atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kā absolūti mīlošs un visa esoša radītājs, var pieļaut pasaulē esošā ļaunuma eksistenci?
*Duksis
Iesūtīts: 2008.04.17 14:17:18
"Mums ir jānonāk pie atziņas, ka, vai nu [1] dievs grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē, bet nespēj panākt, lai tā nebūtu, [2] vai arī spēj to panākt, bet negrib, vai, [3] pēdējā varbūtība,- gan grib un gan arī spēj. Ja [1] viņš grib, bet nespēj, tad viņš nav visvarens, bet nevarība nevar būt dieva atribūts. Ja [2] viņš var, bet negrib, tad tas liecina par viņa ļaunumu, bet ļaunums nevar piemist dievam. Ja [3] viņš gan grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē un gan arī var to novērst,- šīs ir vienīgās īpašības, kuras mēs varam piedēvēt dievam,- tad kāpēc gan šajā pasaulē pastāv ļaunums?" /Epikūrs, (p.m.ē. 341-270), sengrieķu filozofs/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:40:22
Ctulhu
un ateistiem arii ir atbilde
Reksis prasīja, kā tas ļaunums līmējas kopā ar labo Dievu.
Es parādīju, ka vismaz viens variants ir.
Tavējais neder, jo tavā variantā nav Dieva.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:41:37
Mulders Nu, ja reiz dievs nav zaudējis kontroli pār pasauli un viņa spēkos ir novērst tajā esošo ļaunumu, tad kapēc viņš to nedara?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:41:50
KarotesNav, tava sistēma arī nelīmējas... tik tu pats to neatzini mūsu garajās sarunās. Es joprojām pastāvu uz to, ka tava sistēma izbēg no problēmas problēmu nosaucot par Konrālo Nāpsli
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.17 14:42:58
Mulders Nu, ja reiz dievs nav zaudējis kontroli pār pasauli un viņa spēkos ir novērst tajā esošo ļaunumu, tad kapēc viņš to nedara?

Tavuprāt šodien tik pat sūdīgi dzīvo kā pirms 1000 gadiem?
Iļi tu paradīzē sagribēji uzreiz, a visi pārējie, kas vēl nesaprot kamdēļ spert kaķītim slikti - lai iet podā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:44:10
Mulders
tava sistēma arī nelīmējas... tik tu pats to neatzini mūsu garajās sarunās.
Līmējas simtām reižu labāk nekā tavējā.

Es joprojām pastāvu uz to, ka tava sistēma izbēg no problēmas problēmu nosaucot par Konrālo Nāpsli
Tad atgriežamies atpakaļ uz to tēmu!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:46:45
Mulders Nu, ja reiz dievs nav zaudējis kontroli pār pasauli un viņa spēkos ir novērst tajā esošo ļaunumu, tad kapēc viņš to nedara?

Tā arī neatbildēji uz šo jautājumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:47:17
Līmējas simtām reižu labāk nekā tavējā.

Tavas izpratnes paradigmā, kura, protams, nav manējā! Tādējādi, vispirms jāpieņem tavs "funktieris" tad arī tava sistēma līmējas... bet paga... tava sistēma arī IR tavs funkteiris! IMHO cikls tas ir! Jo pagaidām tu neesi formulējis savu sistēmu! Bet Ņūtona sistēmas pašas premisas es nepieņemu! Tu pieņem... tamdēļ tev līmējas! Bet man vairāk izskatās, ka tu tās piedzen lai līmētos, ignorējot pretrunas, ko tās implicē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:50:14
Tā arī neatbildēji uz šo jautājumu.

Neatbildēju ar tev patīkamu atbildi! To jau es sākumā teicu! Dievs nav tev pakļauts! Un paziņot Dievu par ļaunu vai neesošu, tamdēļ, ka šams neatbilst tavām expektācijām... ir sevi celt par Dievu, it kā tu labāk zini ko kad un kā darīt!

BET ja zini, tad dari! Bet ja nedari, tātad nezini, bet ja nezini, tad kamdēļ Dievam klūpi krāgā? Viņam ko kaut kāds pienākums tev izksaidrot un atbildēt uz katru tavu jautājumu?

Tas ka tu uzskati ka ļaunums pasaulē ir nenormāla situācija tas ir pareizi, Dievs tāpat to uzskata un tamdēļ to risina... pēc saviem ieskatiem, lai labums būtu maximālais, optimālāko risinājumu implementē... Kas noteikti paredz neertības tiem, kas nepakļaujas šim plānam... kas arī ir tavs gadījums. UN tamdēļ arī atbilde... Dievs nerīkojas, jo tas nozīmētu, kaut vai Tevis likvidēšanu, bet Dievam ir ieskats, ka viņš par Duksi var cīnītis, un Duksis ir tā vērts, lai maķenīt paciestos neertībās!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:52:52
Mulders
Tavas izpratnes paradigmā, kura, protams, nav manējā! Tādējādi, vispirms jāpieņem tavs "funktieris" tad arī tava sistēma līmējas... bet paga... tava sistēma arī IR tavs funkteiris! IMHO cikls tas ir!
Tev ir tieši tāds pats cikls!

