atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Svētdzīve
vilks
Iesūtīts: 2008.07.14 19:33:27
Kas jūsuprāt ir svētdzīve un kas jūs kā kristiešus motivē dzīvot svēti? Kas iedrošina un palīdz?


Tikai kristiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:56:44
Ingars
Neko vairāk jau cilvēki po žizņi nav spējīgi pateikt, tikai to, ko pieredzējuši.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:58:28
Ctulhu
Hmm, bet saadaa scenaarijaa : ``seez cilveeki, starp vinjiem uzrodas Kristus, visi kopaa turpina komuniceeties`` tak nekaada iipasaa preventiivaa ticiiba nav vajadziiga.

Cik reižu man Tev jāatkārto, ka šāds scenārijs kristietībā pēc definīcijas nav iespējams?
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:59:13
Ctulhu
``ka neticība un paļāvības trūkums ir daudz vairāk grēku pamatā,``
-
Taa iisti nebuus, jo neticiiba/skepticisms, saubiisanaas/ ir vitaali nepieciesama, bez taa nesanaak izzinja, peetiisana.


klau, par to lūdzu atļauj man runāt ar cilvēkiem, kuri to saprot, labi?
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 18:03:05
Ctulhu
Taatad dievs taa izdariit prot. ( ja ticam JD)
Ja prot - kur probleema?


Tā nav šīs diskusijas tēma.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 18:26:53

varbūt tagad katrs (kristietis) varētu ieteikt kādus praktiskus soļus, kā tad mums svēttopoties. Kā tas izskatās reāli dzīvē
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.15 22:41:00
Jāņa 3:8 Vējš pūš kur gribēdams, un tu dzirdi viņu pūšam, bet nezini, no kurienes viņš nāk un kurp viņš iet. Tāpat ir ar ikvienu, kas piedzimis no Gara."
Svētdzīvi dzīvojot meklē kristīgu sabiedrību kur stiprināties pašam un stiprināt citus ,tas ir izprast Jēzus mācību un kā to pielietot dzīvē.Bez šubām Dieva gars mums spēcina ja varam kādam pasludināt evanģēliju .Motivācija ir negribētam būt atkritušam .Negribas dzīvot bēz gādīgā Debesu tēva kura tuvumā ir patīkami tīri fiziski.Patīk vērot Visuvarenā brīnumudarbus visapkārt un apliecināt dzīvo Jēzus Dievu .
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.15 23:24:55
Trilobīte
Tas gan. Bet es cenšos savu diskusiju turēt tīru ar atgādinājumiem.

varbūt Tev, kā svaigi izglītotai un studējošai, ir kādi ieteikumi attiecībā uz svētdzīvi?
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 23:26:08
rainars
Paldies!
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.16 21:54:10
Domāju, ka vērtīgi ieteikumi konspektīvā formā ir atrodami.mazajā baltajā grāmatiņā Garīgās disciplīnas.
Vēl man patīk Filokalia, lai arī ar zināmu rezervi.

Un ir tik labi sadzirdēt Dievu, kad Viņa gars (doma, kas tevī iešaujas no ārpuses) runā - īsi izsaka kādu domu, padomu.
Lai gan - kādreiz nemaz negribas tai paklausīt...
(Priekš NB biedriem - es neslimoju ar paranoju, balsis nedzirdu...)
vilks. [80.232.117.20]
# Iesūtīts: 2008.07.16 22:17:03
Balss, kas tā par mazo balto grāmatiņu, kas to izdevis un par ko tur ir?

Kas man šīs tēmas ietvaros šķiet mazliet savādi, ka luterāņiem ir visai maz ko teikt par šo jautājumu. Un arī literatūra,ko par to var atrast,visticamākais, nebūs luterāņu. Un man ir grūti iedomāties,kas varētu būt luteriskās baznīcas mācība par šo,ja neskaita pāris nekonkrētos teikumus no Muldera, Artos un Ingara.
Vai šo situāciju nebūtu svarīgi mainīt? Vai arī man nav taisnība un visi luterāņi visu zina, tikai neviens nezin kāpēc nevēlas neko sacīt?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.07.16 22:18:31
vilks No teoloģiski izglītota cilvēka ticības jautājumos gribētos dzirdēt arī ko vairāk par dudināšanu. Piemērām, par taisnošanas ticībā savstarpējām attiecībām ar svētdzīvi, kādas atšķirības "svētdzīves" izpratnē ir dažādām kristietības tradīcijām u.tml., u.tml., u.tml.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.07.16 22:42:32
"Svētīgs tas vīrs, kas pastāv kārdināšanā, jo norūdījumu sasniedzis, tas saņems dzīvības vainagu, ko Viņš ir apsolījis tiem, kas viņu mīl." /Jēkabs/ Svētdzīve - spēja "pastāvēt kārdināšanā"? "Viņa apsolījumi" - svētdzīves vainagojums?

rainars
# Iesūtīts: 2008.07.17 00:46:45
Viss Gods un Slava krustā sistajam.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 08:13:37
rainars

Viss Gods un Slava krustā sistajam.

tā lūk ir tā apslēptā gudrība, svētas dzīves noslēpums. Lielajiem gudriniekiem to nesatvert, jo viņi to nemaz negrib, viņi labāk grib paši būt kā Dievs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:22:59
vilks
Tā mazā baltā grāmatiņa ir pavisam nesen iznājusi, laikam Jumavas sērijā, to sakopojis arh.Vanags.
Man ir viena ļoti laba grāmata par šiem jautājumiem angliski. Oi, patiesībā tā nav mana, jāatdod īpašniekam. Bet nosaukumu, ja gribi, varu mājās paskatīties un uzrakstīt.
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.17 12:54:47
Balss
Ho ho, re ka mums ir viena luteriska grāmata - atradu mazās baltās grāmatiņas noaukumu, tas ir "Par kristīgās dzīves principiem", iznākusi šogad. Jautājums tikai, kāpēc lelb.lv un sabiedrisko attiecību komisija par to klusē? Tā tak būtu viena pozitīva lieta, ko par Baznīcu un arhibīskapu pastāstīt.

vai arī runa ir bijusi, tikai es esmu palaidusi garām?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:02:16
Mjā, nezinu, vai mājas lapā - laikam bija gan info ...
Bet tā jau ir izpārdota, cik zinu - kā karsti ... wie warme Semmeln.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:42:46
Atkaartosos: sveetdziive ir augsts uzstaadiijums, meerkjis, uz ko tiektes. Greeciigam cilveekam gruuti sasniedzams/nesasniedzams.

Domaaju, var meegjinaat ar vispaarcilveeciigas eetikas normaam saakt. Ar tiem siikajiem ikdienas kaardinaajumiem, izveeleem, kurus katru dienu daraam. Agraak piecelties. Vairaak smaidiit. Uzmaniigaak ieklausiities. Cuuciibas nedariit.

Taa apmeeram.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:45:35
viss sākas ar pazemību
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:47:06
jocīgi, ka dažiem ir tāds uzskats - es nevienu neesu nositis, aplaupījis, izvarojis, apzadzis. Godīgi maksāju nodokļus, eju baznīcā, palīdzu kaimiņienei atkritumus iznest, tātad negrēkoju un esmu svēts
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 12446