atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Svētdzīve
vilks
Iesūtīts: 2008.07.14 19:33:27
Kas jūsuprāt ir svētdzīve un kas jūs kā kristiešus motivē dzīvot svēti? Kas iedrošina un palīdz?


Tikai kristiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:07:49
Balss

1 "ES ESMU īstais vīnakoks, un Mans Tēvs ir dārza kopējs.
2 Ikvienu zaru pie Manis, kas nenes augļus, Viņš noņem, un ikvienu, kas nes augļus, iztīra, lai tas jo vairāk augļu nestu.
3 Jūs jau esat tīri to vārdu dēļ, ko Es uz jums esmu runājis.
4 Palieciet Manī un Es - jūsos. Kā zars nevar nest augļus no sevis, ja tas nepaliek pie vīnakoka, tāpat arī jūs, ja nepaliekat Manī.
5 ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:11:35
Vilx,

sveetie pa zemes visu, nudien, baros neganaas.

Sejas gaisums, manupraat, ir harmonijas un miera kriteerijs. Caur Kristu vien pie siim gara daavanaam nokljuut.

Domaa, visi, kas draudzee, ir vieniibaa ar Kristu?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:12:01
Ingars
So what?
Vai tu tiešām domā, ka es šo vietu nezinu? Ko TU ar to gribi pateikt?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:12:40
Balss
ne jau ka nezini, bet nu mēģini tagad salikt kopā ar to, ko rakstīji - kādiem vēl spēkiem
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:13:22
Ingars
Zini, vot, nesapratu. Pamāci, ja esi atradis recepti!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:18:35
Balss
tur jau tā problēma - mācīt protu, bet pats reāli pielietot.....problēmas

taču lai nu kā, tajos periodos, kad nevis tā ķeksīša pēc, bet nopietni uzturu attiecības ar VIņu, ir redzamas pārmaiņas, ir vieglaķ daudz vieglāk dzīvot kristīgu dzīvi
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:20:43
Ingars
Tieši KĀ tu uzturi attiecības?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:23:04
Ctulhu
Ļoti priecāšos, kad TU man iedosi savus Javki, kodi, paroļi? priekš tikšanās ar Kristu!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:24:43
Balss
lūgšana, lasīšana, baznīcas apmeklēšana ar iedziļināšanos, nevis tā formāli. Saproti, ko tev dod dievkalpojums, saproti, ko dod lūgšana un Dieva vārds, ko dod sadraudzība ar citiem kristiešiem. Tev ir vajadzīgs stiprinājums un atbalsts, jo šaurais ceļš ir grūts. Ir labi, ja ir kāds kristietis, kas tev ir blakus un vienmēr atgādina par Dieva piedošanu, par Viņa žēlastību

Nu ko es tevi te mācīšu, tu jau visu zini, tik reizēm piemirstas, man ar tā ir
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:25:10
viena iespēja tikties ar Kristu ir svētais Vakarēdiens
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:27:06
Ingars
Es cerēju, ka būsi atklājis ko jaunu... Kā tad nu ir, KĀ spēkā? Nebūs taču tā, ka tu tik guli mājās uz krāsns, un svētdzīve pati no sevis tev notiks...
Laikam taču tai svētdzīvei jātop ar manu gribu un arī maniem lēmumiem un rīcību, vai ne?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:28:36
Ctulhu
Domāju, ka jā. Kristum kā cilvēkam garšoja tas pats, kas citiem cilvēkiem.
Lai nu Dievs dod tev satikšanos ar Kristu tad, kad vēl nebūs par vēlu...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:28:39
Balss
nu ne, un nebūs jau ar nekā jauna, vienkārši darbojies nevis savā bet KRISTUS spēkā, tas ir - paļaujies ne uz sevi, bet uz Viņu, nemitīgi piesauc un runā, ja nepatīk skaļi - Viņš prot arī domas lasīt
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:30:48
Ingars
Zinu, brālīt, zinu... un daru arī... domāju, ka tev ir kas varen jauns un gudrs šai ziņā sakāms.
Tepat jau vien mēs esam - ne līdz baznīctēviem un askētiem neaizvelkam.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:32:36
Žetons Balsij par praktiskas receptes izvilkšanu no Ingara.
Ieteikums Ingaram - vairāk runāt no personīgās pieredzes, nevis apmētāt citus ar Bībeles pantiem. Uzrunā daudz vairāk, zinies.

Redzi, Ingar, nav jau problēma tā, ka cilvēki (es) nezinātu, ka lietas notiek Kristus spēkā, vai citus Bībeles pantus. Problēma ir, kā Bībeli dzīvot ikdienā. Un tur zināma līdzdarbošanās ir vajadzīga (nesajaukt ar līdzdarbošanos pestīšanas iegūšanai!).
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:33:02
Ctulhu Balss
vai neesat aizpļāpājušies?
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:34:29
Ctulhu
Pietiks, pietiks... esam jau tavu balsi šai ziņā gana dzirdējuši... negribas teikt - zaimošanu. Jo zaimot jau var tikai to, par ko zin. Bet tu, lai cik gudrs, nezini... resp., nepazīsti...
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:49:30
Ctulhu
Domāju, ka svētdzīvei palīdz, ja spēj Dievu uztvert tā - draudzīgi. Dzerot tēju, dzert to kopā ar Viņu, un mazgājot traukus būt kopā ar Viņu. Vispār par to var lasīt daudzos Rubeņa&Subača darbos, kā arī, piemēram, grāmatā par brāļa Lorensa Dieva klātbūtnes izjūtu.

Tomēr bez ticības Dievam nevienu no šīm lietām ar Viņu kopā darīt īsti nevar. (Viņš gan ir klāt, bet cilvēks viņu nedzird un neuztver.) Tas arī bija iemesls, kāpēc es gribēju par svētdzīvi runāt ar kristiešiem.
vilks
# Labojis vilks: 2008.07.15 17:54:30
Ctulhu
Hmm, par ticības nepieciešamību gan jārunā citur. Bet tā ir objektīva realitāte, vismaz kristietībā.
Vari to uzskatīt par vienu no kristietības aksiomām, bez kurām tā nav iedomājama.

Vēl viena doma par diskusijas tēmu - man dažu apstākļu dēļ vakar ienāca prātā, ka neticība un paļāvības trūkums ir daudz vairāk grēku pamatā, kā es to biju iedomājusies. Pat it kā ar to nesaistītu grēku dēļ (piemēram, laušanās atkarībām). No tā izriet, ka ticība un paļāvība ir eksistenciāli svarīga svētdzīvei.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.15 17:55:03
Balss
nu neko jaunu jau protams, ka nepateikšu, tik cik nu manā īsajā mūžā esmu pieredzējis, vairāk jau neko
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 9 , pavisam kopa bijuši: 41258