atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kāda ir dzīva draudze
Ingars
Iesūtīts: 2008.04.20 08:41:14
DIezgan bieži nākas dzirdēt tādus apgalvojumus, kā
mirusi draudze, Svētā Gara piepildīta draudze, Kad Svētais Gars vada tad nedomā par pieklājības normām, Gars mani vadīja, dzīvi kristieši neapslāpē Garu un izrāda savas emocijas, jums jau tikai nedzīva reliģija, cilvēciskas tradīcijas luterāņu baznīcā apslāpē Svēto Garu utt.

Bet kā ir patiesībā, ko nozīmē būt piepildītam ar Garu, kādai jābūt Gara pilnai un dzīvai draudzei? Kāds ir Svētā Gara piepildīts dievkalpojums? vai tas nozīmē, ka visi krīt, smejas, lēkā, nav noteiktas kārtības, bet ļaušanās Gara vadībai?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Iesūtīts: 2008.04.22 11:16:23
Kas ir dzīva draudze?
Manā skatījumā, tāda, kurā pulcējas dažādu gadagājumu cilvēki; kas mērenos tempos, bez kādām īpašām aktivitātēm pieaug bez visādām churchgrowth izdarībām; tāda , kuras centrā ir dievkalpojums, ne tusiņš; tāda , kur cilvēki lūdz Dievu arī mājās.
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.22 23:44:59
Ingars kā ar tevi ir tu apliecini ticību Jēzam kristam Dieva vienpiedzimušajam dēlam,kurš ir augšāmcēlies ja.Protams,bet vai tu esi atvēris savas sirds durvis un ielaidis pa tām Jēzu Krisrtu.
Jņ atkl 3:19 Jo, ko Es mīlu, tos Es pārmācu un pamācu, tad nu iekarsies un atgriezies! 20 Redzi, Es stāvu durvju priekšā un klaudzinu. Ja kas dzird Manu balsi un durvis atdara, Es ieiešu pie viņa un turēšu ar viņu mielastu, un viņš ar Mani.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.23 08:39:49
Ingars
Lūk par šo arī gribēju šajā diskusijā parunāt. Un kas būtum tās līdzejošās zīmes? Un ja nav, tad tas nozīmē ka mācība ir sagrozīta, jo lūk nav apstiprinājuma arl līdzejošām zīmēm, savukārt harizmātu mācība ir vispareizākā, jo tur zīmes ir visvairāk?

Bet luterāņi ir pamatīgi novirzījušies, jo mums vispār nekādi pārdabiski brīnumi nekad nav notikuši un mēlēs vispār neviens nerunā, tātad Svētais Gars luterāņus neapstiprina, jo esam iekūlušies herēzēs - vai tā?

es negribētu būt tik kategoriski noskaņota. arī hariki ar savām harizmām iebrauc dziļās auzās...
bet, ja pats Jēzus apsolija saviem sekotājiem mācību apstiprināt ar līdzejošām zīmēm - un ja šīs zīmes izpaliek - tad ir vērts par to padomāt.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.23 11:14:59
rainar visi mētājas ar šādām vispārīgām frāzēm, bet vai tu konkrēti vari pateikt ko nozīmē ielaist Jēzu Kristu savā sirdī? Un vai vispār ir tāds kristietis kurš to nemaz nedara? vai tāds vispār ir saucams par kristieti?

Vai nav tā, ka Ja ielaižam Jēzu sirdī, tad tas izpaužas kā Gara augļi, citam vairāk, citam mazāk, bet visiem tie ir/ arī laupītājs pie krusta ielaida Jēzu savā sirdī. Un kāds te sakars ar pārdabiskām zīmēm un brīnumiem?

