atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Bībele vai tās izskaidrojums
elina222
Iesūtīts: 2008.07.23 22:00:37
Kāda jums bija pirmā iepazīšanās ar Dievu? Vai papriekšu izlasījāt Bībeli un tad dzirdējāt (piemēram, baznīcā) rakstu izskaidrojumus, vai otrādi? Tāds jautājums, jo ir taču tādas - visbiežāk pārprastās rakstu vietas. Ne par velti daudzi, kas lasījuši Bībeli, to vērtē kā pretrunu pilnu un tā arī nepaliek ticībā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.25 13:35:46
Mulders
Vismaz reinkarnāciju tu saredzi kā pazīmi, ka runa iet par tavuprāt "taisnīgu" sistēmu!

Es vienkārši redzu, ka taisnīga sistēma noved pie reinkarnācijas, vai vismaz - pie priekš un pēc esksitences, kas nav glužitas pats.
Taisnīgumu es definēju, izejot no vispārpieņemtās izpratnes - vienlīdzīgi apstākļi visiem, neviens nav izredzētāks, jāņem vērā apstākļi utml.
Vēl jāpieliek klāt mīlestība.
Es cenšos skatīties "no malas", jo neesmu kādas tur reinkarnācijas ticības piekritējs. "Sirdī" es tās jūtu apmēram kā "Vīnes meža pasakas" (tikai nesapriecājies, tajā grāmatā ir vēl daudzas citas pasakas).

cik dažādi mēs esam un ka tamdēļ skats no apakšas liek domāt par "netaisnību" nereti!
Šis savukārt ļauj attaisnot dajebko, jebkādas reliģjias darbus, ar "mēs to nesaprotam, izskatās jau it kā nežēlīgi, bet patiesībā viss ir oki".

Tev ir jāupurē kaut kādas acīmredzamas lietas (kā 3ais ņūtona likums) lai iegūtu "taisnīgumu"... kurš arī ir īstenībā louzly definēts!
Tas tā nav, tu neesi neko sapratis. Bet - tam vajag atsevišķu tēmu, vai arī atgriežamies smilšukastē? ;-)

Visu sistēmu pamatā ir nepārbaudāmi apgalvojumi!
Tikai dažām sistēmām tie apgalvojumi nav tik kategoriski, un pieļauj "bet varbūt tā nav", vai nu arī "var būt arī savādāk", kā tajās dažādajās ģeometrijās.
Te ir viena liela bēda - nav kritēriju, pēc kuriem vari pateikt, ka tavi izvēlētie pamati ir pareizi. Un tad būtu ļoti dīvaini uzskatīt par taisnīgu, ja kāds mūžīgi cieš savas gaumes dēļ (ne to izvēlējās).
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 13:43:08
Rausītis... ka tik tas nebūs "Abolition of Man" - neesmu pac lasījis, referncējos uz tiem, kas paši uz to referencējās!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.25 13:48:10
Te ir viena liela bēda - nav kritēriju, pēc kuriem vari pateikt, ka tavi izvēlētie pamati ir pareizi. Un tad būtu ļoti dīvaini uzskatīt par taisnīgu, ja kāds mūžīgi cieš savas gaumes dēļ (ne to izvēlējās).

Šitas ir labs jautājums.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.25 13:48:21
Mulders

Nu Mulder, vienreiz jau bij diskusija par šo tēmu un ar to ir jāapietas ļoooti uzmanīgi, jo šāds bībeles grāmatu iedalījums ir tikai nosacīts. Visu laiku jāpatur prātā, ka neatkarīgi no tā vai konkrētā grāmata ir H vai A, tas tik un tā ir un paliek Dieva vārds. Nepiekrītu, ka viens ir pakārtots otram, bet gan pakārtotība ir abpusēja.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 13:59:44
Mulders
Varētu nosaukt, piemēram, Baznīctēvus, kas no tevis nosauktā darba ir citējuši un varbūt draudzes/baznīcas, kas to izmantojuši savā sludināšanā un mācībā?

Šķiet,tu,draugs garāmejot esi ieskatījies minetājā Jēzus Kristus mācībā,kas nav iekļauta kanonos.Tieši tāpēc arī spriedumi tavi,ir absurdi un nesaturīgi.
Pacenties tak iepazīties ar tekstiem un tev viss būs skaidrs,kāpēc baznīctēvi klusē.Lai gan tīni pašā laikā,ir dotas norādes uz materiāliem,kas ņemti no Vatikāna bibliotēkas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:00:24
Es cenšos skatīties "no malas", jo neesmu kādas tur reinkarnācijas ticības piekritējs. "Sirdī" es tās jūtu apmēram kā "Vīnes meža pasakas" (tikai nesapriecājies, tajā grāmatā ir vēl daudzas citas pasakas).

