atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas var saukties par kristieti?
Slaviks
Iesūtīts: 2007.12.07 23:00:13
Daudzās diskusijās šeit un citur var viegli pamanīt, ka viedokli par šo jautājumu ir ļoti dažādi. Jūsu domas -- kas var (drīkst) saukties par kristieti, vai kurus jūs sauktu par kristiešiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.11 10:43:17
pasaules pētīšana vispār ir dziļi paralēls temats.
es atceros, ko kurienes apgalvojumam par to, ka Raksti aicina pētīt, "aug kājas". Pētīšanas metodes nav Rakstos iekļautas, bet Raksti dod izpratni, par to kas tā tāda daba ir un kur ir tās vieta. Un, ja cilvēkam ir dots to pārvaldīt, tad viņš to pārvalda, kas ietver arī pētīšanu (šo tēmu jūs abi ar Mulder jau arī izsmēlāt). vienkārši un loģiski.
Ja skudrām pieraksta tikumu - čaklumu, tad aidā, to var izmantot kā piemēru pret sliņķiem. Ja Ījabs raksta, ka "zeme ir pakārta", tad, aidā, izpētām, to un tiem, kas saka, ka tā ir plakana, parādām pigu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 10:54:12
Rausītis
ja cilvēkam ir dots to pārvaldīt, tad viņš to pārvalda, kas ietver arī pētīšanu
Nuja, es nepiekritu, ka pašam jāpēta melnā kaste, un teicu, ka vislabāk pārvaldīšanas instrukciju grāmatu ir saņemt no Dieva, nevis mēģināt izpētīt un sarakstīt to pašiem.
Turklāt - vai tad cilvēks netika izmests no Ēdenes, sabojāts, un tad arī viss pārvaldīšanas uzdevums nebija pagalam?

Ja Ījabs raksta, ka "zeme ir pakārta", tad, aidā, izpētām, to un tiem, kas saka, ka tā ir plakana, parādām pigu
Kas ir Ījabs? Zinātnieks? Nē, tikai parasts lopkopis. Vienīgi - labs ticīgais, bet ne pravietis! No kurienes lai viņš pārzinātu kosmogoniju?
Otrkārt, ir vērojams tāds dīvains efekts - vispirms zinātne kaut ko neapšaubāmu atklāj (kā zemes apaļumu), un tad ticīgie parādās ar saucieniem: "rekur pie mums tas jau bija rakstīts!" Tā dara ne tikai kristieši, bet arī hinduisti un muslimi (budisti ir izņēmums, Dalailama ir teicis, ka zinātnes atklājumiem ir priekšroka).
Taču NEKAD nav tā, ka sākumā ticīgie uzrodas ar "mēs šitā sakām!", un tad vēlāk zinātne to apstiprina.
Ts saucās "piemeklēšana".
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.11 11:20:34
Vienīgi - labs ticīgais
vienīgi??? .... vienīgi!!!! ... tikai tāds, par kuru Dievs saka, "Vai tu esi ievērojis Manu kalpu Ījabu, ka nav virs zemes neviena tāda kā viņš? Šis vīrs ir sirdsskaidrs un taisns; viņš bīstas Dieva un vairās no ļauna."

No kurienes lai viņš pārzinātu kosmogoniju?
nu no turienes, no kurienes viņš zina, ka viņam ira pestītājs ... ko lai Tev vēl saka
instrukciju grāmatu
nu nav tādas ... un kam tev tāda ... Dievs zināja, ka paši varam līdz zinātneit nonākt, bet garīgas lietās paši nevaram
Taču NEKAD nav tā, ka sākumā ticīgie uzrodas ar "mēs šitā sakām!",
es nezinu, kurš kā ir uzradies, un kad ir sākums, kad vajadzēja uzrasties .... bet Ījaba grāmatā tā ir rakstīts. manuprāt, kad vajadzēja, tad arī uzradās. ka tik kaut ko pārmest.

Ja Tu tā, tad kāpēc RKB viduslaikos negribēja atsaukties un šo Rakstu vietu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:26:16
Kas ir Ījabs? Zinātnieks? Nē, tikai parasts lopkopis. Vienīgi - labs ticīgais, bet ne pravietis! No kurienes lai viņš pārzinātu kosmogoniju?

KN, lūk šeit arī parādās tieši tas, par ko runā Sālamans:

1:7 Bijība Tā Kunga priekšā ir atziņas sākums. Ģeķi nonievā gudrību un pamācību.

