atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc Dievs pieļauj netaisnības?
Juventus
Iesūtīts: 2009.01.19 11:59:32
Kāpēc Dievs pieļauj netaisnības? Lūk, vienkāršs jautājums, uz kuru neviens tā arī sakarīgi nevar atbildēt... varbūt šeit ir kāds, kurš tomēr var?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.21 14:15:10
Ctulhu... nu bet redzi... nav jau nekas slikts, ja tu izmanto scenārijus, par kuriem zini, ka tie vairumā gadījumu darbojas... Ja vēl tev viss ok ar abstrakto domāšanu un vairumā gadījumu spēj šo interpolāciju veikt, tad ir labi! Bet izrēķināt jau to nevari... tb tava rīcība īstenībā ir subjektīva, un tu pac pārliecinies, ka tā visai labi iekļaujas apkārtējā vidē...
Bet, ja piemēram, apkartējā vide uzskatītu, ka sist čigānus ir ok, tad diez vai tā tevi uzskatītu par labu, ja tu viņus censtos aizstāvēt... rezultātā... faktiski straume tevi var paraut līdzi

Pietam... mēs jau faktiski, kad ķeram bumbiņu lidojumā galvā veica akujennos aprēķinus... cik zinu, tad radīt tenisa datoru nav nemaz tik viegli... tomeŗ cilvēks veic šāda tipa operācijas pats nemaz nezinādams KĀ!

Iespējams, ka tas pats notiek morāles laukā... mēs nezinām kā, bet visai veixmīgi risinām morālas dabas jautājumus, un jo mazāk paši esam defektīvi jo labāk mēs to bumbiņu ķeram... jo labāki ir mūsu lēmumi un tie kā viļņi ietekmē sabiedrību un sabiedrība objektīvi labāka kļūst!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.21 14:20:38
Turbulenci arii veel nevaru, sarezgiitu molekulu vilnju funkcijas arii ne, taalab tuvinaatas, pusempiriskas metodes.

Nu lūk un ar Morāli jau manuprāt arī ir tādas kā turbulentās vietas, kad extrēmos apstākļos feilo tradicionālie pieņēmumi... līdz ar to var rasties situācija, ka zagt vai nogalināt var izrādīties konstruktīvs scenārijs! Bet ir visai skaidrs, ka tas ir tikai un vienīgi lokālā turbulentā pīķi... līdzīgi, ka upe pret straumi var tecēt tikai lokalizēti kādos extrēmos apstākļos!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.01.22 09:44:34
Mulders
Ctulhu
Bez šīm delta kompleksitātes teorijām vēl ir psiholoģija un tai tuvas zinātnes.
Tad, lūk, tur parādās doma, ka būt labam ir vienkārši izdevīgāk, jo var izķert daudz vairāk kaifa. Piemēram, daudz vairāk kaifa var iegūt no sunīša glaudīšanas nekā no speršanas.
Labums ir izdevīgs kaut vai tāpēc, ka tas veicina izdzīvošanu daudz lielākā mērā, nekā ļaunums. Bet izdzīvošana ir dzelžaini iekodēta mūsu biosā.
Tie pilsoņi, kas tomēr sper sunītim, ir tādi kā - sačakarēti, slimi. Viņu kaifa līmenis no sunīša speršanas ir, teiksim 500 kaifa punktu. Bet no pareizas, normālas sunīša glaudīšanas normāls cilvēks var iegūt 5000 punktu, bet speršana tad jau viņam ir ar mīnusa zīmi.
Būt labam = vienkārši izdevīgi.
Arī veselībai labāk - jo vairāk patīkamu emociju, jo cilvēks veselāks. Bet sunīšu spērāji taču pauž nevajadzīgas dusmas un agresiju.
Apmēram tā.

