atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kaa muusu bazniicas galvas ciinaas ar maldu maaciibaam?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.11.16 10:56:34
Chista interesanti, kaa notiek aktiivaa ciinja ar maldu maaciibu izplatiibu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.18 21:04:24
indriķi (labs) Kur tieši Kl ir teicis to, ku tu viņam piedēvē?

Bet tu gan jauc bauslību ar Evaņģēliju, savus darbus ar Kristus nopelnu, palikdams pie pāvestiešu nekristīgā uzskata, ka "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā".
Konfesionāls luterānis
# Labojis Konfesionāls luterānis: 2010.11.18 21:20:28
indriķi (labs) Vai tev tiešām nav neviena drauga, kas paskaidrotu, ka esi kailais karalis?

Ja nekā savādāk neaiziet, tad uzraksti, kas ir svētdarīšana, kas taisnošana un pēc tam uzraksti vienādību:

taisnošana = [viens posms] svētdarīšana + ... [cits posms]

PS Luterāņiem gan taisnošana = grēku piedošana.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.18 21:28:06
indriķis (labs) Konfesionāls luterānis
Klau, nu šai jūsu paštaisnai čivināšanai ieilgstot, topu kārdināts priecāties, ka neesat piederīgi un līdz ar to neblamējat to luterāņu Baznīcu, kurā šitik idiotiska plūkšanās kādu laiku nav manīta. Labāk būtu vismaz svētkos viens otru uz abiem vaigiem slapji sabučojuši un par tēvzemi palūgušies
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.18 21:34:23
Kl , tādā gadījumā - kāds sakars manam karaliskajam kailumam ar taviem nerra zvārgulīšiem?

Pastāsti, dambretist, kā par attaisnotu luterāni dēvējoties, tu gribi izvairīties no svētdarīšanas?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.18 21:40:57
Aivar, nu nu, savā paša paštaisnībā vis nepaaugstinies, tās veco satversmju fanu grupiņu blamēšanās jau ir vēl humorīgākas, lai neteiktu taviem paša vārdiem i d i o t i s k ā k a s,
vnk mans jaunais pievārds ( labs ) neļauj par LELB brālīšiem zoboties.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.18 21:56:21
Jāsecina, ka nevis pievārds, bet intelekta-rakstura īpatnības būs pie vainas, ka ar savu ne visai veiksmīgo izteicienu, nu jau kā ar karogu vēcinies
"Opreģeļis" pirms izsakies par visām lietām, kas uz tevi neattiecas. Ja mīļa tev 2007 gada satversme utt esi baisi pareizs, lūdzu, ... griezies ar savu lūgumu pie JV, lai uzņem tevi LELB rindās, bet ja tādu aknu nav.. lasi Lutera Katehismā 8 baušļa apceri
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.18 22:17:49
Aivar ,
ja jau reiz tu meties mums pa vidu lietā, kas arī pēc būtības uz tevi neattiecas, dodot liecību par paša intelekta-rakstura īpatnībām , tad rēķinies, ka arī tev var trāpīt...
Tāpēc jau nevajag indiešu pasaku, ar vnk latvieša dzīves gudrību pietiek.
Un ko tad es darītu tais LELB rindās, ja tu tāds nelaipns man uzreiz pretī ar jautājumu - "par kuru satversmi tu, biedri!"


Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.18 22:22:31
indriķis (labs)
Takš jau jums teicu - vai nu izkaujaties vai sabučojaties, kā večiem pienākas. Bet nepļaukājat viens otram pa dibenu kā tādi mīkstie!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.18 22:27:13
indriķis (labs)
Nu.. ja reiz Tu pats uzprasies...
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.18 22:36:47
Aivar, ja vien tu spēj atšķirt svētdarīšanu no taisnošanas, palīdzi, lūdzu, indriķim (labajam) sastādīt vienādojumu:

taisnošana = [viens, neizslēdzams posms] svētdarīšana + ... [cits posms, vai var būt izslēdzams?]

