atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem karš Grūzijā
klusētājs
Iesūtīts: 2008.08.10 16:46:46
1.piekšvēsture sākot no komunistu totalitārā režīma sabrukuma Austrumeiropā
2. konflkta plānošana un, kas bija/ir separātistu (lasīt "teroristu" sponsors Dienvidosetijā
3. shēmas, arī iebrukuma dienas izvēle vienlaicīgi ar olimpiādes atklāšanu - lai max samazinātu sab. uzmanību faktam
4. iespējamie iemesli un, vai tā ir tikai nafta?
par šo aktualitāti gribētos dzirdēt viedokļus
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.14 17:32:00
Cūkasdziesma

Iesaku izlasīt: http://www.inosmi.ru/translation/243230.html

daudz maz objektīvi,daudz maz analītiski.
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.08.14 17:54:52
Cūkasdziesma
Mans viedoklis.
Es uzskatu,ka Amerikas elite ar Eiropas diplomātisko eliti Gruzijā lobē savas intereses.Savukārt,Krievija Gruzijā,jeb pareizāk būtu teikt Kaukāzas regionā aizstāv savas geopolitiskās intereses.Gruzija,es tā uzskatu,ir ideologisks instruments.Abhāzija un DO,ir ideologisks instruments.
Gan http://www.inosmi.ru/translation/243230.html,gan citās publikācijās,tai skaitā rietumnieciski orientētās ir uzsvērts,ka Krievija karam DO un Gruzijā bija gatava.Arī tam es piekrītu.
Gan Krievijas publikācijās,gan rietumnieciski orientētās publikācijās ir uzsvērts,ka militārā konflikta iedīgļi izaudās krietni pirms atklāts konfrontācijas starp DO,Gruziju un Krieviju.Arī tam es piekrītu.
Es piekrītu,ka Krievi gatavoja augsni militāram konfliktam ar Gruziju.
Es piekrītu,ka Gruzija visu izdarīja,jeb drīzāk neko neizdarīja,lai minimalizētu konflikta iespēju ar Krieviju.
ANO brīfingos uzskatāmi izpaudās USA interešu lobēšana Gruzijas jautājumā.Es domāju nav jāuzsver,ka bez USA atbalsta Gruzija neatļautos atklāti konfliktēt ar Krieviju.To uzsvēra gan bijušais Gruzijas prezidents,gan bijušās padomju savienības prezidents.
Es principiāli nevaru nostāties Gruzijas pusē,jo Gruziju šajā konfliktā,manuprāt,apzināti ievilka Gruzijas politiskā elite.Uz ko viņa cerēja,es konkrēti nevaru atbildēt.Izskanēja pieņemumi,ka Gruzija cerēja uz būtiskāku Eiropas un Pasaules polititiskās elites atbalstu,tai skaitā militāru.Finansiāli Pasaules un Eiropas elite izdarīja visu,lai Gruziju apbruņotu un sagatavotu atklātam konfliktam ar Krieviju.
Patieši žēl ir Gruzijas tautu,kas pēc analītiķu domām ekonomiskā,politiskā un sociālā plāksnē ir atmesta 5-10 gadu atpakaļ.Smagi cietusi infrastruktūra un gruzīnu apziņa ir iedragāta.
Man ir grūti iztēloties,ko nozīmē,ja manā valstī noris militārs konflikts ar vienu no pasaules lielvalsti,kodolvalsti.
Vai Gruzija sev ir pavērusi ceļu uz Eirosavienību?
Personīgi,es par to šaubos,jo nez vai Eirosavienībai ir nepieciešmas Gruzijas"hemoroīds"
Gruzija burtiki sēž uz pulvera mucas.Pat ekstrauzņemšana savienībā un aliansē nespēs atrisināt Abhāzijas un DO jautājumu.