Jo pagaidām tu neesi formulējis savu sistēmu!
Tam šeit nav nekādas nozīmes. Man pagaidām ir lielāka brīvība, es varu izlikties, ka pieņemu te vienu, te otru.

Bet Ņūtona sistēmas pašas premisas es nepieņemu! Tu pieņem... tamdēļ tev līmējas!

Es nepieņemu, bet apskatot Ņūtona sistēmu un meklējot tur blusas, man tā ir jāapskata, pieņemot, ka pamati ir pareizi. Ja sistēmā kaut kas ne tā, tad tiek konstatētas pretrunas!
Kāpēc tu nepieņem Ņūtona premisas? Ir objektīvi iebildumi? Vai vienkārši nepatīk, jo tev jau ir savas premisas? Tā teikt, gaumes lieta?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:54:23
Mulders
Dievs nav tev pakļauts! Un paziņot Dievu par ļaunu vai neesošu, tamdēļ, ka šams neatbilst tavām expektācijām...
A ko tad tu Baalu paziņo par ļaunu, vai Uicilapočtli? Tie neatbilst tavām ekspektācijām?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:55:48
Mulders Atklāti runājot, esmu nepatīkami pārsteigts par to, ka teoloģijas lietās, tu Mulder, esi izrādījies pamatīgs nīkulis. Biju gaidījis ko vairāk par prastu atmuldēšanos. ... . Labi. Būs tev jāpalīdz. Kāda noderīga doma: "Ja kāda Dieva radīta lieta mums liekas nosodījuma vērta, mums ir jāizdara slēdziens, ka mēs neesam to pietiekošā mērā izpratuši, un to, ka gudrais, kas to būtu izpratis, būtu nonācis pie slēdziena, ka nav iespējams vēlēties ko labāku." /Gotfrīds Vilhelms Leibnics (1646-1716), vācu filozofs/ Leibnicam ir darbs "Teodīceja" (par ļaunuma eksistenci pasaulē un par to, ka Dievs šajā sakarā ir balts kā gulbītis)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 14:56:37
Kāpēc tu nepieņem Ņūtona premisas? Ir objektīvi iebildumi? Vai vienkārši nepatīk, jo tev jau ir savas premisas? Tā teikt, gaumes lieta?

Es jau teicu, tās rada pretrunas, kuras tu neatzīsti! Nevaru nekā savādāk palīdzēt!

Ņūtona sistēma pēc tevis implicēja, ka cilvēks var citiem darīt labu, bet citiem darīt ļaunu nevar!

Kā arī tu sajauci varbūtības ar aktualitātēm! Ka varbūtējs ir esosšs!

Tobiš, tu implicēji, ka es izvēloties mest metamo kauliņu GRIBU uzmest ikvienu no šiem skaitļiem, un ja uzkrīt skaitlis 2, tad es GRIBĒJU šo skailti! Kas protams ir absurds! Es gribēju skaitli 5, bet man uzkrita 2 un tu saki, ka tā ir MANA vaina, ka uzkrita skaitlis 2...

Ja tev tā nav preruna, nevaru palīdzēt!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.17 14:57:47
Duksis, es tieši to arī tev skaidroju! Dievs rīkojas tā kā vajag rīkoties, ja viņš rīkosies savādāk, tad pirmā sekir-baška var izrādīties tev, lai arī tu
sagaidi, ka Dievs tev miljonu kontā piešķirtu!

Bet miljons bankā MAN nozīmē sekir-baška TEV!

Tamdēļ Dievs augstāk vērtē tavu bašku nekā manu bankas kontu, tamdēļ viņš liek man ciest un rauties melnās miesās, lai tev arī būtu iespēja meklēt Dievu un atrast!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:02:01
Mulders Tomēr gribētos dzirdēt ko saturīgāku par kaut kādām apšaubāmām līdzībām. Bet, ko gan darīt,- augstāk par savu pēcpusi nevienam neuzlekt (izņemot Dievu protams!)! Paldies par to pašu!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.17 15:06:49
Mulders

Ņūtona sistēma pēc tevis implicēja, ka cilvēks var citiem darīt labu, bet citiem darīt ļaunu nevar!

Šķiet, ka vienojāmies par "mazām ciešanām", ka tās var darīt, un tās ir pat vajadzīgas?
Šeit Duksis (pieminam ciešanas un Duksi, lai nebūtu pavisam offtopiks) runā par lielām ciešanām. Un par tām es saku, ka cilvēks ir atbildīgs pats, jo pats izvēlējās tieši tādu vidi, būdams par visu informēts. Pie kam ciešanas dalās 2 daļās: vienas ir paredzētas planā, bet citas rodas kļūdu dēļ.


