atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kristību
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.06 12:14:45
Šajā jautājumā dažādām konfesijām ir atšķirīgi viedokļi. Gribētu dzirdēt luterisko pamatojumu mazu bērnu kristībai. Bībelē rakstīts: "Kas TIC UN TOP KRISTĪTS, taps svēts..." "Jēzus turpretim tos pieaicināja un sacīja: "Laidiet bērniņus pie Manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība. Tiešām Es jums saku: kas Dieva valstību nesaņem kā bērniņš, nenāks tur iekšā."
Vai mūsu Baznīcas prakse nav lielā mērā balstīta no senajām Baznīcām pārmantotajā tradīcijā? Vai tiešām kristībai pašai par sevi ir mistisks, glābjošs spēks, neatkarīgi no cilvēka dzīves gaitas un uzskatiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 10:54:28
Balss, kāda nozīme neticīgajiem sludināt Dieva Vārdu?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 11:12:32
mulder
Manuprāt tas ir ārkārtīgi cietsirdīgi mazu, neaizsargātu zīdainīti izlikt ārpus Dieva Tempļa, kas mēs esam, arā salā, grēka litū, kur Sātans staigā un meklē kur kādu aprīt, un nelaist bērniņu šajā Dieva celtajā templī līdz viņš pats izmisis, satriekts, saplosīts un izbiedēts nāk un meklē siltumu!
***
juusmotaaju runa
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 11:15:38
mulder.
es savu beernu neesmu kristiijis, jo raksti man nepaveel to dariit... taapat neviena katehismaa uzskaitiitaa rakstvita un komentaari mani nepaarliecina... esmu jau par to daudzkaart izteicies...
galiigi nejuutos taa, ka vinjs buutu aarpus visa taa, ko tu te esi sarakstiijis... cilveeki pienesa beerninju pie jeezus, lai tas tos sveetiitu, un, pirms vinjs vispaar ko bija saacis dariit, vinjs teica, ka taadiem pieder debesu valstiiba... nevaig spekulatiivus superlatiivus...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 11:25:00
galiigi nejuutos taa, ka vinjs buutu aarpus visa taa, ko tu te esi sarakstiijis...
---
Lūk šitais ir jūsmotāju gars, kad savas jūtas liek pāri Dieva Vārdam
---
To jau no tevis atprasīs, ka tu savus bērniņus neesi kristījis!
---
Tu pareizi esi sapratis Kristus Vārdus, taču pretojies tiem, jo ja bērniņiem pieder Debesu Valstība, tad arī tās apsolījumi! Taču Kristību apsolījumu tu nezkamdēļ liedz savam bērnam iepretīm skaidrai Kristus pavēlei - " Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā"
Manuprāt ļoti skaidra pavēle, to arī pildu. Tu esi tiesīgs to nepildīt un tai pretoties, lai Dievs tad arī iztiesā šādu tavu rīcību!
----
Bet, kas apgrēcina vienu no šiem vismazākiem, kas tic uz Mani , tam būtu labāk, ka tam piesietu dzirnu akmeni pie kakla un to noslīcinātu jūras dziļumā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 11:28:31
pirms vinjs vispaar ko bija saacis dariit, vinjs teica, ka taadiem pieder debesu valstiiba... nevaig spekulatiivus superlatiivus...
---
Tieši tā. Debesu Valstība pieder ne mūsu darīšanas vai nedarīšanas dēļ, bet Kristus žēlastības dēļ. Taču TU ar savu darīšanu šim bērniņam aizcērt Debesu Valstības vārtus un pats arī tur iekšā neej, jo domā, ka tava darīšana vai nedarīšana tev ko dos vai nedos! Taču vienīgais kas mums dod Debesu Valstību ir Kristus darbs, bet vienīgais kas mums to aizcērt ir mūsu pašu grēks!
Es, savukārt, par saviem bērniem esmu drošs, viņiem Dievs kristībā ir deis visu viņu grēku piedošanu un Svētā Gara dāvanu, mana atbildība ir palikusies - mācīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 11:32:20
moritz, interesanti, ka jūsējie māca, ka Kristība cilvēkam neko nedod objektīvi un tai pat laikā aizliedzat šo "neko" dot Bērniem!
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.23 12:48:20
Mulders TU biji tas, kas runāja par bērna ticību, ko mēs, lielie, nevarot vērtēt. Nevis es. Tad nu es tev parādīju piemēru par šādu bērna ticību, kāda arī tā var būt.
Man vienmēr ir bijusi līdzjūtība pret cilvēkiem, kuri saka, ka nav tikuši bērnībā kristīti - arī man ir iekšēja sajūta, ka viņi ir aplaupīti, ka viņiem trūkst kaut kas ļoti svarīgs un nzīmīgs. Cik zinu, tad brīvbaznīcas šo iztrūkumu aizpilda ar bērnu svētīšanu un aizlūgšanu par bērniem un viņu vecākiem.
Es pricājos par tavu dedzīgo pārliecību par bērnu kristības radikāli glābjošo nozīmi un labprāt iegūtu tādu pašu. Tad nu palīdzi ar padomu diskusijā.
