atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Bībele vai tās izskaidrojums
elina222
Iesūtīts: 2008.07.23 22:00:37
Kāda jums bija pirmā iepazīšanās ar Dievu? Vai papriekšu izlasījāt Bībeli un tad dzirdējāt (piemēram, baznīcā) rakstu izskaidrojumus, vai otrādi? Tāds jautājums, jo ir taču tādas - visbiežāk pārprastās rakstu vietas. Ne par velti daudzi, kas lasījuši Bībeli, to vērtē kā pretrunu pilnu un tā arī nepaliek ticībā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 17:50:28
Bet pareizi,jo tava ticība ir iedresēta,paralēli tavai logikai.
Kā gan tu ar iedresētu logiku un iedresētu ticību savu ticību vari piemērot seniem tekstiem,kas nav iekļauti kanonos,ja tieši taksti,kas ir iekļauti kanonos ir iedresējuši tavu ticību un logiku.
Pats saproti,ka tu esi ne mazak,ne vairāk-Dogmats.


Protams, ka esmu Dogmatisks! Mana Dogma ir Apustuliskie Raksti - Rakstu Kanons kā to Vēsturiski Kristieši lietoja un ticēja.
Kur tev ar to problēma?

Teicu jau... tādējādi, ka ticu Kristus Mācībai mani nevar tik viegli izšūpot manā ticībā un pārliecībā kurš katrs Gnostiķu skricelējums! Būs kārtīgi jāpapūlās, lai pārliecinātu, ka kaut kāds darbs ir tā vērts, lai es atmestu kādus savas ticības artikulus un mainītu sava pasaules uzskata pamatus!

Tamdēļ jau profilā ierakstīts konservatīvs luterānis! Tas ir kāreiz tāds, kas tik viegli nemaina savus uzskatus!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.25 17:52:09
Mulders
Nu a ko darīt, ja civilizācija māžojas ar bērnu upurēšanu, a elementāru riteni izgudrot nevar.
Nuja, tad jāiet un jābrauc viņiem ar to riteni virsū, lai redz, kur ir spēks!

A Bet Spāņi & Co iekaroja veselu kontinetu, kura labumus pārsvarā mēs te tagad lietojam - sākot ar kompjiem un beidzot ar Demokrātiju!

Demokrātiju??? A grieķiem jau nekāda sakara ar to nav? Tāpēc ka nav kristieši?
Tiešām, izdevās tev tikt līdz "PSRS - ziloņu dzimtene"! :-)
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.07.25 17:53:07
a_masiks
Protams,ka man nav pamata neticēt,ka plakana zeme-trīs vaļi un bruņurupucis runā simbolisma valodā.
Kāpēc lai es to noliegtu?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 17:55:15
Mulders
Par to jau arī iet runa.
Евангелие
мира
Иисуса Христа
от ученика Иоанна
Kāpēc tad tu pēkšņi esi atteicies no apustuliskās liecības?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 17:57:12
Mulders
Bez tam,es jau nemaz tevi neaicinu atmest evangēlijus un apustuļu darbus.Kur es esmu tevis aicinājis atmest,vai atteikties?
Nevienā vārdā neesmu tevi uz to mudinājis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:00:08
Atzīsti,tu nevari būt objektīvs un objektīvi pateikt,vai kanonos iekļautie teksti nav pakārtoti baznīcas politikai. (C)

Baznīcas Politika sakrīt ar Dieva Vārdu!
Ko nozīmē "OBjektīvi". Manas ticības pamats ir Kristus un Apustuļu Raksti... Tie Raksti kurus Kristieši no sākuma uzskatīja par autoritatīviem, lietoja savās svētdarbībās, kurus Ticības Tēvi lietoja lai atspēkotu maldus etc. etc. etc.

