atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bīskape arī Somijā
Merlins
Iesūtīts: 2010.06.06 21:27:50
Somijas luterāņu baznīcā ievēlēta pirmā bīskape - sieviete, Irja Askola. Kā ziņo mēdiji, viņa atbalsta homoseksuālu pāru laulāšanu un cer, ka arvien vairāk tādu pāru griezīsies baznīcā pēc svētības.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.15 10:56:15
Aivars Lapšāns
Es gan sevi nepieskaitītu galīgiem anarhistiem, bet manot iedomas, ka ar kārtējo ierakstu satversmē saule spīdēs spožāk, un to aplauzienu, kas jau ir ar visiem satversmes eksperimentiem, liekas drošāk atgriesties pie vecās labās 1928 gada un arī to vēl novienkāršot, lai nav `izņēmuma situācijas` uz katra soļa.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.06.15 17:06:51
Mana pārliecība joprojām ir, ka SneO lietu ierakstot Satversmē nozīmē - apliecināt baznīcas ticību Bībeles autoritātei kalpošanas amata jautājumā un, no otras puses - baznīcas ārējās attiecībās - pārbaudīt zviedru somu etc. "bīskapju" un HS un viņu fanu klubiņa labo gribu tolerēt citādi domājošos.
Jo pamācīt pat bīskapu konsekrācijās viņām nekaunības un "misijas apziņas" pietiek...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 18:42:20
indriķis

