atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kurš grib dzīvot Kristīgā komūnā?
Briinumsons
Iesūtīts: 2008.07.20 00:03:02
lūdzu pieteikties!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.20 00:03:09
Es!
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.20 00:21:05
Apsveru
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.20 08:21:15
kristīgā komūna varētu būt laba alternatīva klosterim. tomēr man kaut kā liekas ka tā ir bēgšana no pienākumiem. Protams, ir cilvēkam vajadzīgs laiks kad atdusēties no ikdienas darbiem un būt intensīvākā kontaktā ar Dievu, nekā ikdienā, taču daudzi grib jau to atdusu,kas būs tikai tajā Dienā. Tā ir šmaukšanās. Jo DIevs mūs negribēja turēt pasaulē izolētus, kā tādus siltumnīcas augus, Viņš mūs ir apņēmis ar aizsardzības oreolu, apveltījis ar dievišķu spēku un sūtījis pasaulē, lai mēs strādātu, lai izciestu, lai izietu cauri
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.20 13:46:18
Trilobīte

ne par to ir runa, bet gan par to tādu uzstādījumi, ka šāda dzīve noteikti ir svētāka un Dievam tīkamāka, nekā būt ģimenes cilvēkam un valsts ierēdnim vai biznesmenim. Protams, ka klostera māsas dara daudz daudz vairāk nekā es. pāvils gan arī sacīja, ka viņaprāt ir labāk palikt neprecētam, tomēr uzreiz piebilda, ka šajā lietā nav Dieva pavēles, bet katram jādzīvo saskaņā ar savu misiju.

Tikpat labi var arī pateikt, ka trīsbērnu māmiņa, kura vēl piedevām aktīvi darbojas draudzē un arī vāc "kristušos" un dzīves sistos padara vairāk nekā trīs mūķenes kopā. Jā gan precētā rūpējas arī lai patiktu vīram, taču Dievs to ir atzinis par labu esam, jo tā Viņš pats ir šo pasauli iekārtojis, ka cilvēkiem būs precēties, bet ja kādam ir celibāta dāvana, tad viņam ir cits uzdevums, taču ne noteikti tas ir augstāks vai svētāks. Tās bij tikai Pāvila personīgās domas, ka tas, kurš neprecas dara labāk. Jo tas viss ir atkarīgs no situācijas.

Un tikai neaizmirsīsim, ka mūsdienās mūķenes tāpat izmanto augstās tehnoloģijas, elektroenerģiju utt. Ir vajadzīgi arī ierēdņi un vadītāji, kas dienām un pat naktīm smagi strādā, lai būtu kārtība valstī.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.20 13:48:36
Ingars , Trilobīte
Jā vai nē ?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.20 14:01:47
turklāt - te otrajā diskusijā par komūnām tika minēts, ka precētiem pāriem tru iedzīvoties grūti. Nu tas uzreiz liecina, ka viņiem ir problēmas ar kristīgo mīlestību un uz pleca uzsēdies iedomības velniņš. Un kā viņuprāt cilvēki citādi vairosies? Vai tas ir slikti ja dzimst vēl un vēl bērni normālās ģimenēs? Vai rūpēs par savu sievu vīrs nerod kalpošanu Tam Kungam? Kas tad ir kalpošana Dievam? Rūpes par saviem līdzcilvēkiem, kā ir rakstīts - neviens lai nedzīvo par patikšanu sev, bet citiem. Pāvils kāroja atraisīties, bet vēl ir šis tas darāms. Arī mēs kārojam tikt paradīzē jau tagad, bet vēl ir kas darāms šeit virs zemes, vēl tu kādam esi vajadzīgs, tavas rūpes, tava mīlestība. Kristum nav nekā svarīgāka par to, ka kāds cilvēks rūpējas par otru cilvēku, jo tā ir viņa rūpe un sāpe, ja kāda avs dzīvo bez brāļu mīlestības.

Es domāju ka šīs vietas konteksts, kur runa ir par to, ja attiecības kļūst par elku, tādā sakarībā apzinoties risku arī Pāvils par to minēja, ka labāk ir palikt neprecētam. Taču tik pat labi risks var būt arī dzīvošana celibātā, tāpēc nu cik garš tik plats un Pāvils godīgi pasaka, ka tās ir tikai viņa domas, ka tas no tā atkarīgs - kāds ir Dieva plāns katra konkrēta cilvēka dzīvē.

