atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas pieder kristīgajai Baznīcai?
vilks
Iesūtīts: 2008.07.15 15:57:45
Atvēru diskusiju, kurā vēlējos parunāt ar kristiešiem, un aizrādīju Sandim, ka viņu nevarētu saukt par kristieti, ja viņa uzskati ir radikāli atšķirīgi no vairuma kristīgo tradīciju.
Sandis:
Neveidosim atškirību starp tevi un mani.It kā,es kaut kam nepiederu.Vai Kristus ir mācījis ka cilvēkus jāšķiro piederībā un nepiederībā?Jāveido elitāra biedrība-tipa savējiem.Jākultivē slēgtas organizācijas,līdzīgi Vatikānam un dažādas ordeņu brālības.Tipa savējiem.Vai varbūt dogmātu skolas,līdzīgi senajā Grieķijā.
Ko nozīmē tu nepiederi!!!Kas tā par negantību,sasodīts.


Tātad, jautājums - kas ir piederīgs/nepiederīgs kristīgajai Baznīcai, un vai ir nepieciešams šāds dalījums?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 15:57:53
Atgādinu runāt par tēmu, beztēmas komentāri tiks dzēsti (ir vienošanās ar moderatoriem )
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:04:11
nu tā, paskatīsim kas par to rakstīts bībelē

Apustuļu darbi 2. nodaļa
38 Bet Pēteris tiem atbildēja: "Atgriezieties no grēkiem un liecieties kristīties ikviens Jēzus Kristus Vārdā, lai jūs dabūtu grēku piedošanu un saņemtu Svētā Gara dāvanu.
39 Jo šis solījums dots jums un jūsu bērniem un visiem, kas vēl ir tālu, ko Tas Kungs, mūsu Dievs, pieaicinās."
40 Un vēl ar daudz citiem vārdiem viņš liecināja un tos pamācīja, sacīdams: "Izglābieties no šīs samaitātās cilts!"
41 Kas viņa vārdus uzņēma, tos kristīja, un tanī dienā tiem pievienojās ap trīs tūkstoši dvēseļu;
42 un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās.

1.Jāņa 4. nodaļa
1 Mīļie, neticiet katram garam, bet pārbaudiet garus, vai viņi ir no Dieva, jo daudz viltus pravieši ir izgājuši pasaulē.
2 No tā atzīstiet Dieva Garu: ikviens gars, kas apliecina Jēzu Kristu miesā nākušu, ir no Dieva.
3 Un ikviens gars, kas neapliecina Jēzu, nav no Dieva, tas ir antikrista gars, par ko jūs esat dzirdējuši, ka viņš nāks; tas jau tagad ir pasaulē.

1.Korintiešiem 12. nodaļa
3 Tādēļ es jums saku: neviens, kas runā Dieva Garā, neteiks: nolādēts lai ir Jēzus, - un neviens nevar teikt: Kungs ir Jēzus, - kā vien Svētajā Garā.

Principā ir divu veidu piederības - ārējā un iekšējā. Ārējā ir formāla un tie var būt arī viltus kristieši, bet iekšējā sastāv no visiem ticīgajiem, neatkarīgi no konfesijas, sektas, draudzes, kustības, galvenais ir ticēt, ka Jēzus Dieva Dēls, patiess Dievs un patiess Cilvēks miesa tapis un izpircis mūs no grēkiem, maksājot ar Savām dārgām asinīm
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.15 16:04:14
Atļaušos iekopēt a_masika komentāru (jo tur, kur tas ir, tas nav par tēmu). Šeit gan arī ir tikai daļēji, bet es to iekomentēšu tēmā.


Sandis
Ko nozīmē tu nepiederi!!!Kas tā par negantību,sasodīts.
a_masiks
Tā saucas : ELEMENTĀRA PIEKLĀJĪBA. Zinu, ka neesi ar tādu pazīstams, jo liekas neticami, ka nemāki lasīt - pašā tēmas ievadā vilks pietiekoši laipni un lakoniski norādīja :"Tikai kristiešiem".
Šeit tusē pietiekoši pieklājīgi ateisti lai RESPEKTĒTU savu oponentu vēlmes.
Neesmu moderātors, bet ja būtu - pieklājības pēc izdzēstu šajā diskusijā visus tavus ļapsusus.


Kā redzams, viens iemesls noskaidrot, kas īsti ir/nav kristieši, būtu tīri organizatorisks. Proti - lai cilvēki sevi/citus varētu identificēt, un būt pieklājīgi, neejot tur, kur kādas grupas cilvēki nav gaidīti.
(Protams, atsevišķa tēma būtu par to, vai ir labi no kādas vietas - vienalga, virtuālas vai ne - izraidīt kādus cilvēkus.)
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:06:26
vilks
itkā šķiet, ka ļoti subjektībi un grūti izvērtēt, kurš tad ir un kurš nav kristietis, tomēr patiesībā tas ir ļooooti elementāri - lai nu kāds, kaut ekstrēmisks harizmāts, tomēr viņš nekad neko tādu, ko Sandis izteica, neteiks
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:07:42
a_masiks
Kristīgā baznīca /Muldera versijā/ uzskata, ka viņai piederīgi ir visi, jo dzīvojam kristīgā valstī. Paši piederīgie uzskata ka baznīcai pieder tikai, tie kas regulāri apgrozās konkrētajās ēkās.
Tam nu gan es nepiekritīšu, neviena baznīca nav oficiāli palsudinājusi visus LV iedzīvotājus par kristiešiem. Tas, ka dažas baznīcu vadības reizēm rīkojas tā, it kā tas tā būtu vai it kā kristieši būtu cilvēki ar vairāk tiesībām, ir cits jautājums.