Tāpēc jau Kristietību sauc par Kristīgo ticību Es TICU ka Kanons ir Dieva Vārds un to arī izmantoju savas dzīves un ticības veidošanai. Ko tur kāds ar politiku nodarbojās, man tas dziļi paralēli. Visādi frukti Dieva Vārdu izmanto visādiem mērķiem... Es ticu Kanoniskajos Rakstos paustajai Vēstij, tas ir manu uzskatu pamats... Un jebkurš cits avots, kas pretendē uz absolūto patiesību no manas puses tiks salīdzināts ar šiem Rakstiem!

Tādējādi... Kanons ir par tik objektīvs par cik objektīvs ir šo rakstu autors.
Baznīca, kā tāda organizēta struktūra vispār neparādās ātrāk par 4o gadsimtu, kad Rakstu Kanons jau praktiski bij noformējies... Baznīca nevis izgudroja kanonu, bet atklāja kanonu! Vīreļi sanāca un secināja, kurus Rakstus pats Svētais Gars ir padarījis par autoritatīviem, kurus draudzes atzīst par Dieva Vārda inspirētiem, kuri ir tie Raksti kas darbojas un rada un dzemdē Baznīcu! Viss kas viņiem atlika ir pateikt - jā mēs tam piekrītam - šitais ir tas, kam ticam!

Kanons, protams, ir arī savā ziņā atbilde kāreiz gnostiskajam garam, kas mēģināja dajebkuru skricelējumu uzdot par Dieviški INspirētu... Baznīca pateica - šis ir tas, kam ticam! Un viss!

Arī es tam ticu! Esmu kopībā ar to pasaules daļu, kas tic šiem Rakstiem kā Dieva Inspirētiem.
Gadījumā, ja Dievam ir cits viedoklis, tad baidos, ka viņš ir izvēlējies nepareizu metodi - Sandi - lai mani pārliecinātu par pretējo!

Tu nevari būt objektīvs,jo tu pilnībā balsties uz baznīcas autoritāti un vārdu.

Baznīcas tad vēl nebija. Es pilnībā Balstos uz Tiem Rakstiem uz kuriem Pilnībā Balstījās daudzi daudzi daudzi citi ticīgie pirms manīm, kuri arī savu ticību ir apstiprinājuši ne tikai lielos darbos bet arī ar asinīm slacījuši!

Proitams, ka es tur klāt nestāvēju, viss kas man ir, ir ticīgo liecības, personīgi pārdzīvotais dzīvē, izdomātais un lasītais Rakstos un Vēsturē... un esmu sev atzinis, ka Kanoniskie Raksti ir derīgi Dieva iepazīšanai un Pestīšanas saņemšanai. Ja kādam interesē kādas citas tēmas, tad var gadīties, ka tam Raksti neder! Tā kā man interesē mana mūžīgā existence un Rakstus esmu atzinis par labiem šī mērķa sasniegšanai, tad vot ir tā kā ir!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:00:11
Sandis
Kā var zināt, ka as evaņģēlijs tiešām no Jāņa? Daudz kā tas var būt nosaukts.
Pašiem 4 tradicionālajiem evaņģēlijiem, kā arī daudziem citiem rakstiem no JD autori av droši zināmi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:01:27
Par to jau arī iet runa.
Евангелие
мира
Иисуса Христа
от ученика Иоанна
Kāpēc tad tu pēkšņi esi atteicies no apustuliskās liecības?


Kas no visa šitā bij Apustuliskā Liecība?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:02:05
Mulders
Tieši pretēji:
<<Jo nekas nav apslēpts, kas nenāktu gaismā, nedz slepens, kas netaptu zināms>>

