atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kristus ir augšāmcēlies! Cik skaidri tas jāsaka pasaulei?
Teofans
Iesūtīts: 2008.03.27 18:04:29
Jautājums radās, lasot māc.J.Rubeņa pārdomas Lieldienu priekšavakarā, kas publicētas "Dienā". Lasu arī šī portāla ziņu sadaļas komentāros, ka pat kristieši "neaizvelk" līdz mācītāja domas lidojumam. "Diena" ir sekulārs, Baznīcai klaji naidīgs laikraksts, ko pārsvarā, visticamāk, lasa neticīgi ļaudis. Tad nu jautājums - kādā izteiksmes veidā šādai auditorijai ir japasludina, ka Kristus ir augšāmcēlies? Ja pat kristiešiem par konkrēto rakstu nav īstas skaidrības (un diez vai to var uz neizglītotību un dumību norakstīt), vai tad pasaulīgā tauta sapratīs to svarīgāko, kas un kāpēc notiek Klusajā nedēļā un Lieldienu naktī?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.27 18:10:05
Mans viedoklis, ka jāsludina ļoti tieši un ļoti skaidri, katru gadu no jauna izklāstot un skaidrojot Lieldienu notikumu būtību vienkāršā, viegli saprotamā, bet spēkpilnā valodā (un tas nebūt nenozīmē primitīvismu).
Un kāds ir jūsu viedoklis?
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.27 18:15:05
Tu kā Hērods - par tiem brīnumiem. Noskaties filmu Turīnas līķauts, tur atradīsi arī mūsdienās zinātniski pierādītu brīnumu. Taču tā ir CITA tēma.

Bet es vēlējos runāt par verbāli izteiktas vēsts saturu un izteiksmi.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.27 18:18:47
Komentārs pie Rubeņa raksta:
(kurš man likās labi paskaidrojošs, izņemot šo - neej nekur - ceru, ka tas neizskan kā aicinājums neiet uz baznīcu, bet gan veidot pašam savu dievu.
Un tagad padomājiet, ka šos Rubeņa vārdus Lieldienās izlasīja tie tūkstoši cilvēku, kam i sapņos nerādās iet uz baznīcu vai lasīt Bībeli. Nevajag uztraukties par tiem, kas ir baznīcā un dzird veiksmīgākas vai ne tik veiksmīgas mācītāju runas, bet atrast veidu kā uzrunāt šos sevīdzīvotājus. Tā jau arī bija galvenā doma - neej nekur un nemeklē sev nekādus īpašus vārdus, vienkārši sastopi Jēzu savā dzīvē, pats sastopi, jo Viņš ir tepat.
Gan jau pēc tam, tas, kas ir Sastapies, atradīs sev ceļu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.27 18:29:35
a_masiks
Tie ir tie, par kuriem ir teikts - ar nocietinātām sirdīm... Tie, kam tumsība ir bijusi mīļāka par gaismu. Un vēl diezgan daudz līdzīgu. Jo acīmredzot, mēs cilvēki esam tāda negatīvā izlase, no kuras vēl var izsijāt un tikai šur tur atrast pa kādam, kas dzird un atsaucas Dievam. Bet vairumam viss ir pie kājas. Kāpēc? Nezinu... lai cik žēl un cik labprāt...
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.27 19:14:30
a_masiks
Kāpēc nenotic?...
Domāju, ka ne tuvu ne vienmēr kristiešos var ieraudzīt To, kam viņi (it kā) seko. Ne vārdos, ne darbos, ne sirdī. Tālab jau arī pasaule neietic, ka neredz kristiešus patiesi - un pozitīvi - atškiramies no visa cita, kas pārmēru ir apkārt. Kā pirmdraudžu laikā pie pagāniem - tāds dievs, un tāds, un vēl kaut kāds, un, ja kristieši nebūtu devuši pietiekami pārliecinošu liecību par savu Dievu, tad neviens viņiem nebūtu ticējis. Bet viņi liecināja - bieži vien līdz pat moceklībai.
P.S. Arī par sevi nezinu, vai manī bieži var Jēzus atblāzmu ieraudzīt. Varbūt tik kādos mirkļos. Bet tajos, kad nevar, tos visbiežāk arī skaidri apzinos un tādu ir daudz.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.03.27 19:42:14
Nu lūk, turpinot Ctulhu domu, - ar dzīvesveidu parsvarā kristieši īpaši neatšķiras, pret grēku attieksme kļūst aizvien liberālāka, par tikumiem runā aizvien kuslāk. Reti kurš Kristus dēļ vēlas pasaules acis kļūt muļķis. Un, izlasot filozofisku apceri par Jēzus augšāmcelšanos, neticīgam cilvēkam nekļūst skaidrs - a kālab man to visu vajag? Kālab es bez Jēzus esmu tikai elles kandidāts un cits nekas man nespīd? Kamēr nepasaka skaidrā tekstā, ka esmu grēcinieks un tālab esmu pelnījis nāvi, tikmēr Jēzus parastam pagānu cilvēkam nemaz akūti nav vajadzīgs, ja vien viņš nenonāk kādās lielās bēdās vai pārbaudījumos, kad visi striķi trūkst (tad gan visbiežāk beidzot sadzird).
Manuprāt, IR jārunā skaidrā tekstā i par grēku, i par pēcnāvi, i par Jēzus nopelnu. Ja skaidri un nesamocīti izteiktu vēsti neņem pretī, tad "jānokrata pīšļi" un jāiet tālāk, lai Dieva žēlīgs.
Rolands [81.198.190.2]
# Iesūtīts: 2008.03.27 20:48:42
Aber man māc.J.Rubeņa sacītais ļoti patīk! Es viņu ļoti labi saprotu. Vai tas ir slikti? Ko, nu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.28 12:27:51
Es biju tas, kas atzina, ka nepavelku līdz Rubeņa līmenim! Vismaz ne pārāk sapratu kā un kāpēc un par ko Rubenis raksta, laigan "ar pakaļu jūtu", ka doma ir laba un dziļa! Tik noķert to neprotu!