Pareizāk ir audzināt pašcenzūru.
Neredzu novērojusi, ka, piemēram, Muldera, Ctulhu & Co diskusijās, kurās moderēšana nenotiek, pašcenzūra būtu kļuvusi ļoti stipra. Tieši otrādi - tajās pamatā diskutē 3-6 cilvēki un pārējie tās ignorē.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:08:12
šāds dalījums ir nepieciešams lai kristieši varētu saglabāt savu identitāti - tas ir, sekot nesagrozītai mācībai - Evaņģēlijam.
kas pieder pie kristīgās Baznīcas?
tās manuprāt ir draudzes, kuras ietilpst kādā no kristīgajām konfesijām.
lai cilvēks sevi uzskatītu par piederīgu kādai no šīm draudzēm viņam
a) ir jābūt kristītam. b) savi uzskati jāsaskaņo ar Baznīcas mācību. c) ir jāpraktizē sava kristīgā pārliecība dzīvē.
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.15 16:08:39
Ingars
patiesībā tas ir ļooooti elementāri - lai nu kāds, kaut ekstrēmisks harizmāts, tomēr viņš nekad neko tādu, ko Sandis izteica, neteiks

Nu, "neko tādu neteiks" nav nekāds kritērijs.

Toties "galvenais ir ticēt, ka Jēzus Dieva Dēls, patiess Dievs un patiess Cilvēks miesa tapis un izpircis mūs no grēkiem, maksājot ar Savām dārgām asinīm" ir, manuprāt, ļoti labs kritērijs.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:09:04
vilks
Tātad, jautājums - kas ir piederīgs/nepiederīgs kristīgajai Baznīcai, un vai ir nepieciešams šāds dalījums?
Kristīgajai baznīcai ir piederīgi visi tie, kas
1) ir kristīti UN
2) regulāri apmeklē kristīgo baznīcu.
Ibo šos 2 kritērijus pieprasa bībele (sirds ticību, ko apliecina kristība, un mutes liecību aka publisku ticības apliecināšanu, kura tiek manifestēta dievklapējumu laikā).
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:12:42
Jūs draugi aizmirstaties.Kristus savus sekotājus nedēvēja par kristiešiem.
Tad nu arī izseciniet,kādas dabas un izcelsmes ir jēdziens kristietis un kristietība.
Lūk,jums arī atskaites punkts.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:13:20
a_masiks
ups, vairs nav .

Tas, ka dažas baznīcu vadības reizēm rīkojas tā, it kā tas tā būtu vai it kā kristieši būtu cilvēki ar vairāk tiesībām, ir cits jautājums.
-
Kāpēc CITS jautājums?

Hmm.. nu kā lai tev to saka. Tam nav tiešas saistības ar to, ko mēs uzskatām/neuzskatām par kristiešiem. Rīcība ne vienmēr ir saistīta ar oficiālo mācību, jo rīcību var interpretēt dažādi. Līdz ar to rīcība nav kritērijs, ne jebkura.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:13:55
S.R...
Āmen.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:17:14
S.R...
Nesagrozīta mācība,tas ir uzticības jautājums.Baznīcas viedoklim uzticēties nedrīkst,jo baznīca klaji ingornē Kristus mācības aspektus.kaut vai lūgšanos dievnamos.
Paceļas jautājums.Vai drīkst uzticēties organizācijai,kas klaji ignorē Kristus mācības aspektus?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:17:28
vilks

Nu, "neko tādu neteiks" nav nekāds kritērijs.

ne nu varēju jau arī to palagu nocitēt, bet kaut kā slinkums. Bet ja kunkrēti, kas ir "nekas tāds" Tad jau iepriekš citēju rakstuvietas - ka neviens kristietis nekad neizspļaus tādus tekstus, kā - Jēzus personības kults, pārlieku cilvēciskošana vai pārlieku dievišķošana, nevajag mentāli sekot Jēzum utt. Vispār ja tiek iepīti termini no austrumu reliģijām, arī tad jau tas ir aizdomīgi

un tad vēl pārējās mācības atdalīšana no krusta teoloģiajs - tas jau nu pavisam ir par traku.