Liecība,kas reiz tika slēptas arhīvos un bija pieejamas pietuvinātiem ir atklātas un vairs nav slepenas,bet visiem pieejama.
Un tavs konservatīvisms,konkrētajā gadījumā ir nevietā,jo Kristus ir mācījis apziņu turēt atvērtu un modru,jo vīni nelej vecos ādas traukos,bet gan jaunos,tas ir atvērtā apziņā,kas ir atvērta jaunām zinībam,liecībām utm.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:03:11
a_masiks
Un kurš ir teicis,ka trīs vaļi ir burtiskā nozīmē?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:05:19
Sandis
Liecība,kas reiz tika slēptas arhīvos un bija pieejamas pietuvinātiem ir atklātas un vairs nav slepenas,bet visiem pieejama.
Ir daudz visādu liecību, rakstu, kanonisko, apokrifu un kādutur vēl, ko Mulders sauc par "gnostiķu skricelējumiem".
Pēc kā tu nosaki, kuri no tiem ir īsti, bet kuri safantazēti?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:06:15
Liecība,kas reiz tika slēptas arhīvos un bija pieejamas pietuvinātiem ir atklātas un vairs nav slepenas,bet visiem pieejama.

Nu un tad? Nu kāda daļa man gar to, ka kaut kur kāds izrok kaut ko, kas parāda kādu kristiešu izpratni!
Nu moš vēl pēc 1000 gadiem kādi frukti atraks šī Foruma arhīvus un pētīs 21 gadsimta Muldera Kristus izpratni! Vai tas ko mainīs Kanoniskajos rakstos? Nē taču!

Un tavs konservatīvisms,konkrētajā gadījumā ir nevietā,jo Kristus ir mācījis apziņu turēt atvērtu un modru,jo vīni nelej vecos ādas traukos,bet gan jaunos,tas ir atvērtā apziņā,kas ir atvērta jaunām zinībam,liecībām utm.

Viņš gan neteica neko par to, ka jaunajos traukos vajag tūcīt iekšā ko paga`das. Bet gan konkrēti - Jaunu Vīnu - tātad Jauno Mācību, kas attiecībā pret tā laika liecību ir tas, ko lasām Jaunajā Derībā - tāpēc jau to tā sauc!

Kristus arī brīdināja, ka nāks visādi viltus pravieši un mācītāji zīmēsies par Kristus lieciniekiem un Kristus brīdina - neticēt viņiem! Vot ij neticu!

Ja Kanoniskie Raksti derēja 1ā gadsimta kristiešiem lai nāktu pie Ticības un taptu Pestīti, tad tie der arī man, lai es nāku pie ticības un topu pestīts.
Ja tev 21 gadsimtā atrasti texti palīdz ticēt uz Jēzu Kristu un viņu par savu Kungu un Pestītāju un Cerību pieņemt, tad jo labāk! Prieks par tevi! Man par Kristu māca Kanoniskie Raksti... Ceļš, Dzīvība un Patiesība ir Kristus!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:11:26
KarotesNav
tas ir tikai tik daudz, cik nu kurā sabbiedrībā cilvēkiem sirdsapziņa nav atrofējusies. Ok tādi piemēri par rupjiem pārkāpumiem varbūt nav visai veiksmīgi, taču pat tāi nostrāda, jo lielai daļai sabiedrības un nerausta šie vispārpieņemtie principi, patiesībā šajā ziņā sabiedrība ir sašķelta - vieniem šie priencipi svarīgi, citiem ne, to pierāda arī tas, ka noziedzības līmenis nesamazinās.

Varam ņemt to pašu delta komleksitāti, vai arī - izdzīvošanu pa dinamikām un laimes gūšanu no šīs izdzīvošanas. Šķiet, ka tas ir viens un tas pats.
"Izdzīvot un būt par to laimīgam" kā pamatu pamats. Šķiet, ka citi pamati nedod stabilu sistēmu, un tai ir jāiznīkst agri vai vēlu.
Tātad, racionāli ir viss, kas veicina izdzīvošanu / palielina delta kompleksitāti.


