atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kaa muusu bazniicas galvas ciinaas ar maldu maaciibaam?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.11.16 10:56:34
Chista interesanti, kaa notiek aktiivaa ciinja ar maldu maaciibu izplatiibu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.20 20:32:38
Memekija
Ctulhu te iet vienkārši vēl tālāk beztēmā, kas it kā iesākās jau ar svētā polemiku, kur savukārt mazliet oponēju es. Būtībā jau Armilo atbildēja uz to jautājumu, un nav nepeiciešamība šeit Muldera skaidri iezīmēto diskusiju pārvērst kārtējā bezgalīgā strīdā
Memekija
# Iesūtīts: 2010.11.20 20:54:24
Nu, ok, labi, atgriežamies pie tēmas. Bet tas jautājums ir baigi labs.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.20 21:13:35
Svētais
Pieaugušo kristītāji principā cenšas lasīt Rakstus caur savas tradīcijas prizmu, apejot tos tad, kad tie par kristību māca, kas neiekļaujas viņu priekšatatos.Vai Kristus pavēle kristīt un mācīt visas tautas ( arī zīdainīšus ) nav nosacījums, kas jāpilda? Un tas ir visaptverošs nosacījums. Acīmredzot Kristus tic, ka kristīti zīdainīši tic Viņam un mēs zinām kā tie uzticas saviem vecākiem. Ar zīdaiņu kristīšanu kristīgi vecāki apliecina Dievam, ka grib, lai viņu bērniņš ir Dieva valstības piederīgais, nepaceļot maldīgi lietoto vārdu - "izvēle" pāri par ticību. Zīdaiņus nokrista un māca ticībā, pieaugušos māca ticībā un nokrista, līdz ar to ievērojot nosacījumu - visa tauta ir gan zīdaiņi, gan pieaugušie. ( Kristība nav tikai "pliks" ūdens rituāls, bet gan žēlastības dāvināšanas līdzeklis, mazgāšana atdzimšanai, kas atpestī .) Baznīca šo nosacījumu ir pildījusi 16.gadsimtus ( Origens atgādina, ka apustuļi ir kristījuši zīdaiņus ) un , kā jau es teicu, tikai kļūdainas teoloģijas sekotāju minoritāte reiz ir izdomājusi atkāpties no šī nosacījuma, pie reizes atsakoties no visas kristīgās kristības garīgās jēgas, atstājot to par tādu kā pieaugušo "apgraizīšanu" pēc ieticēšanas.
Un kristītos pieaugušos, kas pēc kristības atkrituši, taču nekrista pa jaunam, kad viņi grēknožēlā atgriežas.
Pēc tikai pieaugušo kristību atzinēju loģikas viņu būtu jākrista atkal, kad ir gatavi apliecināt savu ticību. Dzirdēts, ka radikālākie arī tā dara.
rainars
# Iesūtīts: 2010.11.20 21:29:34
indriķis (labs) saki lūdzu kāpēc daudzi kristieši no luteriskām draudzēm ir sagrauztām sirdīm un meklē palīdzību pie "vārdotājām" tantiņām . Kaut kas ne tā! Es nevispārināju , ir konkrēti gadījumi.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.20 21:43:52
rainair , tad tev jāveic aptauja pie pašiem tantuku apmeklētājiem par kāpēc ?, es ar tādu vispārpieņemtu ( daudzi ?)praksi neesmu sastapies. Vien pa ausu galam dzirdējis. Citi iet pie tantukiem, citi , gadās, arī pie svešas sievas , vīra iemaldoties.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.20 21:45:56
rainars
Iespējams tādēļ, ka vārdotājtantiņas nešeptējas viņu pašu dievnamos
rainars
# Iesūtīts: 2010.11.21 17:18:48
Ir lasīts ka ticība nāk no sludināšanas . Nu ko lai dara ka pieraduši cilvji ticēt ar mācītāja ticību un nepietiekamas ticības dēļ laiž pie tantuka vai cita sievas vīra
danar
# Iesūtīts: 2010.11.21 17:21:54
rainars
kas ir macitaja ticiba?
rainars
# Iesūtīts: 2010.11.21 17:33:07
Tas ko tic mācītājs un uz ko ticēt ir mācīts. Es to tēlaini. Izejot no tā ko cilvjisaka :a, mācītāj mācītāj.
1..Jņ.:2:27 Arī jūs svaidījumu saņēmāt no Viņa, un tas paliek jūsos, un jums nevajag, ka kāds jūs mācītu; bet, kā Viņa svaidījums māca jums visas lietas un ir patiesīgs un nav meli un kā Viņš jūs ir mācījis, tā palieciet Viņā.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.22 12:32:32
Es nelasu Rakstus caur tradīciju prizmu. 20 gadus atpakaļ es saņēmu atklāsmi par ūdenskristību nosacījumu apliecināt ticību Jēzum. Tolaik es biju luterānis vēl kādus pāris gadus. Pavēle kristīt ir dota un tā ir jāpilda, ar nosacījumu, ja no visas sirds tic, tad var.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 106 , pavisam kopa bijuši: 32713