atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kurš grib dzīvot Kristīgā komūnā?
Briinumsons
Iesūtīts: 2008.07.20 00:03:02
lūdzu pieteikties!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:18:01
Mulders

Nu jā... bet tā....
Zive.
sore es ar to personu vairs nerunāšu... nokaitināja mani... iešu piezvanīt vienam ķertajam un tad baudīt dabu tb mājās
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:18:16
опошлили вы мою идею
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:20:46
sicilia
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:23:29
sica, nu pastudē tos klosteru veidojumus pirmā gadu tūkstoša sākumā... tur jau bij tā viena no prasībām - extrēma pazemība... ka faktiski tu atnāc pilnīgi tukšs plastalīns, un no tevis tad klosteris veido cilvēku... bij jāatsakās no visa... arī no savām "ES" definējošajām īpašībām... nedomāju, ka kurš katrs ir tam gatavs...
Toreiz jau bij spēcīgi ārējie motivatori - nabadzība, slimības etc. Šodien stipri mazāk ir tādu motivātoru, kas var piespiest cilvēku atteikties no kafijas un metāla no rīta!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:23:35
Donachka

Atshkjiriiba tikai taa, ka lielaakai daljai cilveeku gribas atrazhoties un par savu miesu un asiniim rupeeties taa kaa buutu dabiski, bet lai ruupeetos par bomzhiem un baarenjiem - tur tomeer jaabuut mazliet vairaak par dabisko miilestiibu.

Neturi par nešķīstu to, ko Dievs atzinis par labu esam - augļojieties un vairojieties - tā Dievs teica pirmajiem cilvēkiem. Tā girbēšana atražoties, ko tu nicini, ir no paša Dieva un tā ir svēta, šķīsta un visnotaļ apsveicama lieta, jo rodas jauna dzīvība no divu cilvēku mīlestības.

UN ir pietiekami daudz tādu pašaizliedzīgu kristiešu, kuri paspēj parūpēties gan par ģimeni, gan par bomžiem un bāreņiem, tā, ka nevajag, ja? Un vēl par tām mūķenēm ar kādam jārūpējas. Kā tev šķiet, kas viņas baro, kas viņām dod pajumti, drēbes, siltumu, elektrību un visas citas ērtības?

Un ir tādas ģimenes, kuras adoptē tos bāreņus - vai tas nav bērnam labāki, nekā dzīvot bērnu namā un pāris reizes dienā kāda mūķene viņus aprūpē?

Un tāpat visās konfesijās ir diakonijas kustības, kurās taču darbojas pārsvarā precētie pāri. Piemēram vasarsvētku kustībai nav tādi mūki un mūķenes, bet precētie nez kā vienmēr atrod laiku gan ģimenei, gan arī par bomžiem parūpēties

Un pajautā, cik mūķenēm tā mīlestība pret aprūpējamiem bomžiem ir tāda, kā pret tēvu, dēlu, miesīgu brāli vai māsu? Via nav tā, ka tas tikai ķeksīša pēc? Kura tad dara labāk - tā kura rūpējas par savu vīru jo patiesi viņu mīl, vai tā kura rūpējas par svešinieku, jo domāk, ka viņu mīl, bet patiesībā ar mokām pārvar riebumu - to spēj jebkurš cilvēks piespiedu kārtā pārvarēt riebumu, bet just patiesu mīlestību pret pretīgu bomzi - cik no mūķenēm to spēj? Es te nerunāju par mīlestību kā sievai pret vīru, bet kā māsai pret brāli, meitai pret tēvu, mātei pret dēlu - cik no mūķenēm uz ko tādu ir spējīgas?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:27:09
Mulders

ak diegs...... mani interes;ē tas, kas ir mūsdienās.... un man pietiek ar tām mūķenēm, ko pazīstu, lai saprastu, ka viņas ir daudz foršāks teiksim par Mulderu, jo viņās nav tāda lecīguma un pārākuma, kā minētajai personai...., jo es dzīvoju tagad, nevis teiksim pirms 700 gadiem
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:28:43
sicilia un Zive.
mans uzskats ir tāds, ka kristīga sieva un māte un kristīga mūķene ir divas vienlīdz vērtīgas pērles un pagalam muļķīgi rīkojas tie, kuri vienu pērli izceļ bet otru nonicina tik tāpēc, ka lūk viņiem gaumes atšķirīgas - tas ir stulbi un neētiski