tas nestrādā, jo viss ir samaitāts, katram laime var būt tas, kas citam ir nelaime. Un tas par to ka no nezagšanas gūst baudu - tā ir liekuļošana, jo tas atkarīgs no sirdsapziņas atrofācijas pakāpes. Bauda vispār ir relatīvs jēdziens un katrs to saprot savādāk. No sabiedrības viedokļ zagšana ir mīnuss, jo kuram gan patīk, ka viņu apzog? Bet noteiktā situācijā un apstākļos jebkurš cilvēks ir spējīgs pastrādāt jebkuru noziegumu, jo cilvēki balstās uz apšaubāmas vērtību sistēmas, kuru katrā situācijā iespējams grozīt un piemērot pēc sirds patikas


Izdzīdzīvot un būt laimīgam - laimīga tauta un laimīgs Staļins, un visiem priecīgs prāts. Vai tu maz zini, kas ir laime? Ta katram par to savs priekšstats, cilvēki nemaz patiesībā nezina kas ir aptiesa laime, jo ir tas tukšums, ko var piepildīt tikai Dievs, taču, kamēr tev Dieva nav, tu esi neremdināmu slāpju varā. UN Sabiedrībai ir tik raupja taisnības uztvere, ka lielaķā daļa tikai rupjus pārkāpumus uzskata par ļaunumu, bet neviens nesaskata to, ka jau ļaunas domas ir tas pats pārkāpums, viss redzamais ir tikai novēloti uztvertas sekas
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:12:40
Mulders
Redzu tu patiesi neesi iepazinies ar iepriekš norādītajiem tekstiem.Tāpēc tev jauns vīns simbolizējas ar evangēliju,ar rakstiem,kas ir nedzīvi,tik cik dievs ir dzīvs un viņa prātu nevar piefiksēt rakstos,bet atklāt katru mīļu dienu.Tas ir izdzīvot dieva vēsti ārpus rakstiem.Tā ir dzīva ticība un dzīva dieva mācība.
Vēlreiz.Iepazīsties lūdzu ar tekstie,lai nerunātu muļķibas.
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.07.25 18:14:24
Mulders
man patiesi ir prieks atklāt Kristus mācību,kas nav patriarhāla,bet absolūti saskan ar pasaules un cilvēka radīšanas tēzēm.
jaunā derība ir nepilnīga bez jūdas evangēlija un marijas evangēlija,kā arī bez Jāņa evangēlija,kas ir neiekļauts kanonos.
Tāpēc,turi apzinu atvērtu,nevis nocietini savu prātu un aizver apziņu jaunam vīnam.
Pagaidam tava apziņa ir aizvērta ar dogmām.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:18:46
Mulders
Kristus arī brīdināja, ka nāks visādi viltus pravieši un mācītāji zīmēsies par Kristus lieciniekiem un Kristus brīdina - neticēt viņiem! Vot ij neticu!

Tu netici tam,kas nav oficiāli atzīts.Bet ne jau Kristus oficiāli atzina,vai neoficiāli neatzina,bet gan vilki avju ādās.

Tava logika ir neapskaužamā stāvoklī.,
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.07.25 18:24:14
Евангелие от Марии Магдалины
Евангелие от Филиппа
Евангелие от Фомы
Евангелие от Варнавы
Евангелие от Иуды Искариота
Евангелия Мира от Ессеев

Первая книга
Вторая книга
Третья книга
Четвёртая книга

Bez šīm liecībām Jaunā Derība ir nepilnīga.

http://apocalypse-2012.com/Raznoe/Karta.html
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:25:22
Sandis

Jāņa evaņģēlijs 6. nodaļa
63 Gars dara dzīvu, miesa neder nenieka; vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība.

Mateja evaņģēlijs 24. nodaļa
35 Debess un zeme zudīs, bet Mani vārdi nekad nezudīs.

Un tagad pasaki, gudriniek - kā var izdzīvot Dieva vēsti ārpus rakstiem? Jēzus pats ir teicis, ka dzīvība un patiesība ir vienīgi šajos vādos.

tava apziņa ir aizmiglota ar maldiem
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:35:18
Ingars
Tāpēc,ka dieva vēsts pie cilvēkiem netnāca rakstos,bet gan no dzīva vārda,kas stāvēja virs visiem rakstiem un mācībām.
Dieva vēsts pie cilvēkiem neatāca kā pierakstīts vārds,bet gan kā dzīva liecība.
Ar tevi runā rakstu liecība,kas ir nedzīva,jo stāv zem dzīva vārda.
Ar tevi runā rakstu liecība,kas ir pierakstīta pēc dzīva vārda,kas atklājās pasaulei,cilvēkiem.

