atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kristiešu apraksts
Zaurs
Iesūtīts: 2007.09.25 11:12:56
Vēstulē Diognetam (autors nezināms) ir atrodams ļoti interesants agrīno kristiešu apraksts [tulkojums no angļu un grieķu val. mans].
Kas kopīgs un kas - atšķirīgs ar mūsdienu kristietību?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.08 21:38:45
Sheksna
Jā, klibojam mēs... Bet, ja kādi pat negrib klibot?...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.08 21:54:56
ka daudz ticībās ir pieminēti plūdi un ka ir izdzīvojuši tikai daži cilvēki, no kuriem, tad visi cilvēki ir veidojušies no jauna.
Kuras tad ir tās daudzās ticības? Luterāņi un katoļi?
Turklāt ir arī atrasts arholoģiskajos izrakamos kaut kas līdzīgs, kas varētu atbilst Noas šķirstam.
KUR tad tas ir atrasts?
Jā, klibojam mēs... Bet, ja kādi pat negrib klibot?...
Tad ko? Klibošana notiek neatkarīgi no reliģiskās, etniskās un politiskās piederības, tas ir viss, ko varu pateikt.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.09 00:39:47
Sheksna
Par kliboshanu. Tiem, kas grib sekot Kristus (Dieva dotajam augstaakajam) bauslim, tas ne paarak labi iazodas musu greciguma del. Bet - mes gribam! Pretstataa tiem, kam tads bauslis ir pofig un kas par to smejas un kam nenak ne prataa gribeet milet citus tapat ka sevi. Tur ir ta starpiba!
a_masiks
Slimos, nabagos, dumjos, noziedzniekus - nach?
Pie slimajiem - miesaa un garaa (greciniekiem) Kristus tiesi naaca, lai dziedinaatu vinus. Ja tevi tas tiesham intereseetu, tu varetu uzzinat un iepazit visinteresantakas personas - alkashus, narkomanus, prostitutas, mantraushus, pat slepkavas! - kuri, atsaucoties Dieva aicinajumam, ir tikushi totali izmainiti, dziedinati, atbrivoti... Tepat musdienas, Latvija, ne kaut kur sensenos laikos, aiz trejdevinjiem kalniem!


Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.09 09:55:03
Arata kalnā tagadējā Armenijā. Tur kāds zemnieks uzgāja to un arhelogi apliecināja tā vecumu
Tu melo - Ararata kalns atrodas TURCIJĀ. Armēnijā ir Mazais Ararats.
Nav nemaz bail no elles ugunīm.
Nu nav gan.
Pasaki kaut vienu iemeslu, lai es jeb kāds cits ticīgais pārstātu ticēt, kas man no tā labāk kļūtu.
Patiesību sakot, man ir samērā vienalga, vai ticot/neticot Tev paliek labāk vai sliktāk. Ja Tev labāk ir ticot - tici. Tak problēma ir iekšā, ka Tava ticība ir tikai ticība, nevis absolūtā patiesība, ko šejienes ateistu varza arī cenšas norādīt.
Pretstataa tiem, kam tads bauslis ir pofig un kas par to smejas un kam nenak ne prataa gribeet milet citus tapat ka sevi.
A tādu cilvēku, kas javna nevēlas integrēties sabiedrībā un konfrontēties ar to ir reāli maz un tie paši ir vai nu noziedznieki, vai sociopāti. Pārējie klibo uz vienas vai abām kājām, atkal - neatkarīgi no reliģiskās pārliecības.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.09 11:08:14
Jeb es saprastu, ka tu mēģinātu izprast ticības jēgu
Mēģināt izprast ticības jēgu - tas nozīmētu pieņemt VISU, ko Tev stāsta un tam noticēt? Paldies par kūkām
Parādi ētikas normas, pēc kurām tad cilvēkiem būtu labāk.
Tā pati racionālā ētika, kad Tu apdomā, KĀDAS sekas izraisīs Tava rīcība vai bezdarbība un koriģē savu rīcību atbilstoši gaidāmajām sekām. Nevis akli seko priekšrakstiem `ir rakstīts`.
Cilvēks A – Priecājies par skaistajām lapām, ko sniedz rudens, priecājies par skaisto sniegu, ko sniedz ziema, par dabas mošanos pavasara laika, par silto vasaru.
Cilvēks S – Kādēļ man būtu jāpriecājas, rudenī visu laiku līst lietus un ir pretīgi iet ārā, ziemā ir auksts, pavasarī ir daudz peļķes, vasarā nav kur likties no karstuma.

