atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kāda ir dzīva draudze
Ingars
Iesūtīts: 2008.04.20 08:41:14
DIezgan bieži nākas dzirdēt tādus apgalvojumus, kā
mirusi draudze, Svētā Gara piepildīta draudze, Kad Svētais Gars vada tad nedomā par pieklājības normām, Gars mani vadīja, dzīvi kristieši neapslāpē Garu un izrāda savas emocijas, jums jau tikai nedzīva reliģija, cilvēciskas tradīcijas luterāņu baznīcā apslāpē Svēto Garu utt.

Bet kā ir patiesībā, ko nozīmē būt piepildītam ar Garu, kādai jābūt Gara pilnai un dzīvai draudzei? Kāds ir Svētā Gara piepildīts dievkalpojums? vai tas nozīmē, ka visi krīt, smejas, lēkā, nav noteiktas kārtības, bet ļaušanās Gara vadībai?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.20 18:16:18
nu diez vai, jo tad sanāk, ka kaut arī Dievs aicina, bet cilvēki nenāk, tad tā ir Dieva vaina? Vai nav indikators mācības tīrība un Svētā Gara augļi?
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.20 19:04:12
Ingars laba tēma tik nebrauksim galējībās.Viens saka to cits to.
Aizej pats uz kādu citu draudzi,kaut vai luterānisku.Paklausies kā runā mācītājs sprediķī.Zini ir atšķirība .ja mācītājs nav gatavojies tēmai tad caur viņu runā gars ,bet ja gatavojies tad sausi un cilvēkus neiekarsē.Nevienmēr tā ,bet kaut kā tāds priekštats radies.
Varbūt šajā jaunajā visai exstrēmā un stresu laikā cilvēkam vajag baudīt ar Dievu līdzvērtīgā veidā.Kaut vai arī bez gadsimtos cauri ietas mācības.Nezinu bet man liekas ka vajadzīgs dzīvs Dieva vārds kas nāk no Svētā gara cauri presbitera mutei.
Sanits
# Iesūtīts: 2008.04.20 19:28:55
Kaut kur citā diskusijā jau šodien minēju, citēju: "Cilvēki bija vienoti, saliedēti, atvērti viens pret otru, kā arī pārējās nedēļas dienās spēja iznest tādu dzīves smagumu, kam spēku var dot tikai Dievs. Ja tie nav tie Svētā Gara augļi, kam būtu jāparādās kā svētībai, tad kas gan tie ir?"

Tāpēc es uzskatu, ka nav tik svarīgi kā cilvēki to konkrēti izpauž, ar emocijām vai bez, bet ir svarīgi, lai cilvēki draudzē gūtu piepildījumu, kas izpaustos kā Svētā Gara augļi - prieks, miers, sadraudzība, mīlestība utt.
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.20 19:41:53
Sanits labs lēciens,mans piekrist tavam.Tā`pēc ir vajadzīgs dzīvs Dieva vārds nevis tāds noskaņojums Dievkalpojumā ka kāds tiktu glabāts.
vilks
# Labojis vilks: 2008.04.20 20:46:41
Domāju, ka Svētā Garapiepildīta draudze ir tāda, kurā Gara augļi sastopami biežāk kā miesas augļi un kur draudze arī ikdienā dzīvo savu kristīgo aicinājumu.

un Gara augļi ir - miers, prieks un visi paŗējie
Eshkola
# Iesūtīts: 2008.04.20 23:30:13
draudze = Kristus miesa
mirusi draudze = mirusi Kristus miesa?
Tā var būt?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.21 08:51:44
mirusi draudze varētu būt tāda draudze, kurā netiek(pareizi?) pārvaldīti sakramenti un(vai)netiek sludināts patiesais Evaņģēlijs. vai tāda draudze ir iespējama Baznīcas ietvaros? iespejams - ja cilvēcīgais ir ņēmis virsroku pār Dievišķo.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.21 09:26:37
vilks
Domāju, ka Svētā Garapiepildīta draudze ir tāda, kurā Gara augļi sastopami biežāk kā miesas augļi un kur draudze arī ikdienā dzīvo savu kristīgo aicinājumu.
Miesas augļi - tie būtu bērni?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.21 09:33:35

ja nebūs miesas augļu - bērnu, kur tad tie gara augļi rādīsies?
vilks
# Iesūtīts: 2008.04.21 09:59:28
Sheksna
šai gadījumā ne. lasi Gal.5. nodaļu
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.04.21 11:22:50
Dzīva draudze – draudze , kur notiek Dievkalpojums.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.21 11:41:34
un atkal Vilx izsaka domas, kamaam piekriitu! Gara auglji, tai skaitaa ticiiba ir dziivas draudzes raadiitaajs. Un pat draudze ar 5aam tantinjaam vecaam ir nepaarvarams shkjeerslis Velnam... Jo kur divi vai triis Kristus vaardaa sapulceejas, tur Kristus ar visu savu debesu draudzi ir klaatesoshss!