Nepārdzīvo ļoti, ja tevi mulsina, ka vienādojums var neatbilst luteriskajai, proti, kristīgajai mācībai:

taisnošana = grēku piedošana [bez citiem neizslēdzamiem posmiem]
bitukas
# Iesūtīts: 2010.11.19 12:37:41
indriķis (labs)
Kapēc, Tu, Kl par damdretistu nosauci? Varbūt izspēlējiet kādu korespondencmaču tepat forumā? Es ievērtēšu
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 19:31:27
indriķis (labs)
Es priecājos par tevi un taviem bŗniem un novēlu tiem visu Dieva pilnību, vai tā būtu kristībā pieejama vai citādi. Tomēr es neredzu Biblisku pamatojumu tam, ko tu saki. Lai arī mīlu tevi kā brāli Kristū, cienu tavu atziņu par kristību, taču tai nepiekrītu, jo sanāktu, ka liekuļoju, un tad mums abiem nebūtu taisnība. Uzsveru vēreiz, es respektēju tavu viedokli par kristībām, taču tam nepiekrītu.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.11.19 19:39:41
Indriķis
Jāsaka tā, ka es neturos ne pie kādiem jaunievedumiem vispār, bet turos pie tā, kā es saprotu Dieva Vārdu par kristībām. Tā arī rīkojos. Es neredzu kā var apiet to, ka ir jātic un jātop kristītam gan pēc Jēzus vārdiem, gan pēc kandakes galminieka gadījuma, kurā Filips pieprasīja ticību Jēzum, un tikai tad pieļāva kristības. Tā kā es neredzu jebkuras citas ticības pretargumentos kaut ko pārliecinošāku, kā arī to , ka šīs rakstu vietas nekādi nevar apiet un savādāk paskaidrot/izskaidrot, tad arī pieturos pie tā, ka kristības var saņemt tikai tāds bērns, kas ir noticējis Jēzum, un apliecina to par savu Gla`be`ju no grēkiem.

Turklāt manā gadījumā ar bērniem, es apzināti esmu pretojies vecmāmiņas uzstājīgai prasībai kristīt bērnus mazotnē, jo esmu vadījies pēc savas ticības. Nesen mana meita noticēja Jēzum kā savam Glābējam un greķu izpircējam un pieņēma ūdenskristības. Ar Svēto garu viņa bija kristīta jau pāris mēnešus iepriekš. Papildināšu vēl savas tičibas pārliecību par kristībām ar to, ka es ticu, ka bērniem jau pēc noklusējuma pieder Dieva valstiba pēc Jēzus teiktā. Turklāt šajā gadījumā, tas neuzliek par pienākumu viņiem kristīties vai viņus kristīt. ( Ar to domāju bērniem, kas nav apzināti pieņēmuši lēmumu ticēt Jēzum!, respektīvi vēl neapzinātā vecumā par savām izvēlēm!)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 20:36:00
Svētais
Baidos, ka draud sanākt novirzīšanās no tēmas un tomēr, vai tu nepaprecizētu, līdz cik gadiem cilvēks `pēc noklusējuma` ir kristietis, kam pieder Debesu Valstība? Kāpēc Tava meita nenoticēja `pēc noklusējuma` jau iepriekš?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.11.19 22:50:45
Aivars
Jā, piekrītu, ka tā varbūt arī ir novirzīšanās. Vienkārši sanāca atbildēt uz Indriķa teikto.