Tobiš, tu implicēji, ka es izvēloties mest metamo kauliņu GRIBU uzmest ikvienu no šiem skaitļiem, un ja uzkrīt skaitlis 2, tad es GRIBĒJU šo skailti!
Ja es gribu uzmest kādu skaitli no kopas 1,2,3,4,5,6 un uzmetu 2, tad mana griba vai tad nav izpildījusies?

Es gribēju skaitli 5, bet man uzkrita 2
Tad ko tad tu galu galā gribēji?
A) gribēju, lai uzkrīt skaitlis no kopas 1,2,3,4,5
B) gribēju, lai uzkrīt noteikti 5. Tad ko līdi spēlē, kur uz metamā kauliņa nav tikai vieni piecinieki?

Ja tu saskati problēmas savā nevarēšanā pateikt, ko tad tu īsti gribi, tad nevaru tev palīdzēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:07:04
Duksis, tu tač esi jocīgs... vai tad ir kāda atbilde vispār iespējama, kura pateiktu - Vot ciešanas ir tamdēļ un tamdēļ - un tad tu izdzirdējis atbildi kļūtu priecīgs un tā teikt, iemantotu mieru!

Nu NAV tādas atbildes, kas izskaidrotu ciešanas un tai pat laikā dotu tev dvēseles mieru! Tamdēļ Dievs liek pretīm pavisam citu... vai IR iespējams izglāties no šīm ciešanām mūžībā, vai ir iespējams pārtraukt ciešanas un tomēr iemantot šo mūžīgo mieru! Un to Dievs piedāvā!

Tas ir nevis nojauc Sodomu un Gomoru, tad kad tu tur tajā esi iekšā, bet izved tevi laukā... bet kāmēr tu esi šajā svētceļojumā ārā no Sodomas un Gormoras, tikmēr daudziem vēl jācieš, kas pošās ceļā... Kad visi būs izgājuši, tad GAN sekir baška šīm pilsētām!

Pavēro... ja vēl 10 taisno būs pasaulē, Dievs VIŅU Dēļ pasauli nelikvidēs... un ciest dupā Sodomiešu drāzienus ir daudz mazāk, nekā iet bojā vispār...

Tamdēļ arī Dievs aicina iziet no Ēģiptes nama!

VD svētceļojumi ir ļoti labas līdzības, lai parādītu to kas notiek!

Un jēra asiņu zīme uz mūsu dvēseļu mājokļiem mūs pasargā no Dieva Nāves Eņģeļa!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.17 15:09:54
Mulders
Nu NAV tādas atbildes, kas izskaidrotu ciešanas un tai pat laikā dotu tev dvēseles mieru!
Kristiešiem nav, bet hinduistiem, budistiem, maiklņūtonistiem un daudziem citiem reinkarnācijas piekritējiem tādas atbildes ir vienkāršas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:10:43
Ctulhu
Kas tas par tipu? Lucis?
Nē, tas kas atnāk pakaļ visiem Luča pieviltajiem un pašam Lucim.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:11:31
Tad ko tad tu galu galā gribēji?
A) gribēju, lai uzkrīt skaitlis no kopas 1,2,3,4,5
B) gribēju, lai uzkrīt noteikti 5. Tad ko līdi spēlē, kur uz metamā kauliņa nav tikai vieni piecinieki?


Es gribēju skaitli 2 tikai!

Bet pasuali, kura atbilst 1:1 visām manām vēlmēm tava sistēma nepiedāvā, jo tajā es neesmu Dievs, nespēju radīt sistēmu, par kuru tad arī būtu atbildīgs!

Tādējādi, man tiek uzspiesta pasaule, kurā ir metamie kauliņi, bet ja es gribu tikai 1ieku, tad man nekas cic neatliek kā "riskēt"

Tak ja vēl kāds atnāk un "uzmuhļī" ka es 1ieku nedabonu, jo viņš grib 2ieku, tad es ciešu citu cilvēku darbības dēļ!

Es nevaru radīt gan pasaules, gan programmēt savus spēles dalībniekus, es esmu atkarīgs no viņu izvēlēm tāpat kā viņi no manējām!

Jo ja ir saiknes satarp cilvēkiem, pa kurām es apgūstu labo, tad pa šim pašām saiknēm ļauna griba var saindēt manu nakcpodiņu!

Tava sistēma tāpat implicē nevainīgo ciešanas, tikai nepiedāvā kompensāciju, bet liek viņiem pašiem to risināt... Tas tāpat kā izvarotu pusaudzi vainot, ka šī īssos svārciņos staigāja!

Saucās sofistika "Blame the victim" -

http://en.wikipedia.org/wiki/Victim_blaming

Ļoti slikta prakse un sistēma, kas to pieļauj ir ļauna un likvidējama!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 15:12:23
Mulders vai tad ir kāda atbilde vispār iespējama,... Ir iespējama. Ir pat tāds teoloģijas novirziens "teodīceja", kas pēta šo jautājumu un meklē atbildes. ... . Ja nebūtu pieņemamas atbildes uz šo jautājumu, tad tā bodīte "kristietība" būtu jāklapē ciet, kā pilnībā bankrotējusi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 17277