Praksee gan shii "dziivaa draudze" ir harizmaatu idioma ar ko vinji apziimee visas harizmaatiskaas draudzes. Taa teikt - dziivas draudzes kriteeriji ir a,b,c (skat harizmaatu draudzes)!!!

Bet Dieva miesaa ir gan rokas, kas ir darbiigas, gan kaajas, kas daudz iet, gan ausis, gan acis, gan redze, gan ozha... te visi draudziigi lasaam 1 Kor 12-

Tas ir aplami spriest, ka, ja citur nav taa kaa pie mums, tad citur nav nedz Bazniicas nedz Kristus nedz ticiigie... Ja citur nedziedina, tad tur nav Kristus, ja citur nerunaa Sveshaas Valodaas, tad tur nav Sveetais Gars... Bleenjas... Luuk ko teiks luteraanis - ja tur nav miilestiibas, ticiibas, ceriibas, luuk, tad ir jaashaubaas vai tur ir Dievs... citaadi... jociigi sanaak, tu aizej uz buuvlakukumu un atklaaj ka tur neviens netiek dziedinaats, kaa tavaa ambulancee... un tad ko... buuvlaukumaa neviena Namdara nav vairs?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.21 12:13:45
a ko tad es? tieši to pašu arī teicu
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.21 13:03:00
Artos
fūū, paldiesdievam, tad jau esmu iemācījusies pareizi blēt.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.21 13:05:21
dzīva draudze un ticība parādās tur, kur pats Kristus to apstiprina ar līdzejošām zīmēm!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.21 13:06:07
S.R...
kā runāšana mēlēs?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.21 13:11:46
KarotesNav
nu runāšana mēlēs agrāk skaitījās baigi kruti tagad tā ir parasta lieta - visi runā.
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.21 18:40:36
Dziva draudze.......khm,liekas kur izpaužas mīlestība uz Dievu ,tātad arī savā starpā un uz citiem grēciniekiem kuri ,pat varbūt vēl nav sākuši atgriezties ,bet mums ir dotas visas iespējas izpaust Kristus dāvāto mīlestību.Pāvils ko raksta par mīlestību Korintiešiem liekas 13-tajā nodaļā.Cilvēcīgi grūti ,jā .Ar svētā gara palīdzību ne grūti.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.21 20:07:46
dzīva draudze un ticība parādās tur, kur pats Kristus to apstiprina ar līdzejošām zīmēm!

Lūk par šo arī gribēju šajā diskusijā parunāt. Un kas būtum tās līdzejošās zīmes? Un ja nav, tad tas nozīmē ka mācība ir sagrozīta, jo lūk nav apstiprinājuma arl līdzejošām zīmēm, savukārt harizmātu mācība ir vispareizākā, jo tur zīmes ir visvairāk?

Bet luterāņi ir pamatīgi novirzījušies, jo mums vispār nekādi pārdabiski brīnumi nekad nav notikuši un mēlēs vispār neviens nerunā, tātad Svētais Gars luterāņus neapstiprina, jo esam iekūlušies herēzēs - vai tā?
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.22 08:07:50
nu man līdzejoša zīme ir bērni svētdienas skolā, filmu vakari, citi sadraudzības pasākumi, kas ceļ draudzes ticību, draudzes lūgšanas un pateicības par dziedināšanu gan garīgu gan miesisku ... vai tad tie nav Dieva darbi?!, kurš tad no mums pats bez Dieva vadības gribētu vispār skatīties baznīcas virzienā ....

mums vispār nekādi pārdabiski brīnumi
1) gan jau ir notikuši
2) ja būvējam savu ticības pārliecību uz brīnumiem, tad kur paliek Raksti. Turklāt tas jau velk uz Dieva kārdināšanu

es justos neizsakāmi neomulīgi, ja draudzē kāds staigātu apkārt un pilnīgi nesaprotamā valodā kaut ko runātu un tas skaitītos kruta. Šajā gadījumā tāds nesaprotamais runātājs tikai nodala sevi no draudzes, jo neviens viņu nesaprot.
Es arī piekrītu tiem, ka ar tām "mēlēm" Apustuļu darbos 2.nod. ir domātas svešvalodas, jo tur skaidra norāde uz to " Tie sabijās un brīnīdamies sacīja: "Vai visi šie, kas runā, nav galilieši? Kā tad mēs ikviens dzirdam savu dzimto valodu - " ... un nekāda abrakadabra

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 11101