atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Pepijprinči, pirātprinceses un liberastu sērga
Aivars
Iesūtīts: 2012.09.26 20:22:09
Eku, šeku, lieliska iespēja beigt gauži nopūsties un gānīties par zviedriem un somiem, bet kaut ko reāli darīt ar liberastu ambrazūru. http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/95245/pieprasa-lai-ministre-vinkele-demisione-bernu-gramatinas-del
Vai grāmatiņa redzēta? Vai tā šķiet kristīga/nekristīga? Kādus soļus būtu jāsper Baznīcai, un kādus Tu kā kristietis esi gatavs spert?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 36 . 37 . >>
AutorsZiņas teksts
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.01.15 21:58:29
Lūdzu Vārdu eh, kāpēc uzdzen skumjas par vecajiem labajiem laikiem? Kāda Atmoda būtu, ja siekstā pie trešā neapmeklējuma.
Debesis toreiz noteikti ar dvēselēm pilnākas bija no aizgājējiem Dieva mierā, jo lai piespiedu kārtā, bet dabūja klausīties Dieva vārdu - kā tagad skoleni, kas skolu lai apmeklē piespiesti, ne brīvpratīgi.
Sāc vēl vaimanāt par represīvo skolmeistaru sistēmu, kas neļauj bērniņiem brīvprātīgi izvēleties - iet skolā vai neiet.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.15 22:33:14
Confrater
Neredzu, ka te kāds vaimanātu. Vai tik ne pats biji tas, kas apcerēji, ka vecā penitenciārā (disciplinējošā) sistēma iespējams bija racionāli pamatota?
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2013.01.15 23:03:53
Aivars
Tas nebija šerpi – ja būtu pieminējis Dieva likumu: „Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē” … un ka aivars lapšāns sauc par sātana sinagogu tos, kuri savā laikā pēc savas labākās sirdsapziņas stāvēja sardzē par sabiedrības morāli, proti, darīja to pašu, ko šodien sakās darot lapšāns pats – tas būtu šerpi
bet nevar jau lapšānam to pārmest – nu kur gan viņš būtu varējis mācīties cieņu pret tēvu tēvu baznīcu? Kad tu esi dzirdējis kādu no Latvijas bīskapiem pasakot ko atzinīgu par saviem priekštečiem - Vidzemes un Kurzemes superintedentiem? Pļāpas par to, ka tiem, lūk, neesot bijis pareizās baznīcas amata izpratnes – to drīzāk dzirdēsi … Kad esi dzirdējis kādu luterāņu mācītāju pasakot kādu goddevības pilnu vārdu par saviem priekštečiem – Svanti Gustavu Dīcu, Ludvigu Kēlbrantu, Ēregotu Punšeli … apgalvojumus ka tie nemaz nesot pratuši īsti dievkalpojumu noturēt drīzāk dzirdēsi.
Pagājušogad apritēja 380 gadi Bībeles tulkotājam mācītājam Jānim Jātniekam (Reiteram) un iznāca jauns Bībeles izdevums – nu kur vēl labāka reize pieminēt šo izcilo latviešu tautas dēlu … un cik bieži viņš tika pieminēts?


Confrater
par piespiedu kārtā dzirdētā svētību - tas būtu no krišnaītu repertuāra?
Nāksies tevi apbēdināt – nebūtu nekādas atmodas … tu vari pielietot cik smagus sodus gribi, bet tie nenesīs dvēseles pestīšanu. Zviedrijā Kārļa XI laikā zaldāti ķēra garāmgājējus, kam bija gadījies būt uz ielas dievkalpojuma laikā, un stiepa uz siekstu – ne tas deva atmodu toreiz, ne glābiņu no liberāļiem dažus gadsimtus vēlāk …


...... [87.246.165.252]
izlasi kādreiz Ainas Štrālas monogrāfiju – atspoguļo A. Bīlenšteina viedokli par 1905. gada revolūcijas cēloņiem.