S.R...
loģika ir vienkārša - Svētais Gars apstiprina patiesu mācību, tātad patiesa mācība ir bŗnus nekristīt, vienīgais pareizais kristību veids ir tikai pilna auguma iegremdēšana, obligāti jābūt krišanai gar zemi un jārunā mēlēs, jāsludina labklājības evaņģēlijs, Dievs vienmēr visus simtprocentīgi dziedina, Dievs grib uzcelt paradīzi zemes virsū un nodibināt teokrātisku valdību utt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.23 14:25:01
Ingars, man liekas, ka, piemēram, Jānis Kristītājs ne tuvu Kristu sirdī nelaida... jo tauta par viņu liecina, ka viņš nevienu pašu zīmi nav darījis! Sorry... Jānīc bij bezdievsi izrādās... tā Rainars spriež!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.23 14:35:00
Rainars!

20 Redzi, Es stāvu durvju priekšā un klaudzinu. Ja kas dzird Manu balsi un durvis atdara , Es ieiešu pie viņa un turēšu ar viņu mielastu, un viņš ar Mani.

Redzi secību! Vispirms Kristus klaudzina... tad cilvēks to dzird, un tad notiek šīs pārmaiņas no dzirdētā!

Šis iet kopā ar Rakstiem -

Rom 8
29 Jo, kurus Viņš sākumā nozīmējis, tos Viņš nolēmis darīt līdzīgus Sava Dēla tēlam, lai Viņš būtu pirmdzimtais daudzu brāļu starpā.
30 Bet, kurus Viņš iepriekš nolēmis atpestīt, tos Viņš arī aicinājis; un, kurus Viņš aicinājis, tos Viņš arī taisnojis; bet, kurus Viņš taisnojis, tos Viņš arī pagodinājis.

Gal 1:15 Bet, kad Dievam, kas mani no mātes miesām izredzējis un Savā žēlastībā aicinājis, labpatika Savu Dēlu manī atklāt, lai es prieka vēsti par Viņu nestu pagāniem, tad es tūdaļ negriezos pēc padoma pie miesas un asinīm,

1 Jāņā 4:19 Mīlēsim, jo Viņš ir mūs pirmais mīlējis.

Jan 15:5 ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt.
6 Ja kas nepaliek Manī, tas kā zars izmetams ārā un sakalst; tos savāc un iemet ugunī, un tie sadeg.
7 Ja jūs paliekat Manī un Mani vārdi paliek jūsos, jūs varēsit lūgt, ko gribat, tas jums notiks.


Pārlasi ļoti uzmanīgi šo Jāņa 15

Redzi... ka palikšana Kristū ir KRISTUS nopelns, jo bez viņa tu neko nespēj darīt. Bet nepalikšana ir katra paša grēks un cēlonis viņa atkrišanai!

Nevis TU izvēlies un pieņem Krsitu, bet Kristus izvēlas un pieņem TEVI! Viss ko TU dari ir pasīvi saņem ticībā šo Kristus dāvanu... un tas ko jūs baptisti/harizmāti saucat "Pieņemt Kristu" ir vienkārši Kristus darbs jūsos... Tu NEIZRAISI Kristus klaudzināšanu pie Durvīm, Kristus pirmais atrod tavu namu un klaudzina... šis klauvējiens un Gana balss arī nonāk tavās ausīs un rada ticību... tu tici, ka Gans pēc savas avs atnācis - atradis savu pazudušo avi. Loģiski, ka tie, kas nepieder Ganam nedzird un noraida šo!

Tas, ko tu sauc par "Pieņemt Kristu" ir tikai tas ka tava ticība savienojas ar prātu, ka tavs prāts beidzot saprot, ka tava sirds tic uz Jēzu Kristu, bet šo ticību tur radīja Dieva Vārds pirms tu vēl spēji apzināties pac savu ticību... kā tai līdzībā


Marks 4:
26 Un Viņš sacīja: "Tāpat ir ar Dieva valstību, kā kad kāds cilvēks sēklu iemet zemē
27 un guļ un ceļas, nakti un dienu; un sēkla uzdīgst un uzaug, tā ka viņš pats to nenomana .
28 Zeme pati no sevis nes augļus, papriekš stiebru, tad vārpu, tad briedušus graudus vārpā.
29 Un, kad augļi ienākušies, tad viņš tūdaļ sūta sirpi, jo pļaujamais laiks ir klāt."