Tas ir, Mulders savos aprēķinos par pamatu liek Dieva dotās instrukcijas.
Ctulhu - kompleksitātes pieaugumu.
EzītisMiglā - kaifu.
:-)
atspirgstiet [81.198.130.119]
# Iesūtīts: 2009.01.22 20:59:50
apollo raksts par ūdensvīru, kurš visu varētu nokārtot!
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.01.23 21:17:23
Pirmā atbilde, kas nāk prāta ir "Nezinu".
Ieslīgstot apcerē, atcerējos Nīcšes teikto:"Dievs, piešķirdams cilvēkam brīvo gribu, izstājās no spēles."
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.26 10:21:29
Olita
Kaifu vajag maksimizēt - pēc iespējas vairāk kaifa un pēc iespējas ilgākā laikā. Uz to tiecas arī kristieši.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.26 10:54:18
EzītisMiglā...

Tur tā fīča, ka es uzticos Dievam, jo viņš vislabāk zin KĀPĒC tā ir pareizi darīt... un loģiski ka tu, es, Ctulhu novērojot pareizas rīcības ietekmi, cik nu to varam konstatēt, mēs nonākam pie sākuma kvadrātiņa - tā darīt ir labi! Mēs jūtamies labāk, apkārtējie jūtās labāk, agresivitāte un ļaunums samazinās, cilvēku prieks un laime vairojas etc. etc. etc.

Manuprāt kļūda tavā un Ctulhu spriedumā ir tas pats, kas daudziem Psihoanalīzes guru 20 gadsimtā - mēģinājums izcelt VIENU vai DIVUS kaut kādus vadošos centrus ap ko viss grozās... A man ir sajūta, ka rīkojoties saskaņā ar Dieva nolikumu, tiek garantēta veselas sistēmas normāla funkcionēšana... un ja sāks skatīties detaļās un tā teikt, rūpēties, lai mehānismā tevis mīļā detaļa būtu no zelta, tad jā... tajā vietaa būs skaisti, bet visa sistēma var salūzt, jo zelts netur slodzi!

Tas ir tas prikols, ka optimālu sistēmu var uzbūvēt no sub-optimālām (attiecībā pret dažādām atskaites sistēmām) komponentēm!

Tādējādi es nemēģinu "izrēķināt" morāli, jo man ir tas labums, ka varu paļauties uz kādu, kam ar rēķināšanu viss ir kedās... tā teikt - Dievam lielāka galva, lai viņš tad arī par to domā... es labprāt pieņemu viņa rezultātu.
Protams, neviens neaizliedz meklēt un censties saprast kāpēc tad tas ir tas optimālākais... Manuprāt, tas ko Ctulhu jūt intuitīvi, Dievs tiešām var uz tāfeles uzzīmēt... protams saprotams tas būs tam, kam ir spējas un saprašana neexistējošā disciplīnā - Cilvēku Sabiedrības Komplexo Sistēmu Teorija
Juventus
# Labojis Juventus: 2009.01.26 12:22:17
Džamšuds
Par to jau arī ir runa. Bez tam, ja tā arī būtu, tas liecinātu tikai par to, cik dievam ir mazsvarīga kāda cilvēka (šī mazā bērna - upura) dvēsele, jo tai ar šo mācību tiktu liegta jebkāda iespēja attīstīties un sasniegt visu, kas nu dvēselei jāsasniedz pirms tikšanās ar radītāju.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.26 12:28:00
Džamšuds
Bībelē kaut kur ir rakstīts, ka maza bērna dvēsele saņem visus labumus vai arī to izsecināja kāda sludinātāju brigāde, jo citādi kristietībai šāds jautājums būtu kā sitiens zem jostasvietas?
Juventus
# Labojis Juventus: 2009.01.26 12:47:36
Olita
Paga, Olita, tu laikam gluži neuztvēri Džamšuda domu. Jautājums te nedaudz cits: kā tas nākas, ka uztaisīt abortu (ja ir lielas naudas grūtības) ir ļoooti nekristīgi, taču pēc tam atņemt (no dieva puses) bērnam dzīvību jau ir humāni..?
Juventus
# Labojis Juventus: 2009.01.26 13:56:48
Olita
Ok. Mēģināšu lēnāk un ar lielākiem burtiem...