Un kādreiz padomā par situāciju toreiz – pie sirmgalvja, kurš veltījis visu savu mūžu savas apkārtnes ļaužu apgaismošanai, pētījis valodu, kultūru … 60 gadu laikā savācis milzīgu bibliotēku – lielāko latviešu tautas etnogrāfisko dārgumu krātuvi, kāda reiz bijusi - atnāk 20 gadīgs šmurgulis ar saviem drauģeļiem – piedraud tam, pa visiem iznes viņa bibliotēku dārzā, samet kaudzē un aizdedzina … pēc tam kad vecais vīrs ir savācis, ko nu varējis … atnāk otrreiz un sadedzina izglābto …
bet ar to jau tas stāsts nebeidzas - simts gadus vēlāk kāds, kurš sauc sevi par latvieti, publiski atkārto melus, ko reiz klāstīja tas šmurgulis, bet sirmgalvi un viņa darba biedrus sauc par sātana sinagogu …
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.15 23:06:54
Lūdzu Vārdu
Skumji ir, ja kādam nepietiek smadzeņu nekam vairāk, kā vaimanām par latviešu „700 gadu verdzību”.
Lūdzu konkretizēt. Ja nu gadījumā ir vēlēšana pakasīties par vēsturi, varam pamēģināt. Arī es neesmu ar pirkstu taisīts. Tiesību vēsturi mācījos pie Jura Muižnieka un viņš vienmēr uzsvēra: meklējiet politiku.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.15 23:17:09
Lūdzu Vārdu
Lūdzu piedošanu par pārpratumu!
Lūdzu Vārdu
# Iesūtīts: 2013.01.15 23:27:49
...... [87.246.165.252]
granted
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.15 23:47:19
Lūdzu Vārdu
Gan ne Ludviga, bet Emīla Kēlbranta dienasgrāmatas izvilkumus ir gadījies lasīt. Tāpat arī `tautas nodevēja` Niedras. Arī Biezā, arī Kavača un vēl dažu labu autobiogrāfiskus apcerējumus. (Pēdējais laikam arhibīskapa atmiņas "Sv. Rītā" ar nostalģiju pret padomju samizdatu) Katrs ar savu skaudrumu, katrs ar savu prieku par Kristus žēlastību. Tēvu tēvu Baznīca - tas laikam vēl ir tas lielums, ko nāksies mums - latviešiem - kristiešiem, noformulēt kādā brīdī, jo vairāk tādēļ, ka vēstures zupā šmurguļu ir vairāk nekā gribētos
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2013.01.16 01:44:07
Aivars
Par Dīcu labs vārds ir atrodams nu te jau bieži piesauktajos „Latvijas Universitātes rakstos”

Paskaties „Dziesmu Grāmatā” –
S.G. Dietz (1670-1723) 11 dziesmu latviskojumi;
J.L.E. Punschel (1778-1849) 3 melodijas un 9 aranžējumi;
K.L. Kaehlbrandt (1803-1888) 1 orģināldziesma un 15 latviskojumi.

Kazi’: pēc 200 – 400 gadiem cik vienībās būs skaitāms mūsu harizmātiskā dziesminieka pienesums latviešu garīgo dziesmu pūram?

Bet kur nu tev pilnībā piekrītu – ir, ka no spējas apjaust „tēvu tēvu baznīcas” jēgu ir atkarīga mūsdienu baznīcas dzīvotspēja …
Tas Dievs, Kuru baznīca sludina, nav vienas paaudzes hunveibīnu dievs … Viņš ir tēvu tēvu Dievs: Ābrahāma Dievs, Īzāka Dievs un Jēkaba Dievs - tas ir Viņa Vārds mūžīgi, ko atcerēties uz audžu audzēm.
aivars lapsans [83.187.154.31]
# Iesūtīts: 2013.01.16 10:14:06
Lūdzu Vārdu

un ka aivars lapšāns sauc par sātana sinagogu tos, kuri savā laikā pēc savas labākās sirdsapziņas stāvēja sardzē par sabiedrības morāli, proti, darīja to pašu, ko šodien sakās darot lapšāns pats – tas būtu šerpi
bet nevar jau lapšānam to pārmest – nu kur gan viņš būtu varējis mācīties cieņu pret tēvu tēvu baznīcu?