apliecināt baznīcas ticību Bībeles autoritātei

Piedod , brāl .....te var pamain`t dažus vārdus un sanāk vecā kompartijas reklāma.
Kādas baznīcas ticību? Par kādu Tu baznīcu runā? Mums ir viena Jēzus , kur viņš ir galva, tad nāk dieva taisnības vīri, ar pravietisku spēku.
Mācītājs ir konfesijas iebalsots amats. Viņš nekad nebūs baznīcas galva. Ja kāds to domā , tas domā pret rakstiem. Mācītājam nav pat jābūt draudzes galvam pēc rakstiem. Draudze pēc rakstiem ir tā , kura izvēlās sev līderi. Kristietības vēsturē skaidri un gaiši teikts , ka rakstu mācītāji būtībā bij politiska partija. Kas , Tu gribi , noformulēt visu varu baznīcā kā tikai mācītājiem? Tas ir tas pats , kas ir teikts par rakstu mācītājiem. Tev mazliet ir tāda vecās derības domāšana ar tā laika priesterības prasībām. Vai arī katoliskās konfesijas viedoklis.
Homoseksuālisms nebūs tajās draudzēs , un konfesijās , kur ievēros Bībeles principus, ka svētākais , taisnākais ir Dieva izraudzītais , nevis skolu beigušais. No tā jau homoseksuālisms ir arī Latvijas luterāņu baznīcā, ka lēnām sinodes ir iecēlušas visu varu mācītājiem un pārgājušas uz liturģisku kalpošanu , bez svētās sadraudzes principiem , kas ir pamatu pamats cīņai pret homoseksuālu domāšanu. Tie , kuri iet lūgšanās , Bībeles studijās nebūs homoseksuāli. Tie , kuri cienīs svētus, taisnīgus vīrus savā konfesijā būs svētīti. Tā baznīca , kura meklēs savā vidū praviešus un izvirzīs viņus par līderiem būs kristietības flagmanis Latvijā.
Tas , ko Tu raksti nav pēc rakstiem. Tā ir nedomāšana par lietām, nespēja pareiz atrast īsto cēloni kā sātans pakļauj draudzes homoseksuālisma varā.
Sievietes drīkst būt draudzes vadītājas un arī garīgās līderes, jo rakstos tāda garīgā darba , kāds tagad ir luterāņos nemaz nav.
Es uzskatu , ka mans priekšlikums ir jāieraksta satversmē. Tas tāda tipa baznīcu kā LELB var pasargāt no homoseksualitātes propogandas.
Indriķi, piedod, Tev šajā jautājumā nav taisnība. Latvijā sievietes nepropagandē homoseksuālismu , bet taisni otrādi. Tev nav tiesību pielaikot mūsu svētajām māsām savu domāšanu. Tas vairo neiecietību mūsu vidū. Pazemo māsas. Un likumsakarīgi Dievs šādā māsu pazemošanas baznīcā iejaucas un pasaka = jūs paši , vīrieši esiet homoseksuālisti, gribiet parādīšu vienu ....re kur jums kārtējais, tāpēc , ka jūs esiet neiecietīgi pret māsām , Es jums atņemu prātu spriešanā, uzvedībā.....
Es jau , Indriķi, te paudu , ja tiks pieņemts pret māsām pazemojošs balsojums es aiziešu no LELB uzskatot to balsojošo baznīcu par māsu pazemošanu....dziļā grēkā kritušu.
Homoseksuālisma saknes ir citur . Tās es aprakstīju. Nepareiza vara draudzēs un neluteriska , nepareiza draudzes dzīve.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.06.15 18:47:59
indriķis
Nu un ko tas mainītu? LELB šķīstāka paliktu, draudzes atdzimušākas, mācītāji saliedētāki? Ne tā rezolūcija par homoseksuālistu kalpošanu beigu beigās LELB rindu pareizo orientāciju ir spējusi nodrošināt, ne RKB ar saviem celibāta uzstādījumiem spējusi priesteru kaislības dedzīgās parauglūgšanās sublimēt. Deklarācijas un pozas arī uz papīra paliek tikai tukšas deklarācijas un nekas vairāk. Un jo biezākas satversmes saraksta, jo štruntīgāk tās strādā, kā rāda novērojumi.
Bet attiecībā uz Bībeles autoritāti - lūk tur ir jābūt sludināšanai, sludināšanai un sludināšanai. Bibliski pamatotai, skaidrojošai, dvēseles dziedinošai. Uzrakstot `juden raus` virs baznīcas durvīm vai tās satversmēs, ir par maz, lai kādu par kristieti padarītu.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.06.15 19:45:16
Aivar , šķīstāka, atdzimušākas, saliedētāki, sludināšanai - emocijas un vēlreiz emocijas. Katrai lietai sava vieta.
Atceros, kā viens otrs ( ) kritizēja jaunos bīskapu amatus, būšot tā un tā, bet reāli, skatos, tas strādā labi.
Vai arī, piemēram, Cālīti izslēdza un visiem kļuva skaidrs - LELB ir uz pareizā ceļa.
Es pavīspsnātu par tādu "baznīcu", kurā šefotu ``bīskapes`` un HS, un evaņģēliska minoritāte ar savu sludināšanu visai šai afērai piešķirtu vēl kaut kādu baznīcas līdzību, lai paildzinātu apostāzes agoniju.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:03:41
indriķis
Nu un, Tavuprāt, viens ieraksts satversmē mainīs kāda draudzes locekļa, mācītāja vai bīskapa pārliecību? Papīrs jau panes visu, rakstīt var arī atsevišķus pantus par zoofīliju un nekrofīliju. Var ierakstīt, ka ordinētajam ir jāstaigā kabatā ar urologa izziņu, ka šis nav sieviete, hermofrodīts, transeksuālis vai impotents. A jēga ta kāda?
Iznesties aizrobežu `liberāļu` priekšā ij pierādīt, cik šie vieglprātīgi pieiet morāles jautājumiem? Baidos, ka Evaņģēlija pasludināšanai Latvijā tas pilnīgi neko klāt nepieliks.
Varbūt labāk, ka Bauslība un Evaņģēlijs tiek sludināti, bet satversme ir vienkārši dokuments, kas atrunā kopēju sadarbību tai eklesiālā kopienā, ko sauc par LELB starp tās dažādiem locekļiem.
indriķis
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:21:03
Aivar , jāiziet ir no tā , kas ir.
Un ja ir ieteikums ierakstīt, tad tam var būt sava jēga.
Vai slikti bauslību pasludināt aizrobežu "liberāļiem",manuprāt, tas ir tikpat nozīmīgi cik Evaņģēliju Latvijā.
Vēl vienu Satversmi, šoreiz mini - būtu par daudz prasīts, vai ne?
rainars
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:22:15
Aivars Lapšāns lieku savu āmen zem tava teiktā Iesūtīts: 2010.06.15 18:42:20
man gribas jautāt vēl vai LELB draudzēs cenšas sakatīt kādā cilvēkā Gara dāvanas vai tās cenšas slāpēt un kontrolēt kaut ko. Cenšoties kontrolēt tāpat viss iziet no rāmjiem. Cilvēki tik un tā dara lietas Jēzus Vārdā . Līdzīgi laiki atgriezušies kā aprakstīts Ap.d.4.nod.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:33:24
indriķis

Es pavīspsnātu par tādu "baznīcu", kurā šefotu ``bīskapes`` un HS, un evaņģēliska minoritāte ar savu sludināšanu visai šai afērai piešķirtu vēl kaut kādu baznīcas līdzību, lai paildzinātu apostāzes agoniju.

