atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi par seksuālajām attiecībām laulībā
viesturs
Iesūtīts: 2007.07.11 19:29:11
Man nesen viens draugs mēģināja iestāstīt, ka seksuālas attiecības laulībā ir paredzētas tikai bērnu radīšanai! Ja seksuālās attiecības notiekot apmierinājuma gūšanai, tas neesot labi un tas esot grēks (Bībelē neesmu neko tādu atradis). Piemēram ja vīram sēžot virtuvē pie galda rodas iekāre skatot savu sievu, tas arī esot grēks! Secinājums - sekss paris reizes mūžā, ja negribas daudz bērnu! tāpēc lūdzu jūs izteikties par šo tēmu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.20 23:01:35
klusētājs
Nevaru tev piekrist un saukt baltu par melnu un otrādi, ja ir lietas, kas Bībelē nosauktas vārdā un pavisam nepārprotami. Nevienam cilvēkam nav tiesību otru tiesāt, un es to arī nedaru - to darīs Kristus. Bet cilvēkam ir Dieva dotas vadlīnijas, lai pēc tām cilvēki dzīvotu. Un es nevaru teikt, ka tādu nav jeb ka tās nav spēkā aiz līdzjūtības pret cilvēkiem, kas ar šādu novirzi dzīvo.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.21 00:58:08
klusētājs
Ko tu saproti ar žēlsirdību, uz ko tu mani aicini? Es ar žēlsirdību saprotu - sniegt palīdzību otram. Piem., ir veiksmīgas programmas, kas palīdz tiem homoseksuāli orientēteim cilvēkiem, kas to patiesi vēlas, no šīs novirzes tikt dziedinātiem.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.12.21 01:35:58
Balss, vai tu tik pat nepaarprotami piemeero visu, kas VD rakstits, savaa dziivee? Vai tikai selektiivi izveelies to, kas patiik, un atmet to, kas nepatiik? Un kaada smadzenju sarzhgjiitiiba tiek piemeerota, lai atmestu taas VD lietas, kas itkaa liekas pashas par sevi atmetamas?
redaktors
# Labojis redaktors: 2007.12.22 21:22:35
Pieturēsimies pie tēmas, šī tēma nav par homoseksualitāti.
komentators [78.84.206.252]
# Labojis redaktors: 2007.12.23 01:16:05
Mirga. Nu es palasīju to linku uz studentu lapu. Nu vai tad tur ir par seksuālajām attiecībām laulībā? Tas jau studentiem, kuri vēl nav precējušies! Bet runa jau ir par laulību un laulātajiem! Sekss laulībā ir lai gūtu prieku un lai radītu bērnus. Viens otru neizslēdz. Un sievu iekārot tādā izpratnē, ka vēlēties fizisku tuvību ar viņu ir labi un svētīgi. Mirga, vai Jūs esat laulībā? Jūs neatbildējāt! Visādi pseidogarīgie sakāpinājumi (par to ka nevar iekārot sievu) rada kaitīgus sirdsapziņas apgrūtinājumus, kas bojā attiecības laulāto starpā. Ja esat laulībā, tad nebaidieties - gūt baudu no savstarpējām attiecībām nav grēks. Protams, te nevar būt runa par to, ka viens laulātais jelkādā veidā pazemotu otru. Bet tā jau ir attiecību kultūra. Dieva vārds novelk skaidru robežu starp pareizām un nepareizām attiecībām. Piepildīta laulība (arī seksuālā ziņā) ir līdzeklis cīņai pret grēku (piemēram iekāri pret kādu citu - ne savu laulāto draugu).
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.23 17:27:55
Es esmu sapratusi, ka kaut kāda iemesla dēļ ir cieši iecementējies priekšstats par to, ka laulībā bez iekāres neiztikt. Jau agrāk jautāju, kāpēc tā?
Vispirms tā tad būtu jātiek skaidrībā par iekāri kā tādu. – Ja man skaisti pasniedz labu un garšīgu ēdienu, es par to priecājos un ēdu, izbaudot kumosu pa kumosam, neiekārojot, tad tas arī nav „normāli”? –
Vēl būtu jānoskaidro, kā saprotam Dieva iedibinātu un dotu laulību. Tepat diskusijā par harizmātu fenomenu Ingars tik labi pateicis, ka Dievs piedāvā vislabāko.
Ja tad nu Dievs mums visu un pašu labāko ir devis, ko tad vēl iekārot?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.12.23 18:46:31
Mirga, kur tad taads priekshstats ir iecementeejies?

Iekaare man asocieejas ar pieaugoshu atkariibu no objekta. Man gruuti iedomaaties, kaa lauliibaa no taa vareetu buut kaads labums.
komentators [78.84.206.252]
# Iesūtīts: 2007.12.23 21:41:04
Labi, lai būtu vienkāršāk saprasties, tad varūt neieciklēsimies uz vienu vārdu - iekāre, bet atgriezīsimies pie jautājuma būtības, proti, kā tad ir ar to baudas gūšanu seksuālajās attiecībās laulībā. Vai jums šķiet ka tas ir slikti? Es domāju ka nav. Mirga, pedodiet par uzstājīgu atgādinājumu par neatbildētu jautājumu, bet vai jūs esat laulībā, vai teoretizējat. Teoretizēšana pati par sevi nav nekas slikts, bet ja runa ir par garīgiem augstumiem, tad ir labi neuzlikt augstākus uzstādījumus par tiem, kādus mums uzliek Radītājs.
Kārli, un par to atkarību runājot, katrs laulātais ir atkarīgs no otra. Tas ir normāli. Un arī seksuālā ziņā.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.12.23 23:25:25
Ļoti kaitina , ja par laulību teoretizē neprecējies (tāds, kā es)!
Vēl vairāk kaitina šķīries cilvēks, kas māca, kā vajadzētu dzīvot laulībā!