Patiesi Ījabs ir tikai labs lopkopis/biznesmenis, bet tomēr viņš ir Dievbijīgs un šajā Dievbijībā atklājas tādas atziņas, ka reti kurš to varētu saprast un apjaust!
Kaut vai raksti no Ījaba

19:25 Taču es zinu, ka mans pestītājs ir dzīvs, un pēcgalā Viņš celsies pār pīšļiem, un pēc tam, ja arī mana āda būs saplosīta gabalos un es būšu bez miesas palicis, es tomēr skatīšu Dievu. Tiešām, es Viņu skatīšu sev par glābiņu, un manas acis Viņu redzēs un ne jau kā svešinieku un pretinieku, Viņu, pēc kura mana sirds manās krūtīs tā noilgojusies!

Neiedomājams atziņas dziļums!

Tamdēļ atbilde "no kurienes lai viņš pārzinātu kosmogoniju" ir - no Dieva atziņas! Tas IR tas, ko nespēj saprast miesīgais prāts, kas atzīst tikai vienu vienīgu izziņas formu - uzkāpt uz grābekļa pašam. Bet Kristietība un teoloģija arī paredz un kā redzam nereti izmanto arī otru izziņas veidu - atklāsmi - pa tiešo no Autora vai Autora pietuvinātiem starpniekiem!
Tas ir tāpat kā tu tici Bozē-Einšteina kondensāta existencei un īpašībām, jo tici tiem, kas šam klāt bijuši. Tieši tāpat ir arī cilvēki kas ir bijuši klāt Dievam un no viņa kaut ko uzzinājuši... un tamdēļ ka tu tici fiziķiem, jo tici viņu kvalifikācijai, tā mēs ticam praviešiem jo ticam viņu dievbijībai un arī "kvalifikācijai"!

Viduslaiki bij mazliet spogulis šodienai, kad "zinātnieki" atzina tikai Dieva atklāsmi kā vienīgo izziņas formu un noraidīja šo otru - empīrisko! Bet tās ir divas puses vienai monētai...

Patiesi izlasi Sālamana Pamācības - starp citu lasās viegli un patīkami - un tad vēlreiz uzdod jautājumu, vai Kristietība un Raksti ir aicinājums uz bezierunu bezsmadzeņu veģetēšanu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:31:48
Rausītis
OK, Ījabs bija ļoti ļoti ticīgs, sirdsskaidrs un taisns! Un tagad jautājums - kā šie ticīgie un taisnie pārzin tādas lietas kā planētu kustība??

Dievs zināja, ka paši varam līdz zinātneit nonākt,
Ar mēģinājumu un kļūdu metodi, pa ceļam šo to sačakrējot? Kā - izlaižot trušus Austrālijā, saindējoties ar radioaktīviem materiāliem, nepareizi audzinot bērnus, ražojot kaitīgu pārtiku, neefektīvi pārvaldot valstis, utt, utt.
Kāds labums no tā, ka cilvēki paši, ar sāpem un zaudējumiem meklē Pārvaldes Instrukcijas? Galu galā, cilvēki paši sarakstīs Pārvaldes Instrukciju Grāmatu, un tad Dievs salīdzinās ar savu un teiks "Malači!". Kāpēc uzreiz Dievs neiedod savu?
Tas ir līdzīgi, kā ja tev nebūtu zināms, kā strādāt ar kaut vai ar to pašu datoru, nekādu helpu - viss pašam jāpēta. Nu, pazudētu tur pāris desmitu svarīgu failu, nu nograutu visu sistēmu dažas reizes, un galu galā viss tur vilktos un bremzētu, būtu pilns ar vīrusiem, utt, utt. Kur te tā sāls - bija interesanti pačakarēties, vai nebija kur laiku likt?

kāpēc RKB viduslaikos negribēja atsaukties un šo Rakstu vietu?
Tāpēc, ka viduslaikos pa Rakstiem vēl neviens nerakņājās un neapšaubīja to autoritāti. Tagad bezmaz vai Rakstiem ir jātaisnojas Zinātnes priekšā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:37:35
Un tagad jautājums - kā šie ticīgie un taisnie pārzin tādas lietas kā planētu kustība??

