atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu J. Vanaga sprediķis lieldienās
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.25 09:20:43
Klausījos J. Vanaga sprediķi (pa TV, jo objektīvu iemeslu dēļ netiku uz dievkalpjumu).

Man patika... Iesāka apmēram (mans pārfrāzējums) : "Nu ko mironīši, nepalīdz jums kosmētika... ???"

Bij labs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.03.28 17:02:21
Ctulhu,

Ganrīz. Informācija cilvēces rīcībā zināmā mērā bija, bet tā nebija izcelta, nebija nostādīta centrā (VD pravieši visu jau pravietoja, bet mēs nesapratām kopsakaru - jo arī viņi paši to nesaprata).

Attiecībā uz tiem algoritmiem, Tev taisnība. Es sacītu vēl vairāk - tāpēc jau pastāv vairākas reliģijas. Pastāv vairāki modeļi, kā cilvēki mēģina sadzīvot. Vieni saskata risinājumu šariata likumu vardarbīgā uzspiešanā, citi - psihotehniku lietošanā, citi - daoismam līdzīgu filosofiju pieņemšanā u.t.t. Ir tādi, kuri domā, ka visu nosaka sokrātiskais aicinājums uz izziņu - sevis un pasaules pētīšanu.

Un tomēr Kristus ir man pieņemamākais ceļš, jo dod vislielāko skaidrību, brīvību un ir patiešām atšķirīgs no pārējiem savā "saknē".

Par tām cūkām...
Skarbs vārds. Protams, ka neviens nevēlas palikt par cūku.
Bet nekā citādi es nevaru nosaukt to, ko darīja, piemēram, komunisti (pārliecināti ateisti un kristietības ienaidnieki). Es nedomāju, ka vēlos vienkārši būt "labs pilsonis". Tā nav mana definīcija tam, ko nozīmē "transcendēt vēlmi palikt cūkai".
To, kas ir un kas nav "cūka", man nosaka Kristus. Viņš parāda vienīgo dzīves modeli, kurā mēs tiešām kļūstam "pestīti".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:05:40
Noasveidīgais
VD pravieši visu jau pravietoja, bet mēs nesapratām kopsakaru - jo arī viņi paši to nesaprata
Tad kāda jēga no pravietošanas, ja neviens to nesaprot? Pravietoja kāds VD laikā, bet uz visas zemes neviens nesaprata, ko tas nozīmē. Tikai pēc simtiem gadu beidzot pasaidroja. Nesapratu humoru...

Un tomēr Kristus ir man pieņemamākais ceļš, jo dod vislielāko skaidrību, brīvību un ir patiešām atšķirīgs no pārējiem savā "saknē".
Diez vai tu visus ceļus būsi izpētījis. Taču tas labi, ka saki, ka Kristus tev ir pieņemamākais. Parasti kristieši saka, ka Kristus ir vienīgi pareizais ceļš, un visi pārējie tikai uz elli vien iet.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:09:24
KarotesNav,

cilvēka saprašana tik viegli nemainās. Nevajag iedomāties, ka sevis transcendēšana ir viegls pasākums. Bībele ir liecība pakāpeniskai atklāsmei. Pieaugot cilvēka izpratnes līmenim, pieaug arī viņa spēja uztvert "to Kungu" - patieso Dievu.

Filmas Matrix apgalvojums par to, ka "nekādas karotes patiesībā nav", ir viens no ceļiem. Tev taisnība. Viens no ceļiem, kā sabiedrība vēlas savaldīt savu agresiju - ciešanas pārvaramas, nomācot sevī vēlmi būt tādam kā citi. Ja neko negribēsim, ne ar vienu arī nestrīdēsimies. Tomēr man tas nepatīk, jo liekas - tas nozīmē īsti nedzīvot.

Kristus ļauj man dzīvot. Šādā nozīmē Viņš ir vienīgais.

Elle, starp citu, ir cilvēka sirds stāvoklis, nevis vieta. Varbūt tiešām - bez Kristus dzīve līdzinās ellei. Kas zina...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:13:19
Noasveidīgais
Elle, starp citu, ir cilvēka sirds stāvoklis, nevis vieta. Varbūt tiešām - bez Kristus dzīve līdzinās ellei. Kas zina...
Tūlīt tev Ctulhu pateiks, ka viņš dzīvo bez Kristus un jūtās ļoti labi. Taču ellē ir jājūtas slikti.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:14:21
Tad kāda jēga no pravietošanas, ja neviens to nesaprot? Pravietoja kāds VD laikā, bet uz visas zemes neviens nesaprata, ko tas nozīmē. Tikai pēc simtiem gadu beidzot pasaidroja. Nesapratu humoru...