Kristietības pamatā pret grēku cīnās ar ,, bruņojieties ar Dieva ieročiem,, , ne siekstām , karātavām uttt. ,, Tas kristietis , kurš šīs lietas jauc ir sātana sinagogas pārstāvis. Ja aizstāv viņš šādu vēsturisku praksi, tad lai aizdomājas - ko viņš meklē kristietībā šodien ? Tu mani vari apsaukāt kā vēlies , vēsture rāda , ka šādi apsaukātāji ir atbalstījuši slepkavības. Paņemsim kaut Luteru , cik šādu LŪDZU vārdu pret Luteru nebija ? Cik pirms Lutera labus kristiešus nenogalināja šitādi - Lūdzu vārdu
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.16 10:25:19
aivars lapsans [83.187.154.31]
Un ja nu tev kādreiz nāktos par saviem vārdiem atbildēt? Šīs pašas diskusijas ietvaros, cik cilvēkus siekalām šķīstot esi apsūdzējis smagos grēkos un noziegumos bez kāda pamata? Taisni tu esi no tiem, kas gatavs katru, kas tev nepiekrīt siekstā slēgt draudzes priekšā un vēl kauna zīmi pierē iededzināt bez kādas izmeklēšanas. Vismaz pats sev nebūtu liekuļojis!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2013.01.16 11:35:54
aivars lapsans [83.187.154.31]
Kristietības pamatā pret grēku cīnās ar ,, bruņojieties ar Dieva ieročiem,, , ne siekstām , karātavām uttt. ,, Tas kristietis , kurš šīs lietas jauc ir sātana sinagogas pārstāvis.

Kas ir šie Dieva ieroči? Un kā tie atspoguļojas Tavās populāri publiskajās izpausmēs?

Ja aizstāv viņš šādu vēsturisku praksi, tad lai aizdomājas - ko viņš meklē kristietībā šodien ? Tu mani vari apsaukāt kā vēlies , vēsture rāda , ka šādi apsaukātāji ir atbalstījuši slepkavības. Paņemsim kaut Luteru , cik šādu LŪDZU vārdu pret Luteru nebija ? Cik pirms Lutera labus kristiešus nenogalināja šitādi - Lūdzu vārdu

Tās ir nopietnas apsūdzības.
Tu pats stāsti, ka kalpo cietumā. Ko teiktu, ja to pasniegtu, ka tu kā Baznīcas kalps sadarbojies ar varu ( "muižniecību" ), lai necilvēcīgos apstākļos (cik var noprast no publiskās info) ieslodzītu cilvēkus un tad tiem "sludinātu" piedošanas vēsti, neko reālu viņu apstākļos neuzlabojot? Respektīvi - tevi pašu ieliktu sātana sinagogas algotņa lomā.
aivars lapsans [83.187.154.254]
# Iesūtīts: 2013.01.16 13:36:19
Mārtiņš

Kas ir šie Dieva ieroči? Un kā tie atspoguļojas Tavās populāri publiskajās izpausmēs?

Tiklīdz esmu no sirds dziļumiem pieņēmis Jēzu savā sirdī, esmu savu dzīvi pakārtojis Evaņģēlija pasludināšanā. Pirmkārt , pirms visām uzstāšanās reizēm es lūdzu - Dievs , Tu caur mani dziedi , spēlē , es esmu Tavs ierocis, palīdzi ar Svēto Garu cilvēkus , kuri klausīsies atvērt sirdis uz Jēzu, Viņa mīlestības , miera, labestības izpausmēm.
Papildus vēl esmu ik nedēļu cietumā , skolās, pie narkomāniem un alkoholiķiem jauniešiem. Nedēļa man ir ļoti saspringta. Tūlīt jau došos uz sieviešu cietumu 120 km ar savu transportu , kas nav tik vienkāršs pasākums....nu tā ....Dieva ieroči būtībā ir mūsu profesionālās dāvanas , kuras tad Dievs izmanto kā ieročus.
aivars lapsans [83.187.154.254]
# Iesūtīts: 2013.01.16 13:43:08
Mārtiņš

Tās ir nopietnas apsūdzības.
Tu pats stāsti, ka kalpo cietumā. Ko teiktu, ja to pasniegtu, ka tu kā Baznīcas kalps sadarbojies ar varu ( "muižniecību" ), lai necilvēcīgos apstākļos (cik var noprast no publiskās info) ieslodzītu cilvēkus un tad tiem "sludinātu" piedošanas vēsti, neko reālu viņu apstākļos neuzlabojot? Respektīvi - tevi pašu ieliktu sātana sinagogas algotņa lomā.