24 Katrs, brāļi, lai paliek tai stāvoklī Dieva priekšā, kurā tas aicināts.
25 Bet, kas attiecas uz jaunavām, tur man nav mūsu Kunga pavēles; es izsaku tikai savas domas kā tāds, kam Tas Kungs piešķīris Savā žēlastībā uzticību.
26 Tā man šķiet, ka tagadējā bēdu laikā ir cilvēkam labi palikt tāpat.


tātad labi doties laulībā, bet labāk palikt celibātā, savukārt vēl labāk ir zināt, kāda ir Dieva griba. Galugalā var sanākt arī otrādi - labāk ir doties laulībā, nekā palikt celibātā un darīt to, par ko tāds skandāls tagad ir katoļu baznīcā arp visādām mūku izvirtībām

Labāk doties laulībā, nekā palikt celibātā, tēlot, ka tev ir tā dāvana, kā tev pateisībā nav un kaist kārībās
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.20 16:59:27
Ingars

a kāpēc tev leikas, ka katrai jābūt 3 bērnu māmiņai. man patīk mūķenes un es cienu viņas to spējai upurēties sabiedŗibas labā. jo dažs labs labāk gatavs uzgrūst savu rada gabalu vai pat tēvu un māti viņu apgādībai, nekā pats apkopt slimībā. piem. māsas kalpones strādā veco ļaužu pansionātos, slimnīcās, beŗnu namos..... par kalkutas māsās tev Trilo jau pateica... hmmm kalkutas māsas vienmēr gaida palīgus. Nu ko Ingar, ja tev liekas tas viss tāds nieks, aizej palīdzi viņā ar bomžiem stradāt.... palīdzi barot, apmazgāt zinu divas VB meitenes, kas gāja palīgos.... un viņām tas nebūt nelikās tik viegli
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.20 17:01:20
PS - tas nebūt nav Dievam tīkamāks dzīves veids, bet tas ir šo cilvēku aicinājums. ne katrs dejo baletu, ne katrs ir gatavs dzīvot laicīgu dzīvi.... un kāpēc bēgšana no realitātes? spēja sadzīvot klosterī arī ir māka, jo galu galā klosteris nesastāv no 1 cilvēka un katrs tur arī ir ar savu raksturiņu. nu vienīgais njā māsām nav vīru, viņām ir Dievs...,.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.20 17:20:37
Ingars,

katram savs. Nekaadu labaaak vai sliktaak/ no saliidzinaaties gribeesanas nekas labs nesanaak parasti/.

Kalpot var un vajag visaados veidos.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.20 17:45:50
Trilobīte,

labi viiri sastopami retaak kaa ledus Sahaaraa
Donachka
# Iesūtīts: 2008.07.20 18:13:08
Negribu komuunaa, man tiiri labi patiik laiciigaa dziive. Kaut gan no otras puses - VB komuuna buutu prikoliiga lieta.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.20 18:38:02
Trilobīte

nu varbūt, tikai ne katrai sievietei labs vīrs gadās. un ko mēs zinām, kāpeč pat visai foršas meičas iestājas klosterī.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.20 18:38:57
Rosalie
katram savs. Nekaadu labaaak vai sliktaak/ no saliidzinaaties gribeesanas nekas labs nesanaak parasti/.

Kalpot var un vajag visaados veidos.


āmen āmen āmen, nav ko piebilst

sicilia

paskatie, ko Rosalie uzrakstīja. Un vai tad es teicu, ka katrai jābūt māmiņai? Es tikai teicu, ka šie cilvēki reizēm uzvedas un pasniedz to, kā kaut ko labāku, it kā viņa būtu svētākas un raksturā stingrākas. Ja tev gribas pakasīties, tad es varu arī pateikt to, ka mātes arī upurējas sabiedrības labā, tikai viņām pie kalpošanas ir klāt arī ģimene, par ko rūpēties. Visu cieņu klostera māsām, bet viņām nav tās atbildības, kas ir sievietei par ģimeni. manai mātei mēs esam trīs bērni un viņa strādāja slimnīcā par medmāsu un šobrīd par fizioterapeiti. Arī viņai bij jāapkopj visādi cilvēki, pat bomži, neredzu neko, ar ko šīs mūķenes labdarībā līdzinātos manai mātei, es pat teiktu, ka viena daļa no viņām salīdzinot ar vienu otru māti ir pilnīgas nulles tieši labdarībā un palīdzēšanā, tā ka nevajag, ja?