Es atbildēju! Te arī ir tas ticīgo jautājums, šiem ir pieejami infas kanāli (vismaz dažiem), kuri nav pieejami neticīgajiem un tomēr, tie spēj patiesu infu izzināt.
Tajā pašā Ījaba grāmatā tak skaidri ir aprakst`tis ūdens cikls dabā, kuru formulēja kaut kādā pacmitajā gadsimtā tikai! Bla veči būtu lasījuši Rakstus paši, sen jau to zinātu!

Nu IR tā taisnība ko Sālamans saka - ticība un attiecības ar Dievu IR atziņas sākums. Jo Dievs ir patiesība. Kontakts ar patiesību nozīmē šo patiesību izzināt... vai vismaz sākt izzināt.

Ko tad dara zinātnieks, viņš "spārda" matēriju lai no tās izsecinātu patiesību... bet Dievbijība ir tiešs nepastarpināts kontakts ar šo Patiesību! Patiesība nav abstrakcija Tā ir īstenība

Un TAS ir argumetns, kamdēļ kontakts ar patiesību, kas ir Kristus būtībā identitāte - Kristus ir iemiesotā patiesība - ved pie zinātnes un gudrības vispār! Nu grozies kā gribi, bet Rakstu personāži nebij muļķi (lab par Sampsonu varam pastrīdēties)...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:38:27
Mulders
Patiesi Ījabs ir tikai labs lopkopis/biznesmenis, bet tomēr viņš ir Dievbijīgs un šajā Dievbijībā atklājas tādas atziņas, ka reti kurš to varētu saprast un apjaust!
Jā, un kad tu kādam prasi padomu programmēšanas jautājumos, tad skaties pirmām kārtām pēc tā, cik šis cilvēks ir ticīgs? ;-)

Šodien, protams, ka dzīvu piemēru tādam ticīgam un ne no kurienes fiziku un kosmogoniju u.c. zinātnes zinošam cilvēkam atrast nez kāpēc nevarēsim?

Tieši tāpat ir arī cilvēki kas ir bijuši klāt Dievam un no viņa kaut ko uzzinājuši...
Piemērus! Kā šodien tādi cilvēki ir uzzinājuši no Dieva kaut ko ekzakto zinātņu lauciņā!

Patiesi izlasi Sālamana Pamācības - starp citu lasās viegli un patīkami - un tad vēlreiz uzdod jautājumu, vai Kristietība un Raksti ir aicinājums uz bezierunu bezsmadzeņu veģetēšanu?
Vai tad es tā esmu teicis?
Es teicu, ka Rakstos NAV tiešas norādes (a netiešās es tev varu pielasīt no Vēdām, no grieķu gudrajiem un gan jau vēl no citurienes), ka pasaule ir jāpēta un jāizstrādā efektīvas metodes tās pētīšanā.
Kā arī n-to reizi varu pacelt jautājumu, kāpēc ebreji neko nepētīja - tavi citāti tak kā reiz gandrīz visi ir no VD? Zinātnes vietā viņi izvēlējās karošanu un tirdzniecību.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:42:34
Mulders
Nu IR tā taisnība ko Sālamans saka - ticība un attiecības ar Dievu IR atziņas sākums.
Kā tad PSRS zinātņu sasniegumi, bez atziņas sākuma?

Ko tad dara zinātnieks, viņš "spārda" matēriju lai no tās izsecinātu patiesību..
Jau prasīju - ko tu jaunu uzzināji pētot matēriju, un kā tas tev palīdzēja pestīšanā?
Zinātnieks, tā teikt, pēta Matrixa virtuālo vidi, vai nu tīri intereses pēc, vai arī meklē, kur kādu labumu izsist. Reliģijas visas kā viena runā par izraušanos no Matrixa ārā. Matrixa pētīšana te taču nepalīdzēs, tev ir sarkanā tablete jāapēd.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:49:29
Šodien, protams, ka dzīvu piemēru tādam ticīgam un ne no kurienes fiziku un kosmogoniju u.c. zinātnes zinošam cilvēkam atrast nez kāpēc nevarēsim?


Esi meklējis!

Nu un kaut vai BigBang teorija... kas nāca no katoļu priestera? Tak tieši šī iemesla dēļ sākotnēji to noraidīja un uzskatīja par kārtējo kreacionistu izlēcienu!