Tātad izdarīt abortu ir slikti - ar šo rīcību tiek nogalināts, kā kristieši uzskata, jaundzimušais. Aborts ir slepkavība un basta!
Pie tam kristieši neiedziļinās iemeslos, kādēļ sieviete pieņem šādu lēmumu (kas arī var būt saistīti ar nespēju dot bērnam cilvēka cienīgu dzīvi materiālo problēmu dēļ).
Turpretī, Dievam nogalināt (pieļaut nogalināšanu) mazu bērnu (pieņemsim, ka to pašu materiālo problēmu dēļ kā tavā gadījumā) ir pilnīgi normāli... Un šeit kristieši pretenzijas neizvirza, bet Olita saka, ka tā arī ir labāk, jo ir materiālas problēmas.
Kaut kas šajā lietā ir pavisam nepareizi.
Juventus
# Labojis Juventus: 2009.01.26 14:11:19
Olita
te tā vien prasītos atbildēt ar kādu bībelisku frāzi: tiem ir ausis, bet tie nedzirdēs, tiem ir acis, bet tie neredzēs...
Eserīte
# Iesūtīts: 2009.01.26 15:43:16
Olita
Varbūt tas skan cietsirdīgi, tomēr man bija tieši tā: kad nomira divi no maniem bērniem, jumts brauca no bēdām, taču pēc dažiem gadiem sapratu, ka es viena pati nespētu pilnvērtīgi uzaudzināt viņus visus, jau ar mammuča un abu meitu apgādāšanu brīžiem netieku galā- " te gusto, te pusto", drošības nekādas...Dzīve ir cietsirdīga mūsu uztverē. bet tā māca.
vispirms jau, izsaku līdzjūtību.
tas manā galvā neiet iekšā, nu kā Tu vari iedomāties, ka Dievs ir tāds nejēga? vispirms dod tev bērnus un tad ņem atpakaļ - jo redz nevarēsi tos ne paēdināt, ne apģērbt.
štruntīgs kaut kāds dievs te sanāk. manuprāt mums pašiem ir vairāk jāuzņemas atbildība par to, kas notiek mūsu dzīvē. grēks, nāve, izmisums - tas nebūs īsti no Dieva.
drīzāk varētu teikt - Dievs arī to var izmantot par labu mūsu dvēseles pestīšanai.
Eserīte
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:04:21
Olita
nezinu. man ir slims bērns. tas ir - pasaules acīs slims, bet man viņš ir pats labākais, gudrākais un mīļākais, caur sāpēm mēs mācamies mīlēt. un Dievs ir tas, kurš dod un kurš ņem dzīvību.
arī Āfrikā, tur reāli bērni mirst no bada... bet šeit. domāt ka viņiem tā bija labāk... protams, ka viņiem tagad IR labāk. bet ne jau tāpēc ka šeit nebūtu lieku kūkas gabaliņu dabūjuši.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:06:36
Eserīte
Un kāpēc Dieviņš mērdē nost tos mazos āfrikānīšus - tā arī ir kāda mācība kādam?
Eserīte
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:13:21
Juventus
ja es būtu dieviņš - varētu tev atbildēt. arī Dieva advokāts es neesmu. Bībelē ir rakstīts, kas nestrādā, tam nebūs ēst. varbūt to mazo āfrikānīšu vecāki beatbildīgi?
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:14:30
Eserīte
kas nestrādā, tam nebūs ēst.
Ta jau mūsu valdībsvīriem jau sen būtu jābūt karotes nolikušiem!
Eserīte
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:19:44
Juventus
redzi. katrs atbildēs par saviem grēkiem. es par saviem, valdības vīri par savējiem. ja ir kādi pierādijumi par viņu prettiesisko darbību - iesūdzi viņus tiesā.
Juventus
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:21:35
Eserīte
Ar mūsu tiesu sistēmu frāze "iesūdzi viņus tiesā" drīz kļūs par pilnīgu sinonīmu latvju pierastajam "ej d...".
Mazos āfrikānīšus gan neviens tiesā nesūdz.
Eserīte
# Iesūtīts: 2009.01.26 16:29:16
Džamšuds
tas nozīmē to - mazo afrikānīšu vecāki nestrādā, nav naudiņas, nav maizītes, mazie āfrikānīši grib ņamm,ņamm - bet nekā, senčiem pofig. jamie nomirst un aiziet pie Dieva. āmen.
likumsakarības ir jāievēro. dieviņš maizīti no gaisa parasti nemet.
Juventus
neko darīt, tādi laiki.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 26049