Un redzēto tu interpretē kādā freimworkā. BTW nezinu kas tās par pasakām!

Šis savukārt ļauj attaisnot dajebko, jebkādas reliģjias darbus, ar "mēs to nesaprotam, izskatās jau it kā nežēlīgi, bet patiesībā viss ir oki".
Blēņas! Vismaz Kristietība nemēģina par labu padarīt ļauno un par ļaunu padarīt labo! Kristietība atzīst netaisnību, ka tāda pastāv, un kā jau teicu - cilvēku kļūda vispār bieži ir - mēģinājums racionalizēt ļaunumu - mēģinājusm atrast ļaunumam tādu izskaidrojumu, kas šo ļaunumu padara par "paciešamu" - tas ir blefs. Ļaunums apriori ir irracionāls, neracionalizējams ļaunums un ciešanu radošs fenomens. Tas ir normāli, ka tu bēdz un vairies no ļaunuma, meklē sistēmu, kas "neitralizē" ļauno. Jocīgi, ka tu atrodi meirinājumu tādu shēmu izveidošanā, kas ļaunumu noveļ uz "pac vainīgs, pac to gribēji, ko gribēji to dabūji" - tas ir Blame the Victim piegājienā ! Kristietība glābiņu un kompensāciju atrod Kristū, kur Kristus laicīgas ciešanas komepnsē ar pārlaicīgām mūžīgu svētlaimi un prieku! Dievs netaisnībai pretī liek Žēlastību - tas ir - netaisnību ar mīnuss zīmi - dāvājot saviem bērniem vairāk nekā viņi ir pelnījuši - tieši mīlestības dēļ. Jo tieši mīlestība savam mīlestības objektam dod vairāk, nekā tas pēc likuma vai savas darbības ir pelnījis!
Tava sistēma mēģina meklēt šo balansu, šo faktiski VD likuma izpratni - zobs pret zobu, acs pret aci! Dievs atzīstot grēka kā netaisnības existenci, piedāvā žēlastību kā kompensāciju, un šo "zobs pret zobu" "acs pret aci" noslēpjot pats sevī!

Tavā sistēmā, ja es iesitu, iesitīs man. Kristietībā Dievs sitienu, ko esmu nodarījis es, atbildi saņem pats uz sevi tā pasargājot mani no pretsitiena! Tev tas šķiet netaisnīgi, bet mums tas šķiet mīlestība! Tādējādi Dievs uzņemoties grēku uz sevīm to izdzēš... Tavā sistēmā, vienreiz iesākta ļaunuma ķēde, nekad nebeidzas! Jeb... atdurās netaisnībā - kad kāds nesaņem, to ko pelnījis!

Tikai dažām sistēmām tie apgalvojumi nav tik kategoriski, un pieļauj "bet varbūt tā nav", vai nu arī "var būt arī savādāk", kā tajās dažādajās ģeometrijās. (C)

Jā, bet tad kad tu cel māju, tu nemaini ģeometrijas būvniecības gaitā! Pirms tu iejauc pankūku mīklu tu sev nosaki kādā ģeometrijā to darīsi un tikai tad rīkojies...
Un te nu sanāk `ģeometrijas tests" - Realitāte, kas nepakļaujas mūsu viedoklim - veic korekcijas! Tu nevarēsi Realitātei uzvilkt zeķi, kas tai neder... līdz ar to, pati realitāte koriģēs tavu sistēmu, tad kad tu saskaņā ar to sāksi būvēt reālu "pili". Kāmēr tu nedzīvo saskaņā ar kādu sistēmu, tikmēr tās atbilstību realitātei noteikt tu nevari... Līdz ar to tāda "reinkarnoloģiska" sistēma, kuras "kodols" vispār ir pārpasaulīgs un faktiski paziņo, ka šis ir sapnis, ir bezjēdzīga, jo nepārbaudāma - nefalsificējama - jo kā tu pats pateici - tur augšā ir vieni likumi - bet te lejā ja`dzīvo tā it kā tās augšas nebūtu -s askaņā ar "mīlestības likumu"!

Līdz ar to - tāda smadzeņu fizkultūra par dažādām ģeometrijām ir jauka līdz brīdim, kāmēr tev nav ar reālu lietu jānodarbojas!

