atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kā absolūti mīlošs un visa esoša radītājs, var pieļaut pasaulē esošā ļaunuma eksistenci?
*Duksis
Iesūtīts: 2008.04.17 14:17:18
"Mums ir jānonāk pie atziņas, ka, vai nu [1] dievs grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē, bet nespēj panākt, lai tā nebūtu, [2] vai arī spēj to panākt, bet negrib, vai, [3] pēdējā varbūtība,- gan grib un gan arī spēj. Ja [1] viņš grib, bet nespēj, tad viņš nav visvarens, bet nevarība nevar būt dieva atribūts. Ja [2] viņš var, bet negrib, tad tas liecina par viņa ļaunumu, bet ļaunums nevar piemist dievam. Ja [3] viņš gan grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē un gan arī var to novērst,- šīs ir vienīgās īpašības, kuras mēs varam piedēvēt dievam,- tad kāpēc gan šajā pasaulē pastāv ļaunums?" /Epikūrs, (p.m.ē. 341-270), sengrieķu filozofs/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:14:20
Duksis, Kristietībai ir atbildes, tik kā mēs novēroja, tev tās nepatīk! Taču cilvēku expektācijas Dievam ir visai maz argumetnācija!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:15:24
Kristiešiem nav, bet hinduistiem, budistiem, maiklņūtonistiem un daudziem citiem reinkarnācijas piekritējiem tādas atbildes ir vienkāršas.

Teicu jau - blame the victim! Ja iestāsti izvarotai meitenei, ka pati vainīga ka tāda smuka un izraisa vēlmi izdrāzt, tad jau viss rullē
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:17:32
Mulders Tu neesi sniedzis nevienu atbildi, bet jau labi zini, ka man tās nepatīk, t.i. zini to, ko es nemaz nezinu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:17:47
A ateismaa vainiigs ir izvarotaajs, kursj jaanokjer un jaasalabo vai jaaizjauc.

Kristietībā arī!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:19:52
Duksis, es sniedzu daudz atbildes! Tu uzskati, ka neesmu sniedzis, tātad tās esi ignorējis, vai nebijis spējīgs tās saprast! Nu atvaino! Citas MAN nav!

Pasaule ir ļauna, jo cilvēki ir ļauni!
Dievs to pieļauj, jo cilvēkus mīl un kāmēr viņš glābj labos cilvēkus, tikmēr šī sistēma jāuztur!
Dievs neilvidē ļaunumu tamdēļ, ka viņš negrib lai bojā iet tie, kurus vēl var izglābt!

Piemēram, vai TU gribi lai Dievs tevi izmaina atbilstoši saviem uzskatiem, izraujot no tevīm visus tavus uzskatus, kas ir nepareizi, maldīgi un pretrunā Dieva gribai?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.17 15:20:07
Ctulhu, bet KN un Hinduisms un Budisms saka, ka meitene vainīga, tak nzekamdēļ karmas ritenis izvarotāju mals! Bet nu tur kaut kad vēlāk un mēs nemaz nezinām vai vispār! Jo nedz viņš nedz meitene to neatcerēsies, tas ir faktiski, vispār maxās par noziegumu kāds cits, kuram ar iepriekšējo saikne ir tikai loģiska, nevis reāla! Apziņas nepārtrauktība netiek nodrošināta! Cilvēks nav nepārtraukta apziņa, bet fragmentēta apziņa, kur saiknes starp šīm apziņām pilnīgi nekādas, tik pat labi tu vari būt manas iepriekšējās existences reinkarnācija, bet es tava... Nav nekas, kas traucē man būt tev un tev būt man, mani ar iepriekšējo ES, nesaista nekas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:22:21
Mulders
Bet pasuali, kura atbilst 1:1 visām manām vēlmēm tava sistēma nepiedāvā
Piedāvā, tikai tur tu esi viens ar botiem. Kā arī tā ir čisto izklaides pasaule, nevis apmācību.
Tu gribi neiespējamo. Tu gribi apmācīties, bet reizrēķinu un aritmētiku mācīties negribi? Gribi, lai būtu uzkačāti muskuļi, bet hanteles cilāt negribi?

