atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas pārvaldes forma
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.27 13:27:32
Te citā diskusijā tika izvirzīta tēze, ka Baznīcas pārvaldes forma identificē mācību, tā implicējot, ka existē pārvaldes formas, kas nav savienojamas ar Kristīgo Baznīcu (labi es te nerunāju par tirāniju un anarhiju).
Aicinu uz diskusiju, vai Raksti predefinē konkrētu pārvaldes formu draudzē (Kristus Baznīcā), kā arī vai pēc kādas pārvaldes formas var uzreiz pateikt, ka tā ir nekristīga, antikristīga un noraidāma.

Es lūdzu nejaukt gadījumu, kad mācības interpretācija predefinē formu, kā tas ir pie Romas Katoļiem, bet tieši otrādi vai saikne darbojas pretējā virzienā. Vai jebkura baznīca, kas ir hierahiski organizēta apriori ir anti-kristīga!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:30:02
Uldis, tev ko 6 pants ir izkasīts no Rakstiem ārā?
Pietam tev nāksies segt savu apgalvojumu ka
c) Apustuļi neapstiprināja izvēlētos vīrus
d) Izvēlētie vīri nedarīja to ko viņiem draudze un apustuļi uzticēja!
---
Pierādījuma slogs ir uz tavas muguras!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:39:46
Mulders. Tu kaut ko nesaproti. Status contraversiae ir šis: vai apsutuļi iedibināja amatu Apd. 6:3 vai arī nē. Runa ir par amatu kā administratīvu vienību, par kuru gribēja mūs pārliecināt +Jānis. Es aizstāvu viedokli, ka te nav runa par administratīvas sistēmas iedibināšanu. Protams, ar laiku draudzes akceptēja šādu proble`mu risinājumu, jo tas tiešām nebija slikts. Es iebilstu pret ieskatu, ka apustuļu nodoms bija iedibināt uz turpmākām paaudzēm šādu administratīvu vienību. Nezinu, kā lai vēl labāk tev to pasaidro.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:45:43
Redzat, draugi, šīs pēdējās diskusijas skaidri parāda, ka jūs paši esat tie, kas uzsāk kašķi. Nav argumentu, sākas apvainojumi.
Vai tiešām jūs visus "stulbeņus un šiziķus" izraidāt no savām draudzēm? Tad jau tas ož pēc sektantisma? Mēs paši, būdami "stulbeņi un šiziķi" mīlam arī "stulbeņus un šiziķus". Bez tam, tā kā esam sektanti, tad mēs pulcinām visus tos, kas ir sektanti ar sektantisku domāšanu, jums atstājot normālos.
Atvainojos par šo sarkasmu. Nevienu neesmu gribējis apvainot.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:50:23
Uldis, nu bet iebilsti! Kas tev liedz! Mums uz sejas ir fakts... Apustuļi darīja darbu, secināja, ka tas ir par daudz. Notiek daraba dalīšana, to ko agrāk darīja apustuļi tagad dara Stefani un Filipa aka diakoni!
Tādējādi, pieejot no otras puses... ja draudzē ir jārisina diakoniskas problēmas, tad mums ir Rakstu precedents kā dabūt cilvēkus kas šādu darbu dara. To sauc par amatu!
Varbūt apustuļiem tas tiešām nebij mērķis, bet vot tā stulbi sanāca... radās diakona amats! Nepatīk tev... nu... neko... viens ēd gaļu cits tikai dārzaugus! Vienam nepatīk diakona amats, nu citi to lieto kā Apustuļi to iestādīja...
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:54:15
Mulders. VAi tu rūpīgi izlasīji manis teikto? Šķiet, ka nē. Tāpēc atkārtoju. Es nerunāju par to, kas notika baznīcā vēlākos gadsimtos. Es runāju par Apd. 6:3.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:54:32
jānis no rīgas [212.93.97.131] tas ka kāds no e-puikām nav turējis doto vārdu gan fakts, kuru neapstrīdu, bet nevienam neesmu uzstādījusi nevienu diagnozi... pietiek jau daudzi bez manis, kuri to dara... ja parādītu ārsta slēdzienu, tad gan pieņemtu kā patiesību...!!!jo improvizēt un otru no pacietības nav grūti izvet ... un parādīt redz kāds idiņš...

Ilārs: Šķiet gan, ka mūsu galvenā trakuma pazīme ir tā, ka atļaujamies kaut ko kritisku pateikt par LELB.

daļēji nepieklrītu Jūsu izteikumam un neesmu bijusi e-baznīcā krietnu laiku... nezinu vai e-puikas vēl joprojām plosa gabalos visu kas neatbilst ortodoksam luterānismam(kaut vai aiz nezināšanas)!? man tas nav pieņemami!!!
(viens naivs jociņš: es jau varu atļauties pateikt ko domāju... jo uz ordināciju man nav jāpretendē, nedz arī kādu citu labumu varu gūt no kāda, nedz jāizpelnās kāda atdzinība vai izpatikšana gan KLB, gan LELB )
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:56:20
Ilārs: Šķiet gan, ka mūsu galvenā trakuma pazīme ir tā, ka atļaujamies kaut ko kritisku pateikt par LELB.
---
Nu un mūsu galvenā trakuma pazīme ir, ka atļaujamies kaut ko kritisku pateikt par KLB
---
Ij ar ko jūs no mums atšķiraties?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:59:03
Mulders. Jūs jau neko kritisku nesakiet. Tikai ķengājaties.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:00:21
Uldis, man tieši tāpat šķiet par jums Ko nu?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:00:23
Mulder,

