atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kurš grib dzīvot Kristīgā komūnā?
Briinumsons
Iesūtīts: 2008.07.20 00:03:02
lūdzu pieteikties!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:05:15
Papucs, ā tu domā tā, ka kopiena būtu naturāls nākamais līmenis aiz ģimenes institūta?

Nu bet vai tad tie nav tā kā ciemati, sādžas... kaut kas stipri līdzīgs. Taču cilvēkā ir iebūvēts privātīpašnieciskums. Cilvēka tiexme pēc "brīvības" rada to, ka ikiens grib savu ūdensmoci, lai var to lietot kad ienāk prātā nerēķinoties ar citiem...

Kā mūku ordeņi tā, manuprāt, jebkura "dalīšanās" prasa sava veida pazemību, sevis aizliegšanu, svu vēlmju saskaņošanu ar citiem. Ģimenē to var, jo ir dabīgās asins un arī garīgās saites. Ja tavā komūnā nav šīs saites, kuras atzīst ikviens loceklis, tad tāds modelis nedarbosies... Tamdēļ jau mūku ordeņos ko dara - nojauc cilvēka individualitāti, personīgo ES, dekonstruē to un tad rekonstruē jaunu, tādu kas dabīgi iekļaujas esošajā kārtībā, tai pakļaujas un patiesi to uzskata par labu un pareizu!

Bāzes šaize ir tāda, ka jebkurā gadījumā, ja cilvēks netiek no grēka vaļā - bet no tā mēs netiekam vaļā visu mūžu kaut nedaudz tas tomēr mūsos vēl "spkojas" - tad jebkuru "disciplīnu" šis grēks saindē kā tinte tīrā ūdenī...
Rezultātā - Bez Kristus Gara hren komūna sanāks!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:15:30
Mulders
Bez Kristus Gara hren komūna sanāks!
Bet tas jau būtu tas vienkāršākais, vadoties no Kristus apsolījumiem.
Tikai jābūt godīgiem pret sevi.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:16:31
Tikai jābūt godīgiem pret sevi

He he, jā tā ir dikti viegli izpildāma lieta
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:19:43
Zive.
Nu bez tā jau vispār nav jēgas dzīvot!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:22:39
Papucs
Nu nu... Cilvēks tak po žizņi apmuļķo sevi, lai pēc tam, pats sev liekoties balts un pūkains, mierīgu sirdsapziņu muļķotu citus Visa dzīve var paiet, kamēr tiksi skaidrībā pats ar sevi
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.07.21 11:25:43
Zive.
Jācenšas vismaz cilvēkam piešķirto resursu robežās, neiet jau runa par absolūtu patiesību.

Un tie, kas izliekas, paši vainīgi.
Vai arī jāizliekas tik lielā mērā, ka apkārtējiem tas izskatās pēc šizofrēnijas, bet pats neko nenojaut. Vismaz Tiesas Dienā nebūs sirdsapziņas pārmetumu.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:40:26
sicilia

Ar senčiem mazā dzīvoklītī sadzīvoju un ar kopienu arī sadzīvošu.
Pāris reizes mans priekšlikums mainīt uz lielāku ir noraidīts ar škandālu.... bet tā jau cita tēma.
runašim par komūnu! tur visi būs laimīgi! tur nebūs senču penču!
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.07.21 11:41:27
Briinumsons
nu piedod vecāki ir vecāki, bet sveši cilvēki ir sveši cilvēki

un kas tad šī tur nebūs senču penču! par attieksmi. Tur būs cilvēki, kas tevi ar regulēs un kā vēl... īpaši, ja pēc sevi nenovāksi traukus vai netīrās zeķes
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:42:57
svešiem cilvēkiem ir zināma cieņa pret otru... vecākiem , bērniem arī laulātiem... tā ir kā ir
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:44:09
Papucs, tā nav izlikšanās. Tas ir kļūdains priekšstats pašam par sevi.

Starp citu, šitie ir zelta vārdi:
Vai arī jāizliekas tik lielā mērā, ka apkārtējiem tas izskatās pēc šizofrēnijas, bet pats neko nenojaut
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 11:45:16
Briinumsons Tikai nelaime tā, ka ilgstoši dzīvojot kopā arī komūna būs kā rodņa, tikai skaitliski daudz lielāka, līdz ar to varī rēķināties ar daudz lielāku kašmaru
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.07.21 11:58:55
Zive.
man ar radiem tā ir :
vecāki radiem par mani ir sastāstījuši tik daudz laba , ka negribas satikties un izgāzties ...

pievienojies komūnai nu vismaz tu. nu varbūt padomā...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:04:12
Briinumsons