Jā, dzīve ir visāda. Gan tāda, gan šitāda. Un aukstuma, peļķu un dubļu pietiek arī jūsu, draugs, sludinātajā mācībā/ticībā, uz ko jums arī šeit tiek norādīts.
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.09 11:34:12
Vai Sheksnam ir konkrēti priekšlikumi, kā stāvokli uzlabot? jo kritizēt vien ir tik vienkārši - viss gods kritiķim, visa atbildība - kritikas objektam.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.09 11:49:42
Vai Sheksnam ir konkrēti priekšlikumi, kā stāvokli uzlabot?
Uzlabot tieši ko? Mācību/ticību vai praktisko ētiku? Nu pirmo diez vai var diži uzlabot, tā ir tāda, kāda ir, diez vai ir jēdzīgi vai vispār iespējams pārrakstīt bībeli, kura ir un paliks kristietības pamats... savukārt interpretācijas tāpat būs gana dažādas, atkarībā no interpretatoru predispozīcijas un attīstības līmeņa. Otro - jau rakstīju: prognozēt savas rīcības iespējamās sekas, izvērtēt tās pirms pašas rīcības un atkarībā no tā koriģēt/izmainīt savu rīcību. Jā, tas ir praksē ir n reizes grūtāk nekā izklausās, bet nu cita ceļa vismaz es neredzu. Tā pati bībele vai kristiešu dievs jau gatavu recepti vienalga nepiedāvā.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.09 20:30:00
a_masiks
Atkārtojumam:
1) Slimos, nabagos, dumjos, noziedzniekus - nach?
Pie slimajiem - miesaa un garaa (greciniekiem) Kristus tiesi naaca, lai dziedinaatu vinus. Ja tevi tas tiesham intereseetu,...
Kristus novirzēm no normas ir devis dziedināšanas iespēju, garīgās dziedināšanas. Tur piederam mēs visi. Mēs visi esam grēka inficētas novirzes no ideālās normas, par kādu cilvēks tika radīts.

2) kad tie ar putām uz lūpām aizstāv savas tiesības izlemt svešu sieviešu likteni /abortu lietā/
Kāpēc sieviešu? Varbūt bērnu likteni? Vai tad nogalināt drīkst? Man mans kaimiņš traucē - es viņu novākšu. Ak tā, TO nedrīkst! Bet kāda tad tik liela starpība - maziņš jeb liels, prot jau runāt jeb vēl nē? Kad mātītes savus jaunpiedzimušos iesviež atejā, par to soda. Kad vēl nepiedzimušo sadur un sarausta gabalos (kuram jau pukst sirsniņa, kas jūt sāpes), tad tās ir sievietes tiesības noteikt pār SAVU ķermeni?! Un maitas, kristieši, viņai traucē un saka, ka tas nav labi!
Ak, kā tie nelieši kristieši grib uzspiest brīvajiem cilvēkiem savas tumsonīgās idejas, ka nedrīkstot nogalināt bērnu tikai tāpēc, ka viņam vēl nav vārda un pases!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.10.10 09:00:38
Kad vēl nepiedzimušo sadur un sarausta gabalos (kuram jau pukst sirsniņa, kas jūt sāpes)
Sāpes jūt nervu sistēma, nevis sirds.
tad tās ir sievietes tiesības noteikt pār SAVU ķermeni?!
Ja grūtniecība rada draudus sievietes veselībai/dzīvībai, tad jā. Pretējā gadījumā tas tomēr īsti pareizi nebūtu, kaut jautājums par izvarošanas upuriem (sk. a_masika postu) arī uzstāda nevieglu jautājumu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.10 13:39:44
a_masiks
1) Visus gadījumus ietver Dieva mīlestības bauslis. Arī slims cilvēks var tikt dziedināts no savām traumām un var spēt mīlēt vispirms sevi, un tad arī citus cilvēkus.
2)Likumdevēji ir tādi paši cilvēki kā es, un jā, man ir tiesības iestāties par to, ko uzskatu par pareizu. Es savā piemērā runāju par tām sievietēm, kas to dara ar vieglu roku, ērtuma dēļ (zinu sievieti ar 19 abortiem...), nevis par traģiskiem īpašiem gadījumiem. Kontracepcija ir vien lieta, bet aborts - ķīmiskais vai ķirurģiskais - tomēr cita.
Nē, robeža nav viegli novelkama, bet sauklis - ko gribu, to ar savu nedzimušo bērnu daru - daudziem kristiešiem arī nav pieņemams.
Sheksna
Sāpes jūt nervu sistēma, nevis sirds . Es izteicos gramatiski neprecīzi - domāju, ka nevis nedzimušā bērna sirsniņa sāp, bet ka viņš pats, kad tiek sagriezts gabalos un viņam tiek izrauti locekļi, jūt sāpes un bailes un izmisumu...
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.10 13:47:20
Ctulhu
Popularizējiet nu vien jūs to kontracepciju! Mēs labāk popularizēsim atturību pirms laulībām un uzticību laulībā. Tas pasargās arī no citām nelaimēm - gan no garīgas iztukšotības, gan no miesīgām slimībām.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.10 15:48:51
Redzi, arii monogaamaa heteroseksuaalaa paarii var notikt apauglosanaas. Ja to nenoveersj.
Ne jau vienmēr šamējā (apaugļošanās) ir nevēlama.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.10 16:26:18
Sheksna - iet runa par nevēlamiem gadījumiem. Piem, nupat polijā viena sieviete iesūdzēja tiesā savu pseidoreliģisko valsti par aborta atļaujas nedošanu veselības dēļ.
Nu situācija nav TIK viennozīmīga. No otras puses - konvertiņš dakterim, un JEBKURU abortu var nopamatot `veselības dēļ`...
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.10 19:13:30
a_masiks
Nu bet Tavs saulkis "Ja reiz esi "iekritusi", tad par tavām tiesībām nedzemdēt - lemsim mēs" - savā būtībā arī ir varmācība.
Kur tu atradi šādu manu pretenziju - lemsim mēs ? Tu visu laiku centies ielikt mums mutē vārdus un domas, kādas mēs, kristieši, neesam izteikuši. Ar vienu vārdu sakot - mālēt mūs ar savām krāsām.
Mēs neesam totalitārā valstī, tāpēc man IR tiesības tādas pašas kā tev izteikt savu viedokli un cīnīties par sava viedokļa nostiprināšanu manā valstī.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.10 19:21:51
Ctulhu
Nu, vēl viena fantastiska ideja... tikai no trakākā sci-fi gala... Ko vēl par kristiešiem labu izdomāt?
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.10 19:39:07
Ctulhu
Man tur nav ko protestēt - ateisms ir ceļš projām no Labā (Dieva)...
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.10 21:27:45
a_masiks
Abortu aizliegums ieviests tikai un vienīgi reliģisku motīvu dēļ. Tu tiesham doma, ka nav neviena kartiga ateista, kas aizstavetu berna dzivibu?...
Ieinteresetaas personas - tavaa interpretacijaa TIKAI kristieshi - aizstav tiesibas uz dzivibu jebkuram, ari vel loti mazam berninjam... nevis ideologiju ideologijas peec.
Vai TU neesi priecigs, ka tava mate tevi neaborteja? Vai esi padomajis, cik daudz jauku cilveku un varbut pat Einsteinu ik dienas aiziet uz slimnicas atkritumu kasti... Varbut tava istaa otraa puse tieshi tapec nav shaja pasaulee?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.11 09:35:56
Par abortiem - taisni kristiešiem nevajadzētu īpaši iebilst, jo tāda dvēsele nonāk pa taisno paradīzē, jo neko ļaunu vēl nav paspējusi izdarīt. Tātad viņu nav par ko sodīt.

