atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Mirt ticības dēļ
vilks
Iesūtīts: 2009.01.23 13:52:17
Lasiiju shodien Jaanja ev. 17. nodalju un iipashi ieveeroju shos pantus:

"Tāpat kā Tu Mani esi sūtījis pasaulē, arī Es viņus esmu sūtījis pasaulē.
Un viņu labā Es pats svētījos nāvē, lai arī viņi būtu patiesībā svētīti." (Jn. 17:18-19)

Neaizmirstot Jeezus naaves greeku izpirkshanas noziimi, vai nevareetu buut arii ta, ka ar Savu naavi Jeezus paraada paraugu saviem maacekljiem un visiem, kas vinjam sekos veelaak - shii Patiesiiiba, ko es sludinu un ko juus esat aicinaati sludinaat, ir tik veertiiga un svariiga, ka taas deelj ir veerts mirt. Taa ir daudz veertiigaaka par jebko, ko cilveki var sev ieguut shiis dziives laikaa.
Taadeelj, ja cilveeki ar draudiem liek atteikties no shiis patiesiibas vai taas sludinaashanas, tad nav jaabaidaas atdot savu dziiviibu par to.

Jautaajums kristieshiem - vai ticiiba, ko esat sanjeemushi, jums arii ikdienaa shkjiet tik noziimiiga, ka taas deelj ir veerts mirt? Un ko dariit, lai taa buutu?
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.23 13:53:41
Man pashai jau nu diez kaa nesanaak. Bet gribeetos. Lai gan dziivi taada zinaamaa meeraa arii sarezhgjii.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 14:26:35
vilks, tā tiešām ir tā vērta lai mirtu...

Pavisam cita lieta ir vai man būtu pietiekami daudz spēka un ticība tiešām praktiski par to atdod dzīvību... Es personīgi neesmu augstās domās par savām spējām un ticības izmēriem... Tāpēc... vienīgais uz ko varētu paļauties ir uz Dieva apsolījumu - gan to, ka viņš nedotu vairāk ciest, kā spējam nest, gan to, ka pasargās, gan to, ka dotu Vārdus ko runāt, ja nāktos sevi kādā tiesā aizstāvēt!

Pāvils
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:09:59
vilks Jautaajums kristieshiem - vai ticiiba, ko esat sanjeemushi, jums arii ikdienaa shkjiet tik noziimiiga, ka taas deelj ir veerts mirt? Un ko dariit, lai taa buutu?

Ja patiesi ticam Dievam un mūžīgajai dzīvībai, tad atbilde viennozīmīgi ir - jā, ticības dēļ ir vērts mirt. Tomēr, kā te jau atzīmēts, "moceklība" nav mūsu brīva izvēle, bet īpašs Dieva aicinājums. Ja kāds meklē mocekļa nāvi bez šī aicinājuma, tad tāda traģikomēdija vien iznāk...
incognito
# Labojis incognito: 2009.01.23 19:17:50
Vai ar izteicienu mirt ticības dēļ tiek domāts dzīvot atbilstoši ticībai arī, ja tas rada apdraudējumu?
Nu, piemēram, pēc pazīstamās Mateja evaņģēlija vietas
"Jūs esat dzirdējuši, ka ir sacīts: aci pret aci un zobu pret zobu.
Bet Es jums saku: jums nebūs pretim stāvēt ļaunajam; bet, kas tev sit labajā vaigā, tam pagriez arī otru."

atsacīties no pretošanās pat, ja tas maksātu dzīvību?
Pāvils
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:25:31
incognito
Zināmā mērā arī tā to var saprast, bet es gan nedomāju, ka kristietim būtu jāstāv kā stabam un jāļauj katram apdzērušamies huligānam sevi nogalināt. Ar sišanu vaigā te drīzāk būtu saprotams izaicinājums, apvainojums un nevis reāls dzīvības apdraudējums.
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:35:37
Vienkārši ar nāvi ticības dēļ var saprast visai dažādas lietas un būtu svarīgi saprast, kāda ir šī nozīme te.
Piemēram, nesen ASV mira bērns tāpēc, ka vecāki bija mēģinājuši mazo no diabēta ārstēt ar lūgšanām, atbilstoši savai ticībai. Rakstā bija minēts, ka ik gadu šādi nomirst 200-300 cilvēku.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.01.23 21:34:34
incognito
Neesi domājis, ka šis vēlējums ir neprecīzi tulkots.
"Bet Es jums saku: jums nebūs IEpretim stāvēt ļaunajam; bet, kas tev sit labajā vaigā, tam GRIEZ arī PA otru." ?
Kontekstā ar http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=2&id=1710
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.23 22:02:45
Džamšuds Tas Pats Olita incognito Ctulhu un citi
Mīļie brāļi un māsas, kas gluži nepiederat kristīgajai baznīcai, lūdzu atcerieties, ka šī diskusija ir primāri kristiešiem. Dieva esamība un Bībeles patiesums šai diskusijā nav apspriežami jautājumi. (Tas tā, profilaksei, līdz šim ir par tēmu, bet lai nesākas novirzīšnās. )
Vienkārši Jony
# Iesūtīts: 2009.01.23 22:36:16
Es godīgi atzīšos, ka nevēlētos nonākt situācijā, kad par ticību būtu jāmirst.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.24 02:45:31
Pieņemu, ka tā sīkā, ikdienišķā miršana sev var būt pat grūtāka nekā vienreizējs varonības akts...
logopsihs [81.198.139.198]
# Iesūtīts: 2009.01.24 02:55:35
a logopsihs piekrīt Trilobītei - gudri prātot sēdot siltā mājā ir viegli - a tad, kad dzīvībai draud briesmas, tad neviens jau nesaka - vai kur forši - beidzot mani kāds novēks un būšu paradīzē,... bet parasti cenšas savu ādu glābt, ja vien iespējams.
Un, ja kāds atnāk un mūs fiksi nošauj, vai nodur - tad laikam ir vieglāk, bet ja logopsihu mušītu ilgi un dikti un nesteidzoties - logopsihs arī nezin, kā tur būtu...
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.24 02:58:41
Par mūsu spēju izturēt spīdzināšanu mēs neviens nezinām. Tā ir gudrošana, kas būtu, ja būtu...
Domāju, ka Vilka jautājums to sevī ietver, bet ir plašāks. Tas attiecas uz visu mūsu dzīvi.
72 jānis [78.84.233.99]
# Iesūtīts: 2009.01.24 03:04:26
Kas ar Kristu ikdienā reāli sarunājas, tas arī spēj. Pārējais ir vienkārša liekuļošana. Es domāju, ka es nespētu. Man mana dzīvība, lai arī ko es te rakstītu ir dārga - ļoti dārga.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.24 11:12:03
artos
Tev skaista baznīca bildē! Kur tāda atrodas? Ko saki pats par sevi? (Tev profilā tukšums...)
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.25 20:55:17
artos
Patiess prieks!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.26 10:59:34
manuprāt,un te nebūs runa tikai par kristietību,bet jebkuras ticības pārstāvji,ja patiesi tic,tad nāves nemaz nav.

tā ir iespēja parādīt,cik mierīgi un nosvērti tu esi gatavs pāriet jaunajā realitātē,pasaulē,bardo u.t.t.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 31 , pavisam kopa bijuši: 12353