Tādējādi, man tiek uzspiesta pasaule, kurā ir metamie kauliņi, bet ja es gribu tikai 1ieku, tad man nekas cic neatliek kā "riskēt"
N-tās reizes es rakstīju, ka šis attīstības ceļš nav obligāts, šis ir intensīvais, ir arī citi, kur viss notiek lēnām un maigi! Ej tur, kur ilgu laiku ar teletūbijiem auklējās, un kur kauliņus nemet!

Tava sistēma tāpat implicē nevainīgo ciešanas
Kurā vietā? Kādas vēl nevainīgo ciešanas, ja PIRMS ieiešanas šai sistēmā tev ir pilna informācija par notikumiem, kā arī velkas līdzi tava iepriekšējā pieredze?

Tu manu teikto esi izfiltrējis sazin caur kādiem filtriem, atradis šķietamas līdzības ar kādiem tev jau pazīstamiem fragmentiem pavisam no citas operas, un tāpēc tev ir problēmas!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.17 15:24:16
Mulders
Teicu jau - blame the victim! Ja iestāsti izvarotai meitenei, ka pati vainīga ka tāda smuka un izraisa vēlmi izdrāzt, tad jau viss rullē
Nezinu, kā saucās šī tava metode - atbildēt uz jautājumu ar kaut ko totāli nesaistītu, jeb atbildēt ne uz to jautājumu, kas ir uzdots.

Bet, atbildot uz šo - meitenei noteikti palika labāk, ja pateica, ka viņa izvarota tāpēc, ka viņas vecvecvectētiņš reiz teltī ieraudzīja pliku savu tēvu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:25:35
Tu gribi neiespējamo. Tu gribi apmācīties, bet reizrēķinu un aritmētiku mācīties negribi? Gribi, lai būtu uzkačāti muskuļi, bet hanteles cilāt negribi?

Gribu Es gribu. Vilibalds Kāpostiņš negrib, un atņem man hanteles! Un tikai tamdēļ, ka viņš arī piedalās spēlē, kurā esmu es! Es, savukārt, nespēju vadīt un kontrolēt Vilibalda Kāpostiņa brīvo gribu, jo tad arī viņs var manējo vadīt un tā nav brīva! Viņš izdomāja man traucēt... un traucē! Un es nevaru pabeigt apmācību!

N-tās reizes es rakstīju, ka šis attīstības ceļš nav obligāts, šis ir intensīvais, ir arī citi, kur viss notiek lēnām un maigi! Ej tur, kur ilgu laiku ar teletūbijiem auklējās, un kur kauliņus nemet!


Nuja... blame the victim!

Pats vainīgs, ka tevi izvaro... pati tak gribēji mācīties būt skaistai!

*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:26:49
Mulders Vieglāk un loģiskāk ir pierādīt, ka ļaunuma nemaz nav, tas, ko mēs uzskatām par ļaunumu, ir mūsu ģeķība, bet, ja mēs būtu pietiekoši gudri, tad spētu saprast, ka dzīvojam visskaistākajā un vislabākajā no pasaulēm. Ļaunums ceļas tikai no mūsu nepilnīgās šīs pasaules izpratnes. Utt. . ... . Viss, kas eksistē, eksistē pateicoties savam saprātīgumam. Tā vēlāk izteiksies Hēgelis. Tātad, visa Dieva radītā pasaule, katra lieta, ir saprātīga. Nu, izņemot cilvēku protams, kas to nevēlas vai nespēj atzīt. ... . Re, kā *Duksis laiž!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:27:02
Nezinu, kā saucās šī tava metode - atbildēt uz jautājumu ar kaut ko totāli nesaistītu, jeb atbildēt ne uz to jautājumu, kas ir uzdots.

Tas saucās koāns... es norādu un ar pirxtu baxtu tava ssistēmas caurumā! Kuru tu neatzīsti!