Humors autoritātē! Lai saprastu, ka Kristus ir darbojies vēl pirms nāca kā cilvēks... Sagatavoja... tā teikt, sagatavoja savas Dievišķības pierādījumus tādus, kurus nevar falsificēt!

Diez vai tu visus ceļus būsi izpētījis. Taču tas labi, ka saki, ka Kristus tev ir pieņemamākais. Parasti kristieši saka, ka Kristus ir vienīgi pareizais ceļš, un visi pārējie tikai uz elli vien iet.

Tas tieši to implicē... jo Kristus pats nepieļauj citu cēļu existenci, kas ved pie ultimate laimes. Tātad, pasakot, ka "kristus ir vispieņemamākais" ar to tieši tiek pateikts, ka visi citi tiek noraidīti un ka piekrītot Kristum mēs piekrītam arī negatīvajām Krsitietības zajavām!
Nevari tu būt reizē augšā un lejā... Esot augšā tu noteikti nebūsi lejā un esot lejā tu nebūsi augšā! Un ja tev nepatīk ideja "būt lejā", tad visticamāk tev ir jānoraida tāda pasaule, kas implicē "augša/leja" notāciju kā tādu, bet tāds pieņēmums visticamāk disonēs ar objektīvu realitāti!

Objektīvajā realitātē tieši tā ir... ja tu noraidi un nepieņem to, kas ir īsts, tad neizbēgami ar šo noraid`jumu tu izvēlies šī apgalvojuma pretējo apgalvojumu par savu! Neitrālās zonas nav!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:19:49
KarotesNav,

katli un citas ellīgās briesmas ir vairāk Dantes, nevis Kristus nestā atklāsme!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:21:32
Mulders
Humors autoritātē! Lai saprastu, ka Kristus ir darbojies vēl pirms nāca kā cilvēks...
Nu, un kur humors gaidīt simtus gadu? Kāpēc nenākt uzreiz?
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:24:19
Ja elle ir tikai sirds stāvoklis, tad arī par paradīzi tāpat teiksim, ko?
Nē, kā reāla ir paradīze, kur nonāks taisno dvēseles, tā tikpat reāla ir elle. "Cilvēka Dēls izsūtīs Savus eņģeļus, un tie salasīs no Viņa valstības visas apgrēcības un tos, kas dara netaisnību,
un tos metīs degošā ceplī; tur būs raudāšana un zobu trīcēšana." Mt.13-42
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.03.28 17:26:07
Teofan,

Ok. Bet ceplis sākas jau šeit virs zemes. Aptumšotā dvēselē.
Un paradīze - dvēselē, kas piedzīvojusi Dieva klātbūtni.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:26:57
Nu, un kur humors gaidīt simtus gadu? Kāpēc nenākt uzreiz?

A kāpēc nākt uzreiz? Viņš Boss, viņš arī dedlainus uzstāda. Kļūsti par viņa mācekli un nosakidro to no viņa paša! Es nezinu kamdēļ Kristus nepiedzima 2 minūtes agrāk vai vēlāk?
Moš "realitātes vinādojums" prasīja šo iejaukšanos tieši tur un tieši tā, lai vienādojuma atrisinājums būtu tieši tāds, kādu to Dievs gribēja! Man šis vienādojums nav pieejams!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:30:10
Mulders
A kāpēc nākt uzreiz?
Lai nemuļķotu ebrejus vairākās paaudzēs. Šie nabagi mēģina lasīt VD, a nekas nesanāk, jo Kristus vēl nav šifra atslēgu iedevis.
Dīvaina humora izjūta kristiešu Dievam.
Kaut gan - ar citu ticību piekritējiem kristiešu Dievs izrīkojas precīzi tāpat, tiem bija jāizdomā savas reliģijas, jo Dievs viņiem nekā nedeva.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:32:53
KarotesNav,

es gribētu redzēt, kā Tu vienam Āfrikas morim izskaidrosi kvantu sūknēšanas pamatus? Kāds humors, ja es viņam vispirms mācīšu to, kas viņu padara par cilvēku, nevis to, ko cilvēks sasniedz tad, kad ir cilvēks.
Vecais stāsts par zivi vai makšķeri.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.28 17:49:22
Noasveidīgais
es gribētu redzēt, kā Tu vienam Āfrikas morim izskaidrosi kvantu sūknēšanas pamatus?
VD laiku ebrejs bija ar kaut ko nepilnvērtīgāks, nesaprātīgāks nekā Senās Romas laiku ebrejs?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.28 18:20:05
KarotesNav,
jā gan! Viņš bija bez pieredzes un vēstures, kas palīdzētu saprast notiekošo...