Lūk šīs līdzības ietvaros... šī Harizmātu "Pieņemt Kristu` ir šis rudens, šis pļaujas laiks... kad vārpas ir nobriedušas, augļi parādās ārēji kā nogatavojušies... bet auga un veidojās tie bez tava prāta līdzdalības... Kristus pac tevi izvēlējās, lai tevi izglābtu, nāca un audzināja tevī pac sevi! Jo pirmais izvēlējās tevi, kad tu vēl biji nespēcīgs un vārgs!
Didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.04.23 19:01:10
Mulderam

Kad Kristus sāk klauvēt? Un kā izklausās Kristus klauvēšana? Kā to atšķirt no citas klauvēšanas? Un ko darīt, ja Kristus nepieklauvē?

Pamēģināsi atbildēt?
Teofans
# Iesūtīts: 2008.04.23 19:48:40

Eiropas pašapmierinātajai un izlepušajai publikai pat nekādas zīmes nelīdzēs, lai ieticētu.
Brīnumi un zīmes arī mūsdienās pārpārēm notiek tur, kur gan dzīve ir pa īstam vienkārša, gan ticība - vienkārši un no sirds. Kā Āfrikā, piemēram, kā to liecina kaut vai māc.Artis Druvietis, kas tur pabija, kā arī tie, kas no turienes atbrauc uz mums palūkoties un par sevi pastāstīt.

Taču nav tiesa, ka pie mums, LELB, nekas nenotiek, notiek gan - gan slimie tiek dziedināti, gan kādi mēlēs runā, gan neauglīgiem pāriem bērni dzimst, gan svētgleznas mirres izdala utt. Taču, ja pat visa tā nebūtu un draudze būtu tikai vienkārši uzticīga savam Dievam un pazemīgi un klusi darītu to, kas katram darāms gan pie draudzes, gan savā ikdienā, jau būtu gana. Un tā būtu dievbijīga un Svētā Gara pilna draudze, kas pati staigātu mierā un no tās miera daudzi apkārt atgrieztos. Un ir interesanti, ka šo domu par mieru var atrast kā pie katoļiem ( "Sekošana Kristum" ), tā pie ortodoksiem (piemēram, Sarovas Serafima), gan galu galā pats apustulis Pāvils aicina, "lai mēs dzīvotu mierīgu un klusu dzīvi visā dievbijībā un cienībā" (1. Tim. 2:2 )

Jā, arī es indivīda "dzīvu ticību" (un līdz ar to arī draudzes kopumā) saskatu tur, kur ir nemitīgs (kaut, protams, katram atškirīgos tempos) ticības kāpums. Ja paiet kārtējais liturģiskais gads un nekas pat minimāli nav mainījies uz augšu, tad jāvaicā, ko esi darījis visu šo laiku?
Dzīvs ir tas, kas attīstās un mainās uz augšu.


