atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu J. Vanaga sprediķis lieldienās
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.25 09:20:43
Klausījos J. Vanaga sprediķi (pa TV, jo objektīvu iemeslu dēļ netiku uz dievkalpjumu).

Man patika... Iesāka apmēram (mans pārfrāzējums) : "Nu ko mironīši, nepalīdz jums kosmētika... ???"

Bij labs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.01 14:28:26
Nu burviigi. Tas pieskjirsim to!

Da es labāk to autoram dodu! Es piešķiršu jēgu daiktiem, ko pac radu. Bet ko rada kāds cits, to lai šis cits arī "Jēdzīgo", jo kas es tāds, lai Radītājam diktētu kam kvazāri vajadzīgi

Fīča tāda, ka kaut kur pamatu pamatos tu gan saproti gan pat pieņem Teistisko notāciju, tik acīmredzot tev traucē tevis paša Dieva koncepcija, kas nav gluži Kristiešu koncepcija par Dievu! Tas ko tu meklē un centies saprast ir tas pats ko Kristieši jau ir atraduši - Dievs! Tik tu baidies viņu saukt par Dievu, tu izdomā visādus vārdus ar kuriem mēģini Dievam laupīt to, ko viņā tieši meklē - Draudzīgu Intelektu ar kuru var satusēt lai savas mazās merkantīlās un tomēr visai labās ambīcijas pildītu!

Un tici, ja Dievs tevi ir sagrābis, neizspruksi Tik kazi... varbūt kādreiz tev tā bilde saklikāsies kopā un tu nekautrēsies Dievu nosaukt par Dievu! Bet pagaidām šķeit Dievs ļauj tev izmēģināt visus aplamos risinājumus, lai beigās paliktu vienīgais pareizais Bet no otras puses, vai paspēsi uz visiem grābekļiem uzkāpt? Moš klausi gudrus cilvēkus - Mulderu - nāc pie puikām, nafig vēlreiz atkārto to, kur uima onkas jau sen bijuši un atzinuši par nederīgu mūžībai!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 14:34:32
Mulders
kaut vai Kaina sods... Dievs viņu nesoda ar nāvi, laigan Mozus likums to paredzēja
Kāpēc tad Kains baidījās, ka viņu pašu par nokaus? Tātad bija likums "kas nokauj, to būs nokaut".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 14:43:26
KN, nebij tāda likuma... vismaz ārēji tāds nebij paziņots un tamdēļ Dievs konsekvents - nesoda par to par ko pats nav informējis!

Taču cilvēks, kas radīts pēc Dieva Tēla un Līdzības noteikti sajutīs šo kraso novēršanos no Dievišķā likma sevī! Tas likums faktiski bij, bet bij tajā by-design!

Tas tāpat, kā, ja tu mēģināsi velosipēdam griezt stūri vairāk kā tas spēj, tu vienā mirklī patiešām salauzīsi un patiešām spēsi pagriezt, bet līdz ar to salaušanu tu būsi sapostījis by-design velosipēdu un it kā ieguvis vienu "brīvību" tu pazaudēsi citu (teixim bīstami būs ar tādu braukt pa kalnu lejā)...

Tā cilvēks normāls JŪT, kad viņš aiziet pret Dieva likumu savā rīcībā arī individuāli! Tas ir milzīgs diskomforts, nezinu vai esi jutis, es esmu... un šis diskomforts rada vienu no divām reakcijām - bailes... Vai meklējošu izmisumu!

Kā teica Džedajs - bailes ved pie dusmām, dusmas pie naida, naids rada ciešanas! Izmisums savukārt liek uzdot jautājumu skaļi "Ko man būs tagad darīt..." un zini, nevar izbēgt... izdarīto nevar dzēst... var tikai saņemt piedošanu no tā, kas ir tiesīgs tevi sodīt!

Un redzi... te nu ir šis Kristus pasludinājums - ka Dievs mums piedod... un iedomājies... (ceru ka nekad nenonāksi situācijā) ka tu ar savu salauzto velosipēdu lielā ātrumā sadauzi kādu unikālu vērtību, radi postu... un tu saproti, ka tev jāmaxā ir milzīga summa, jāiet cietumā! Vienīgā izeja ir piedošana vai summas atmaksa. Vari izvēlēties atmaksāt, bet ja mantas saimnieks tev piedāvā izlīgumu... tad tu to vari pieņemt un vari noraidīt!
Noraida to parasti tie, kas netic piedošanai kā tādai, un tamdēļ bēgdami no "pakļaušanās kalpa statusā" izvēlas bēgt no piedošanas... Viņš gan nemaxā sodu, bet ar to cilvēku attiecības vairs envar veidot, jo pats sev nobloķē to ko īstenībā alkst - lai tas tā nebūtu noticis... bet bloķē tāpēc, ka uz otru projicē savu attiexmi... tā teikt, es jau nu gan nepidotu... tamdēļ nespēj noticēt, ka kāds cits var piedot un nedusmoties!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 14:51:33
Mulders
nebij tāda likuma..
Tātad likums bija tāds, kā jau parasti cilvēki izdomāja darīt. Tā teikt, juridiskā likuma nebija, bet faktiskais bija. Tāpēc ka bez likumiem nekas nevar pastāvēt.