Kurā brīdī dvēsele uzrodās? Ja pavisam sīkam šūnu receklim, tad - kāda būs viņa "miesa" paradīzē?

> Balss
Vai TU neesi priecigs, ka tava mate tevi neaborteja?
Ateista skatījumā jautājumam nav jēgas. Tas ir klasiskais jautājums par nāvi. Ja kāds neeksistē, tad viņš neko nejūt, viņam neko nevar paprasīt, neko nevar salīdzināt. Var salīdzināt bagāts-nabags, vesels-slims. Taču dzīvs-miris jeb esksitē-neeksistē, tāda salīdzinājuma vienkārši nav!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.11 10:41:24
Vai TU neesi priecigs, ka tava mate tevi neaborteja?
Ateista skatījumā jautājumam nav jēgas.

Taisni tā. Jo ne jau ŠIS ir vienīgais faktors, kurš nosaka potenciālo Einšteinu rašanos vai nerašanos. Tikpat labi pasaule varēja nesagaidīt kārtējo Einšteinu tāpēc, ka viņu 18 gadu vecumā iesauca armijā un viņš gāja bojā karā, varbūt viņu agrā bērnībā māmiņa ieskapēja baletskolā un viņš izauga par viduvēju baletstatistu, kaut būtu varējis kļūt par izcilu fiziķi vai ģenētiķi... varbūt vecākiem vnk nebija naudiņas šamējo izskolot, un tā potenciālais Einšteins bērnībā ganīja govis, jaunībā ara tīrumu un vecumdienās pina klūgu grozus. LIELISKUS grozus, bet tikai grozus, nevis relativitātes formulas. Tā ka Einšteinu, Bēthovenu un Linneju rašanos vai nerašanos nosaka DAUDZ vairāk faktoru, nekā tikai aborti vai neaborti.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.11 11:30:10
a_masiks, pie aborta vēl ir trešā persona... bērns. Viņam arī ir tiesības... it īpaši uz existenci!
Jo citādi sanāk negodīgi nebalansēti. Tad mums vajadzētu arī balansējošu likumu, kad mazbērni var lemt par vecu "traucējošu" cilvēku piespiedu eitanāziju, neprasot viņiem viedokli un neievērojot nekādas viņu tiesības!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 13933