Truklāt arī Doktors Mārtiņš Luters ir pietiekami pabijis klosterī par mūku, lai zinātu kas tur darās, viņš arī visas labās un sliktās lietas, ko mūki dara ir atklājis, jo nespēja paciest to draudzmīgo liekulību. Nedomāju, ka mūsdienu klosteros kas būtiski atšķiras. Bet tāpat kā ir šķīstas un nešķīstas ģimenes sieviete, tāpat arī ir šķīstas un nešķīstas mūķenes
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:30:24
sicilia

un man pietiek ar precētām sievietēm, kuras es pazīstu, lai saprastu, ka viņas ir daudz foršākas teiksim par sicīliju, jo viņās nav tā lecīguma un pārākuma, kā minētajai personai
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:30:26
Ingars

pēdējais. izlasi šo un padomā par sevi

un pagalam muļķīgi rīkojas tie, kuri vienu pērli izceļ bet otru nonicina tik tāpēc, ka lūk viņiem gaumes atšķirīgas - tas ir stulbi un neētiski
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:31:50
tā kura rūpējas par savu vīru jo patiesi viņu mīl, vai tā kura rūpējas par svešinieku, jo domāk, ka viņu mīl, bet patiesībā ar mokām pārvar riebumu

43 Jūs esat dzirdējuši, ka ir sacīts: tev būs savu tuvāku mīlēt un savu ienaidnieku ienīst.
44 Bet Es jums saku: mīliet savus ienaidniekus un lūdziet Dievu par tiem, kas jūs vajā,
45 ka jūs topat sava Debesu Tēva bērni, jo Viņš liek Savai saulei uzlēkt pār ļauniem un labiem un liek lietum līt pār taisniem un netaisniem.
46 Jo, ja jūs tos mīlat, kas jūs mīl, kāda alga jums nākas? Vai muitnieki nedara tāpat?

:P
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:31:50
sicilia
neņem ļaunā, mani tikai nokaitināja tava vienpusīgā attieksme pret to visu. Vai tiešām tu uzskati, ka tā mīlestība kas ir precētai sievietei nav dievišķa tādā pašā mērā kā mūķenei?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:33:11
sicilia
pēdējais. izlasi šo un padomā par sevi

un pagalam muļķīgi rīkojas tie, kuri vienu pērli izceļ bet otru nonicina tik tāpēc, ka lūk viņiem gaumes atšķirīgas - tas ir stulbi un neētiski


es jau tikai ironizēju un parādīju, ka tikpat labi var pateikt arī otrādu, jo tu taču pirmā sāki vienu izcelt, otru nonicināt
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:33:39
Ingars

un pagalam muļķīgi rīkojas tie, kuri vienu pērli izceļ bet otru nonicina tik tāpēc, ka lūk viņiem gaumes atšķirīgas - tas ir stulbi un neētiski
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:35:07
Ingars, piekrītu, ka ir muļķīgi noniecināt vienu vai otru.

Nedomāju, ka mūsdienu klosteros kas būtiski atšķiras

Es domāju, ka atšķiras, jo šobrīd tīri materiālā motivācija stāties klosterī ir krietni mazāka.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:36:38
Zive.

43 Jūs esat dzirdējuši, ka ir sacīts: tev būs savu tuvāku mīlēt un savu ienaidnieku ienīst.
44 Bet Es jums saku: mīliet savus ienaidniekus un lūdziet Dievu par tiem, kas jūs vajā,
45 ka jūs topat sava Debesu Tēva bērni, jo Viņš liek Savai saulei uzlēkt pār ļauniem un labiem un liek lietum līt pār taisniem un netaisniem.
46 Jo, ja jūs tos mīlat, kas jūs mīl, kāda alga jums nākas? Vai muitnieki nedara tāpat?