Vienkārši mēs Kristieši varam referencēties uz savu dievbijību tais gadījumos, kad kristietis dzemdē revolucionāras atklāsmes ARĪ par materiālo pasauli! Neticīgais kredītu dod cilvēkam, bet krsitietis saprot no kurienes tas un godu dod Dievam!

Shodien, protams, ir grūtāk izcelties ar zinātnisko insaitu, jo pat skolēns zin to, ko viduslaikos nezināja visgudrākie veči... Revolūcija zinātnē jau nenotiek bieži... Tamdēļ tāds Ījabs šodien varbūt pat netiks pamanīts!

Piemērus! Kā šodien tādi cilvēki ir uzzinājuši no Dieva kaut ko ekzakto zinātņu lauciņā!

Bet tu jau neticēsi, ka tas ir no Dieva! Tāpat norakstīsi uz cilvēka paša gudrību vai izziņas spējām. Bet tas jau ir tas, par ko Sālamans saka... Dievbijība padara cilvēku spējīgu izzināt lietas... vērš viņu patiesības virzienā!
ARĪ Es nekad nebūtu par kvantu fiziku interesējies, ja ne mana teoloģiskā aizraušanās, no kā arī vēlme izzināt vairāk un saprast vairāk. Šoreiz gan, atzīstu, man izglītība patiesi ir par vāju, lai es spētu būtiski ko izzināt un saprast tā lai dotu šai zinātnei kādu devumu, taču tā... savas izpratnes līmenī un lai bērniem pastāstītu, es to saprotu un man tas patīk! Man ir cits skatījums uz māxlu, literatūru, dzeju, mūziku tieši dēļ manas ticības, pirms gadiem 5iem man tādas intereses nebija!
Varbūt kādam šāda interese no kā cita rodās, bet par sevi esmu drošs, tas ir manas ticības vadīts un motivēts itnerese un izpratne!

Kā arī n-to reizi varu pacelt jautājumu, kāpēc ebreji neko nepētīja - tavi citāti tak kā reiz gandrīz visi ir no VD? Zinātnes vietā viņi izvēlējās karošanu un tirdzniecību.

A tu ponta pēc prikiņ cik no Nobeļiem u.c. ģēnijiem ir Ebreji!

Un kas vainas karošanai un tirdzniecībai, nobeļus arī ekonomikā dod! Tā nav nebūt ne sliktāka tēma kur ielocīt roku!

Galu galā Templieši bij vieni no pirmajiem kas Banku ideju sāka ieviest un ne tādas vien ekonomiskās figņas viduslaikos!

Tu nezkamdēļ uzskati, ka vienīgais "attīstības" rādītājs ir ZTP, tas ir mēģini pierādīt kaut ko ar atpakaļejošu datumu! Tas ir tā, ka tu diskreditē dajebkuru, kurš nav izgudrojis Large Hadron Collaideru!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.11 11:50:31
Kā tad PSRS zinātņu sasniegumi, bez atziņas sākuma?

Atziņa nenozīmē TIKAI ZTP! Tā ir ekonomika, māxla, politika, sociālā sfēra, agrārā sfēra, militārā sfēra - you name it!

Jau prasīju - ko tu jaunu uzzināji pētot matēriju, un kā tas tev palīdzēja pestīšanā?

????
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:53:28
Mulders
Nu un kaut vai BigBang teorija... kas nāca no katoļu priestera?
Kādā veidā? Vai šādā:
1) Šeit mums ir Rakstu vieta
2) Tā vieta nozīmē to un to.

Neticīgais kredītu dod cilvēkam, bet krsitietis saprot no kurienes tas un godu dod Dievam!
Bet ja izrādās, ka ideja nebija pareiza, ko tad dara ticīgais? :-)

Es nekad nebūtu par kvantu fiziku interesējies, ja ne mana teoloģiskā aizraušanās
Kā tu zini, varbūt ka pietiktu vienkārši ar interesi par to, kā pasaule uzbūvēta. Vai arī pievilktu kvantu mehānikas burvība un paradoksi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 11:57:48
Mulders
A tu ponta pēc prikiņ cik no Nobeļiem u.c. ģēnijiem ir Ebreji!
VD laiku ebreji!! Tagadējie jau ir pārņēmuši visas tās zinātnes metodikas un tāpēc neskaitās.

Tu nezkamdēļ uzskati, ka vienīgais "attīstības" rādītājs ir ZTP
Mēs taču runājam par pasaules pētīšanu un tās iemesliem, nevis par attīstību!