Es neapsūdzu, citi te to sakāpina , ka es apsūdzu. Vēsture ir vēsture. Ja kāds ir sitis, slepkavojis, tad nevar jau vēsturniekus apsūdzēt , ka nekas tāds nav bijis. Husu nogalināja, arī Luteru gribēja nogalināt, bet Dievs izglāba un izveidoja jaunu kristietības sākumu.
Bībele arī stāsta par kristiešu slepkavībām, tad apsūdzēsim Bībeles praviešus , ka viņi apsūdz. Nav nekas jāapsūdz , bet jāanalizē vēsture.
aivars lapsans [83.187.154.254]
# Iesūtīts: 2013.01.16 13:53:38
Mārtiņš

Par kristiešu kalpošanu cietumos mūslaikos. - Tu neesi pareizi sapratis. Šeit runa iet par seniem laikiem , kad baznīcas vadītāji piekopa fiziska represijas pret iedzīvotājiem. Tādā veidā viņi prezentēja nevis Kristu, bet sātana sinagogu. Jā , sadarbībā ar varu utt, visādi varianti bija. Un tie , kuri nostājās pret šo genocīdu tika vajāti, represēti ....
Cietumā es nesitu cilvēkus , bet daru visu , lai šie cilvēki vairs nebūtu tādi kā agrāk.
Cietuma sods ir jāuztver kā izolācija , brīdī , kad cilvēks kļūst sabiedrībai bīstams = slepkavo, nodarbojas ar cilvēku tirdzniecību utt...Cietumā ieslodzītajam nedrīkst roku pieskart, vari pats nonākt cietumā.....bet tā ir gara tēma par cilvēku likšanu cietumā. Tā principā atšķiras ar notikumiem , kurus mēs te pogājam vaļā...
aivars lapsans [83.187.154.254]
# Iesūtīts: 2013.01.16 13:56:01
Aivars

Aivar, kā tad bez razborkas ? pat cietumā to piekopj...
aivars lapsans [83.187.154.254]
# Iesūtīts: 2013.01.16 14:02:59
Lūdzu Vārdu

Par zviedru laikiem, ka latvieši varēja staigāt ar ieročiem, vēl nenozīmē , ka varēja brīvi kalpot Tam Kungam kā husīti, apustuļi.
Tas bija laiks , kad Zviedri bija kara stāvoklī ar Krievzemi , kur karoja pret krieviem arī latvieši, pēdējā kaujā Cēsu pilī , kad redzēja , ka cietoksni nenoturēs latvieši kopā ar zviedriem uzspridzinājās. Latviešiem zviedri patika labāk , nekā vāci. Līdzīgi vēlāk, latvieši izvēlējās herhūtiešus kristīgās brīvības sakarā...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2013.01.16 15:04:17
aivars lapsans [83.187.154.254]
Es neapsūdzu, citi te to sakāpina , ka es apsūdzu. Vēsture ir vēsture. Ja kāds ir sitis, slepkavojis, tad nevar jau vēsturniekus apsūdzēt , ka nekas tāds nav bijis. Husu nogalināja, arī Luteru gribēja nogalināt, bet Dievs izglāba un izveidoja jaunu kristietības sākumu.
Bībele arī stāsta par kristiešu slepkavībām, tad apsūdzēsim Bībeles praviešus , ka viņi apsūdz. Nav nekas jāapsūdz , bet jāanalizē vēsture.


Par kādu analīzi tu runā, ja tiem it kā vispārzināmajiem notikumiem atsakies nosaukt pat gadsimtu un uzstāj, ka pietiek ar to, ka tie esot vispārzināmi?

Cietumā es nesitu cilvēkus , bet daru visu , lai šie cilvēki vairs nebūtu tādi kā agrāk.

Tie mācītāji, kurus tu ievieto sātana sinagogā, arī paši taču nesita, bet darīja visu, lai šie cilvēki vairs nebūtu tādi kā agrāk.

Akls esi, neredzi, ka tavas vispārinošās apsūdzības pret aizgājušo gadsimtu garīdzniecību ir tādas pat, kādas var vērst pret tevi pašu? Ņem vērā (un noteikti pats zini), ka cilvēkiem ir ļoti daudz visādu "vispārzināmu" faktu par garīguma piekopējiem.