Tās ir muļķības. sākumā OK. nedēļu viens otru cietīs un tad pajehaļi... vispār šķirtne ir 3 diena......Tāpēc jau saka, gribi saprast, kas par cilvēku aizbrauc ar viņu ceļojumā. jo 10 dienas noširtiem no ierastās vides extremālos apstākļos (un tava komūna sākotnēja būs tāda vide) ļoti labi parādās rakjsturiņš, katra kaprīzes, ieradumi utt. ņem vērā, ka 30 gadu laikā cilvēks ir savācis savu bagāžu un katram savi ieradumi, kaut vai tas, ka vienam patīk tēju dzert klusumā no rīta, bet citam vajag metālu un kafiju a vēl kāds tai laikā grib gulēt
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:08:06
Briinumsons, domāt ir kaitīgi
Piedod, es esmu pārāk liela egoiste, lai savu mazo pasaulīti dalītu ar vēl veselu baru cilvēku

sicilia
bet citam vajag metālu un kafiju
Dienas lādiņš jāuzņem
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:10:01
es klausīšos Beatles uz austiņām , bet gribētos tā lai māja gāžas ....
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:12:09
sicilia

nu vai tu gribi visas nemūķenes bāzt vienā maisā? Tā tu tiesā patiešām daudzas svētas sievietes, kuras ir uzticīgas sievas un gādīgas mātes, tai skaitā tu tiesā arī jaunavu mariju, jo ja viņa dzemdēja pēc Jēzus arī citus bērnus, kas noteikti nebij no Svētā Gara, bet no Jāzepa, tad pavisam droši, ka viņa nebij mūķene un tomēr viņa ir svētākā no sievām.

tieši šajos cilvēkos valda pazemība, liela un milzīga pazemība, nevis lepošanās ar faktu, cik viņi kruti un pūkaini

tā visa ir tikai katoļu baznīcas radīta ilūzija un liekulība, ne visas mūķenes ir tādas, patiesībā patiesi nodevušās ir tikai dažas no viņām, bet citas pārsvarā "bēg" vai "slēpjas" no kaut kā. Vai tu gribi sacīt, ka viņas ar to ir ko īpašāku nopelnījušas Dieva priekšā, nekā precētās?

Un kā tev šķiet, no kurienes tad ir netiklība celibātā esošo priesteru un mūku vidū, ja jau viņi tik svēti un nodevušies?

es te tagad nerunāju par tām mūķenēm, kurām patiešām ir PĀRDABISKA dāvana, bet par tām kuras pašas pēkšņi izdomājušas kļūt par mūķenēm, lai gan nav tam piemērotas. kā tev šķiet - kur tad tā dabīgā dzimumtieksme pazūd? Vai velti Pāvils piebilda - tur katram sava dāvana, vienam tāda otram tāda. Ir bezdzimuma cilvēki - tie, kuriem gluži vienkārši nav šādu tieksmju turpināt dzimtu, taču tas nav tā, ka jebkurš cilvēks, kaut ar stipru gribu tagad nu spēs atturēties - muļķības un totāls bulšits tas ir. Tas ko Dievs cilvēkā ielicis, tam civlēks pretoties nespēj. Ja nu nav celibāta dāvana, tad tāda mūķene visu mūžu nebūs preicīga devēja, bet liekulīga devēja un īgnums, neapmierinātība, nožēla par savu izvēli sirds dziļumos viņai vilksies līdzi visu mūžu un padarīs viņas kalpošanu par bezjēdzīgu liekulību, nešķīstu upuri, jo viņa nav klausījusi Dieva pavēlei, bet kļuvusi alkatīga pēc kādas īpašas uzslavas vai balvas, vai arī izcelties citu priekšā, nezinu, taču tā ir alkatība un lieka godkārība tiekties pāri noliktam, jo tā stāv rakstīts, ka katram jāpaliek tādā stāvoklī kādā viņš aicināts, katram jādzīvo saskaņā ar doto ticības mēru.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:14:08
a_masiks

neliec man nosarkt !
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:14:17
Ingars
izskatās ka esi RKB mūķeņu experts. cikas no tām pazīsti?

Un vai tu negribi visas nemūķenes pacelt debesu augstumos, bet visas mūķenes pataisīt par palaistuvēm?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:15:35
Ingars,sicilia
Tfu ti! Viens otram cītīgi skaidro, ka nav jāsalīdzina un velk sū.us gaisā, lai labāk smird :/
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 12:15:37
sica, tamdēļ vajag taisīt metālistu komūnas, tējas klusētāju komūnas, filatēlistu komūnas, riču-raču komūnas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 14112