Starp citu,tad,kad Amerika vienpusīgā režīmā atzina Kosavas neatkarību Krievu diplomātiskais korpus atklati izteica savu neapmierinātību un nevienozīmīgi,bet uzsvēra,ka Kaukāzas regionā Krieviem ir Abhāzijas un DO trumpis.
CIk pagāja kopš Kosavas atzīšanas?
Lūk Krievi arī izspēlēja savu trumpi un nobloķēja Gruzijas iestāšanos aliansē un savienībā.
Lai gan geopolitiskajā spēlē galējie tā vai savādāk ir Gruzijas tauta.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.14 18:07:25
Cūkasdziesma
Par Amerikas un Krievijas jūgu runājot.Diemžēl,bet Latvija tā vai savādāk,bet ir ierauta ideologiskā karā starp divām,vai vairāk savstarpēji naidīgām pusēm.Latvija ir politisks un ekonomisks punduris,lai Latvija geopoltiskā mērogā kaut ko vienprātīgi izvēlētos.Tā tas nekad nav bijis,nav un nebūs.Jā,Latvija solidarizējās ar Baltijas politiskās elites viedokli.Solidarizējās ar Eiropas politisko viedokli un ar Amerikas politisko viedokli.Tieši tāpēc,Latvija humanitāri atbalsta Gruziju nevis DO,lai gan abām valstīm ir nepieciešama humanitāra palīdzība.
Dienvidosetiju humantitāri,lai atbalsta Krievija.Mums Dienvidosetija nav draugs.Tāpēc arī mēs savu līdzjūtības vienbalsību adresējam draugam Gruzijai.
Tāda lūk morāle dominē politiskā līmenī.
Ciniski,vai ne!Nē,drīzāk pragmatiski.Kā gan eiropa reagētu,ja Latvija līdzjūtības vienbalsību adresētu DO un pēc tam Gruzijai?
Eiropa padomātu,ka Latvijai politiskais komposs ir nojucis un mūsu pārstāvjiem Eiropā nāktos paskaidrot Latvijas politiskās elites savādo gājienu.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.14 18:19:35
Lai gan tīri cilvēcīgi nosodījumu ir pelnījušas visas konfliktā iesaistītās puses.Tak nevar būt kādam taisnība,bet kādam netaisnība,ja zem divām taisnības atrodas līķu kaudzes.Abas,vai visas puses ir izdarījušas visu,vai arī neizdarījušas absolūti neko,lai taisnības vārdā nebūtu jāmirst cilvēkam.
Tīri cilvēcīgi man negribas pieņemt nevienu no puses taisnībām.Tas ir mans idealistiski balstīts viedoklis.Bet kails idealisms pasaulē idzīvot nevar.Tāpēc senie grieķi idalismam pretpozicionēja materialismu.
Materialistiski,Krievijai ir absolūti visas tiesības aizstāvēt savas intereses Kaukāzas regionā.gan politiski,gan ekonosmiki,gan militāri.
Ja Krievi būtu piedzīvojuši sakāvi,daudzi antikrieviski noskaņoti pilsoņi priecātos un līksmotu.Bet tā nenotika.Krievija visai pasaulei parādīja,ka ar Krieviem nāksies rēķināties un tādi fokusi kā Dienvidslāvijā Kaukāzas regionā neies viss cauri.
Tā teikt,-mentāli iedeva Amerikāņiem pa zobiem.
Tas ir arī pareizi,jo monopolarizācija pasauli novedīs pie nesamērāmi dziļākām ciešanām globālā mērogā.
tas takā būtu arī viss.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.14 19:57:14
Rosalie
"bet-Tev nepietiek ar so Dieva uzvaru Tavaa iekseejaa pasaulee, lai iemantotu mieru?"