Tā ir ekonomika, māxla, politika, sociālā sfēra, agrārā sfēra, militārā sfēra - you name it!

PSRS nebija mākslinieku, mūziķu, pedagogu, politiķu? Par militāro sfēru tak nebūs jautājumu?

????
Tu saki, ka Dievs atklājas arī caur Dabu. Tāpēc es tev prasu, ko tu vairāk par Dievu uzzināji, pētot Dabu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:05:30
Bet ja izrādās, ka ideja nebija pareiza, ko tad dara ticīgais? :-)

Tad ticīgais zin, ka tas nav no Dieva, bet vai nu no Velna vai pac savā grēkā ko nav sapratis!

Kā tu zini, varbūt ka pietiktu vienkārši ar interesi par to, kā pasaule uzbūvēta. Vai arī pievilktu kvantu mehānikas burvība un paradoksi?

Ko nozīmē, kā es zinu kaut ko par sevi! Da zinu!

VD laiku ebreji!! Tagadējie jau ir pārņēmuši visas tās zinātnes metodikas un tāpēc neskaitās.

Un kas? Nu palasi Mozus bauslību... tur atradīsi daudz padomus kas attiecas uz higiēnu u.c. lietām, kuras šodien tik vispār var izskaidrot. Da kaut vai incesta aizliegums... labi tur nav izskaidrots kāpēc, jo zināšanu ta tādu nebij. Bet ko tu gribi... viņi vēl bērni bij izziņā, vēl nevar nest to ko mēs mierīgi sagremojam! Piekam ja skatās uz Dāvidu un Sālamanu... tad par sasniegumiem nevar sūdzēties! Protams, ja paši pēc tam no Dieva atkrīt, neko darīt - Dievs viņu pašu ienaidniekiem atdod viņu bagātību!

Tu saki, ka Dievs atklājas arī caur Dabu. Tāpēc es tev prasu, ko tu vairāk par Dievu uzzināji, pētot Dabu?

Vairāk par ko?

Bez Rakstiem Dievs ir atrodams caur Dabu un iepazīstams. Protams, ja ir Raksti, nu tad tie ir primāri, jo atklāj Dievu kudī pilnīgāk nekā Dabā. Tā kā no Dabas par Dievu neko jaunu nevar īpaši uzzināt, ja ir Raksti.
Fīča ir tāda, ka pamat atziņas par Dievu VAR no Dabas uzzināt, kā to pats Dievs arī saka. Nu taču Raksti kad parādās... taču Dieva nojausma un atziņa ir bijusi visos laikos un vienmēr. Cilvēki dabīgi Dabā ir spējuši saskatīt Dievišķās pēdas! Protams kā vienmēr cilvēks nevar noiet taisni pa ceļu, iebirst vienā vai otrā grāvī - vai nu galīgā politeismā, ka ikvienā akmenī garus saskata, vai otrā grāvī - ateismā! Taču pats Dievs saka - mans darbs visiem redzams, lūko un redzi, un ja tad neredzi un neatskārt mani, tad nesūdzies, ka aizā iekrīti dēļ sava akluma!

Tas ir kā blenzt uz automašīnu un neredzēt, ka to ir dizaineris veidojis!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:14:40
Mulders
atradīsi daudz padomus kas attiecas uz higiēnu u.c. lietām, kuras šodien tik vispār var izskaidrot.

Ajūrvēdā atradīsi daudz, daudz vairāk. Un pat mūsdienās tā nav nekur pazudusi, un ne jau ļautiņu tumsonības dēļ.

Ja jau runājam par zinātni, tad nevaram nepieminēt "ģeniālo" Jēkaba lopu selekcijas metodi, ar svītraini sagrieztām koku vicām. Nez kāpēc šodien to nekur neizmanto. ;-)

Da kaut vai incesta aizliegums
Sastopams praktiski visās mācībās. Kas interesanti, tad tieši VD tas tiek pārkāpts, un bez soda pašiem pārkāpējiem.

Vairāk par ko?
Par to, kas teiks Rakstos. Tev ir Raksti, no kuriem tu uzzini, ka Dievs ir tāds nu tāds, un attiecības ar cilvēku ir šitādas un šitādas, un ka cilvēkam jādara šā un šā.
Tagad tu pēti Dabu ... nu, ko jaunu par Dievu uzzināji?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:23:07
Par to, kas teiks Rakstos. Tev ir Raksti, no kuriem tu uzzini, ka Dievs ir tāds nu tāds, un attiecības ar cilvēku ir šitādas un šitādas, un ka cilvēkam jādara šā un šā.
Tagad tu pēti Dabu ... nu, ko jaunu par Dievu uzzināji?