"Pār visām lietām ievērojiet, ka neviens rakstu pravietojums nav patvaļīgi iztulkojams; jo pravietošana nekad nav cēlusies no cilvēku gribas, bet Dieva cilvēki ir runājuši Svētā Gara spēkā." (2.Pēt.1:21)

Tās Rakstu vietas, kur kāda mācība ir skaidri iedibināta ir tās, kas nosaka šo mācību. Raksti ir skaidri paši par sevi. Ja kāda vieta ir grūti saprotama, tad jāmeklē tāda Rakstu vieta, kas runā par šo pašu jautājumu un ir skaidri saprotama.

"Visi šie Raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā.." (2.Tim.3:16)

kaut..
# Labojis kaut..: 2007.07.11 15:00:38
ooo.. Mulder beidzot Tev ar aizgāja....!!!
manuprāt, atšķirība ir tā kā KLB un LELB turās pie TA... bet vieniem tā ir uz papīra apliecināta, otriem arī praksē apliecināta... lielas atšķirības jau nav!!!
un vēl manuprāt viss pārējais ir no personīgām ambīcijām!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:16:03
Ilārs Plūme, nu un kurš nosaka rakstu vietas "gŗūtību" vai "vieglumu"?
Ja tev kas ir grūta rakstu vieta, vai tā ir grūta arī man? Un otrādi, ja man kāda rakstu vieta ir viegla, vai tā būs tik pat viegli saprotama arī tev? Nedomājam tač mēs vienādi, divi dažādi cilvēki. Uz katru no mums Svētais Gars runā savu individuālu valodu caur Rakstiem!
Tad kura ir skaidrā rakstu vieta... vai

2 Kor 11:3 Bet es baidos, ka čūska, kas ar savu viltību piekrāpa Ievu, tāpat nesamaitā arī jūsu domas un nenovērš no vienkāršības un skaidrības, kas ir Kristū.

vai šī

1 Kor 8:2 Ja kas domā ko atzinis, tas nav vēl tā atzinis, kā pienākas.

Kura ir skaidrā rakstu vieta:

1 Tim 4:1 Gars skaidri saka, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības, pieķerdamies maldu gariem un dēmonu mācībām

Vai šī

Jan 10:29 Mans Tēvs, kas Man tās devis, ir lielāks par visiem, un neviens neko nevar izraut no Tēva rokas
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:17:50
kaut... praksē, nu tas uz ko skatās... savs krekls jau vienmēr tuvāks, un man arī liekās ka tomēr Hitleram bij taisnība! Redzēju pa TV vācieši tādi kulturāli, kārtīgi, nekaro... ceļ, būvē, ir pendantiski! Bet vot Nigērijā tie nēģeri, karo, šauj, dzīvo nabadzībā un netīrībā. Tamdēļ man šķiet ka Vācieši ir labāki nekā nēģeri!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:25:01
nu vai zini.. es par TA, Tu par krekliem .... un nav man nekāds mans vai tavs... jo biju LELB un esmu KLB ... un iemesls ir tikai un vienīgi ticība, jo tīri praktiski izdevīgāk man būtu palikt LELB...!! kas šobrīd izdevīgi pēc nāves var būt neizdevīgi
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:28:22
kaut... es arī par TA uz papīra un praksē!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:43:25
Labi, Mulder,

dzīvo un tici kam un ko Tu vēlies. Bija patīkami ar Tevi parunāties. Paliec sveiks.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 15:47:26
Ilārs, tev to pašu!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.11 17:31:48
Mulder es Tev ieteiktu iet mācīties teoloģiju... jo var jau palasīt šo un to, bet tas nedod sistemātisku un objektīvu redzējumu uz lietām... kā vien virspusīgas zināšanas!!!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.12 07:59:35
Kaut,

man šķiet, ka šoreiz Tavs mudinājums Mulderam studēt teoloģiju nav īsti pareizs. Manuprāt, cilvēkam, kurš ar Dieva vārdu izrīkojas tāpat kā kurpnieks ar ādu un liesti, vajadzētu turēties iespējami tālu no teoloģijas. No viņa attieksmes pret Rakstiem līdz ateismam ir viens solis. Labāk, lai viņš paliek nemācīts Švenkfelds, varbūt Dievs piedos viņam viņa mulderēšanu.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.12 10:19:18
Varu piekrist Jūsu teiktajam daļēji! Jo studējot šī vēlme izrīkoties ar Dieva Vārdu tā vai šitā var pāriet...jo cik varu nojaust, ka pasniedzēju pienākums ir panākt, lai skolēns netaisa kurpes un nešuj kreklus ar Dieva Vārda palīdzību, jo tā darīt ir slikti un tā nepiederas, bet var teišām būt jūsu variants, ja gadās slikts skolotājs un slikts skolnieks ....varbūt arī kļūdos... bet šitas jau galīgi nost no tēmas!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 18590