Tāpēc jau Darwinisms ir tik dzīvotspējīgs - jo uz šamā jau neviens nebāzē nevienu reālu tehnoloģiju, medicīnu vai dajebko. Bet tie, kas mēģina bāzēt - sabrauc auzās

Tāpēc Realitāte ir vislabākais teoriju tests. Prakse! Dzīve saskaņā ar šo teoriju! Un esmu drošs, ka reti kurš ateists dzīvo saskaņā pats ar savu teorijU!

Te ir viena liela bēda - nav kritēriju, pēc kuriem vari pateikt, ka tavi izvēlētie pamati ir pareizi. Un tad būtu ļoti dīvaini uzskatīt par taisnīgu, ja kāds mūžīgi cieš savas gaumes dēļ (ne to izvēlējās). (C)

Kā jau teicu, nav kritēriju ar kuriem izvērtēt paradigmu!
Vienīgais ir - mēģināt dzīvot saskaņā ar savu sistēmu un skatīties kas sanāk! Protams, tas arī nebūs absolūtais, bet vismaz drošus ļapusus tas izfiltrēs!
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:03:40
Mulders

Е В А Н Г Е Л И Е
М И Р А
И И С У С А Х Р И С Т А
от ученика Иоанна

Ибо ваш Отец Небесный есть Любовь!
Ибо ваша Мать Земля есть Любовь!
Ибо сын человеческий есть Любовь!
И благодаря Любви Небесный Отец, Мать-Земля и сын человеческий едины. Ибо дух сына чело-
веческого происходит от Духа Отца Небесного и Тела Матери-Земли. Потому будьте совершенны,
как Дух Отца Небесного и Тело Матери-Земли.
Любите Отца вашего Небесного, как Он любит ваш дух.
Любите также вашу Мать-Землю, как Она любит ваше тело.
Любите братьев ваших истинных, как ваш Отец Небесный и Мать-Земля любят их. И тогда ваш
Отец Небесный даст вам свой Святой Дух, а ваша Мать-Земля — своё Святое Тело. И тогда сыновья
человеческие, как истинные братья, будут любить друг друга такой Любовью, которую дарят им их
Отец Небесный и Мать Земля: и тогда станут они друг для друга истинными утешителями. И тогда
только исчезнут с Лица Земли все беды и вся печаль, и воцарится на ней Любовь и Радость. И станет
тогда Земля подобна Небесам и придет Царствие Божие. И сын человеческий придет во всей Славе
своей, чтобы овладеть своим наследством — Царствием Божиим. Ибо сыны человеческие живут в
Отце Небесном и Матери-Земле, и Небесный Отец и Мать-Земля живут в них.

Ибо никто не служит двум господам. Поистине, или служат Вельзевулу и его дьяволам, или нашей
Матери-Земле и Её жизни. Поистине говорю я вам: Блаженны те, которые следуют законам жизни и
которые не следуют по тропам смерти. Ибо в них жизненные силы будут расти, всё более укрепляясь,
и они избегнут влияния смерти.
И все, кто находились около Него, слушали Его слова с удивлением: Ибо Его слова были полны
Силы, и Он учил не так, как учили священнослужители и книжники.
Между тем, хотя солнце уже закатилось, они не возвращались в свои дома. Они сели около Иисуса
и спросили Его: Учитель, каковы законы жизни? Останься подольше с нами и научи нас. Мы хотим
послушать Твоё учение и запомнить его, чтобы идти прямым путём.
Тогда Иисус сел среди них и сказал: Поистине я скажу вам: Никто не может быть счастлив, если
не следует Закону. А другие ответили Ему: Мы все следуем законам Моисея: это он дал нам закон
таким, каким написан он в Священном Писании.
И ответил им Иисус: Не ищите Закона в вашем писании. Ибо Закон — это Жизнь, а в писании
мертво. Поистине говорю я вам: Моисей не получал свои законы от Бога написанными, а от Живого
Слова.
Закон — это Слово Жизни, переданное живым пророком для живых людей. Во всём сущем запи-
сан Закон. Вы найдёте его в траве, в дереве, в реке, в горах, в птицах, в небе, в рыбах, в озерах и в мо-
рях, но особенно ищите его в самих себе.
Ибо поистине говорю я вам: Всё сущее, в котором есть жизнь, ближе к Богу, чем писание, лишён-
ное жизни. Бог создал жизнь и всё сущее таковым, что они являются Словом вечной жизни и служат
e"ангелие мира hис3са uрис2а о2 3чени*а hоанна
109
Учением человеку о Законах истинного Бога. Бог написал Свои Законы не на страницах книг, но в
вашем сердце, и в вашем духе.


Lūk tev dzīvs vārds un dzīva mācība,kas ness un satur garīgu dziļumu un patiesību,kas katram cilvēkam,saprātīgam,skaidri domājošam cilvēkam bija,ir un būs saprotami pat bez Kristus vārdiem.