Dievs konsekvents - nesoda par to par ko pats nav informējis!
No kurienes tad cilvēkiem bija "ja kāds nosit, tad viņš pats nositams"? Tas bija likums, jau iebūvēts cilvēkā. Tātad likums bija!

Tā cilvēks normāls JŪT, kad viņš aiziet pret Dieva likumu savā rīcībā arī individuāli!
Šaubos. Piemēram, krišnaīti borē, ka cilvēks JŪT, ka nogalināt nav labi, tipa mazs cilvēkbērns vairās no asinīm, ko nedara mazs lauvēns. Tātad - Dieva likums ir "tev nebūs nokaut", un attiecināms arī uz dzīvnieku nogalināšanu. Tak tu jau nepiekritīsi šai spriedumu ķēdei un turpināsi nogalināt tos dzīvniekus? Nu re, tieši tāpat cits cilvēks avr atrasties harmonijā ar tādiem uzskatiem nu rīcību, kāda pēc taviem uzskatiem būtu liels noziegums!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 14:53:06
Mulders
Dievs mums piedod... un iedomājies... (ceru ka nekad nenonāksi situācijā) ka tu ar savu salauzto velosipēdu lielā ātrumā sadauzi kādu unikālu vērtību, radi postu
Dīvaini, bet ja es jau esmu piedzimis ar sadauzītu velosipēdu, kas man mantojumā no pirmā mana senča-*****a un īstā velosipēda dauzītāja, tad kur es būtu vainojams? Man nav cita velosipēda!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 14:58:05
No kurienes tad cilvēkiem bija "ja kāds nosit, tad viņš pats nositams"? Tas bija likums, jau iebūvēts cilvēkā. Tātad likums bija!

??? Nesapratu! "Tev nebūs nokaut" parādās tikai pēc Kaina... pirms tam tāda nebij!

Bet tā jau arī ir... jebkura nogalināšana ir pretrunā cilvēka dabai... taču tad kad mehānisms jau ir salūzis, tas ir "harmonijā" ar šo salūzumu. Taču kā jau teicu - līdz ar brīvību griezt velosipēda riteni pa 360 grādiem tu iespējams zaudē spēju braukt pa kalnu lejā uz 100km h lielu ātrumu, kas bij by-design oriģināli velosipēdā ielikts no tā Radītāja! Taču ja tu nekad nebrauc lielā ātrumā pa kalnu tu visu mūžu vari nodzīvot "harmonijā" ar faktiski salauztu velosipēdu, jo iemačies ar to sadzīvot!

Kā te jau teica, Dievs pielāgo situāciju esošajam faktiskajam stāvoklim... Dievs ievieš korekcijas šajā realitātes vienādojumā, kur no vienas puses cilvēks raksta savus mainīgos, bet Dievs gudrāks būdams balansa mainīgos ievieš, lai vienādojuma atrisinājums būtu ļoti konkrēts un Dievam vēlams!


Jeb runājot Matrix valodāa... Cilvēks ir Arhitekts/Smiti kas zīmē Matrixu atbilstoši likumiem, bet Orākuls ir tas, kas balansē vienādojumu, lai Matrix neaizietu pa pieskari!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 14:58:48
Dīvaini, bet ja es jau esmu piedzimis ar sadauzītu velosipēdu, kas man mantojumā no pirmā mana senča-*****a un īstā velosipēda dauzītāja, tad kur es būtu vainojams? Man nav cita velosipēda!

Vai gribi citu jaunu nesalauztu velosipēdu?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.01 15:02:12
Mulders
Vai gribi citu jaunu nesalauztu velosipēdu?
Protams! Tikai ņem vērā, ka zem "salauzts velosipēds" te ir "grēcīga rīcība". ;-)

Muļķīgi ir vainot kādu par to, ka viņš tāds piedzimis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:03:58
Mulders
Nesapratu! "Tev nebūs nokaut" parādās tikai pēc Kaina... pirms tam tāda nebij!
Tad Kains par velti uztraucās par to, ko citi ar viņu izdarīs? Tāda "nokaušana" nevienam taču nebija pazīstama un nenozīmēja neko vairāk kā snumbzli.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:06:30
Protams! Tikai ņem vērā, ka zem "salauzts velosipēds" te ir "grēcīga rīcība". ;-)

Salauzts velosipēds ir tas, kas rada šķību braukšanu. Pirmdzimtais grēks ir tas, kas dzemdē aktuālo grēku, ko tu sauc par "grēcīga rīcība"

Tātad, ja tu gribi jaunu Velosipēdu, tad kamdēļ nepalūgt Velosipēda Radītājam un neiet pie viņa un nesaņemt šo Velosipēdu. Radītājs speciāli sūtīja savu Dēlu, kam ir licence jaunos velosipēdus izdalīt, vecos savākt un vēl poličiem samaxāt sodu par tava vecā velosipēda sadarītajām šaizēm!