Par šito jau atbildēju. Ja ir Raksti, tad tie ir kudī labāks avots par Dievu, tad Dabas pētīšana vairs būs tikai rakstos atklātā visai attāls atspulgs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:25:10
Mulders
Ja ir Raksti, tad tie ir kudī labāks avots par Dievu, tad Dabas pētīšana vairs būs tikai rakstos atklātā visai attāls atspulgs!
Nu bet par ko tad runājam! Kam tā dabas pētīšana vajadzīga, ja jau tev IR Raksti???
Pētīšana vajadzīga ateistiem! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:34:45
KarotesNav, bet par to jau Romiešu 1 nodaļas texts runā... ka ar Dabu PIETIEK lai pie Dieva atziņas nāktu... bet NEPIETIEK, lai Dievu iepazītu pietiekoši pilnīgi! Daba dod tikai pirmo impulsu... kaut vai ar to ka Dievs IR... bet Kāds viņš ir, to var uzzināt ļoti skopi... protams arī TO nedaudz var uzzināt - kaut vai to, ka Dievs ir GUDRS un KĀRTĪBU mīlošs... bet visu nevar no dabas vien uzzināt...

Tamdēļ arī Raksots Dievs argumentē - Par Dievu Dabā IR atklāts... un tamdēļ viņiem (neticīgajiem) nav ar ko aizbildināties, Dievs IR atklājies dabā - savos darbos - un ja tad tu saki, Dieva nav... tad pac vainīgs... jo tad tā ir apzināta patiesības noliegšana, bet noliegt patiesību nozīmē sevi no tās nošķirt... bet dzīve bez patiesības ir elle by definition
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:41:14
Pag, tu izvairies no jautājuma, bet jautājums ir tāds:

" Kāpēc Kristiešiem ir jāpēta Daba ?"

Kristiešiem taču jau ir Raksti!

Tava doma bij tāda, ka tieši kristietība nodrošina dabas pētīšanas iespējas, zinātnes attīstību un kruto pētniecības metožu izstrādi!
Tagad tu pats saki, ka " Dabas pētīšana vairs būs tikai rakstos atklātā visai attāls atspulgs! ". Kam tas atspulgs vajadzīgs?

Dievs IR atklājies dabā - savos darbos
Kas nebūt nav acīmredzami. Labākajā gadījumā varētu izsecināt, ka Dabā ir elementi, ko kāds Intelekts uztaisījis. Taču, nav teikts ka tāpēc šis Intelekts var būt tikai un vienīgi kristiešu Dievs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.11 12:54:20
KarotesNav, smags gadījums kļūsti!

DIEVU Dabā pētīt ir krietni nepateicīgāks darbs nekā DIEVU iepazīt Rakstos!

VISU PĀRĒJO ir labāk pētīt Dabā

Un tā kā Dievs nav nekāds nieka lieta, tad Dieva iepazīšana UZTRENĒ izziņas un gudrības aparātu, kas ir noderīgs un lietderīgs un praktisks VISU PĀRĒJO lietu izpētīšanā un izziņā!

Tas tak tu pie Ņūtona deklarē, ka vajag mācīties lietas, kas nav saistītas ar konkrētu lugu, bet izmantojas abstrakti - tur "palīdzēt draugam". Nu vot Kristietība māca visa cita starpā (tas nav vienīgais) - "analizēt datus, saskatīt likumsakarības, izdarīt secinājumus, kritiski domāt, neticēt visam, bet visu pārbaudīt etc. etc. etc." Tas viss ir noderīgs gan Harija Potera pasaules pētniecībā gan Gredzenu Pavēlnieka Vidusszemes izpētē gan reālās pasaules izpētē.
Tieši tamdēļ tādi Hariji Poteri un Gredzenu Pavēlnieki cilvēkus parauj, jo sevī ietver tās pašas loģiskās saiknes un loģisko "sakārtotību" kāda ir Rietumu cilvēkam, kura ir gadu tūkstošiem "selektēta" un "dresēta" šajā pasaules malā pietam ļoti lielā mērā Kristietības ietekmē...