Bet atbildot uz tevis vaicāto, varu teikt tā: Es ticu, ka pēc Bībeles ir tā, ka bērns, kam nav apziņas par ticības brīvību un izvēli, ir neapzinātā vecumā, kurā nevar pieņemt lēmumu ticēt Kristum kā savam Glābējam. Tāpēc uz tiem attiecās Jēzus vārdi, ka bērniem pieder Dieva valstība. Tur nevar būt precīzu vecuma ierobežojumu. Citam tas notiek ātrāk un citam vēlāk. Tieši šī iemesla dēl, es ticu, ka Bībele māca, ka ja kaut kas ar šādiem bērniem atgadās, viņi nonāk Dieva valstībā, jo bērniem tā pieder. Es to nekādi nesasaitu ar ūdenskristību. Pamatojumu ūdens kristībai es jau minēju iepriekš. Par savu meitu tieši to es arī gribēju uzsvērt, ka viņa līdz tam nebija personiski atzinusi un noticējusi Jēzum Kristum kā savam Kungam un Glābējam no grēkiem. Bat tad, kad tas notika ( (kad viņa apzināti pieņēma lēmumu tičet Jēzum), tad `viņa tika kristīta ar ūdenskristību.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 22:59:26
Svētais
Klau, un tomēr... tātad viņai Dieva Valstība bija pieejama tik tālu, līdz viņa atzina Kristu par savu Glābēju....
Sanāk diezgan dīvaini - principā pat tāds vecs ***lis kā viens otrs no foruma ateistiem ir Debesu Valstības mantinieks tādēļ vien, ka fišku nerubī, ka ir grēcinieks, kam nepieciešama pestīšana. Nu nav šai grēka pagalei apziņa par ticības brīvību un izvēli, un poņas ziņā šie ir gaismas gadus atpalikuši no visiem normāliem cilvēkiem. "nevar būt precīzu vecuma ierobežojumu" utt..
Neizvērsīšos tālāk, bet ceru, ka saproti, kur ir Tavas teorijas vājais punkts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:05:32
Aivars
Kāpēc Tava meita nenoticēja `pēc noklusējuma` jau iepriekš?

Varbūt mazliet precižejot un paskaidrojot. Meitai ,un kā es ticu visiem citi bērni šai neapzinātājā vecumā pēc Jēzus vārdiem tādiem pieder debesu valstība. Es tā to saprotu. Tāpēc visi bērni, kuri nav apzināti izdarījuši savas ticības izvēli par labu Kristum tā iemesla dēl, ka nav to spējuši, jo nav apzinājušies to ( Jēzu kā savu Glābēju no grēkiem) , attiecīgi nav tam sirdī ticējuši un ar muti apliecinājuši, lai varētu tikt kristīti. Tāpēc visiem bērniem pieder Dieva valstība neatkarīgi no kristības. Tomēr tie, kas apzināti ir ticējuši un apliecinājuši ( vēlreiz uzsveru to, ka tie var būt ļoti dažādi vecumi!), tiem ir jākristās paklausībā Dieva pavēlei un tādi ir jākrista Dieva tēva, Dēla un Sv.G vārdā. Šī iemesla dēl es nevaru nekādi pieņemt to, ka zīdaiņi, kuri nezin un nesaprot to vai ir Dievs un vai ir velns, top kristīti, jo nav nepieciešamā pieprasītā ticība Jēzum, kas viņiem ir jāapliecina, ko Bibliskie piemēri pieprasa.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:08:13
Aivars
Nē, tā es to nedomāju. Dievs saskaņā ar Bībeli katram atklājas. ( Rom.1.nod.) Tādējādi Dievs ir atklājies visiem cilvēkiem, visiem neticīgajiem. Tāpēc tiem nav attaisnojuma ar tevis minēto argumentu, ka viņš nesaprot un nerubī fišku ka ir grēcinieks! Tas neiet cauri! Viņš var to apgalvot, taču es nevienma tādam neticēšu, jo Bībele saka, ka viņš zin, ka ir Dievs. Attiecīgi ar visām konsekvenkcēm, ka būs jādod morāla atbildība par savu dzīvi Radītājam. Tas ir pilnīgi citādāk.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:13:00
Svētais
Klau, bet nu te forumā ir vesels ķisens visādu jocīgu pāraugušu zīdaiņu, kas joprojām nesaprot, ne kas ir Dievs, ne kas ir velns, ne ka šie paši nav pasaules naba, ne pat pumpa uz pasaules dibena ... nu i ko? Šie nav spējuši (jo nav apzinājušies) ar muti apliecināt, ar sirdi ticēt utt..
Pēc Tavas teorijas sanāk , jo lielāks jampampiņš, jo drošāk pestīts, ne?
Liekas, ka Grāmatu Grāmatā ir tomēr cita vēsts, ne?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:15:32
Svētais
Paskatījos Tavu pēdējo rakstu. Nu, bet ar ko Tava meita bija savādāka, ja nerubīja, ka viņai nepieciešama pestīšana? Dievs taču arī viņai bija atklājies, ne?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 14749