Stiso
# Iesūtīts: 2008.04.23 20:00:55
Dieva vārds ir dzīvs un spēcīgs . Kur Dieva vārds tiek sludināts, tur ir dzīva draudze. Ja arī neaug skaitliski, tad aug iekšēji - ikdienas kristīgā dzīvē. Jo Dieva vārds neatgriežas tukšā.
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.23 23:24:16
Dievs ir mīlestības Dievs un gaismas Dievs.Jņ.13:34 Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat, kā Es jūs esmu mīlējis, lai arī jūs tāpat cits citu mīlētu.35 No tam visi pazīs, ka jūs esat Mani mācekļi, ja jums būs mīlestība savā starpā."
Lk 10:22 Visas lietas Man ir Mana Tēva nodotas. Un neviens nezina, kas Dēls ir, kā vienīgi Tēvs un, kas Tēvs ir, kā vienīgi Dēls un kam šis Dēls to grib atklāt."
1Kor 12:Kungs ir Jēzus, - kā vien Svētajā Garā. 4 Ir dažādas dāvanas, bet viens pats Gars; 5 ir dažādas kalpošanas, bet viens pats Kungs; 6 ir dažādi spēki, bet viens pats Dievs, kas dod visas spējas visiem. 7 Bet ikvienam ir dota Gara izpausme, lai nestu svētību.
Jņ.7:37 Beidzamajā, lielajā svētku dienā Jēzus uzstājās un sauca: "Ja kam slāpst, tas lai nāk pie Manis un dzer! 38 Kas Man tic, kā rakstos sacīts, no viņa miesas plūdīs dzīva ūdens straumes." 39 To Viņš sacīja par Garu, ko vēlāk dabūja tie, kas Viņam ticēja; jo vēl nebija Gara, tāpēc ka Jēzus vēl nebija iegājis skaidrībā.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.24 08:34:46
Rainar, ja paņemam pareizu trīsvienības mācību, tad Tēvs, Dēls un Svētais Gars ir viens DIevs, viena būtne. Kamēr Jēzus bij pie viņiem, Viņš bij arī Dievs visā pilnībā (Jo visai Dieva pilnībai labpatika iemājot viņā) Lai gan Svētais Gars nemājoja pirms tam cilvēkos pastāvīgi, tomēr tas bij Svētais Gars, kas radīja viņos ticību, jebkurā gadījumā neviens cilvēks nekļūst ticīgs, bez Svētās GAra darbības caur vārdu. Šajā rakstuvietā "dabūt Garu" vairāk attiecas uz Gara dāvanām, bet ko Jēzus saka par ticību? Neviens, nevar ticēt, ja tas viņam nav Tēva dots, tātad tik un tā Dievam vispirms cilvēks ir jāatdzīvina, jāpadara ticīgs, lai civlēks varētu atbildēt atsaukties un ielaist Dievu sirdī un dzīvē
--------------------------------------------------------------------------------------

Dzīva draudze ir tā kur Dievs darbojas, tāpat kā dzīva ticība ir tā, kuru Dievs rada un uztur. Kā Dievs darbojas to nu mēs zinām - caur vārdu un zīmēm (vispirms sakramenti un tad arī citas zīmes un brīnumi)
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.24 23:23:45
Runājam jau mēs par vienu un to pašu tik paužam savādāk.Dieva brīnumi nesākas tik no sakramenta vien līdz tam jau Dieva svaidījums ir jāizbauda. 1Jņ.2:27 Arī jūs svaidījumu saņēmāt no Viņa, un tas paliek jūsos, un jums nevajag, ka kāds jūs mācītu; bet, kā Viņa svaidījums māca jums visas lietas un ir patiesīgs un nav meli un kā Viņš jūs ir mācījis, tā palieciet Viņā.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:17:51
vilks
varbūt varam runāt par katra indivīda ticības spēku - par to, vai ticība ir dzīva jeb formāla. bet Baznīcas nozīmi spēka saņemšanā laikam nekad nevar pārvērtēt - jo tikai tur mēs esam viena miesa - Kristus - tikai tur saņemam visas žēlastības dāvanas. tikai Baznīca uzvar elles vārtus. tikai Baznīca un tikai Baznīcā! tas ir līdzīgi kā Jēzus saka - es esmu īstais Vīna koks - jūs zari.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:19:13
S.R... Jēzus ir viens, bet tikai tās "Jēzus miesas" tā stipri padaudz.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:20:51
*Duksis
universālā Baznīca IR viena. tam piekritīs jebkuras konfesijas pārstāvis
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:25:12
S.R... Katoļu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:27:01
*Duksis
ticības apliecība - es ticu vienai, katoliskai Baznīcai. katoliska nenozīmē tikai RKB.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:38:47
S.R... Nu, nu? Kuru tad vēl?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:40:17
*Duksis
a vot nomirsti nezinot!
Universālā Baznīca ietver sevī visus patiesi ticīgos - tā ir garīga.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:41:29
S.R... Vienīgā nelaime, ka tā neeksistē. Tāpat kā dievs.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 17094