Tieši tamdēļ Rietumu cilvēkam šķiet dīvains un neloģisks kā arī dažkārt bezjēdzīgs Austrumu reliģiju un filosofiju savārstījums, jo tas pasludina kaut kādas neloģiskas tuftas par patiesībām, par kurām neko citu kā vien "nu jā tā ir" nevar nedz pateikt, nedz saikni redzēt ne tikai ar reālo dabu, bet arī pat esošo ziņu sakarā. Un TO Austrumos sauc par "lielu gudrību", un šodien Rietumnieki iepērkas šajā "lielajā gudrībā" - jo lielāks bardaks un mazāk saprotams un saskanīgs, jo gudrāks... Un galu beigās jau tā ir... nav vairs skaidrs, vai šamais produkts tiešām ir liela gudrība, ko neviens nesaprot, jeb vienkārši veikls mistrojums un haoss, kas uzdots par jēgpilnu produktu!

Nē es palieku pie Rietumu tradicionālā domāsnas patterna, kur Loģika vienmēr ir loģika un vienmēr ir absolūta. Lūk, ja sistēma pārsvarā ir loģiska un sakarīga, tad daudz vieglāk ir pieņemt, ka nesaprotamās un šķietami pretrunīgās lietas ir patiesa apslēpta gudrība, nekā ja viss traktāts ir "apslēpts" bardaks, un tik pa retam uzplaixnī kaut kas tautoloģiski skaidrs un saprotams!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.11 13:17:01
Mulders
DIEVU Dabā pētīt ir krietni nepateicīgāks darbs nekā DIEVU iepazīt Rakstos!

Tad priekš kam kristietim vispār būtu jāpēta Dabā, ja jau ir Raksti, kuros visas atbildes priekšā! Ko tādu kristietis var izpētīt Dabā par Dievu, kas nebūtu Rakstos?? Neko! Tad ko dod pētīšana? Neko! Vai kristietim Dabas pētīšana vajadzīga? Nē!

Dieva iepazīšana UZTRENĒ izziņas un gudrības aparātu, kas ir noderīgs un lietderīgs un praktisks VISU PĀRĒJO lietu izpētīšanā un izziņā!

Nu, beidz! Dieva tev pēkšņi iepazīst ar loģikas un spriedumu palīdzību? Tad kāpēc tu nevari man, Ctulhu, Sheksnam, a_masikam u.c. loģikas un intelekta cienītājiem par Dievu pastāstīt loģiski saprotamā veidā?

Kristietība māca visa cita starpā (tas nav vienīgais) - "analizēt datus, saskatīt likumsakarības, izdarīt secinājumus, kritiski domāt, neticēt visam, bet visu pārbaudīt etc. etc. etc."
Vēlreiz, jautājums - kur Rakstos šitas viss ir redzams? Tieši - kaut kādā īpašā un lielākā mērā nekā citās reliģijās?

Neticēt visam?
Pārbaudīt evaņģēlijus, piemēram? Šaubīties - a ja nu Kristus nav augšāmcēlies, mazums ko tur tie apustuļi sarakstījuši, vajadzētu ka pārbaudīt ... :-)

Tieši tamdēļ Rietumu cilvēkam šķiet dīvains un neloģisks kā arī dažkārt bezjēdzīgs Austrumu reliģiju un filosofiju savārstījums

Kā tu veikli pārgāji no Kristieša uz Rietumu cilvēku! :-)
Kādas tuftas par patiesībām pasludina Austrumu reliģijas?
Neloģiskas tuftas tad jau drīzāk būtu trīsvienība, sevis upurēšana sev, vainas pārnese pa n-tajām paaudzēm uz priekšu, utt.

tā kā Dievs nav nekāds nieka lieta, tad Dieva iepazīšana UZTRENĒ izziņas un gudrības aparātu, kas ir noderīgs un lietderīgs un praktisks VISU PĀRĒJO lietu izpētīšanā un izziņā!

Dievs nav nieka lieta nevienā reliģijā. Tātad visās reliģijās tiek uztrenēts izziņas un gudrības aparāts. To, protams, VAR izmantot pārējo lietu pētīšanā, tikai kāpēc to VAJAG darīt?


P.S. Kaut kā nepamanīju atbildi uz jautājumu: Kāpēc Kristiešiem ir jāpēta Daba, ja jau Rakstos viss pateikts ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 15256