Tieši tāpēc,cilvēkam gribas vadītam,ir jāturpina uzvaras gājiens ārējās pasaules sakārtošanai.Es uzskatu,cilvēks nedrīkst samierināties ar dogmu par laicīgās pasaules samaitatību,jo kurš gan cilvēks grib savu bērnu laist samaitātā pasaulē?
Tieši tāpēc Amerikas pasulei uzspiestais monopolarizācijas pasaules modelis nedrīkst būt atzīts,jo vienudiens,kad monopolarizēts pasaules modelis īstenosies,izrādīsies,ka virsvalstiskai diktatūrai neatradīsies opozīcija.
Tad,kad monopolarizētam pasaules modelim neatradīsies opozīcija,tad cilvēks zaudēs brīvības apziņu uz visiem laikiem.To nedrīkst pieļaut.
Tas pats attiecas uz kriestietību,kā religisku kustību kopumā.
Citiem vārdiem sakot;ar mieru es izprotu līdzsvaru pasaulē.
Kad ārējā pasaulē nav līdzsvara,iekšējā pasaule principiāli nevar būt līdzsvarota,jo ārējā pasaule un iekšējā pasaule ir nedalāma un ciešā saskarsmē.
Tieši tāpēc cilvēcei bija nepieciešams laiks,lai noietu ceļu no politeistiskas Es apziņas,līdz monoteistiskai Es apziņai.Kas saprotams,kā monoteistisks Dievs,-vienpersonisks.
Cilvēce ir kritusi dažādās galējībās no ārejās pasaules pielūgsmes,līdz ārējās pasaules nicināšanai,bet ldzsvars vēl nav panākts.Tāpēc arī miers iemantots nevar būt principiāli.
klusētājs
# Iesūtīts: 2008.08.14 20:37:12
paldies visiem par paustajiem viedokļiem un pārdomām

Sandis lūdzu Jūs nedaudz kritiskāk palūkoties uz telpu, ko šajā diskusijā esat aizpildījis.
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.08.15 13:46:32
a_masiks
Tu pie vārda piemirsi pieminēt Ameriku,kas paralēli Kaukāzas regionā lobē savas intereses.Tieši Amerikas intereses Kaukāzas regionā nekautrējas pieminēt gan ārzemju ziņu dienesti,gan Krievijas ziņu dienesti.Protams,arī Eiropas intereses Kaukāzas regionā,kas saistītas ar energoresursiem.
Nedrīkst appiet šo būtisko faktoru Kaukāzas regionā.
Pats saproti,lielvalstis tādas kā Amerika un Krievija savas intereses tajā vai citā regionā ir gatavas aizstāvēt visos iespējamos veidos.Tajā skaitā militārā veidā.
Par ko tu esi tik ļoti sašutis,es īsti nesaprotu?
Tā ir dzīves reālija.Tā tas bija,ir un būs.
realpolitik [78.84.225.140]
# Iesūtīts: 2008.08.15 17:09:14
Latvijai, raugoties no realpolitik viedikļa, visiem spēkiem ir jāatbalsta jebkāda Krievijas impērijas valstiskuma iznīcināšana, kā vēlamu Krievijas nākotnes modeli saskatot tās sadalīšanu pa tagadējām autonomijām un reģioniem un krievu kā arī citu tautu atbrīvošanu no Maskavas un Kremļa imperiālisma.

Iemesls - Krievija ir Latvijas vēsturiskais ienaidnieks.

Krievija , pateicoties naftas cenu kāpumam un ar to saistītajam ekonomiskajam uzplaukumam, atrodas zināmā pacēluma stāvoklī, bet tas nav dabisks Krievijas stāvoklis.

Tāpēc, Latvijai vārdos paužot retoriku par tās draudzību pret Krieviju, darbos ir jāatbalsta visi spēki, kas veicina Latvijas augšminētos mērķus.


Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.15 18:13:57
realpolitik [78.84.225.140]
Tu vēl piemirsi piebilst,ka mums visiem spēkiem būtu jāatbalsta pašmāju politikāņi,kas Latvijas tautu mērtiecīgi,plānveidīgi atdot un paverdzina transnacionālo kompāniju interesēm.Piemēram,mums visiem spēkiem būtu jāatbalsta Rozes iniciatīva GMO jautājumā.
Nākotnē,ideāls variants priekš Latvijas būtu genētiski modificētu graudu kultūru iepirkt no transnacionālajām kompānijām.Roze un citi politikāņi visiem spēkiem priekš Latvijas brugē šādu nākotnes perspektīvu.
Jā,izskatās ka realpolitik [78.84.225.140] kā vienu no mērķiem,vienu no ienaindniekiem priekš Latvijas apzināti,vai neapzināti nav pieminējies transnacionālās kompānijas.
Bet tā jau ir ar Latviešiem.Kamēr Latvietim mākslīgi tiek implicēts apziņā otršķirīgs ienaidnieks Krievijas tēls,tikmēr neredzams asinkrārs ienaidnieks turpina dzert latvieša asinis.
realpolitik [78.84.225.140]
# Iesūtīts: 2008.08.15 19:16:23
Jā, protams, ka Krievija kā ienaidnieka tēls tiek arī mākslīgi implicēts, diemžēl tā sevi kā draugu nav apliecinājusi nekad, ja neskaita īsu cara Borisa ( Jeļcina ) periodu.
Bet kompānijas , tāpat kā Krievija ir neizbēgamais ļaunums un katra paša ziņā ir ļauties paverdzināties vai justies brtīvam.
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.08.15 19:57:40
realpolitik [78.84.225.140]
Bet kompānijas , tāpat kā Krievija ir neizbēgamais ļaunums un katra paša ziņā ir ļauties paverdzināties vai justies brtīvam.

Varbūt Roze un viņam lojālie pajautāja tavu viedokli GMO jautājumā?
Tāpēc naivi ir teikt"katra ziņā ir ļauties paverdzināties vai justies brīvam"
Ja valsts mērogā GMO jautājums tiks akceptēts ne tev,ne man,ne zemniekiem,ne citiem Latvijas pilsoņiem nebūs citu variantu.Paverdzināsimies visi kā nemetas.
Zemniekiem jau ir jāpazemojas sibsīdiju dēļ.Tā vietā,lai valsts atbalsītu vietējo zemnieku,zemniekam bez maz vai uz ceļiem jākrīt politikāņu priekšā un jālūdzas subsīdijas un lielāku atbalstu vietējam zemniekam.
Vai tu pats neredzi,ka paveredzināšanās jau rit pilnā apjomā?
Bet tu te agetē vēl ārēju ienaidnieku Krievijas tēlā.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.15 19:58:52
realpolitik [78.84.225.140]
Tāpēc nevajag meklēt agresoru vai pretinieku ārējās robežās.Mums pietiek nodevēju un pretinieku paša valstī latviski runājoši.
Genacvali [193.108.145.60]
# Iesūtīts: 2008.08.15 22:00:29
ko var mūldēt par to gruzīnu genocīdu D.Osetīja, tas taču viss krievu KGB propaganda un meli, kāds tur ir bijis izņemot krievus un kaut ko redzējis??? Un kurš tur pa to Chinvali izšāva ar gradu ej nu tu sazini, - moška krievi paši izšāva... vispār spriežot pār saskaņotību, ar kādu vienu un to paŠU: PAR GENOCĪDU UN HUMANITĀRO krīzi tur purpināja, nošautājiem bērniem, bēgļu kolonnas apšaudi ar gradu, - tāda sajūta, ka tas viss ir krievu inscenēts... Gan kad starptautiskie novērotāji ienāks, tas viss atklāsies, jeb kāpēc tad viņi negrib tos laist tur iekšā!!!
Genacvali [193.108.145.60]
# Iesūtīts: 2008.08.15 22:02:47
Un vispār D.Osetija ir Grūzijas vēsturiskā teritorija, kurā viņi ir iegātņi kopš bēga no mongoļu-tatāriem un kur 50% ir gruzīņi, tā kā būtu sēdējuši tie osetīni un klusējuši,- citādi lai vācas uz Kubaņas stepēm kur ir viņu īstā dzimtene!!!
Akebono
# Iesūtīts: 2008.08.16 07:20:19
Par to, ka krievi paši propagandas nolūkos varētu būt šāvuši ar "gradu" pa Chinvali - ne jau pirmo reizi tādas aizdomas pārņem. Atceros, kā Atmodas laikā Rīgā kādu nakti sprāga divas bumbas. Pirmā pie sinagogas, otra pie Krievijas vēstniecības. Pie sinagogas bija nopietns sprādziens, kas stipri sabojāja ēku un gandrīz nogalināja rabīnu N.Barkānu, kas tobrīd atradās savā kabinetā. Otra sprāga miskastē otrpus ielas, izraisot tikai troksni. Saskaņā ar ekspertu slēdzienu pie sinagogas esot sprādzis sofisticēts, specdienestu cienīgs spridzeklis, bet pie vēstniecības parastā "vzrivpakete". Turklāt tuvumā dzīvojošie stāstīja, ka tanī naktī tur nav bijusi novietota neviena vēstniecības mašīna, kas parasti aizņēma visu ielas malu. Pēc tam pa pasauli sākās Krievijas mediju kampaņa, ka latviešu nacionālisti spridzina sinagogas. Labi, ka viedais Barkāns medijiem sacīja, ka tas ir bijis provokatoru mēģinājums sarīdīt latviešu un ebreju tautas, bet tas nekad neizdošoties.