Man Tev un somiem jautājums = kāpēc sieviete jāvēl par bīskapi ?
Vai otrādi = vai tad bīskapam obligāti ir jābūt mācītājam, mācītājai? Kāpēc bīskaps nevarētu būt četru bērnu tēvs, Strauoes draudzes vecākais, īsts Dieva vīrs , kas pat eņģeļus redz - Arnis Lūsiņš ?!
Es to runāju , izmantofams rakstu autoritāti , ka mācītājam ir jāmāca evaņģēlijs, jāsagatavo svētie kalpošanas darbam, nevis jānodarbojas ar pārraudzību.
Manas domas par sieviešu bīskapu ordinēšanu ir negatīvas. Es neesmu rakstos atradis , kur būtu teikts ir , ka sievietei ir jābūt biskapei. Nu , kas Somijā nav svētu vīru vairs? Tas pats arī Latvijā. Vai tad maz vīru , ka mums būtu par pārraugiem jāievēl sievietes? Tad nu mēs vīri esam galīgi atkrituši no baznīcas , bet izmantojam to savām vajadzībām.
Es esmu pret sievu ievēlēšanu bīskapu amatā. Jums par izbrīnu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:35:52
indriķis
Zini, man te viens cilvēks reiz lika aizdomāties, vai ja šobrīd darbotos vecā satversme būtu kaut kas būtiski sliktāks Baznīcas dzīvē. Īsti neatradu piemērus. Varbūt vispār visādas Satversmes ir jānovienkāršo cik vien iespējams, ja tās nerada problēmas? A to saraksta visu, kas prātā ienāk, un beigās pilnīgs bardaks. Paši vairs nespēj izlasīt un saprast, bet naivi tic, ka kādam aizrobežniekam tā interesē.
Aizstāt Dieva Vārda sludināšanu ar Satversmi ir tas pats, kas iedomāties mācīt ģitārspēli ar tās kopšanas instrukciju. Latvijas Republikas Satversme taču arī nav tā, no kā izaug patriotisms, vai ne?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:38:36
indriķisAivars

Redz, jūs kaut ko gribat ierakstīt , bet kam citam taisat demagoģiju. Tas ir....kāda ideologa idejas piesegšana. Kaut kāda daļa grib šo ideju novest līdz galam = sievu kalpošanas pazemošanas atklātu nobalsošanu.
Bet mans ieteikums par hs ietakstīšanu satversmē ir elementāri saprotams = draudzei tiek atbrīvotas rokas pret hs tipiem. Jo , kā Aivars saka : mums nevajag bauslības rakstu. Bet , Aivar, pareiz...mums jau nevajag , bet vajag tiem , kuriem vajag.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:44:34
rainars
Man nav nekas pret mācītājiem. man ir pastāvīga sadarbība un kalpošana tieši ar mācītājiem. Viņiem ir uzkrauts viss. Uzskatu , ka tas sātanam ir patīkami , jo mācītāji nespēj , vienkārši fiziski darīt to galvemo , kas Bībelē teikts = mācīt, sludināt, sagatavot ....Ar visdziļāko cieņu es varu liecināt piem. par Burtnieku draudzes mācītāju, kurš dara visus darbus pie īpašuma savešanas kārtībā. Dotajā brīdī man pat traktors aizvests viņam , lai varētu darīt zemes darbus. Es negribu , lai mani pārprot , ka man ir kas pret mācītājiem.
Man ir liela FIGA rādāma sātanam. Figu tev, sātan !
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:45:42
Aivars Lapšāns
Ak tu demogoģijas eksperts mūsu! "Atbrīvotām rokām" tos hs uz mietiem spraudīsit vai sārtos nokurināsit? Tu gribi ierakstīt vienu, Indriķis otru, bet kāds tam vispār sakars ar satversmi? Un kāpēc tad netaisīt garumgaro grēku sarakstu, ko iekļaut satversmē?
rainars
# Iesūtīts: 2010.06.15 20:59:43
es ar to redzu ka mācītājiem ar daudz ko jātiek galā. es tik par sistēmu , ka nav laika iedziļināties tik jārulē.Plāvēju maz.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 21:00:21
Aivars

Nu , vai tad tā nav demagoģijas auKstākā klase. - Merlins , kad notika diskusijas šajā forumā pirms mācītāju konferences burtiski man sekoja pa pēdām inzspieda visu savu sabojāto teologu arsenālu pret sieviešu mācītāju kalpošanu. Bet kad bij jābalso, Merlins nobalsoja pret. Vismaz tā viņš to te pauda. Pieņemsim, ka Merlinu , viņa niku pazīst mācītāji , jo viņš , nu toč pa Rīgas augšām apgrozās. Milzīga LELB daļa sekoja mūsu sarunām un izvēlējās = Merlins , vai Lapšāns......principā diskusija tā ekscentrējās no diviem viedokļiem. Protams ar jūsu palīdzību. Nu ...kā to saprast, kāda te var būt atbildība par draudzes , baznīcas likteni, ja LELB portālā cilvēkus noskaņo uz vienu, bet nobalso savādāk. Ir vēl viens jautājums = kurš redzēja , ka Merlins balsoja? Un kā viņš patiešām nobalsoja. Es , Nu esmu pārliecināts , ka viņš nobalsoja , vismaz prātā tā kā viņš te rakstīja. Nu , uz kurieni mēs ejam? Vai tad kristietība nav jābūt augstākajiem uzvedības standartiem? = vārds seko darbam, darbs vārdam....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 21:32:53
Aivars