Par zviedru laikiem, ka latvieši varēja staigāt ar ieročiem, vēl nenozīmē , ka varēja brīvi kalpot Tam Kungam kā husīti, apustuļi.

Latviešu 700 gadu verdzība ir mīts, kas radies uz dažādu ideoloģiski un politiski motivētu pamatojumu un propagandas bāzes, kas galvenokārt centrējas ap Krievijas interesēm - sākot ar ķeizariskās Krievijas ambīcijām uz Kurzemes hercogisti 17.gs., turpinot 19.gs. pārkrievošanas politiku, ar padomju varas tiesībām uz impērijas teritorijām, līdz pat mūsu pašu Satversmes tiesas Abrenes atdošanas pamatojumam - visam cauri iet "pierādījumi", ka latvieši (un latviešus veidojušās ciltis) nav bijuši saimnieki savās zemēs, ir bijuši faktiskā verga statusā un de iure nav tiesīgi ne uz ko. (izklāsts nav precīzs)
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.01.16 20:12:51
Lūdzu Vārdu
kā nu bez svētības arī piespiedu kārtā dzirdētais?
Dieva namturība satur zināmus piespiedu līdzekļus - kaut vai pazudināšanas vēsts bezdievjiem.

Ja viss pilnīgi brīvprātīgi - un debesis dāvātu automātiski, bez šīs baisās alternatīvas, cik vispār ticētu.

Ja nebūtu cīņu, piespiešanu un karu pie kristietības ienākšanas Eiropas zemēs, kas būtu alternatīva?
Ēģiptes modelis ar 10%procentiem koptu kristiešu islamistu jūrā?

Tā kā galīgi nesatrauc Kārļa XI kareivju izrīcība,
vnk tagad ir citi laiki - citi tikumi un citas metodes.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.16 20:35:52
Confrater
Tev nav ienācis prātā, ka ja Augustīna laikā ar bīskapa Donāta domubiedriem būtu bijuši ne tik vardarbīgi, tad musulmaņu invāzija tā nesekmētos? Tāpat kā ja romas skapītis nebūtu sevi iedomājies par pasaules tētiņu, Kristus aizvietotāju un karojis ar austrumu kristiešiem, tad Eiropas kontinentā nebūtu tādu pārpratumu kā Turcija un Kipras turku daļa, un Stambulas lielās mošejas vietā stāvētu Konstantinopoles Sofijas katedrāle?
Šosvētdien, starp citu, laba Evaņģēlija epizode apcerama - Kristus godības skandalozā zīme ar pustonnu vīna Kānas savrupmājas vannās, iepretī Mozus šaušalīgi disciplinējošajai pārvēršot Ēģiptes ūdeņus asinīs. Kristus žēlastības Evaņģēlijs ir traka lieta, ne?
aivars.lapsans [83.187.153.194]
# Iesūtīts: 2013.01.17 00:26:06
Mārtiņš

Par kādu analīzi tu runā, ja tiem it kā vispārzināmajiem notikumiem atsakies nosaukt pat gadsimtu un uzstāj, ka pietiek ar to, ka tie esot vispārzināmi?

Nu , uzrakstīšu laikus , Tu atradīsi nākamo kašķi. Tos laikus raksta citi, lasi visus komentārus. Šī diskusija ir ļoti interesanta. Lasi visu. Te viens otru papildina. Es rakstu tā, cits tā , tas jau nemaina lietas būtību.
Vai Tev ko izsaka Valdensu laiki ...nu , kaut piemēram ? Pret sātana sinagogu Dievs visos laikos ir inspirējis diezgan nopietnu pretreakciju. Brāļu draudzes , kuras skaitās cēlušās no Husa ( sātana sinagoga nogalināja) laikiem , rēķini pats , jau pirms lutera prezentēja Kristu. Jau 1730.tajos gados brāļu(Patiesas Kristus draudzes) manā Raiskuma pagastā ieved barons kampenhauzens. Kampenhauzena personība atkal dalās ta zviedru , ta krievu pusē, vācu..
.....sorī .....es netaisos te laikus rakstīt, citi te iekopē, es zinu lietas n
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 36 . 37 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 24025