Acīmredzot man tiešām pietrūxt šī spēja gan pašam izteikties gan citus saprast tā cilvēcīgi un vienkārši un tai pat laikā nenonivilējot pašu vēsti līdz banalitātēm un primitīvismam! Rubenis tā kaut kā prot...

Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.03.28 14:24:10
Pirms kaut ko pasludināt citiem, pašam tas jāsaprot.
Jautājums nav par sludināšanu neticīgajiem. Jautājums ir par to, vai mēs paši kaut ko tiešām zinām un saprotam, jeb tikai atkārtojam katehēzes līmeņa frāzes.
Tur jau ir tā lieta, ka standarta pasludinājums aizsniedz tikai ļoti šauru, nelielu cilvēku grupu. Tos, kuriem pietiek ar intuitīvu nojautu, skaisti skanošām frāzēm. Tāpēc es domāju, ka mūsu pienākums ir vienmēr meklēt jaunus ceļus, kā ne tikai sludināt, bet pašiem sevi (savas ticības pamatus) saprast un apzināties.
Rubenis raksta izcili mīklaini pēdējā laikā. Un tomēr nav noliedzams, ka, bieži vien mums nesaprotamā veidā, viņa darbība cilvēkus pamudina meklēt tālāk. Un tad pienāk brīdis, kad kāds varbūt paņem rokās arī pavisam vienkāršu katehēzes grāmatu (kādas vēl arvien latviešu valodā trūkst)...
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.03.28 15:21:43
Luters tak arī no sirds aicināja tautu izglītoties, lai tai nevarētu makaronus uz ausīm kārtu un tādēļ neaizmaldītos neceļos.

mans uzskaitījums bija atbilde uz jautājumu, kādēļ ir tik daudz neticīgo un maz ticīgo jeb "daudz ir aicināto, bet maz izredzēto"
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.28 16:32:33
KN, varbūt izlasi, man likās interesanti, katrā ziņā izglītībai un izglītošanai viņi pievērsa ļoooti lielu uzmanību http://www.restorationfoundation.org/volume_3/32_6.htm
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.28 18:21:45
Nabaga Teofans. Tik tālu esam novirzījušies no Augšāmcelšanās!

KarotesNav,
tēmā par Lieldienu sprediķi Domā izteicos par to tām sasodītajām instrukcijām, kuras Tu tik ļoti gaidi no Dieva!
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.28 18:35:40
Noasveidīgais -> Apbrīnojamas ir dažu spējas pierakstīt n-tās lapas!

Būtu gan labi atgriezties pie sākotnējā uzstādījuma.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.28 21:15:43
Ctulhu,
dīvaini gan!
Bet jauki. Jo zinātne un pasaules Radītājs nav pretrunā!
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.03.28 23:04:52
Jā, 7 lapas un tikai viena par tēmu. Lūdzu visus rakstītājus turpmāk uzmanīgāk sekot līdzi tam, ko viņi kurā tēmā raksta. Citādi Jūsu vērtīgie komentāri vēsturei nepaliks.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.28 23:45:07
Mods-1
Nepārcenties, ludzu!
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.03.29 08:51:59
Balss,Noasveidīgais
Iespējams jūsu ieteikumus ņemt vērā un iejaukties tikai tad, kad paši lūdz to darīt, protams. Man gan reizēm ir žēl, kad labas tēmas pazūd savstarpējās sarunās par visu un neko.
Bet es visādā ziņā to nopietni apdomāšu.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.03.29 08:53:14
Paldies, Mods-1!
Esmu priecīgs par sapratni.

Starp citu, es piekrītu, ka mēs novirzījāmies no tēmas. Jautājums ir tikai par to, kāds ir tam risinājums.
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.29 09:37:43
Mods-1
Reizēm, kad tēma ir visumā izsmelta, lai jau tad iet offtopā! Bet, ja tas notiek tādā veidā, kad par tēmu vairs nevar tikt pie vārda, tad skalpelis tā kā prasās.
Varbūt var visu offtopu vienkārši pārcelt jaunā tēmā (līdz kamēr atkal aizbrauks nost kur citur?...)
Mods-1
# Iesūtīts: 2008.03.29 11:21:50
Noasveidīgais, Balss
Atbilde diskusijā par forumu.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 21247