Ctulhu
jā jā ir vairums (pseido)kristīgu sektu, kuras nav uzskatāmas par kristīgām. Luters piemēram atzīst, ka pestīšana ir pieejama visās baznīcās, kurās saglabātas pamatlietas (luterāņi, katoļi, metodisti, baptisti, mūsdienās arī harizmāti, anglikāņi un citi tamlīdzīgie), bet ir kustības, kuras gan piesavinās kristietības elementus, taču anv uzskatāmas par kristīgām - mormoņi, jehovas liecinieki, visarioniešim un citi tamlīdzīgie (droši vien arī skopci un grēkotāju sekta, nevaru spriest jo neesmu iepazinies ar viņu mācību)
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:19:02
S.R...
Bez tam,paturi prātā.Ka tieši baznīca,kas klaji ignorē Kristus mācības aspektus,ir organizācija,kas uzstaj uz evengēliju orginalitāti.Tātad,izslēdz teologiskas un ideologiskas manipulācijas ar evengēlijiem politisku un ekonomisku interešu labā.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:20:53
a_masiks
Kas nosaka to, kas ļauj Mulderam /vaidajebkuram citam/ piemēram - valsti saukt par kristīgu vai musulmanisku?

Njā. šīs diskusijas ietvaros jautājums varētu būt, kas nosaka, vai valsts pieder kristīgajai baznīcai, jā? Tā kā valsts nevar tikt kristīta un regulāri apmeklēt dievkalpojumus, tad acimredzot nepieciešams cits kritērijs.

Manējais būtu - valsts oficiālā reliģija ir kāda kristīgā konfesija vai islams. Latvijā tā nav. Tādējādi es uzskatu par demagogiem tos, kas LV sauc par kristīgu valsti. LV ir sekulaŗa valsts.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:23:49
a_masiks
Lasi evangēlijus.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:25:10
Sandis

Jūs draugi aizmirstaties.Kristus savus sekotājus nedēvēja par kristiešiem.
Tad nu arī izseciniet,kādas dabas un izcelsmes ir jēdziens kristietis un kristietība.
Lūk,jums arī atskaites punkts.


Apustuļu darbi 11. nodaļa
26 Veselu gadu viņi pulcināja draudzi un daudzus mācīja; un Antiohijā vispirms mācekļus sauca par kristiešiem .
27 Tanīs dienās pravieši nāca no Jeruzālemes uz Antiohiju.

jēdziens "Kristus" nozīmē "svaidītais" jeb "izredzētais".

Nesagrozīta mācība,tas ir uzticības jautājums.Baznīcas viedoklim uzticēties nedrīkst,jo baznīca klaji ingornē Kristus mācības aspektus.kaut vai lūgšanos dievnamos.
Paceļas jautājums.Vai drīkst uzticēties organizācijai,kas klaji ignorē Kristus mācības aspektus?


Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev.


Jāņa evaņģēlijs 17. nodaļa
1 Tā Jēzus runāja un, Savas acis uz debesīm pacēlis, sacīja: "Tēvs, Mana stunda ir nākusi: apskaidro Savu Dēlu, lai Dēls apskaidro Tevi.
2 Itin kā Tu Viņam esi devis varu pār visu miesu, lai Viņš visiem, ko Tu Viņam esi devis, dotu mūžīgo dzīvību.
3 Bet šī ir mūžīgā dzīvība, ka viņi atzīst Tevi, vienīgo patieso Dievu, un to, ko Tu esi sūtījis, Jēzu Kristu.
4 Es Tevi esmu paaugstinājis virs zemes, pabeigdams to darbu, ko darīt Tu Man esi uzdevis.
5 Un tagad apskaidro Tu Mani, Tēvs, ar to skaidrību, kas Man bija pie Tevis, pirms pasaule bija.
6 Es Tavu Vārdu esmu darījis zināmu cilvēkiem, ko Tu Man no pasaules esi devis. Tavi tie bija, un Man Tu viņus devi, un Tavus vārdus tie ir turējuši.
7 Tagad viņi ir atzinuši, ka viss, ko Tu Man esi devis, ir no Tevis;
8 jo tos vārdus, ko Tu Man devi, Es esmu devis viņiem, un viņi tos uzņēmuši un patiesi atzinuši, ka Es esmu nācis no Tevis, un ticējuši, ka Tu Mani esi sūtījis.
9 Es lūdzu par viņiem; Es nelūdzu par pasauli, bet par tiem, ko Tu Man esi devis, jo viņi ir Tavi.
....................

vai šeit ir pretruna? Redzi - Jēzus lūdz publiski, visiem dzirdot. Acīmredzot šeit Jēzus domāja par mūsu nodomiem un attieksmi.
ir vēl citas vietas, kur kristieši bībelē lūdz publiskā dievkalpojumā vai sanākot kādā telpā.

toties Sandi tu ignorē pašu galveno Krsitus mācības aspektu - krustu, Dieva parādīšanos cilvēciskā veidolā
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:30:01
a_masiks
Analogija
Sokrāts-Platons.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:30:38
un vēl veina vieta, kur apustulis Pāvils skadro jaunajam Timotejam, kā noturamas svētsapulces

1.Timotejam 2. nodaļa
1 Tad nu es pamācu tevi vispirms turēt lūgšanas , pielūgšanas , aizlūgšanas , pateicības lūgšanas par visiem cilvēkiem,
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.15 16:30:57
Vai tad Sokrāts sarakstīja Gorgijs?
Un tagad.
vai tad Jēzus sarakstīja Mateija evangēliju?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 179 , pavisam kopa bijuši: 14782