UN tu gribi sacīt, ka precētās nespēj mīlēt savus ienaidniekus? Vai vispār mēs to spējam bez Dieva pārdabiskas dāvanas? Vai mūķenēm šāda spēja būtum lielāka nekā precētajām?

Dāvids bij precējies, turklāt vēl pat laulību pārkāpa un tomēr viņš mīlēja ļauno Saulu, kurš visu savu mūžu Dāvidu vajāja
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:37:37
sicilia

un pagalam muļķīgi rīkojas tie, kuri vienu pērli izceļ bet otru nonicina tik tāpēc, ka lūk viņiem gaumes atšķirīgas - tas ir stulbi un neētiski

to teicu es, bet tev gan iepriekš bij pretējs viedoklis, ka ļoti pareizi rīkojies izceldama vienu, bet otru nolikdama līdz ar zemi
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:40:16
Zive.

Es domāju, ka atšķiras, jo šobrīd tīri materiālā motivācija stāties klosterī ir krietni mazāka.

tas vismaz samazina neīsto mūķeņu skaitu, kuras ir klosterī pēc pašizdomātas dievkalpošanas un pašizdomāta aicinājuma

Nu labi - par mūķenēm un mūkiem ir skaidrs - viņi paši zivēlas savu ceļu, bet tas, ka preisteri nedrīkst precēties ir absolūts stulbums, pat bībelē priesteri bij precējušies, nez kur pāvestam tāda gaiša doma ienāca prātā, ko pat Dievs nebij iedomājies
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:42:32
Ingars

zini man vienalga tavas domas. sapratu, ka runāt bezjēdzīgi, jo tu ņeznaješ no pajoš. Starp citu, kopš laikiem, kad Luters bija klosterī pagājuši nieka kādi gandrīz 500 gadi.... zini, laiki tomēr mainījušies


UN tu gribi sacīt, ka precētās nespēj mīlēt savus ienaidniekus?

jap, varu saderēt, ka krietns bariņš nespēj. lai gan būs kas spēj, bet daudzas nespēj un nemaz negrib to spēt. redz viena būtiska lieta - liels daudzumns preēto netic Dievam un viņām pilnīgi pofig lietas, ko tu mums te stāsti un domā....

sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:43:51
Ingars

Nu labi - par mūķenēm un mūkiem ir skaidrs - viņi paši zivēlas savu ceļu, bet tas, ka preisteri nedrīkst precēties ir absolūts stulbums, pat bībelē priesteri bij precējušies, nez kur pāvestam tāda gaiša doma ienāca prātā, ko pat Dievs nebij iedomājies


tevi pilnēmēss ietekmē vai gaidāmais saules aptumsums, ka kasies kā gadu nemazgājies. tevi tas uztrauc? Nu aizraksti pāvestam un parasi. ko var kasīties un kasīties. Nāksies tev pretkašķa zāles nosūtīt. (zin par līdzcilvēkiem jārūpējas:D)
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:44:55
Ingars
UN tu gribi sacīt, ka precētās nespēj mīlēt savus ienaidniekus? Vai vispār mēs to spējam bez Dieva pārdabiskas dāvanas? Vai mūķenēm šāda spēja būtum lielāka nekā precētajām?

Pirmkārt, es Tevi vienkārši ķircinu. Otrkārt, spējas ir vienādas, neatkarīgi no statusa. Vienkārši ir vairāk laika tās realizēt. Es šite līdu iekšā ar tekstu, ka ir muļķīgi salīdzināt un izcelt kādu, kā vairāk vērtīgu Mieru, tikai mieru / smalkmaizītes gan gādā pats/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 13 , pavisam kopa bijuši: 15872