Bet tādiem kā tu,es nedomāju to nievājoši,ir nepieciešams baznīckunga vārds un ukazs.Tad nu arī proti,kas ir tavs kungs un skolotājs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:04:28
Ingars, tā ir tā pati tēma, kad jautājumā "Raksti paskaidro rakstus" ir jāuzdod "Kuri Raksti kurus rakstus paskaidro"! Kā veidojas šī Hierarhija! Jā tas viss ir Dieva Vārds, bet tas ir jāsaprot!

Arī "Ej un upurē savu dēlu" ir Dieva Vārds... tik man cik zināms, neviens Kristietis neseko šiem Dieva Vārdiem
Piemērs ir triviāls un banāls, bet perfekti parāda to, par ko es runāju!

Un ja kāds sāks savu pirmdzimto dēlu uz sārta dedzināt tikai tāpēc, ka Dievs tā pavēlēja tam, kura ticība ir piemērs mūsu ticībai, tad tu dabūsi tādu reliģiju, kas ir tik tāla no Kristietības cik tālu vien kāda var būt - bet tā tač būs Dieva Vārdā balstīta!

Tā kā patiesi ir Svētā Gara komponente un Diev Žēlastība, kad vispaŗ varam Rakstus saprast... un neticīgajiem tas nav dots... un mēs arī to viņiem iedot nevaram! Viss ko mēs varam ir ticēt uz Dievu un cerēt, ka viņš pats mus mācīs un vadīs... Pāvils tak arī saka, ja ko neesat sapratuši, gan Dievs to atklās - ar to Pāvils parāda, ka Kristiešu izpratne ir ļoti dažāda un tomēr - tas ir viens un tas pats Zilonis ko taustām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:05:45
Te ir viena liela bēda - nav kritēriju, pēc kuriem vari pateikt, ka tavi izvēlētie pamati ir pareizi. Un tad būtu ļoti dīvaini uzskatīt par taisnīgu, ja kāds mūžīgi cieš savas gaumes dēļ (ne to izvēlējās). (C)

Tb tev šķiet netaisnīgi, ka kāds cieš, ja izvēlās ar galvu sienā ieskriet? Maita siena nepalika mīxta un neatskanēja maiga salda mūzika, kas paskadiro, ka sienā skriet ir nevēlami, bet nu ja ļoti ļoti gribās, tad var... Dievs tamdēļ jau var iespringt un klinti par spilventiņu padarīt - nav tač viņš nekāds Hļupiks!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:07:24
tev šķiet netaisnīgi, ka kāds cieš, ja izvēlās ar galvu sienā ieskriet?

Bet Dievs tak viņam neiedeva ne ticību un gribu to pieņemt? Tb, sanāk, ka Dievs viņu apzināti radīja iznīcībai?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:08:31
Mulders
nu tā uzreiz vajadzēja paskaidrot
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:10:03
Zive.
ir daži luterāņi, kas vot aiziet šitajā galējībā. Patiesībā ir tā, ka mums nav iespējams izprast to tehnoloģiju - kā tieši Svētias Gars mijiedarbojas ar mūsu brīvo gribu. Mēs vienkārši zinam to, kas mums jāzina, lai varētu kļūt pestīti, bet par tik augstām lietām lai tev galva nesāp
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:11:13
Pacenties tak iepazīties ar tekstiem un tev viss būs skaidrs,kāpēc baznīctēvi klusē.Lai gan tīni pašā laikā,ir dotas norādes uz materiāliem,kas ņemti no Vatikāna bibliotēkas. (C)

Pagaidām man pietiek ar to, ka Sākotnēji bij skaidrs kuri Raksti ir kanoniski un Dieva Inspirēti bet kuri ir, piemēram, Gnostiķu pašsacarētas basņas!

Ja tu iedosi kādus ticamus iemeslus vēl, izskatīšu!

Mēs ticam Apustuļu Vārdiem un Jēzus Kristus vārdiem... Tāpat kā tam ticēja visi pirms mums...
Savukārt reliģisko fantastiku un dzeju ir visādi viltus pravieši vienmēr rakstījuši un sacerējuši... kur viņi tagad ir?

Pareizi saka Kristus - Debes un Zeme zudīs, bet Mani vārdi nezudīs!

Kādam patīk visādi Gnostiķu basņas, kādam patīk Dena Brauna sacerējumi... bet mēs sludinām Krustā Sisto, kas grieķiem ģeķība un jūdiem apgrēcība!