Lūdzu, atbildi uz manu: Iesūtīts: 2007.07.18
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.23 12:59:05
Balss, atbilde ir Augustīna vārdos, kas tiek citēti arī mūsu TA: Ne jau kristības neesamība pazudina, bet tās atraidīšana!
1) Jebkurš Kristietis ir priesteris un tamdēļ tevis uzrādītajā situācijā Māte ir tiesīga kristīt savu bērniņu un šāda kristība būs īsta
2) Grauds var uzdīgt un augt arī bez augsnes, taču neprātis ir tas, kas iedomājas, ka augsnē grauds augs sliktāk nekā pats par sevi. (kristība ir šī augsne, bet dzīvība graudā - ticība)
3) Tā ir kristiešu privilēģija, iespēja savus bērnus ievest Debesu Valstībā un dāvāt bērniem Tās apsolījumus...
---
Un līdzīgi, kā bērns, ja tas nespēj pieņemt lēmumus savā labā, tos viņa vietā pieņem viņa vecāki vai aizbildņi, tā arī mūsu vietā, kad mūsu nezināšanas vai nespējās dēļ mēs nespējam pieņemt lēmumus, tos mūsu vietā pieņem Dievs! Runa, protams, iet par garīgām lietām un garīgiem lēmumiem.
Tamdēļ es esmu drošs, ka, pat ja es mirtu miegā vai bezsamaņā, kad nevaru apzināties ticību, es tomēr būšu glābts, jo man ir bērnībā dāvāts Dieva apsolījums - Kristībā!
---
Cik zinu, tad brīvbaznīcas šo iztrūkumu aizpilda ar bērnu svētīšanu un aizlūgšanu par bērniem un viņu vecākiem.
---
Tā ir pašizdomāta dievkalpošana. Kristus Baznīcai ir atstājis Kristību sakramentu kā vārtus uz Debesu Valstību! Kristus gan pats nekristīja, jo viņam ir Vara pa tiešo cilvēkiem apsolīt Debesu Valstību, tā tas bij ar bērniņiem, tā tas bij ar laupītāju pie krusta. Bet mums, viņa Baznīcai, ir pavēlēts un iestādīts Kristību rituāls! Un kas mēs tādi lai Kristus pavēlei pretotos? Tamdēļ Baznīca kristī ikvienu, kas pie tās nāk... bērnus, jo viņi ir Debesu Valstības cienīgi, pieaugušos, ja viņi ar savu muti apliecina ticību un apliecina, ka ir atgriezušies savā bērnības paļāvībā un ticībā uz Dievu!
Mēs kristījām kristīgu vecāku bērnus, kas ved savus bērniņus pie Kristus un tos nenoraidām un to neaizliedzam! Mēs skumstam un lūdzam par tiem, kas aizmirsuši ko Dievs viņiem ir apsolījis kristībā, kas novērsušies no šī solījuma, kas netic Dieva Vārdam, kas ir pievienots šim kristību ūdenim... tāpat kā tie, kas netic sludinātam Dieva Vārdam! Ne par velti baznīcas tēvi kristību ir saukuši par redzamo Dieva Vārdu!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:30:28
1.rakstiidams "juutos", domaaju mieru un paljaaviibu, kas man shajaa sakaraa piemiit... domaaju, pietiks ar atsauci uz noziedznieku pie krusta - dievs ir vairaak, kaa tava paarlieciigaa centiiba pieraadiit, ka ziidainji (es nerunaaju par beerniem, kas var apliecinaat savu ticiibu) buutum jaakrista... jeezus, izmantojot konkreetus beernus konkreetos gadiijumos, runaa par vinjiem kaa nekristiitiem, un tomeer,
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:41:47
moritz, un man ir pārliecība un miers par kirstību, kuru Kristus ir pavēlējis, tādējādi kristot savus bērnus esmu pārliecināts, ka Dievs vinjiem objektīvi ir piedevis grēkus un dāvājis Svētā Gara dāvanu!
Es nenosodu, ja Jēzus pie tevis ikdienā nāk un tev ir iespēja nest savus bērnus pie Viņa un viņš viņiem patiesi apsola Debesu Valstību!
Man, parastam grēciniekam, Kristus ir dāvājis Kristību kā līdzekli ar kuru gan es gan mani bērni var saņemt Kristus nopelnīto pestīšanu. Man, personīgi, nav zināmi citi līdzekļi ar kuriem Dievs dāvā savu pestīšanu kā vien šie trīs - Vārds, Kristība, Sv. Vakarēdiens!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:43:32
mulder
moritz, interesanti, ka jūsējie māca, ka Kristība cilvēkam neko nedod objektīvi un tai pat laikā aizliedzat šo "neko" dot Bērniem!