Labs piemērs ir kaut vai Jēzus māte Marija, kas ir vissvētākā no visām sievietēm - viņai taču bija vīrs, no kura vēlāk arī bij bērni, Jēzus pusbrāļi un pusmāsas, bet viņa tik un tā ir svētāka par visām mūķenēm kopā.

Mans mērķis protasm nebij vienus nonicināt, bet otrus izcelt, taču paradīt, cik absurdi ir iedomāties, ka tikai mūķenes vienīgās ir visvairāk labu darošas.

Apkopt 100 bomžus ir viena lieta, tāpat, kā parotaļāties ar bāreņu grupiņu, bet izaudzināt kaut vienu bērnu pēc labākās sirdsapziņas, kad tu par viņu atbildi 24 stundas diennaktī, kad tev atšķirībā no bērnu dārza audzinātājas ir vēl ciešāk jāiesaistās bērna dzīvē, tas lūk ir bišķiņ kaut kas cits.

A vot paņem vienu bomzi vai vienu bāreni un rūpējies par viņu kā par savu miesīgu brāli vai bērnu - ik dienas atbalstīt un palīdzēt tikt dzīvē uz priekšu. Svarīga nav kvantitāte, bet gan kvalitāte

jā būt par mūķeni tā ir liela pašuzupurēšanās, taču tas nav ne par matu vairāk, kā mātei, ne drusciņas vairāk
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.20 18:41:26
labi viiri sastopami retaak kaa ledus Sahaaraa

Salamans gan sacīja, ka starp tūkstoš vīriem viņš atradis vienu īstenu un patiesu vīru, bet starp tūkstoš sievām ne vienu, kas būtu īsti sakarīga

Tas protams nav jāsaprot tā, kā jūs to no pirmā acu uzmetiena saprotat, tikai te ir tā lieta, ka stulbi ir nolikt vienu dzimumu līdz ar zemi, jo kā vieni tā otri vienādiņ lieli grēcinieki
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.20 18:46:57
Ingars

nu piedod, neesmu satikusi nevienu mūķeni, bet savā dzīvē esmu satikusi daudzas, kas teiktu, ka viņas ir labākas, svētākas, krutāka spar citiem. tieši šajos cilvēkos valda pazemība, liela un milzīga pazemība, nevis lepošanās ar faktu, cik viņi kruti un pūkaini

un piedo, ne visas mātes ir šī vārda cienīgas, jo tad šīm pašām mūķenēm nebūtu jārūopējas par dzīvu māšu pamestiem bērniem, turklāt tādu māšu, kurām nebūt nav atņemtas mātes tiesības, bet kuras biku piemirsušas, ka viņām mājās ir bērns

Donachka
# Iesūtīts: 2008.07.20 18:47:00
Ingars
Atshkjiriiba tikai taa, ka lielaakai daljai cilveeku gribas atrazhoties un par savu miesu un asiniim rupeeties taa kaa buutu dabiski, bet lai ruupeetos par bomzhiem un baarenjiem - tur tomeer jaabuut mazliet vairaak par dabisko miilestiibu.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.20 20:09:44
apsolu, nejaukšos svešās laulībās, lai arī man vai kā gribētos !
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.20 20:13:10
Trilobīte

ir OK. katram sava prioritāte bet tev iespēja dzīvot kopienā būtu tik vecumdienās, kad bērnus izaudzinātu tādu iespēju ar piedāvā:p
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.07.20 20:36:46
Ja izdosies izveidot kopienu, es apsolos neprecēties , pat ja būs kandidatūras , nu zināt kādas man vajadzīgas.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.20 20:48:27
Ingars- sovinists?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 140 , pavisam kopa bijuši: 12838