PS Aizlūdziet brāļi un māsas , lai man pietiktu spēka nerādīties šajā forumā nākamgad.
Komentators [78.84.206.252]
# Iesūtīts: 2007.12.23 23:43:37
Kāpēc jālūdz, lai Brīnumsons neparādītos forumā? Par kādu šķiršanos ir runa?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.12.23 23:49:55
Laulības škiršana
Forums = atkarība !
klusētājs
# Iesūtīts: 2007.12.24 00:19:25
redaktors paldies par aizrādījumu, tiešām nevietā manis rakstītais, vēl jo vairāk, ja ņem vērā izdzēsto kontekstu
vēlu mierpilnu svētvakaru foruma apmeklētājiem!
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.25 18:31:42
Komentator, nesapratīsimies. - Es arvien vēl domāju, ka patiesā mīlestībā iekārei nav vietas. Un tikai ar šādu domu arī piedalījos diskusijā.
Komentators [78.84.206.252]
# Iesūtīts: 2007.12.25 22:06:47
Mirga, jūs uzreiz kā ar nazi - nesapratīsimies.
Labi, nelietosim vārdu iekāre, kā jau teicu, bet es atkal par to Viestura uzdoto jautājumu.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.26 17:37:57
Ja Tu no manis līdz šim teiktā neesi neko sapratis, pagrūti vēl ko cerēt.
Ja Tev ir cits skatījums, pastāsti.
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.12.27 16:39:07
Un tā Mirga no jautājuma izvairās. Un tā netop skaidrs, vai mums ir darīšana ar precētu sievu, vai ar sapņojošu vecmeitu
Jautājumu teoloģiski varētu stādīt tā - kāda veida mīlestība ir laulības pamatā - vai erotiskā iekārojošā mīlestība (gr. eros), vai altruistiskā tuvākmīlestība (gr. agapē).
Kristus pavēl ar agapē mīlēt Dievu un visus cilvēkus. Tātad var secināt, ka agapē nevar būt vienīgā veida mīlestība laulībā, jo laulība ir ar vienu konkrētu cilvēku, un piepildīta (konsummēta) laulība sevī ietver seksuālās attiecības, bet tur būs vajadzīgs eros.
Piemērs: var kristīga māsa mīlēt kristīgu brāli ar agapē, bet no domas par laulību un seksu ar viņu mesties nelabi ap dūšu.
Komentators [78.84.206.252]
# Iesūtīts: 2007.12.28 00:36:03
Jā, Kristofer! Es jums piekrītu.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.12.28 00:41:01
Jēdziens "vecmeita" vai būt aizskarošs
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.12.28 15:08:25
Briinumsons
Vai tas, ka tu esi vecpuisis , tevi aizskar? Būtu jau labi, ja Mirga atklātu savu statusu. Jo viena lieta ir teorija (dažkārt pat ilūzijas) un cita - realitāte. Tas gan nenozīmē, ka neviena teorija nesaskanētu ar realitāti - visām jau kāds pamats ir ņemts no dzīves.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.12.28 17:25:11
Kāpēc ir tik svarīgi, kas es esmu? - Vai ne vienkārši tāpēc, ka tad spriedums jau būtu gatavs – vienalga ko es teiktu – un nebūtu vairs tālāk jādomā par lietu? Par laulību, Dieva iedibinātu laulību (viņi būs viena miesa), un ko visu viņš mums ar to ir devis.

Diskusijas uzstādījumā redzam, ka Raksti nav izprasti un ir izdarīti aplami secinājumi. Bet vai it kā pretējais viedoklis, mēs gan zinām, kas ir normāli un dabiski, tiešām palīdz un ar to pietiek? Laikam nepietiek, jo turpat taču parādās arī jau kaut kāda nedrošība un atkarība. Un es gribu teikt, ka Dieva vārda gaismā jēdzieni iekāre un atkarība pavisam neiederas. Vēl vairāk, to parādīšanās ir kā trauksmes signāls, ka kaut kas iet greizi.

Nupat palasīju, kas Konversācijas Vārdnīcā ir rakstīts par erotisko dziņu. Bija garš un interesants skaidrojums. Ja jums ir pieejama Latviešu Konversācijas Vārdnīca, ieteiktu palasīt. Beigās ir minēts erotiskās dziņas iedalījums trīs attīstības pakāpēs. Mūsdienu steidzīgā laikā, liekas, cilvēks visbiežāk nav ticis tālāk par pirmo, tīri seksuālo pakāpi. Būtu žēl.

Labi, ne man jūs par kaut ko pārliecināt. No sirds gan vēlētos rosināt arvien vēl vairāk atvērties Dievam viņa Vārdā un ļaut tam piepildīties savā dzīvē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 17666