***
kas tas par murgu... bet ja jau uzjautaaji, tad - kaada jeega formaalai padariishanai? turklaat pashi uzstaajat, ka ticiiba iet kopaa ar apliecinaashanu... nu vot, kad varees apliecinaat, tad arii risinaas...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:48:59
mulder
skatos, tur iepr.kom.kaut kas noraavaas... un tomeer peec savas runas jeezus neliek vinjus kristiit, nedz arii apustulji saprot, ka tagad vinjiem jaakrista ziidainji... par to, par ko man dieva priekshaa buus jaatbild, tev nevaidzeetu uztraukties... raksti maaca, lai neuzpuushamies un nepaceljamies paari tam, kas rakstiit... meedz teikt, ka visam savs laiks, veel meedz taikt, ka tiesas diena paraadiis... veel meedz teikt: kas paarak stipri shnjauc degunu, nereti izshnjauc asinis...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:50:12
Formālai padarīšanai nekāda jēga nav. Tamdēļ Kristus nav pavēlējis nevienu bezjēdzīgu formālu padarīšanu!
Ticība patiešām iet kopā ar apliecināšanu, tāpat kā spārni ar lidošanu un kājas ar staigāšanu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:53:41
un tomeer peec savas runas jeezus neliek vinjus kristiit, nedz arii apustulji saprot, ka tagad vinjiem jaakrista ziidainji...
---
Tieši tamdēļ, ka Jēzus personīgi bērnus ieved Debesu Valstībā. Ja šodien Rīgā ierastos Jēzus Kristus tāds kāds viņš pa Palestīnu staigāja, tad es nenestu bērnus kristīt, bet nestu pie Jēzus pa tiešo.
Bet tā nu ir sanācis, ka man šodien ir tikai Kristību sakraments, ko pats Jēzus ir atstājis savai Baznīcai kā līdzekli lai debesu valstībā ievestu tos, kas uz viņu tic, arī pašus mazākos, kurus apgrēcinot var norauties dzirnakmeņus uz kakla un izpeldēties tuvējā jūrā!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:55:38
no kurienes tad tev taada infa? neko mees neaizliedzam (neviens ziidainis nav veel uzprasiijies), mees vienkaarshi to nepraktizeejam, jo neredzam tam veeraa njemamus argumentus rakstos...
un ko apliecina ziidainis?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 13:56:47
nu jau gan saakas baabu pasakas, kaut kas riidziigs RKB katehismam... vai tad tur teikts, ka vinjs kaadu ieveda? jeezus tas pats vakar un shodien...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:03:15
moritz, nezinu... kad Dievs saka vārdus "Šodien tu būsi ar mani paradīzē" tad man tas ir tik pat reāls kā vārdi "Lai top koku vardes" un šamās tapa!

UN kā jau teicu, neticīgie Rakstos neredz to kas tur ir rakstīts ja tas ir pretrunā viņu pašu iedomām, kas tur ir rakstīts! Kristus pavēle kristīt ir visai skaidra! Ja tā tevi nepārliecina, ja Kristus pavēle tevi nepārliecina darīt kaut ko, tad Mulders tur vispār neko nevar pārliecināt! Galu galā Dieva aizliegums ēst no vīnogulāja Ādamam un Ievai vienalga nebij nekāds arguments! Tā kā... neputro to, kas Rakstos rakstīts ar savu nevēlēšanos!

A bērni vēl neko neapliecina, viņi vienkārši tic. Tāpat kā viņiem ir kājas bet viņi vēl nestaigā, tāpat kā putnu mazuļiem ir spārni, bet viņi vēl nelido! Tamdēļ par bērnu ticību izsakās Tas, kurš redz mūsu sirdsi, un viņš saka, ka, ja tu apgrēcini vienu no šiem mazākajiem kas TIC (ej un strīdies ar Kristu, ka viņš pats nezin ko runā, jo kā bērns var ticēt, ka neko neapliecina) tad peldēsi jūrā ar balastu! Ne jau es to saku, Kristus, tu visu laiku strīdies pret pašu Kristu kurš
1) Pavēl kristīt visus
2) Apliecina bērnu vietā, ka viņi tic un ir cienīgi saņemt Debesu Valstību
---
Kāda jūsu reliģijā ir nozīme Kristībai un kamdēļ ir tik svarīgi apliecināt ticību! Vari apskaidrot? Kamdēļ nedrīxt Kristīt pirms formālas ticības apliecības, kuru saprot pieaugušo draudze?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:15:38
1.ja ieveeroji, es pamataa runaaju par ziidainjiem...
ko tu par sho domaa? 9 Jo, ja tu ar savu muti apliecināsi Jēzu par Kungu un savā sirdī ticēsi, ka Dievs Viņu uzmodinājis no miroņiem, tu tiksi izglābts.nav jau zinaams, cik vinjs vecs bija...
2.es tev paarmetu paaraaku dedziibu pat par pashu Kungu shajaa jautaajumaa... paavils skaidri saka, lai nepaceljamies paari tam, kas rakstiits... biibele nedz paveel, nedz aizliedz... taa, ka esi piesardziigs ar saviem draudiem...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:16:31
taada ir elementaaraa kaartiiba: cilveeki ticeeja, atgriezaas no greekiem, apliecinaaja un kristiijaas...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:17:36
i na posljedok jautaajums, uz kuru neesmu sanjeemis viennoziimiigu luterieshu atbildi: kas notiek ar nomirushiem nekristiitiem beerniem uz ziidainjiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 16516