņa valkā. Tas arī ir SB. Nemaz nevajag iztēloties ragus un asti.

Pareizi... taču tieši to tu centies darīt, kad es tev pasaku, ka šis SB ir informatīvas nevis fizikālas dabas!

Kāpēc tu nevarētu iztēloties elektromagnētisku SB, kuras procesi ir elektromagnētiskais starojums 4u zvaigžnu radītā EM laukā? Jeb gravitācijas SB...

Vai teixim SB, kas aptver visu Internetu... tas ir pašpietiekams un izplatīts pa visiem kompjiem kā SkyNet filmā Terminators... lai to nokautu, būtu jāizrubī VISI datori, un tomēr šis SkyNet ir koherenta viena entīte!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:32:57
Jošs Mulders
Tev tev pazudis... Mums viss ir
Jums ir cilvēku apziņu superpozīcija/summa/arhetips/kasturvēl.. . Nav atsevišķas Būtnes, personības, Apziņas.

Tā kā... nevis grēks tiek nosaukts par negrēku, bet gan tiek piedots sugubo situācijas dēļ!

Nuja, un jebkura man darbība tai situācijā būtu grēks, vai ne?
Darīšana vai nedarīšana. Jauki. Bet tad jau man nav izvēles.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:33:01
A nozagt teroristam bumbu ( vai kjiilnieku) ir zaadziiba?
Un kas buutu optimals risinaajums zaadziibas vietaa?


Pārliecināt terroristu, lai viņš bumbu nespridzina, dekonstruē, deaktivē, un pats dodās uz Svētdienas Skolu izdalīt nabagiem zupu... murminot... vainīgs, vainīgs!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:34:20
Nuja, un jebkura man darbība tai situācijā būtu grēks, vai ne?
Darīšana vai nedarīšana. Jauki. Bet tad jau man nav izvēles.


Tagad apjēdz to slazdu kurā Velns cilvēksu ir iedzinis...

Bet Dievs vēl gudrāks - piedāvā Kristu, kurš ir izeja, pat krievu labirintā kurā "Vihodo netu"...

Kristus ir kā vārti, kuriem ejot cauri tavs grēks viņā aizķerās un viņā paliek, bet tu izej attaisnots...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:34:50
zobenbracka(Deus Vult!)
no kā tas izriet ka nav?
Cilvēku domu slikto daļu summa vai tad var būt atsevišķa dzīva, saprātīga būtne?
Otrkārt, tad viņš nevarēja jau būt paradīzē, jo cilvēkiem ļaunu domutad nebija.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:35:11
Ctulhu, joks tu esi... Konfiscēt zaglim tam nepiederošo mantu, diez vai ir grēks! Tā ir grēka labošana kāreiz!
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:35:45
EzītisMiglābet nokā izriet ka tās ir tikai sliktās domas nevis persona?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:35:55
Cilvēku domu slikto daļu summa vai tad var būt atsevišķa dzīva, saprātīga būtne?
Otrkārt, tad viņš nevarēja jau būt paradīzē, jo cilvēkiem ļaunu domutad nebija.


Tu visu laiku otrādi domā!

Cilvēku domas ir tāpēc, ka Velns valda pār cilvēkiem, nevis Velns valda tāpēc, ka cilvēki domā sliktas domas!

Vēlreiz - vislabākā līdzība ir SB uz Interneta bāzes - SkyNet!
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:36:35
incognitoa varbūt tmd.šamie tā arī nav ES sastāvā(tā pusala)lai gan atrodas ES sastāvā esoša valstī
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:37:06
Cjista reaali, ja Mulderam buutu iespeeja teroristam bumbu nospert vai vinju evangelizeet - ko Mulders izveeleetos?

Tak es nespēju organizēt optimālāko... es, protams, bumbu nospertu... Un principā, tā kā arbirtrāras bumbas kaut kur turēt pats par sevi ir noziegums, tad es pat nebūšu grēkojis, tikai enforcējis likumu!
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.30 13:37:53
masiks [212.93.96.2]
Es jau teicu, ka grēks ir antisociāla rīcība. Šai gadījumā, kad sabiedrība ir kļuvusi nepareiza - fašistiska, okupēta...

Interesanti, kāpēc tu fašistisku sabiedrību sauc par `nepareizu`? Sabiedrība kā jau sabiedrība un šajā gadījumā ebreju slēpšana nešaubīgi bija antisociāla rīcība, jo ar to varēja uzvelt atriebību visai sabiedrībai.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:39:21
incognito
Interesanti, kāpēc tu fašistisku sabiedrību sauc par `nepareizu`?

lietojot Cth metodi, teikšu - tāpēc ka destruktīva. Destruktīva pret sabiedrības indivīdiem, pati pret sevi.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:40:34
incognito
PS - tas gan neliedz kādam atzīt šo sabiedrību par labu, un darboties tās labā.
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.30 13:42:16
masiks [212.93.96.2]
Well, kaut kādas destruktivitātes iezīmes ir jebkurā sabiedrībā. Vai tad Latvijā nav?
Tā kā korektāk būtu teikt, ka grēks ir nevis antisociāls, bet destruktīvs, ņemot vērā ka sociums arī var būt destruktīvs un šajā gadījumā būt antisociālam ir konstruktīvi.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.30 13:43:30
Nu a es piedaavaaju uztaisiit eetiku, kas racionalitaates zinjaa liidzinaas matenei.

Choto peedeejos 6000 gados eetikas skolotaaju ir bijis vesels vilciens un maza kjerra... jeegas no vinjiem maz!

Kas mums tur ir...

Laodzi, Buda, Sokrāts, Vecā Derība etc. etc. etc.

Kristietībā ir atklāts, ka nekas no šitā nedarbojas...
Ētika labākā gadījumā spēj konstatēt defektu, bet tā nedod spēku, motivāciju un pilnas iespējas šo defektu labot...

Ētiku formalizēt - nu neizdosies - kaut vai aiz tā iemesla, ka
a) Tu pats diez vai esi sabiedrībā atzīts ētikas paraugs
b) Matemātika ir exkluzīva zinātne, kuru pārzin retais, kas nozīmē, ka ētiskiem un morāliem iespēja būs tikai atsevišķiem izredzētajiem!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:44:02
zobenbracka(Deus Vult!)
nokā izriet ka tās ir tikai sliktās domas nevis persona?
No tā, ka viņu nevar iznīcināt.
Atsevišķu būtni varētu.

Situācija apmēram tāda: rūdīts, ģeniāls bandīts - vadonis, un viņa banda no bērnudārzniekiem.
Bērnudārzniekiem visādas ļaunas idejas sastāstītas.
Kāpēc nevar apcietināt vadoni? Vai bērni tāpēc mirs, vai arī no viņu smadzenēm kāds izraus ļaunās domas ar varu ārā?
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:45:51
Jošs Mulders
Choto peedeejos 6000 gados eetikas skolotaaju ir bijis vesels vilciens un maza kjerra... jeegas no vinjiem maz!

Kautrīgi jāatzīst, ka pēdējos 2000 gados arī kristietība nav radījusi nekādu ideālo pasauli.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:46:15
Jošs Mulders
Cilvēku domas ir tāpēc, ka Velns valda pār cilvēkiem,
Nu tad iznīcini Velnu, un viss! Domas kādu laiku vēl paliks tiem cilvēkiem, un tad viss mainīsies.
Nesaprotu, kur te cilvēkiem jāmirst, ja Velns pazūd? Viņiem ta pietiks ar savām pašu mazajām domiņām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 27846