Kā var izdzīvot dieva vēsti ārpus rasktiem?
Kristus ir devis pamācību.Lasīt iepriekš.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.07.25 18:36:15
Ибо ваш Отец Небесный есть Любовь!
Ибо ваша Мать Земля есть Любовь!
Ибо сын человеческий есть Любовь!
И благодаря Любви Небесный Отец, Мать-Земля и сын человеческий едины. Ибо дух сына чело-
веческого происходит от Духа Отца Небесного и Тела Матери-Земли. Потому будьте совершенны,
как Дух Отца Небесного и Тело Матери-Земли.
Любите Отца вашего Небесного, как Он любит ваш дух.
Любите также вашу Мать-Землю, как Она любит ваше тело.
Любите братьев ваших истинных, как ваш Отец Небесный и Мать-Земля любят их. И тогда ваш
Отец Небесный даст вам свой Святой Дух, а ваша Мать-Земля — своё Святое Тело. И тогда сыновья
человеческие, как истинные братья, будут любить друг друга такой Любовью, которую дарят им их
Отец Небесный и Мать Земля: и тогда станут они друг для друга истинными утешителями. И тогда
только исчезнут с Лица Земли все беды и вся печаль, и воцарится на ней Любовь и Радость. И станет
тогда Земля подобна Небесам и придет Царствие Божие. И сын человеческий придет во всей Славе
своей, чтобы овладеть своим наследством — Царствием Божиим. Ибо сыны человеческие живут в
Отце Небесном и Матери-Земле, и Небесный Отец и Мать-Земля живут в них.

Ибо никто не служит двум господам. Поистине, или служат Вельзевулу и его дьяволам, или нашей
Матери-Земле и Её жизни. Поистине говорю я вам: Блаженны те, которые следуют законам жизни и
которые не следуют по тропам смерти. Ибо в них жизненные силы будут расти, всё более укрепляясь,
и они избегнут влияния смерти.
И все, кто находились около Него, слушали Его слова с удивлением: Ибо Его слова были полны
Силы, и Он учил не так, как учили священнослужители и книжники.
Между тем, хотя солнце уже закатилось, они не возвращались в свои дома. Они сели около Иисуса
и спросили Его: Учитель, каковы законы жизни? Останься подольше с нами и научи нас. Мы хотим
послушать Твоё учение и запомнить его, чтобы идти прямым путём.
Тогда Иисус сел среди них и сказал: Поистине я скажу вам: Никто не может быть счастлив, если
не следует Закону. А другие ответили Ему: Мы все следуем законам Моисея: это он дал нам закон
таким, каким написан он в Священном Писании.
И ответил им Иисус: Не ищите Закона в вашем писании. Ибо Закон — это Жизнь, а в писании
мертво. Поистине говорю я вам: Моисей не получал свои законы от Бога написанными, а от Живого
Слова.
Закон — это Слово Жизни, переданное живым пророком для живых людей. Во всём сущем запи-
сан Закон. Вы найдёте его в траве, в дереве, в реке, в горах, в птицах, в небе, в рыбах, в озерах и в мо-
рях, но особенно ищите его в самих себе.
Ибо поистине говорю я вам: Всё сущее, в котором есть жизнь, ближе к Богу, чем писание, лишён-
ное жизни. Бог создал жизнь и всё сущее таковым, что они являются Словом вечной жизни и служат
e"ангелие мира hис3са uрис2а о2 3чени*а hоанна
109
Учением человеку о Законах истинного Бога. Бог написал Свои Законы не на страницах книг, но в
вашем сердце, и в вашем духе.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 31632