Kas neapliecina Kristu, tas ir no Velna...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:14:17
Bet Dievs tak viņam neiedeva ne ticību un gribu to pieņemt? Tb, sanāk, ka Dievs viņu apzināti radīja iznīcībai? (C)

Es šādās reizēs jautāju - KN - vai tu gribi lai Dievs dāvā tev ticību un gribu Viņu Pieņemt?

Kaut kā visi neticīgie bēg no šī jautājuma - jo ļoti labi acīmredzot zin savu iekšējo balsi - nē es negribu!

Nu un tad jautājums - a ko tad čīxti, ka negribi Dievu pazīt tad Dievs arī nerēgojas - tas ir ekvivalents - gribu skriet sienā... Nu un tad sāp! Un tad Dievu vaino ka šis tavā vietā neizdara gribas aktu!

Redzi mums ir jānomirst savai gribai... jākļūst pasīviem, jāpārstāj savā ziņā existēt! Jānomirst, lai sāktu dzīvot!

Jeb citiem vārdiem... šis brīnišķīgais talnats - noraidīt Dievu - jāvērš pašam pret sevi - sevi jānoraida... jo mēs paši esam sev Dievi - tad kamdēļ neizmantot mantoto talantu - Dievu noraidīšanu - pašiem pret šo vienīgo elku Dievu - mūsu ego!

Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:15:16
Starp citu, ja kādam šī tēma - par rakstu autentiskumu neļauj naktīs gulēt, iesaku grāmatu "Vai bībelei var uzticēties?" Ļoti laba
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:16:11
Ingars, man šamā kaut kā pa vienu ausi iekšā pa otru ārā... nefiga neacros par ko bazars bij!
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:17:30
Mulders
Tu pārteicies sakot"Pagaidām man pietiek ar to, ka Sākotnēji bij skaidrs kuri Raksti ir kanoniski un Dieva Inspirēti bet kuri ir, piemēram, Gnostiķu pašsacarētas basņas"

Tu gribēji teikt`...kuri raksti ir iekļauti kanonos,bet kuri nav"
Tad nu lūk,tev raksti,kuri nav iekļauti kanonos.

Zive.
# Labojis Zive.: 2008.07.25 14:17:32
Mulders
Kaut kā visi neticīgie bēg no šī jautājuma - jo ļoti labi acīmredzot zin savu iekšējo balsi - nē es negribu!

Nu bet protams, jo cilvēks pats no sevis jau to nevar gribēt /viš ir pēc savas dabas slikts un neko labu pats no sevis nevar gribēt/, vai ne tā? Vismaz tā Tu stāsti.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:18:22
Mulders
"Kas neapliecina Kristu, tas ir no Velna...
°Sanāk,tu esi no velna?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 14:21:37
Mulders

82 Ибо истинно говорю вам, всё живое ближе к Богу, чем писания, в которых нет жизни.
83 Бог так сотворил жизнь и всех живых существ, чтобы могли они вечным словом обучать человека законам истинного Бога.
84 Бог писал эти законы не на страницах книг, а в сердцах ваших и в духе вашем.
85 Они в дыхании вашем, в вашей крови, в ваших костях, в вашей плоти, в ваших внутренностях, ваших глазах, ваших ушах и в каждой мельчайшей частице тел ваших.
86 Они в воздухе, в воде, в земле, в растениях, в лучах солнца, в глубинах и высотах.
87 Все они говорят с вами, чтобы вы могли понять язык и волю Бога живого.
88 Но вы закрываете глаза ваши, чтобы не видеть и закрываете уши ваши, чтобы не слышать.
89 Истинно говорю вам, что писания - это творения человека, а жизнь и всё её многообразие являются творениями нашего Бога.
90 Почему же не слушаете вы слов Бога, записанных в его творениях?
91 И почему изучаете вы мертвые писания, которые есть творения рук людских?
92 - Как же мы можем читать законы Бога, которые не в писаниях?
93 Где записаны они?
94 Прочти их нам оттуда, где ты видишь их, ибо не знаем мы ничего, кроме писаний, унаследованных нами от предков наших.
95 Расскажи нам законы, о которых ты говоришь, чтобы услышав их, мы могли исцелиться и быть прощенными.
96 Иисус сказал: - Вы не понимаете слов жизни, потому что пребываете в смерти.
97 Темнота закрывает вам глаза и уши ваши глухи.
98 Ибо истинно говорю вам, никакой пользы вам нет от изучения мертвых писаний, если на деле отвергаете вы того, кто дал вам эти писания.
99 Истинно говорю вам, Бог и его законы не в том, что вы делаете.

lai to saprastu,patiesi,ir jāskatās gara acīm.
Ticu,tu proti skatīt gara acīm.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 32220