Bet ja nopietni - dievišķas inspirācijas brīži ir pazīstami ne tikai praviešiem, bet arī visiem lielākajiem zinātnes pārstāvjiem. Tas brīdis, kad visi līdz šim zināmie fakti pēkšņi tiek ieraudzīti vienā lielā kopsakarībā - kādas jaunas teorijas gaismā. Tas ir brīnums, ko daudzi apliecinās - viņiem nav ne mazākās jausmas, kā īsti viņi līdz tādai idejai nonākuši.
Varbūt Dievs tomēr dod mums instrukcijas? Palēnām. Visur tur, kur cilvēks nevis domā par to, kā nobīdīt malā savu kaimiņu, kuram ir skaistāka sieva vai labāka mašīna, bet gan pievēršas savam radīšanā ieliktajam uzdevumam - pētīt un pārvaldīt, tur Dievs neatsaka savu palīdzību!

Viss atkarīgs no interpretācijas.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.03.31 10:55:16
Ctulhu,

Dziesma ir par to, ka ikviens cilvēks nes sevī vardarbības iedīgļus, ar kuriem nav tik viegli tikt galā. Pat ateistisks pasaules uzskats no tiem automātiski neatbrīvo. Pretēji dažu apgalvojumiem, likvidējot reliģiju netiktu atcelta vardarbības problēma - to es vēlējos ilustrēt, atsaucoties uz komunistiem. Tāpēc jautājums par to, kas var palīdzēt pacelties pāri šim "dabiskajam" naida līmenim, paliek.

Kristieši ir darījuši neaptverami daudz ļauna, šaubu nav.
Mācekļu "spējas" parādās jau evaņģēlijos. Reiz viņi gribēja izsaukt atriebības uguni pār pagānisko Samarijas ciematu, kas neuzņēma ienīsto ebreju Jēzu Viņa ceļā uz Jeruzālemi! Tajā brīdī viņi jūtas stipri un ir gatavi iznīdēt jebkuru, kas Jēzum uzdrošinās stāties ceļā. Kristum nākas viņus apsaukt un nokaunināt. Bet pēc mirkļa viens no kristietības balstiem - Pēteris(Klints!) - liedzas, ka vispār jebkad ir pazinis tādu cilvēku Jēzu no Nācaretes, lai paglābtu savu ādu un netiktu līdz ar Kristu nonāvēts pie krusta...

Priekš manis tas ir ļoti uzrunājošs cilvēka esības apraksts. Tādi mēs esam: svārstīgi un neuzticami. Nespējīgi satvert to, ko Kristus mums atklāj un māca. Naidīgi (kad jūtamies "zirgā" ) un reizē bailīgi (kad patiešām jāpastāv par patiesību, kas nav izdevīga).

Tieši tāpēc es, personiski, uzskatu, ka kristieši visupirms sev, bet arī citiem par maz atgādina grēcīguma faktu (pretstatā te izskanējušajam apgalvojumam, ka tas darītu ļaunu cilvēku pašapziņai un novestu pie posta).

Ikreiz, kad kristieši pulcējas ap Svēto Vakarēdienu, viņu ausīs iegriež vārdi: tanī naktī, kad Viņš tapa nodots... Mēs esam tie, kas savu Kungu nododam. Gandrīz ik uz soļa. Mēs pulcējamies ap To, kuru esam nokāvuši, un Kurš nācis pie mums ar piedošanu...

Grēkatziņa man liekas nepieciešamais priekšnoteikums jebkurām nopietnām pārmaiņām.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.31 11:01:52
Noasveidīgais
ikviens cilvēks nes sevī vardarbības iedīgļus
Taču tas ir no vienas puses, dabīgi, jo cilvēks var nonākt situācijās, kur vardarbība ir vienīgais veids, kā izglābt pašam sevi vai citus.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.03.31 11:06:57
KarotesNav,

dabīgi tas tiešām ir. Vai varētu būt kaut kas "pārdabisks"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.31 11:09:53
Noasveidīgais
Dabisks ir viss, kas dabā. :-)
Drīzāk jāskatās, vai kas ir ļauns vai labs pats par sevi.
Tā iedzimtā vardarbība nav ļauna.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.31 11:10:57
KN, lūk tā jau ir problēma, ak situācijas, kurās vienīgā izeja ir vardarbība cilvēki sāk saukt par "dabīgām"!

Šādu situāciju existence vien pierāda, ka ar pasauli kaut kas nav kārtībā un tai ir nepieciešama dziedināšana, jaunatdzimšana, glābējs, palīgs!
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.03.31 11:11:11
KarotesNav,

Kādos gadījumos "iedzimtā vardarbība" (citējot Tevi) nav ļauna?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 122 , pavisam kopa bijuši: 11819