Lielās politikas cinisms un morāles trūkums varbūt tiešām ir vecs kā pasaule. Bet mani šokē arī krievu cilvēku reakcija, ko lasu, piemēram, saitēs, kuras norādījis Sandis. "Trīs asiņainās dienās Medveģevs ar Pūķinu izsituši no krievu tautas nedrošību un bijību rietumu viltus demokrātisko vērtību priekšā, atdevis krieviem pašapziņu", utt. Sajūta dīvaina - it kā raksta izglītoti cilvēki, bet saturs deģenerātu cienīgs. Kā atsaldētam huligānam, kuram vajag piekaut kādu vājāku, lai iegūtu pašapziņu. Tas nu patiešām ir nožēlojami. Ja tā ir vispārējā noskaņa krievu tautā, tad tā ir bīstama apkārtējiem ne tikai impēriski politisko interešu dēļ, bet arī nācijas psiholoģisko defektu un kompleksu dēļ.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.08.16 14:15:19
Akebono.,

ljoti ljoti gribas ticeet, ka taa n a v vispaareejaa noskanja krievu tautaa.

Lielai tautai arii neliels % degjeneraatu miljonos sanaak(:
realpolitik [78.84.249.167]
# Iesūtīts: 2008.08.16 16:02:34
Visi kari tiek sākti ar provokatīvām darbībām un Krievija kā izcila mele šai ziņā ir pirmrindniece. Lai atceramies kara ar Somiju sākumu.
Tāpat, mazs uzvarošs kariņš vienmēr noder pret iekšējām problēmām.
Un nav valdošā režīma paverdzinātākas tautas par krieviem pašiem.

Sandi, tu mums mēģināji iestāstīt ka Krievijas intereses ir pašsaprotamas. Bet mums pofig ir tās intereses. Mums interesē Krievija -truba.
Tu mums vietā gribi piedāvāt pašmāju ienaidnieka tēlu. Bet mūsu politiķi, kaut mūdži, tomēr pašu mūdži un viņu sīkās nelietībiņas nav salīdzināmas ar Moskovijas meliem.
realpolitik [78.84.249.167]
# Iesūtīts: 2008.08.16 16:05:06
Bet par Gruziju Genacvali pilnīga taisnība.
realpolitik [78.84.249.167]
# Iesūtīts: 2008.08.16 16:36:08
Es arī nedomāju, ka Krievija jātur kā mākslīgi radīts ienaidnieka tēls acu priekšā, bet ar aizdomām gan jāraugās uz šo vēl pagaidām impēriju.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.08.16 17:07:43
realpolitik [78.84.249.167]
un
Akebono

Rietumi un Eiropa lieliski nodemonstrēja,ko nozīmē informatīvais karšs,kas vērsts pret Krieviju.
Tam spilgts apliecinājums nesenā izgašanās FOX:

http://rutube.ru/tracks/929715.html?v=e1d22e56f0dcf22a3bddbc8d989c2688
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 30279