Ja esi kādā kopībā, darbā , pārraudzībā , policijā.....
Lūk, šis gadījums ar Kairišu. Tieši tas pats. Policijas vadība nenodarbojas ar problēmpasākumiem = kursi, konferneces par aktuālām tēmām. Ja policija pastāvīgi darbinātu kursus par korektumu pret pilsoņiem , tad šie policisti sāktu sarunu = labvakar, vai varam kā palīdzēt, vai jums ir problēmas, ? No kurienes jūs esiet? par ko strādājat, kur jūsu mājas? Paņemiet telefonu , zvanīsim taksometru parkam , jums vairs nav vēlams staigāt tādā izskatā pa ielām. .......
Lūk , ja policijas vadība rīkotu pastāvīgi šādas apmācības , pretī saņemot piemaksas, tad .....nebūtu divdesmit gadus jānoklausās = ievēliet mani , es sakārtošu ministrijjas darbu....Tā viņi melo, šie karjeristi....Kā Zīgerists pateica = dod no rokas ēst pirms vēlēšanām , pēc tam taisa virsū no augšas....
Tas pats ar mums. Es labi sen jau runāju kā ar arhibīskapu , tā ar bīskapu Brūveri = mums tur un tur ir problēmas. Vajag rīkot izskaidrošjošas konferences, lutera skolā jaunu mācību= kā strādāt , ieiet draudzē.....jā ,jā vajag. Notiek mācītāju konference un ...notiek pretējais = neiecietības veicināšana attiecībā pret mūsu svētajām māsām.....Vai tad tā nav? Ir gudrāk jāstrādā ar problēmām. Mēs tiksim svētīti. Visa baznīca kopumā.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 21:44:24
indriķisAivarsrainars

Vardarbība kristiešu starpā atspoguļojas ne kādu sitot fiziski, bet pavedināšanas formā uz pazemošanu. Tā ir viena no zemiskākajām lietām , kas ir sastopamas kristiešu starpā. Sātans šo vardarbību izmanto caur kristiešiem graujot baznīcas prestižu, lai tie, kuri ietu pie Dieva, ātri vien meklētu patvērumu no pasaules kādā citā vietā. Piemēram aiziet uz Gardas izdevniecību un aiz ragiem paņem kādu grāmatu un izglītojas jaunos nomierinošos brīnumos ko piedāvā sātans.....
padomājiet par šo briesmīgo vārdu - VARDARBĪBA ....Vai es nepielieku roku vardarbības karoga stutēšnā pār latviju?
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.15 21:44:44
Aivars Lapšāns
Nu ...kā to saprast, kāda te var būt atbildība par draudzes , baznīcas likteni, ja LELB portālā cilvēkus noskaņo uz vienu, bet nobalso savādāk.
Tu vienkārši nesaprati Merlina viedokli. Cik esmu sapratusi, viņa pārliecība ir, ka sievietes nevajag ordinēt, bet satversmē to rakstīt nav vajadzīgs.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.06.15 22:08:57
vilks
Nē , runa ir balsošanu un motivāciju to darīt. Satversmes ierakstīšnas sakarā Merlins šajā forumā nav paudis nevienu viedokli. Domāju , ka viņš ir pret, jo tad nesanāk sieviešu izstumšana no kalpošanas. Viņš te pauda pārliecinošus katoliskās baznīcas uzskatus. Viss ok. Kas ir Merlins? Vēl ir arhibīskaps, draudzes , bīskapi, pravesti.....ā jā arī Jēzus.
Lapšāns dzeja [95.68.12.190]
# Iesūtīts: 2010.06.16 09:48:34
Krievs var lasīt šo -

Mīļajam Jēzum


Man Tevis pietrūkst kad kalni grūst
Man Tevis pietrūkst kad upe plūst
Man pa to ceļu kur aizgāji Tu
Līdzi jāaiziet būs

Man Tavā augstajā klintī kāpt
Asiņos rētas bet neraudāt
Lai Tavas krāces pār jūru šo
Dievnamu krustus iešūpo

Man Tavā gaismā pa jūru iet
Kailām kājām pa viļņiem skriet
Laivā Tu stāvi pār zemi šo
Rokām izstieptām sagaidot
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 35814