Tu nevari savu sistēmu sasinhronizēt ar brīvo gribu! Vai nu ir brīvā griba un tas nozīmē, ka manis nekontrolēts process var mani izvarot un es ciešu, ne savas vainas dēļ, vai arī es kontrolēju visu, un tad es vainīgs pie ciešanām, bet tad nav brīvās gribas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:28:37
Duksis, tik Kristieši nav deterministi (vismaz ne Luterāņi)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:28:40
Mulders
Gribu Es gribu. Vilibalds Kāpostiņš negrib, un atņem man hanteles!
Zirgs = knīpstangas?

Pats vainīgs, ka tevi izvaro
Pats vainīgs, ka stāvi malā un skaties, kā kādu izvaro - a gribēji tak mācīties "palīdzēt citiem" un "būt drošsirdīgam".
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:29:49
Mulders Kristieši ir indeterministi?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:31:01
Mulders
Vai nu ir brīvā griba un tas nozīmē, ka manis nekontrolēts process var mani izvarot un es ciešu, ne savas vainas dēļ, vai arī es kontrolēju visu, un tad es vainīgs pie ciešanām, bet tad nav brīvās gribas!

A kā ir gadījumā, kad tu brīvprātīgi iesaisties spēlē, kurā ar zināmu varbūtību tevi var izvarot? Kurš vainīgs, ka tu iesaistījies tieši tādā spēlē?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:31:40
2) izdariit taa, lai izvarotaajs vairs neizvarotu.

Pat ja tas prasa bezgalīgi ilgu laiku un viņa apziņas degradāciju un viņa paša ciešanas? Pietam visticamāk pret viņa paša gribu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:32:50
Pats vainīgs, ka stāvi malā un skaties, kā kādu izvaro - a gribēji tak mācīties "palīdzēt citiem" un "būt drošsirdīgam".

Nē... tas viņa pati izvēlējās pasauli, kur var uzmest 6ieku nevis to ko šamā gribēja! Pati vainīga! Ko man piesienies?

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:38:09
Mulders
A tu izvēlējies tādu pasauli, kur ar zināmu varbūtību tu vari nākt palīgā.
Un vispār - šī ir tava mācību stunda "palīdzi citam", "esi drošs". Tu izlēmi apgūt šos divus, pirms te atnāci. Nu tad saņemies!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.17 15:43:24
Duksi
Ļaunums ceļas tikai no mūsu nepilnīgās šīs pasaules izpratnes. lieta, ir saprātīga. Nu, izņemot cilvēku protams, kas to nevēlas vai nespēj atzīt. ... . Re, kā *Duksis laiž!
Tātad - pasaule laba, cilvēks savas aprobežotības (grēka?) dēļ to nepareizi izprot, no tā ceļas ļaunums ... e? un tā būtu tā dziļā doma?nu un kur te atbilde tam, kāpēc šajā pasaulē Dievs pieļauj ļaunumu un ciešanas?
Ja padomāsi ilgāk un dziļāk pie tā paša, ko Mulders rakstīja 15:07:04 vien nonāksi.

KN
tad jau sanāk tā - man vairāk ciešanu, jo man ir sastādīts niknāks stundu saraksts, turklāt pats vien stādīju. tad kāpēc man tik ļoti negribās tā macīties. kādēļ visa mana būtība ir pret ļaunumu un ciešanām.
tas ar to karmisko vai kā viņu tur izvēli ir vnk "sksitoidi" (lasi otrādi). nezinu kopš kura laika šis vārds ir sliktāks par "duraks"
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.17 15:55:26
Rausītis Es varu lietu apskatīt no vairākām pusēm, no pro un contra. ... . Ļaunuma aspektā, lai arī ko Mulders būtu duksējis, vai *Duksis muldējis, problēma ir tāda, ka ne vienmēr cilvēks cieš no ļaunuma, ko pats ir radījis. Tādā gadījumā viņam atziņa, ka ļaunums ceļas tikai no mūsu nepilnīgās šīs pasaules izpratnes kā mierinājums nelaimē nonākušajam īsti kalpot nevarēs. ... . Vot jautājums, kā gan mierināt šādu cilvēku, kam piedzēries mikroautobsa vadītājs uz gājēju pārējas ir sabraucis bērnu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 132 , pavisam kopa bijuši: 1269