Un ir skaidrs, ka tu gan pieradis braukt ar šķību velosipēdu arī ar jauno brauksi kā ēzelis pa kukurūzu, taču ultimate iznākums būs gracioza un perfekta braukāšanās, jo tevi jau neatstās vienu, bet mačīs braukt pareizi ar pareizu velosipēdu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:09:09
Mulders
Tātad, ja tu gribi jaunu Velosipēdu, tad kamdēļ nepalūgt Velosipēda Radītājam un neiet pie viņa un nesaņemt šo Velosipēdu.
Tāpēc, ka ar salauzto Velosipēdu es nevaru aizbraukt pēc jauna velosipēda! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:09:25
Tad Kains par velti uztraucās par to, ko citi ar viņu izdarīs? Tāda "nokaušana" nevienam taču nebija pazīstama un nenozīmēja neko vairāk kā snumbzli.

Pārlasi vēlreiz Genesi 4 nodaļu! Pēc nodarījuma Dievs jautā... šo za hreņ, playeru counters samazinājies... Kains atbild - pac tu hreņ, es tavus kaunterus nepieskatu... Un tikai pēc tam kad Dievs uzliek konkrētu "banu" kainam, kainā beidzot izlaužas tā atziņa, ka nu viņš ir leģitimizējis nāvi kā problēmrisinājumu cilvēku attiecībās!
Dievs ir spiests tā teikt "pārrēķināt" vienādojumu ar jauniem mainīgajiem, ko mēs ieraugām skaidros vārdos, likumos, lāstos, ierobežojumos, safe-guard sistēmās!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.01 15:10:47
Tāpēc, ka ar salauzto Velosipēdu es nevaru aizbraukt pēc jauna velosipēda! :-)

Un radītājs to labi zin, tamdēļ viņs ir uzrakstījis TEV, mazais šķībais braucēj, Jāņa 3:16 pantu Ej un pārlasi! Ne tu brauc ar šķību velosipēdu kalnā, bet pats Dievs nāk pie tevis ar jauniem velosipēdiem, piedāvājumiem, instrukcijām un visu visu visu, kas tev vajadzīgs, lai tu atgūtu oriģinālo by-design paredzēto velosipēdu un brauktprasmi!

Saproti... tā Dievs kompensē to, pie kā tu tehniski neesi vainīgs... Bet ja tu nepieņem šo labošanu, tad tu faktiski paraksties uz šī šķībā velosipēda padarīšanu par savas identitātes daļu! Tu kļūsti par savu grēku! Bet šķībie velosipēdi neiet debesīs... tur ceļš ir taisns, bet pa malām grāvis! Un ceļš šaurs... vajag taisnu velosipēdu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:14:39
Mulders
Bet ja tu nepieņem šo labošanu, tad tu faktiski paraksties uz šī šķībā velosipēda padarīšanu par savas identitātes daļu!
Te mums velosipēda sķībums izpaužās nespējā pieņemt labošanu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:15:18
Ctulhu
Parastais jautaajums: kaadeelj kristiesi neatskiras no citiem?
Parastā atbilde: viņus uzlabos pēc nāves.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:18:44
Parastais jautaajums: kaadeelj kristiesi neatskiras no citiem?

A kādas īpašības tu salīdzini?

Manuprāt ir grūti atrast ko kopīgu Kristietim ar Neticīgo... ja nu vienīgi dažķārt ārējā izpausmē... bet motivācijas un atbildes uz "kāpēc" ir pilnīgi atšķirīgas. Bet tieši šie "kāpēc" ir tas, kas draivo cilvēkus!

Tas ko tu redzi ir tikai atrisinājums vienādojumam, bet paša vienādojuma struktūru jau tu neredzi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:21:46
Ctulhu
Parastais jautaakjums #2: A kaadeelj tikai vinjus?
Parastā atbilde #2: tāpēc, ka viņi tā gribēja. Tie, kuri negribēja, tie arī neko nedabūja - tieši pēc savas gribēšanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:22:46
Ctulhu, "sakrīt pilnīgi viss" ?

Tobiš tu un es palīdzam citiem vienādu motivu dēļ?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:27:12
Ctulhu un tas ir jādara... kāpēc... ?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.01 15:31:08
Ctulhu
Mulders

Un kas ir "lai viņiem būtu labāk"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 23 , pavisam kopa bijuši: 15665